PDA

View Full Version : Черен молив



LipSy
03-18-2014, 13:32
Здравейте дами! :) Дано не съм единствената с този проблем. Харесва ми да си слагам черен молив, защото подчертава очите в ежедневието. Моят се размацва много и след часове седи грозно. Моля ви, предложете ми черен молив, които да издържа поне половин ден. Ще съм благодарна! :)

Зайче..
03-18-2014, 13:36
А защо не си подчертаваш очите с очна линия? Според мен изглежда много по-добре и нежно.
Иначе по въпроса ти, не мога да ти помогна, съжалявам. ;д

xXxPETYAxXx
03-18-2014, 14:30
Аз съм доволна от тези на MaxFactor и Yves Saint Laurent. Ама на Лоран са скъпички. На Максфактор са на по-достъпни цени.

LipSy
03-18-2014, 14:50
А защо не си подчертаваш очите с очна линия? Според мен изглежда много по-добре и нежно.
Иначе по въпроса ти, не мога да ти помогна, съжалявам. ;д

Казвали са ми, че без очна линия ми отива повече. Наистина като се гримирам по 2-та начина и аз го забелязвам, инъче нямам нищо против нея.

П.С.: Слагам си черен молив отдолy на окото, ако сложа очна линия - отгоре на клепача. Не съм пробвала с очна линия отдолу, ...страх ме е да не ми влезе в окото. :D :D

Зайче..
03-18-2014, 15:02
П.С.: Слагам си черен молив отдолy на окото, ако сложа очна линия - отгоре на клепача. Не съм пробвала с очна линия отдолу, ...страх ме е да не ми влезе в окото. :D :D

О, и аз нямах предвид да си слагаш очна линия отдолу на окото. И бтв може да не ти ходи, защото например не си се научила да я слагаш добре или я слагаш добре, но нямаш правилна симетрия? Аз по принцип съм от втория тип, обаче бритона ми скрива завършека от едната страна и не си личи. 8-)
Аз докато се учих да си слагам очна линия в началото, я слагах тоооолкова сакато, че очите ми изглеждаха криви :D

LipSy
03-18-2014, 15:04
Аз съм доволна от тези на MaxFactor и Yves Saint Laurent. Ама на Лоран са скъпички. На Максфактор са на по-достъпни цени.

Гледам, че на Yves Saint Laurent са около 40 лв.?! Би трябвало да са доста качествени, пробвала ли си лично черен молив на тази марка?

LipSy
03-18-2014, 15:10
О, и аз нямах предвид да си слагаш очна линия отдолу на окото. И бтв може да не ти ходи, защото например не си се научила да я слагаш добре или я слагаш добре, но нямаш правилна симетрия? Аз по принцип съм от втория тип, обаче бритона ми скрива завършека от едната страна и не си личи. 8-)
Аз докато се учих да си слагам очна линия в началото, я слагах тоооолкова сакато, че очите ми изглеждаха криви :D

Ем не, очите ми не изглеждат криви и не мисля, че симетрията ми не е правилна. :D Имам наситено кафеви очи и много хора ми казват, че ми отива само със спирала и черен молив...Погледа ми изглеждал по-...отворен. :D :D Успяха да ме убедят. Заради това започнах да слагам молив.

xXxPETYAxXx
03-18-2014, 15:50
Гледам, че на Yves Saint Laurent са около 40 лв.?! Би трябвало да са доста качествени, пробвала ли си лично черен молив на тази марка?

Хах, сега като видях наистина са толкова. Струва ми се, че преди като бях проверявала имаше и по 21лв., може и да се бъркам. Имам такъв, разбира се подарък ми е, аз не бих дала толкова пари за един молив :D. Мога да кажа, че е най-хубавия, който съм ползвала. Ама, по-добре пробвай с Максфактор, качеството им е съвсем малко по-различно, но пък цената е доста по-добра.

malkasladka
03-18-2014, 17:11
Lancome Le Crayon Khol

stefiiiiiii
03-18-2014, 17:13
Слагай си молива за очи в хладилника за 1 час и няма да се размазва,какъвто и да е той.

katalia3
03-18-2014, 17:25
За мен всяка марка моливи си имат варианти. Има моливи които са по- меки и моливи които са по -твърди и дори на някои си пише софт. В момента използвам на Collection KOHL EYELINER (не знам дали ги има в България)и смея да кажа че може би е единствения молив който не ми се размазва въобще, а съм ползвала на някои от известните марки които казвате и не съм оставала много доволна. Но аз нямам навика да давам много пари точно за молив :)

Hayashi
03-18-2014, 17:27
На мен абсоооолютно всички ми се размазват където и да ги сложа. Понякога ги използвам за съвсем леко подчертаване, но иначе си ползвам очна линия, а окото отдолу подчертавам с черни сенки.

mayaaa
03-18-2014, 18:11
Аз пък си слагам молив за основа и след това очна линия. Може да съм единственият човек, който си слага очна линия отдолу, но на мен много ми харесва как става и издържа дълго. Номерът е да не слагаш голямо количество и да я слагаш в по-външната част.

