PDA

View Full Version : Краят на 12 клас - преместване в друго училище?



llap
03-17-2014, 16:57
Здрасти на всички. Случи се една ситуация днес, бих искал да попитам за нея. Класната ми учителка ми се обади днес и ми каза че трябва утре да ми даде някакво писмо за наказание, което трябва да предам на майка ми. Няма проблем, но след 15 минути се обади на майка ми и, и е казала утре 2 часа да се видят за да подпишела декларация за преместване в друго училище, заради големият брой неизвинени. Учудено и притеснено търсих информация в интернет, при такава ситуация не трябва ли да бъда преместен на самостоятелно обучение. Отсъствията ми наистина не са малко, но ако трябва да бъдем честни не съм единствен. Моля ви за сериозни отговори, и ако може без да ме съдите за това че не ходя на училище. В собствен интерес ми е и си имам причини, една от която е изкарване на пари за вкъщи(и класната това го знае). Благодаря предварително.

Loken
03-17-2014, 17:03
В никакъв случай случай да не подписва нищо, ти си имаш права преди всичко.А тази класна като знае защо отсъстваш(и то 12 клас с 5 ученика в клас) защо така ти гаднее.Говори с директора или заместник директора(който е по-пич) и си търси правата

OoVasKoO
03-17-2014, 17:05
Класната е виновна, че не те е предупредила. При нашата класна всяка седмица като се натрупат отсъствия ни казва, че трябва да ги извиним... E*аси тъпата пачавра, каква класна ти е като не се интересува от теб?!

llap
03-17-2014, 17:15
Благодаря много за бързите отговори, но все пак не разбрах опция ли е преместване в друго училище вече? За да знам каква позиция да защитавам.

OoVasKoO
03-17-2014, 17:59
колко неизвинени имаш?
нямаш ли шанс да ги извиниш
в нашето даскало едно момче имаше 30-40 за 2-3 месеца и успя да ги извини...

Loken
03-17-2014, 18:19
Говори примерно с някой познат учител ако имаш(по-добре от друго училище) който е запознат с училищния правилник, и си подготвяш едно листче с аргументи отиваш(по-добре сам) и почваш спокойно да затапваш директора.Това е най-добрия начин, в никакъв случай недей да хленчиш да те оставят там.