PDA

View Full Version : Здравословно хранене



goremn80-
03-17-2014, 11:38
Здравейте. Искам да се храня здравословно. Направих първата крачка и се ограничих от много видове вредна храна, но все още не от пържена(шницели, пил. хапки напр.) Започнах да ям основно задушени(замразени) зеленчуци. И понеже знам, че се губят част от витамините и полезните им вещества минавам на консервите с царевица, грах и моркови. Пример http://www.randi.bg/image/cache/data/categories/konservi/czarevicza%20425%20bonduelle-500x500.jpg

Та да ви питам какво мислите за тези видове консерви и кое всъщност е по- добре от двете. И да допълня, че по всяко време на годината не се намират пресни зеленчуци.
И да ви питам за някои здравословни ястия, защото ям само варени яйца, леща, боб и варени картофи + пресни плодове и зеленчуци.

DownloadVirus
03-17-2014, 11:42
добави повече протеин като цяло и мазнини

BonnieandClyde666
03-17-2014, 15:10
Без мръвчок не го брой за каквото и да е ядене!

girlwithblueeyes
03-17-2014, 15:20
Не е задължително да ядеш месо за да се храниш здравословно .

BonnieandClyde666
03-17-2014, 16:49
Знаеш ли, че месото и рибата са номер1 имуностимулатор?

girlwithblueeyes
03-18-2014, 08:13
Хич не ме интерсува кое и какво е . Човек може да се храни и без месо и пак менюто му да е здровословно. Стига той да си го направи такова.Тия митове, че месота е много полезно, си ги пробутвай на някой друг .

BonnieandClyde666
03-18-2014, 08:27
Смешничка си!

Rakshy
03-18-2014, 09:07
Митовете, че месото ти качва кръвното, влияе на още куп неща и те убива малко по малко ги пробутвай на някой друг. :)
Ако си вегетарианец/ка можеш да вкараш соя, фъстъчено масло...

Консервите би трябвало да са по-вредни защото им блъскат консерванти за да ги запазят, повечето имат доста голямо съдържание на сол, което може да е проблем за теб. По-добре замразените :)

girlwithblueeyes
03-19-2014, 05:26
Никъде не съм казвала нищо подобно . Има и ползи и вреди от това дали ядеш месо и дали не ядеш месо. Аз съм открила че при мен ползите са повече ако не ям месо.При друг ще е обратното всичко е въпрос на личен избор . Само да не стига до пробутване на чужди мнения и идеали . И поне аз много добре знам как да си набавям това за организма което бих си добавяла от месота .

Rakshy
03-19-2014, 20:43
Само да не стига до пробутване на чужди мнения и идеали ..

Oh the irony...

anonymous708973
03-19-2014, 21:05
Смешничка си!

Смешна си ти.
Прочети малко информация как убиваш всичко полезно, когато готвиш месото.
Прочети как в сиренето има повече протеин.
Или как комбинацията от бобови и зърнени култури ти дава протеин.
Или какво е киноа.

И да, ям месо, ама не се лъжа, че е полезно. СМЯХ. Всичко можеш да си го набавиш от другаде.

anonymous908491
03-19-2014, 21:15
Смешна си ти.
Прочети малко информация как убиваш всичко полезно, когато готвиш месото.
Прочети как в сиренето има повече протеин.
Или как комбинацията от бобови и зърнени култури ти дава протеин.
Или какво е киноа.

И да, ям месо, ама не се лъжа, че е полезно. СМЯХ. Всичко можеш да си го набавиш от другаде.

Липсата на секс ти се отразява зле.

1. Зависи как се готви това месо, с печене не само убиваш, а и приготвяш храна, която може да те убие, варенето почти запазва всичко.
2. Може да има, но човек не е създаден да пие мляко от животни и много хора имат проблем с млечните продукти.
3. Пълна глупост написа. Протеините са 20 вида, с боб или друг зеленчук не можеш по никакъв начин да си набавиш тези, които се съдържат в месото.

anonymous708973
03-19-2014, 23:28
Искам да ядеш варено месо.
Вземи прочети за разликата между протеини и аминокиселини, че ти се губи нещо взаимовръзката.
И се научи да четеш - написах КОМБИНАЦИЯТА от бобово и зърнено - тоест, боб с филийка хляб. Това не съм го търсила сама, казвали са ми го, но ако желаеш, ще се поровя в гугъл.

BonnieandClyde666
03-20-2014, 05:50
Смешна си ти.
Прочети малко информация как убиваш всичко полезно, когато готвиш месото.
Прочети как в сиренето има повече протеин.
Или как комбинацията от бобови и зърнени култури ти дава протеин.
Или какво е киноа.

И да, ям месо, ама не се лъжа, че е полезно. СМЯХ. Всичко можеш да си го набавиш от другаде.

Нищо чудно, че не можеш да отлабнеш, ама то с това мислене ограничено... :)

girlwithblueeyes
03-20-2014, 05:57
То ако нейното мислене е ограничено твоето не знам какво е .

И престани да наричаш хората дебели защото се замисли че може да има момичета с хранителни разстойства. И само при едно изречение от сорта на Дебела си могат да ги пратят в банята за да си изкарат и малкото храна която са изяли .

anonymous708973
03-20-2014, 08:20
Нищо чудно, че не можеш да отлабнеш, ама то с това мислене ограничено... :)

Хахахахахаха.
Прочети дефиницията на ограничено.
Ти казваш "НЕ, без месо не може".
Аз казвам "може, защото..."

Ограничено... гран... граница. Кое твърдение слага границата от тези две?

П.С. Една съученичка спря месото просто ей така. Не се поинтересува с какво да го замести и т.н., просто го спря. Известно време след това - Бам, анемия. Е, да, заради такива като нея, разбирам масовото мнение за вегетарианците като побъркани. Но с много малко проучване преспокойно можеш да видиш, че месото не ти дава нищо кой знае какво и има прекрасни заместители, които не са задължително гадното тофу.

Майка ми веднъж направи поста преди Коледа и с изненада забеляза някои позитиви от спирането на месото. Оттогава доста е намалила месото, имаше си и термин за такива хора, но го забравих. Чувства се прекрасно.

Canis_Dirus
03-20-2014, 08:35
Плача!

Rakshy
03-20-2014, 20:24
Не намесвай религията, ако обичаш.

sramejlivkaa
03-20-2014, 20:32
И само при едно изречение от сорта на Дебела си могат да ги пратят в банята за да си изкарат и малкото храна която са изяли .

То пък ако тръгнем да се вживяваме толкова във всичко което ни кажат..

Rakshy
03-20-2014, 20:35
То пък ако тръгнем да се вживяваме толкова във всичко което ни кажат..

Има болни момичета, които наистина го правят.

Mladenoff
03-20-2014, 22:16
http://prikachi.com/images/714/7179714R.jpg

girlwithblueeyes
03-21-2014, 19:52
Като ти дойде такъв проблем на главата ще видим колко ще се вживяваш .