PDA

View Full Version : Проблем с връзките и приятелските чувства между момче и момиче



theone123
03-17-2014, 12:47
Здравейте, на 18 години съм и имам следния проблем. Не мога да си намеря приятелка и се влюбвам постояно в различни но винаги правя така че когато за мен стане времето да направя крачка те се отдръпват защото усещат, че ги харесвам и накрая ми казват, че чувствата са само приятелки. Въпросът ми е къде греша по моя преценка съм много красив и свестен не като останлите които чукат и после зарязват готов съм за нещо по сериозно а все не ми се получава бих се радвал ако ми кажете къде греша и да ми дадете някои съвет за следващия път Благодаря предварително

xXxPETYAxXx
03-17-2014, 13:07
Вероятно отиваш във френдзоната. Или си прекалено добричък, миличък, сладичък и т.н. лиготии, които всъщност са голям минус за мъжете. Познавам един - много симпатичен, ама някак женствен, винаги услужлив и все не му върви и на него с момичетата. Може и нещо друго да е, няма как да знаем конкретно, ама все пак следи си поведението за тези неща.

ivo-91
03-17-2014, 13:15
имам си най добра приятелка която много обичам но само като приятел а тя явно си мисли нещо и днес ми прати ето тази снимка file:///F:/Images/Camera/201403/201403A0/14032014274.JPG :D :D

theone123
03-17-2014, 13:17
Вероятно отиваш във френдзоната. Или си прекалено добричък, миличък, сладичък и т.н. лиготии, които всъщност са голям минус за мъжете. Познавам един - много симпатичен, ама някак женствен, винаги услужлив и все не му върви и на него с момичетата. Може и нещо друго да е, няма как да знаем конкретно, ама все пак следи си поведението за тези неща.
Явно там ми е грешката, женствен не съм, но явно грешката ми е там че се обитвам да бъде добър и мил и си мисля че това ще се хареса, но там явно пораждам приятелски чувства и нищо повече. А каква е точната стратегия ??

xXxPETYAxXx
03-17-2014, 13:32
Няма универсална стратегия, но просто гледай да не ставаш прекалено близък приятел с момичето, не протаквай нещата прекалено дълго време. И не я занимавай с нещо всеки ден, оставяй и тя да те потърси.

BeTheOne
03-17-2014, 15:37
Така поставен въпроса предполага една доста дълга лекция по свалки. Ще се опитам да бъда максимално кратък и да дам само опорни точки.

1. Когато харесаш някое момиче, не се бави много, а действай. Каниш я на среща, после на още една. Още в този момент трябва да е ясно, че ти имаш симпатии към нея. Ако тя има нещата ще се получат, ако ли не - продължаваш към следващата;

2. За да си харесван, трябва да си интересен. Трябва да имаш шеги, да имаш интересни теми, които да са интересни на момичето (не само на теб);

3. Сещам се за 5те качества (на практика са 6) на АЛФА мъжа според Мистъри: Smile, well groomed, humor, connection, social center of the company, confidence (в превод - да бъдеш усмихнат, добре облечен, да имаш чувство за хумор, да комуникираш лесно в различни среди и ситуации, да бъдеш душата на компанията, да бъдеш уверен);

4. Когато си на среща с момиче има няколко забранени теми - политика, религия, расизъм, сексизъм...;

5. По време на срещата гледай нещата да ескалират. Стъпка по стъпка да се приближаваш и да й харесваш все повече. Финалът в повечето случаи е целувка, а защо не и да продължите в къщата на някой от двамата;

6. Сам се опитай да видиш къде грешиш. Ти си знаеш, какъв ти е опита. Знаеш различните ситуации. Опитай се да си направиш самоанализ.

Могат да се кажат още много неща. Зависи от конкретната ситуация и хората участващи в нея.


Поздрави!


BeTheOne

RapExotic
03-17-2014, 15:40
Ако и го казаш това още в началото ("по моя преценка съм много красив и свестен не като останлите които чукат и после зарязват готов съм за нещо по сериозно"), то всяка жена се е наслушала на такива клишета. Дръж се по-небрежно към връзките и показвай характер пред мацките. Не се издавай, че си толкова влюбен. Вместо това и го показвай с действията си. Жените не обичат мъже, които им се вричат едва ли не, че няма да погледнат друга до края на живота си. Все пак алфа-мъжкарят е създаден да опложда възможно най-много женски.

BrOu
03-17-2014, 15:52
имам си най добра приятелка която много обичам но само като приятел а тя явно си мисли нещо и днес ми прати ето тази снимка file:///F:/Images/Camera/201403/201403A0/14032014274.JPG :D :D

И как мислиш ние да видим снимката!?!??

