PDA

View Full Version : windows xp



Kamikazeto
03-16-2014, 20:02
Здравейте! След като спрат поддръжката на 8-ми оставате ли на хп-то тези които сте или ще мигрирате? Пускам темата да събера мнения защото имам колебания относно втория компютър дали да го преинсталирам или да си поиграя с настройките и антивирусните както четох в нета. Пишете!

npp
03-17-2014, 08:03
миграцията си заслужава чак след като някаква много важна програма не може да се инсталира на xp поради това че нейните разработчици не са направили да го поддържа, защото security ъпдейтите винаги ще могат да се инсталират - просто няма смисъл слабите машини да се товарят с висти, 7-мици и 8-мици - например аз ползвах windows 98 с всичките му ъпдейти години след като бяха спряли поддръжката му, и си работеше перфектно

draid
03-17-2014, 08:16
Просто е потресаващо за мен, че някой още ползва операционна система на 13 години. А и честно казано не виждам какво правите с такива машини освен ако не са само за работа.

Kamikazeto
03-17-2014, 08:17
лаптопа не е слаб, просто собственика му използва една програма която върви само на хп и предишни версии на уиндоуса. Как така секюрити ъпдейтите винаги ще могат да се инсталират? Спре ли поддръжката няма да има актуализации и при евентуална вирусна заплаха на хп платформата майкрософт няма да отреагират. Притеснението ми идва от вируси и т.н. защото лаптопа е служебен т.е. има важна информация на него.
п.п. ако един компютър се препоръчва да бачка с вин7, то по-бързо ли е ако му се сложи хп? Въпрос на който от много време се чудя.

Kamikazeto
03-17-2014, 08:19
@draid Когато нещо работи няма смисъл да го променяш, нали? Винаги има плюсове но ако ползваш софтуера за работа то не ти трябва много. Примера със скайпа: въобще не ми се ъпгрейдва ама го ъпдейтвам защото почва да крашва и тия от майкрософт са гадове.

npp
03-17-2014, 08:21
не се безпокой за xp, той е достатъчно защитен откъм ъпдейти, колкото за вирусите си има антивирусни, а винаги ще се намери поне една за xp - поне до няколко години, освен че има и online scanner-и

anonymous908491
03-17-2014, 11:24
Просто е потресаващо за мен, че някой още ползва операционна система на 13 години. А и честно казано не виждам какво правите с такива машини освен ако не са само за работа.

Не всички сме си взели компютър, за да висим във фейса като теб. Основното им предназначение е за работа, защо ли ти е нужно да го знаеш.
Още щях да си ползвам XP , ако не ми трябваше стабилна x64 OS, седмицата само с това е по-добра, с нищо друго не го превъзхожда.

JDeel
03-17-2014, 13:32
XP = бъгове и без това. И когато излезе си беше бъгав, и след това си беше бъгав, и дори сега е бъгав. Наскоро се занимавах със свежо инсталирани XP на две различни машини - шантави бъгове като това който и да е браузър да свали нещо до 99% и да го зареже, или като речеш да копираш някой файл всичко да замръзне. Уж ъпдейти, уж чудеса, очаквах поне в края на дните си XP да е станал читав... да, ама не. Аз лично съм разочарован от тая операционна система и не бих я препоръчал.

Но пък XP върви на <1GB машини, тъй че в този случай ще е трудно да се ползва нещо по-ново. Но тук възниква друг проблем - XP може да не изисква много RAM, но браузърите са ненаситни. Отваряш 2-3 сайта и до там.

Така че в днешно време идеята за малко RAM ми изглежда неадекватна. Макар че може би някой Линукс би се справил по-добре в тая ситуация :)
А пък вече ако има повече RAM, тогава не си заслужава XP само защото е бъгаво и нестабилно. Извода ми е - спасявайте се от XP :) Пък и в днешно време могат да се намерят доста добри машинки за не много кинти ;)

anonymous908491
03-17-2014, 16:02
XP = бъгове и без това. И когато излезе си беше бъгав, и след това си беше бъгав, и дори сега е бъгав. Наскоро се занимавах със свежо инсталирани XP на две различни машини - шантави бъгове като това който и да е браузър да свали нещо до 99% и да го зареже, или като речеш да копираш някой файл всичко да замръзне. Уж ъпдейти, уж чудеса, очаквах поне в края на дните си XP да е станал читав... да, ама не. Аз лично съм разочарован от тая операционна система и не бих я препоръчал.


