PDA

View Full Version : Петна от стискане



Marseille
03-18-2014, 21:16
Здравейте. Аз имам следния проблем. Понякога ми излизат такива пъпки по лицето, които постоянно, като ги стискам излиза безцветна течност и аз постоянно ги стискам. И след време на мястото остава само кафяво петно, което се задържа доста време. На гърдите също от време на време ми излизат нормални пъпки с бели връхчета, които набират по няколко пъти и там кожата е по-нежна и също се получават кафяви петна от стискането. Даже по гърдите имам някои стоят с месеци... Вие как процедирате с такива проблеми?

LipSy
03-19-2014, 06:24
Нормално е след изстискване на пъпката да ти остане белег. Не мисля, че има лек срещу него. Единственото е да мине от само себе си с времето. Аз гледам да не ги изстисквам, така не остават тъмни петна. Попринцип козметичките също съветват, да НЕ се пипат (най-вече с мръсни ръце)!

Тамии ..^^
03-19-2014, 20:12
Пъпки се стискат САМО когато има гноен връх и пак не е препоръчително. Трябва да си измиеш ръцете, да дезинфекцираш кожата преди и след стискането. И НИКОГА не слагай грим веднага след като си изстискала, това запушва канала на пъпката и тя отново забира. Не стискай пъпки без връх, разраняваш ги напразно. Това ,,безцветното'' ти е течност от самата кожа, забравих й името. Служи за затваряне на раната и спиране на инфекцията, бъркаш я с гной, тя е полезна. Петната се получават от стискането. Повярвай ми, сега много патя от това.

dodolechka
03-19-2014, 20:46
Има някакъв лосион/крем на Гарниер против белези от пъпки. Аз не съм го ползвала ,защото не съм имала толкова наложаща нужда ,но една приятелка имаше акне по лицето и както е ясно остават белези от него , но тя ми сподели ,че е ползвала този крем против акне и сега почти и се изчисти лицето , наистина има ефект. А аз имах такива петна по гърбът и ползвах маска от хума за избелване-също помага. Нищо не пречи да опиташ , дано да ти помогнат . А колкото до стискането - въздържай се да го правиш . То че е краста -краста е , но е много лош навик.

AliceSw
03-19-2014, 21:45
Не стискай пъпки без връх, разраняваш ги напразно. Това ,,безцветното'' ти е течност от самата кожа, забравих й името.

лимфа се казва....

Тамии ..^^
03-20-2014, 16:21
лимфа се казва....

Да, точно.

mycel
03-21-2014, 16:32
По-по малко стискай черните точки и пъпките и не насилвай кожата - колкото излезе, толкова. :D Мажи с крем Здраве класическия, не с олекотена формула и ще ти изчезнат за 4-5 дни. Не стискай твърде силно. Ползвай сапун при къпане, примерно Бочко, не душ-гел за замазване на положението, и си намери кесия за къпане от изкуствена коприна. Това маха доста пластелин от кожата и би трябвало да ти понамалеят пъпките. :D И пак казвам - проблемите на днешните тийнове с кожата се дължат най-вече на още по-влошената храна, която се появи на пазара през последните пет-шест години. Ако искаш хубава кожа, се погрижи за тялото си, като се очистиш от вредни храни и ще забравиш за пъпки, черни точки и т.н. Малко е трудно за проумяване на тая възраст, ама рано или късно ще се убедиш. :D