RapExotic
03-17-2014, 15:57
Като и влезнем в компа може би :D

theone123
03-18-2014, 13:58
Да но има и друго не може да ми се отвори приказката и като цяло имам малко проблем с общуването не намирам много общи теми с хората а още по малко с момичетата

FAKE IT
03-18-2014, 16:52
BeTheOne, приятелски съвет от мен - виждам, че си отслужлив, но обясняваш нещата, като лекция по ядрена физика, прави ми впечатление и в останалите ти постове. Ако изказваш съвети по нормален, човешки, достъпен, прост и говорен начин ще те разберат много повече хора какво искаш да кажеш. Тия терминологии и обяснения ще са по-интересни на хора, следващи докторска степен. Не ме разбирай погрешно - не се заяждам, не се правя на интересен, нито искам да кажа, че ръсиш простотии, добре те разбирам какво обясняваш, приеми го като градивна критика :P

theone123, мен ако питаш, забрави ги тия лиготий, дето ти се въртят в главата - къв дженталмен трябва да си и колко добро впечатление трябва да оставаш след себе си, колко културен, мил, сладникав да си. Давам ти гаранция, че точно тия качества ще отблъснат 95% от момичетата, с които имаш контакт. Не казвам и да се държиш, като селски пръч.

Границата е много тънка! Не изпадай в крайности, нито прекалено културен и миличък, нито прекалено идиот, истината е да си и двете! Според ситуацията! Ся има кви ли не пик-ъп сайтове и не знам си кво, които ти дават определен модел на държание, но даже и там не е истината, щото точна формула няма. Действа се според момичето и според ситуацията. Импровизирай! Имаш всички необходими качества, заложени в себе си! Използвай ги!

В общия случай, на повечето момичета не им харесва този тип поведение, който описваш. Имаш проблем с общуването, щото си налагаш граници и се чудиш "правилно ли ще е да кажа това и онова", "какво ще си помисли, ако ...". Тия въпроси само те подтискат и не ти помагат по никакъв начин, казвай си каквото ти е на акъла, разбира се в някаква степен се и съобразявай, но не се въздържай да попиташ това и онова, само защото тя може да си помисли, че не е правилно! Няма как да разбереш, докато не попиташ, нали така? Смело напред.

И кой ти е казал, че ти си тоя, който трябва да е интересен, трябва да впечатлява и трябва да е инициатор през цялото време? Кажи му къде да ходи и заеби тия глупости. Тя е тази, която трябва да ти тича след гъза, тя е тази, която трябва да прави всичко възможно да те впечатли, тя е тази която трябва да потдържа разговора. С какво е повече от теб ТЯ? Ти си по-готин, вземи я призими малко на земята и й покажи, че си има работа с мъж на място. Няма повече да се стесняваш, да се притесняваш и да си мислиш глупости! Запомни - всичко е в главата ти!

За да си успешен в комуникацията си, независимо с жени или с мъже или с извънземни, ако щеш, трябва да ги скъсаш тия окови, които те притискат и те карат да се затваряш в себе си и да се стесняваш. Мнооого по-лесно ще ти е, като го преодолееш тва. ДЕЙСТВАЙ!

Петя ти е дала много хубави съвети. Можеш да ми прочетеш и постовете, там съм писал мнооооого по въпроса и не искам да се повтарям повече. Нещата с ескалацията (докосването и етапите на запознанството) са най-основното нещо, което трябва да знаеш. Пречупи ги през своите разбирания и действай. Пиши, ако нещо не е ясно, но не чакай и на готово. Няма да дойда да свалям мацки вместо теб, така че действие!

baby_baby
03-18-2014, 16:54
Вероятно отиваш във френдзоната. Или си прекалено добричък, миличък, сладичък и т.н. лиготии, които всъщност са голям минус за мъжете. Познавам един - много симпатичен, ама някак женствен, винаги услужлив и все не му върви и на него с момичетата. Може и нещо друго да е, няма как да знаем конкретно, ама все пак следи си поведението за тези неща.

+++

ot_teb_zavisi
03-18-2014, 17:05
Прекалено си мил.Романтичните изненади и милите жестове са за по-напреднал етап на една връзка.Като за начало трябва да изградиш някаква тръпка с момичето.Поработи над чувството си за хумор,ако не ти се отдават шегите и забавните истории.Ако успяваш да разсмиваш момичето си свършил 50% от работата ;) Успех!

anonymous708973
03-18-2014, 17:56
4. Когато си на среща с момиче има няколко забранени теми - политика, религия, расизъм, сексизъм...;


Какви са тия глупости?
Разбирам да кажеш "не е добра идея да говориш за бивши и лоши спомени с тях", ама политика и религия? Сериозно?

theone123
03-18-2014, 21:00
Fake it благодаря ти доста ясно обяснено, ще се постарая оттука нататък, но как да спечеля момичето което вече изгубих заради грешният си подход с тези мой качества .

lamer4e7o
03-18-2014, 21:21
И аз благодаря също за съветите в темата, понеже има доста полезни такива. Евала за подобни потребители, които помагат! :)

FAKE IT
03-18-2014, 23:43
theone123, драснал съм ти на лично.