fakesmiles
03-18-2014, 18:23
Долу във водната линия ли имаш предвид?
Аз съм си слагала гел-очна линия там и нямам никакви проблеми и естествено издържа много повече.
От позната съм чувала много добри отзиви за молива за очи Ревлон Колорстей, но не съм го пробвала. Потърси ревюта. :)

ManuelaK
03-18-2014, 18:58
Аз използвам този на Loreal
http://www.enzo.bg/loreal-paris/super-liner-gelmatic-moliv-za-ochi/

The Cheetah
03-19-2014, 11:06
Молива на Импала! УНИКАЛЕН Е!
Ето и ревю:http://beautyzone1.blogspot.com/2012/08/blog-post_2160.html
И да ти кажа, какъвто и молив да сложиш отдолу на очите бързо пада, за това слагай под него бял.

Glamour92
03-19-2014, 11:12
Аз съм доволна само от водоустойчивия черен молив на Seventeen(от серията Radiant)
http://safo-bg.info/-eyes-/364--radiant-softline-waterproof-eye-pencil.html
Останалите моливи ме правят на панда след има-няма 40 минути. xDD

mayaaa
03-19-2014, 18:34
Долу във водната линия ли имаш предвид?
Аз съм си слагала гел-очна линия там и нямам никакви проблеми и естествено издържа много повече.
Да, там. Наистина си е друго. До вечерта почти не ми мърда.

DragonLady
03-19-2014, 20:37
Молива на Импала! УНИКАЛЕН Е!
Ето и ревю:http://beautyzone1.blogspot.com/2012/08/blog-post_2160.html
И да ти кажа, какъвто и молив да сложиш отдолу на очите бързо пада, за това слагай под него бял.

Много твърд ми се видя на мене, и се размазва адски лесно.
Иначе в редките случай, в който слагам черен молив на така наречената waterline - вътрешната линия на око, ползвам ето този на essence http://2.bp.blogspot.com/-6wCpOiRBI5w/TWlsT27n_zI/AAAAAAAAAPE/brUSlzAyKTM/s1600/essence_long_lasting_kredka.JPG автоматичен е, и е доста ефтин 2-3 лева беше някъде, така че ако не ти хареса, поне няма да те е яд, че си дала много пари за него.

sunshine :**
03-20-2014, 06:39
Тези автоматичните моливи са по-наситени и не се размазват, дори едвам се трият.Аз имам такъв на ейвън ама нали бях малко индианец и си взех първия, който ми попадне сега не го използвам именно, защото е прекалено наситено черното.


Извод:търси автоматични моливи :cool:

3oPuTy
03-20-2014, 07:53
Молива на Импала! УНИКАЛЕН Е!
Ето и ревю:http://beautyzone1.blogspot.com/2012/08/blog-post_2160.html
И да ти кажа, какъвто и молив да сложиш отдолу на очите бързо пада, за това слагай под него бял.

Съгласна съм! Уникален, наситен, мек и евтин :)
Авторке, може да погледнеш и другия на Импала - този със силикона. Ползвала съм го няколко пъти. Издържаше ми по цял ден, но в един прекрасен момент започна да ми дразни на очите нещо и го спрях. Имам приятелки, които също са много доволни от него и нямат моя проблем.
Ето го:
http://2.bp.blogspot.com/-BkZi28esFRI/ToMNU-ZXXoI/AAAAAAAAAF4/FpXRD-ovYsk/s1600/P1040664.JPG

LipSy
03-20-2014, 10:12
Да, там. Наистина си е друго. До вечерта почти не ми мърда.

Не мисля да пробвам с очна линия. Малко не съм сигурна в себе си, ако ще трябва да я слагам долу във водната линия. С молив ми е много по-лесно.

Моят молив е на Essence и въобще не съм довона, не мисля да си вземам отново на тази марка. Гледах някакви на M.A.C и прочетох доста позитивни мнения, а и са водоустойчиви. Мисля да пробвам него. Дано инвестицията да си струва!

mayaaa
03-20-2014, 18:06
Моят молив е на Essence и въобще не съм довона, не мисля да си вземам отново на тази марка. Гледах някакви на M.A.C и прочетох доста позитивни мнения, а и са водоустойчиви. Мисля да пробвам него. Дано инвестицията да си струва!
На Essence по принцип им харесвам нещата, но моливите им са пълна трагедия! Принципно автоматичните моливи наистина са по-добри, но аз от време на време ги чупя :D, така че не смея да си купя пак.

LipSy
03-20-2014, 19:23
На Essence по принцип им харесвам нещата, но моливите им са пълна трагедия! Принципно автоматичните моливи наистина са по-добри, но аз от време на време ги чупя :D, така че не смея да си купя пак.

То толкова много неща излязоха на пазара, че човек се чуди кое е по-добро от доброто. Има твърде голям избор и аз лично трудно се спирам и много разглеждам преди да закупя...то не знам автоматичен ли да е, силиконов ли, мек, твърд,...с четчица от единия край, без....ужас :D ...и каквато съм капризна... :D