PDA

View Full Version : Има ли смисъл да се бутам там?



zvezdichkaaa_
03-20-2014, 12:32
От 2 години се лутам между няколко специалности и не мога да се реша какво да запиша. Най-после си харесах 'Стопанска логистика', а и баща ми може да ми помогне много там, но проблема е,че математиката ми е най-слабия предмет, наред с нея и информатика.. Ако сега се явя на ЕПИ по география и бел, знам ,че ще ме приемат, но се притеснявам после как ще се справям по слабите предмети... Има ли смисъл, според вас да се натискам там, или да избера нещо друго?

marilyn
03-20-2014, 13:48
Защо не избереш нещо, което да учиш с удоволствие?

zvezdichkaaa_
03-20-2014, 14:00
За това съм се спряла на тази специалност, защото ми е интересна и има реализация навсякъде по света. Проблема е че математиката изобщо не ми върви, а нали това е икономическа специалност...

marilyn
03-20-2014, 18:15
Точно това е. Не знам как може да ти е интересна икономическа специалност, но да не ти е интересна математиката. Като не ти харесва математика, записваш специалност, в която не се изучава.

Не съм запозната с икономиката, никога не съм се интересувала, но защо не поговориш с някой, който е завършил или учи в момента тази специалност. Да ти разкаже как стоят нещата, разпитай и в някой по-специализиран форум, например на университета, в който ще кандидатстваш.

RapExotic
03-21-2014, 07:58
Ако проблмът ти е само в математиката можеш да се стегнеш и да я научиш. Имаш половин година да преговаряш гимназиалната и след това няма да ти е чак толкова трудно. До колкото знам в икономическите специалности се учи до Висша Математика 3 (тоест 3 семестъра).

zvezdichkaaa_
03-21-2014, 08:28
Мерилин - интересна ми е, първо защото предлага много възможности за развитие. Второ, свързана е с езици и с транспорт. Може да се каже,че тук съм горе долу в свои води, понеже баща ми се занимава от 20 години само с това и може да ме уреди в всяка фирма, стига да си разбирам от работата. Проблема е,че са ми куцат математиката и информатиката...малко съм несигурна дали ще се справя.

MsMiracle
03-21-2014, 17:36
малко съм несигурна дали ще се справя.

Никога няма да разбереш, ако не опиташ. :) Пробвай, щом държиш и искаш да учиш това. Ако не се получи-не се. Поне ще си пробвала.

anonymous708973
03-22-2014, 16:30
тук съм горе долу в свои води, понеже баща ми се занимава от 20 години само с това и може да ме уреди в всяка фирма

Е, честно, милиони пъти съм го виждала това като аргумент и всеки път съм потресена.

Ениуей. Въпрос на семейно възпитание и възприятия. Копирай програмата за следването (предмети по семестри), евентуално бих могла да кажа коя математика каква е, щото "математика" е субективно понятие.

cookie dough
03-25-2014, 15:01
Мерилин - интересна ми е, първо защото предлага много възможности за развитие. Второ, свързана е с езици и с транспорт. Може да се каже,че тук съм горе долу в свои води, понеже баща ми се занимава от 20 години само с това и може да ме уреди в всяка фирма, стига да си разбирам от работата. Проблема е,че са ми куцат математиката и информатиката...малко съм несигурна дали ще се справя.

Какви езици говориш, може да запишеш нещо в тази сфера? Щом математиката и информатиката са основни там, а на теб са ти слаби, няма особена логика да я записваш. Баща ти няма как да изкара изпитите вместо теб, а не е яко да изкласиш едва-едва и да се надяваш да те уреди някъде. Макар че както каза някой, въпрос на ценности.