PDA

View Full Version : какъв спорт да започна?



anonimmmmka
03-17-2014, 16:19
аз съм на 12 но съм по-висока от връстниците си- 1,78 съм и не знам какъв спорт да започна. искаше ми се от по-малка да спортувам нещо, но родителите ми не държаха много на спорта и аз не съм спортувала сериозно. напоследък изпитвам нужда да тренирам нещо . Имате ли предложения?

Didko_Beats
03-17-2014, 16:24
Баскет ... 8-)

redbul2
03-17-2014, 17:22
Можеш да опиташ и с тенис или лека атлетика.

Fisherman
03-17-2014, 17:38
културизъм

BonnieandClyde666
03-17-2014, 17:47
Лека атлетика

Canis_Dirus
03-17-2014, 17:54
А да ти кажем кой да си хванеш за гадже?

Justwickeds
03-17-2014, 19:47
^+++
По темата:
практикувай гола йога;

п.п. имам чувството,че автора троли

anonymous708973
03-17-2014, 22:16
Огледай се какви възможности има в града ти, колко са наблизо до вкъщи или до училище, кога можеш да ходиш. Всякакви малки подробности от типа на "трябва да изчисля време за съхнене на косата след плуване, защото не върви зимата да се разхождам с мокра коса до училище" и "няма как да се прибера от залата по баскетбол в 8 вечерта, защото няма рейс, пък татко е на работа до късно".
Помисли си дали си отборен играч - баскетбол, волейбол.
Помисли си каква цел гониш - тяло (лека атлетика, художествена гимнастика) или просто тонус (плуване), разнообразие, някакво умение (танци, бойни изкуства).
Помисли си с какви финанси разполагаш - тенисът е доста скъп спорт, примерно.
Помисли си дали искаш нещо натоварващо (някои от бойните изкуства са доста изтощаващи) или по-лежерно.

Доста спортове могат да принадлежат към повече от една категория :)

Няма как ние да ти кажем :) Надявам се да ти помогнах поне малко, дано не съм те объркала повече.

Rza
03-18-2014, 05:35
Хандбал :D а за художествена гимнастика е абсурдно :D

AntiWolf
03-18-2014, 06:13
Фитнес, хардкор бодибилдинг, за да станеш нацепена като... бик със стероиди! :D ;)

girlwithblueeyes
03-18-2014, 06:38
Огледай се какви възможности има в града ти, колко са наблизо до вкъщи или до училище, кога можеш да ходиш. Всякакви малки подробности от типа на "трябва да изчисля време за съхнене на косата след плуване, защото не върви зимата да се разхождам с мокра коса до училище" и "няма как да се прибера от залата по баскетбол в 8 вечерта, защото няма рейс, пък татко е на работа до късно".
Помисли си дали си отборен играч - баскетбол, волейбол.
Помисли си каква цел гониш - тяло (лека атлетика, художествена гимнастика) или просто тонус (плуване), разнообразие, някакво умение (танци, бойни изкуства).
Помисли си с какви финанси разполагаш - тенисът е доста скъп спорт, примерно.
Помисли си дали искаш нещо натоварващо (някои от бойните изкуства са доста изтощаващи) или по-лежерно.

Доста спортове могат да принадлежат към повече от една категория :)

Няма как ние да ти кажем :) Надявам се да ти помогнах поне малко, дано не съм те объркала повече.


Инка момичето е на 12 години вече доста е закъсняла за художественна гимнастика . Повечето гимнастички започват от 5-7 годишна възраст .


Щом си висока ако ти харесва се запиши на баскет или волейбол .
Иначе тенис или лека атлетика

Rza
03-18-2014, 07:18
5-7 е късно,3 годинки,те на 8 вече на състезания ходят.

girlwithblueeyes
03-18-2014, 08:11
Попринцип да но 3 години едно дете все още не знае къде се намира пък каков остава за художественна гимнастика . Аз съм почнала от 4 години и чак на 6 започнах да осъзнавам къде се намирам:D . При нас има момичета почнаил от 3 години има и такива от 6 години и всички се справят добре . Проблема е ако след 7 години реши ,че иска да се занимава с това . Тялото вече е негодно за подобна гъвгавост и пластика .

lovefootball
03-28-2014, 19:24
Футбол <3

NoName97
03-31-2014, 05:49
Е? ... Хаха ние от къде да знаем? Трябва ти да си прецениш какво те влече най-много ;)