PDA

View Full Version : УАСГ!!! Споделете мнение



ddd95
03-18-2014, 18:40
Здравейте, тази година съм 12клас и съм решила да кандидатствам в УАСГ, специалност архитектура. В гимназията бях отличничка, през годините оценката ми по математика винаги е била 6, рисувам доста добре, но идва едно ''но'', моето училище не е с засилена подготовка на математика. 6-те ми, може би в някое математическо училище щяха да са 4ки или 5ци. Повечето ми учителки казват че приема е много труден имало много конкуренция и т.н. Започнах много да се притеснявам и ще ви помоля всеки който е кандидатствал там или има намерени за бъдеще, да ми каже как седят нещата с приема в действителност. Ще ви бъда много благодарна!

OoVasKoO
03-18-2014, 19:41
Имаш късмет, защото тази година се сменя форматът на изпита. Преди бяха 3-4 сравнително трудни задачи, които няма да решиш, освен ако не си решавала много задачи. Винаги стереометричните задачи не са били леки.

AliceSw
03-19-2014, 08:38
как така ще се сменя формата на изпита, в университета нищо такова не се е чуло

аз влязох след като съм учила в езикова с около 3 часа математика на седмица и уроци, ама беше преди 5 години, сега оценка около 4 по математика ти гарантира влизане...

ddd95
03-19-2014, 11:22
Да, в сайта им пише, че ще е под формата на тест с отворени и затворени отговори, но се чудя дали и предните години не е пишело така....
Това пише: III. Какво трябва да знаят кандидатите за изпита по математика
Конкурсният изпит по математика е под формата на тест и се състои в решаване на задачи от отворен и затворен тип, при които се използват знания от задължителната учебна програма за профил математика.

Mladenoff
03-19-2014, 19:39
Преди беше 3 задачи за решаване. Сега добавиха и тестови, и такива с отворен отговор. Като цяло, аз сега ходя на курс по математика, но се подготвям за друг ВУЗ. Та искам да кажа, че по думите на тия, които се готвят за УАСГ, изпитът е доста труден, покрива почти всичкия материал по математика и ако не ходиш допълнително на уроци, просто не виждам как ще влезеш. Отделно трябва да ходиш и на уроци по чертане. Като цяло, ако досега нищо не си правила, вече ти е късно. Пробвай догодина.

AliceSw
03-19-2014, 20:17
аре бе, ще пуснат 4-5 тестови за 3, добре познавам преподавателите, които съставят задачите

Mladenoff, не пиши грешни неща, уроците и респективно изпитите са по рисуване, не по чертане

Mladenoff
03-19-2014, 21:27
Да, де..обърках се..Те за мен са си едно и също, тъй като са ми толкова далечни като възможности :)

sunrisee6
03-20-2014, 14:09
Ужас, колко падна нивото и там.... а беше една от малкото специалности, които държаха..

По темата: Изпитът по математика покрива и 2ро равнище, което се учи в математическите гимназии. Решавай много, много задачки и отиди на предварителните април месец да пробваш. Успех!

draid
03-20-2014, 17:16
Изцяло зависи каква ти е мотивацията.