А някога да ти е хрумвало, че си неук ?
100 пъти съм инсталирал XP, дори един проблем съм нямал с него.

draid
03-17-2014, 17:23
Не всички сме си взели компютър, за да висим във фейса като теб. Основното им предназначение е за работа, защо ли ти е нужно да го знаеш.
Още щях да си ползвам XP , ако не ми трябваше стабилна x64 OS, седмицата само с това е по-добра, с нищо друго не го превъзхожда.

Ох завалията. В стремежа си да бъдеш интересен ставаш неимоверно смешен. Аз компютъра не го ползвам за филми и фейс, както явно ти, след като си висял сума време на XP. Ама българина е така, всичко ново е лошо, особено като 512 рам не му стигат за да подкара нещо по-съвременно. Софтуерите които ползвам без рам и стабилно видео са безполезни. Дори на лаптопа съм с 16GB 1333, ама какво ли ти обяснявам. Ще седя аз да ползвам Операционна система от миналото десетилетие, да се кривя и да се скапва когато му хрумне. Хайде продължавай да се правиш на голям разбирач, че да може да се посмеем и тая вечер. Даже ти препоръчвам да минеш на 95 или направо 95. И не забравяй под работа имах предвид някоя офис пишеща машина, защото тия компютри за 3D или виртуализация няма да станат, ама ако твоята работа се изчерпва до ползване на софтуер писан на Basic или машинопис, то тогава XP е перфектното ОС за теб.

Kamikazeto
03-17-2014, 18:47
Не всички сме си взели компютър, за да висим във фейса като теб. Основното им предназначение е за работа, защо ли ти е нужно да го знаеш.
Още щях да си ползвам XP , ако не ми трябваше стабилна x64 OS, седмицата само с това е по-добра, с нищо друго не го превъзхожда.
Досега съм ползвал ХП само на 32 битови машини, защо не е стабилен основно?

JDeel
03-17-2014, 20:09
А някога да ти е хрумвало, че си неук ?
100 пъти съм инсталирал XP, дори един проблем съм нямал с него.

За 100 различни щайги ли говорим? Щото ако си го преинсталирал 100 пъти на 5-6 машини това не говори много добре за стабилността на XP и не звучи като да е нямало проблеми :D Или просто ти е било кеф да си преинсталираш, така за спорта :D

Лошо няма, на който XP му върши работа не виждам причина да не си го ползва дори след като спрат поддръжката му. Най-вече зависи как се ползва, може да изкара ден или години. Антивирусната параноя винаги ми е изглеждала безсмислена. Ако е стара машина, а и по принцип, би трябвало всички важни файлове да се бекъпват на сигурно място така че каквото и да става с компа да няма загуби.

anonymous908491
03-17-2014, 20:19
За 100 различни щайги ли говорим? Щото ако си го преинсталирал 100 пъти на 5-6 машини това не говори много добре за стабилността на XP и не звучи като да е нямало проблеми :D Или просто ти е било кеф да си преинсталираш, така за спорта :D

Лошо няма, на който XP му върши работа не виждам причина да не си го ползва дори след като спрат поддръжката му. Най-вече зависи как се ползва, може да изкара ден или години. Антивирусната параноя винаги ми е изглеждала безсмислена. Ако е стара машина, а и по принцип, би трябвало всички важни файлове да се бекъпват на сигурно място така че каквото и да става с компа да няма загуби.

Преинсталирал съм го, защото аз нещо съм прецакал, но никога не съм имал проблем с XP.


Софтуерите които ползвам без рам и стабилно видео са безполезни.

Откога на игрите им се вика софтуер ?
Моя грешка, ти не ползваш компа само за фейс, а и за игрички.
В общи линии и с двете неща го поемаш отзад, но явно вече си свикнал.

draid
03-17-2014, 21:29
Хаха, наистина си забавен.