PDA

View Full Version : Какво точно имаше предвид с тия думи той според вас?



monster_fff
03-20-2014, 16:01
Имаме връзка от 6 месеца. Правим планове за близкото бъдеще- един, два месеца напред.
Имаме си караници, но сме щастливи. Обаче имаше нещо, което ми направи странно впечатление. Стана на въпрос за когато завършим университет (което е след 1 година), и той вика "Ами аз ако съм женен и имам дете и ти ако си женена"... Аз се узмихнах и нищо не казах.
След това го попитах ако лятото отида да работя за 3 месеца в чужбина (имам реална оферта за това) той би ли ме чакал 3 месеца, той каза "не зная, може би не".
Понеже аз съм първата с която той е спал, той открехна темата, че на него му е добре с мен и ме обича, но не смята, че ще съм му единствената. Както каза, той първото момиче, с което спи момче обикновено не остават цял живот заедно.
Скарахме се и аз казах че не планирам и няма нищо сигурно на тоя свят, но все пак ми стана кофти, той освне това каза "ти не зная какви планове си правиш за нас, сега ни е добре, за в бъдеще нищо не казвам. животът е пред мен, някой ден в бъдещетп ще бъда с друга, но не сега. сега съм с теб".
Много кофти ми стана от всичките тия неща, особено това с "аз ще съм женен и ще имамм дете и жена и ти ще си омъжена". Имаше предвид поотделно- той за някоя и аз за някого.
Какво да мисля? Не зная какво да правя?

DarknessAngel
03-20-2014, 16:44
Казал е това, което е искал да каже, в прав текст. Не смятам, че имаш бъдеще с човек, който не те вижда в своето собствено.

HollyGolightly
03-20-2014, 18:05
Приятелят ти е много спрял за възрастта си. Такова мислене е присъщо на деца в много по-ранна възраст. Не може да си на 20+ години и да нямаш никаква представа какво искаш от човекът до себе си или какво ще стане след по-малко от 3-4 месеца. От това, което си написала ми звучи, че на него му е все едно за теб, ти си просто една спирка по пътя.
Ако на мен някой ми ги изръси тези неща, надали ще остана с него.

DisappointedDreamer
03-20-2014, 18:21
Нормално е да ти е станало кофти. Наистина нищо не е сигурно в тоя живот, но това не означава, че човек трябва да се впуска във връзка с мисълта, че някой ден ще я приключи, защото ще иска да е с друга. Противно ми е, много.

xXxPETYAxXx
03-20-2014, 18:26
Заедно сте от 6 месеца, първи сте си и ще завършвате университет след една година? Тоест сте 3-ти курс, на около 22 години? И първите ви пъти са били като сте били на 21-2 години?
Както и да е, не че има голямо значение, но ми направи впечатление. Учудва ме, че хора, които са чакали толкова за да правят секс са такива реалисти и не търсят "единствената".

Реално погледнато, нещата, които ти е споделил са абсолютно верни - няма да сте си единствени, нито той на теб, нито ти на него. Всичко е временно между вас, но това не значи, че не трябва да го изживеете. Но пък според мен не би трябвало тези неща да се казват в толкова прав текст, като си дава сметка, че нещата са временни - ок, ама е леко грубо да се изказва така. Може просто да ти е дал сигнал да НЕ очакваш нещо кой знае колко сериозно от негова страна и да не таиш напразно надежди за далечното бъдеще.

FAKE IT
03-20-2014, 18:26
... и да нямаш никаква представа какво искаш от човекът до себе си или какво ще стане след по-малко от 3-4 месеца.

Много добра представа има даже :D
Според моите изчисления има някво неизживяно тийнейджърство и няма намерение да оставя нещата така, за да не съжалява, като стане дърт и няма с какво да се хвали пред децата/внуците си. Се едно какъв е случая де, основното е, че й е казал в прав текст да не си прави планове за тях двамата, което значи, че няма намерение да се задържа още дълго до нея.

RapExotic
03-21-2014, 08:06
А дали не го е казал под въздействието на алкохол, емоционално състояние - след караница или просто на базик с усмивка? Не вярвам, че може да има толкова директни хора, които да ти кажат това направо в очите.

Justwickeds
03-21-2014, 08:33
Имаме връзка от 6 месеца. Правим планове за близкото бъдеще- един, два месеца напред.
Имаме си караници, но сме щастливи. Обаче имаше нещо, което ми направи странно впечатление. Стана на въпрос за когато завършим университет (което е след 1 година), и той вика "Ами аз ако съм женен и имам дете и ти ако си женена"... Аз се узмихнах и нищо не казах.
След това го попитах ако лятото отида да работя за 3 месеца в чужбина (имам реална оферта за това) той би ли ме чакал 3 месеца, той каза "не зная, може би не".
Понеже аз съм първата с която той е спал, той открехна темата, че на него му е добре с мен и ме обича, но не смята, че ще съм му единствената. Както каза, той първото момиче, с което спи момче обикновено не остават цял живот заедно.
Скарахме се и аз казах че не планирам и няма нищо сигурно на тоя свят, но все пак ми стана кофти, той освне това каза "ти не зная какви планове си правиш за нас, сега ни е добре, за в бъдеще нищо не казвам. животът е пред мен, някой ден в бъдещетп ще бъда с друга, но не сега. сега съм с теб".
Много кофти ми стана от всичките тия неща, особено това с "аз ще съм женен и ще имамм дете и жена и ти ще си омъжена". Имаше предвид поотделно- той за някоя и аз за някого.
Какво да мисля? Не зная какво да правя?

"Правим планове за близкото бъдеще- един, два месеца напред"

- съвет от мене. Това е погрешно.Не си правете чак такива планове! Човек може да промени себе си толкова време,изцяло.Но да...правиш планове за напред,за 1-2 месеца, и да знаеш какво "ще стане тогава"... е тва е меко казано луда история. Има много външни фактори,от които зависят "тези решения". От тези неща е произлязъл целия проблем.

Какво значи това ? Ти си по статична - монотнна,застояла. Момчето ти е много по-гъвкаво и импулсивно. ЕВАЛА МУ ПРАВЯ! Такива трябва да сме всички хора - податливи на промени; очакващи неочакваното;

сам ти го е казал: ""ти не зная какви планове си правиш за нас, сега ни е добре, за в бъдеще нищо не казвам. животът е пред мен, някой ден в бъдещетп ще бъда с друга, но не сега. сега съм с теб" --> не виждаш ли логиката му която е жлеязна.Пича е гъвкав.На пича не му пука. Сега му е кеф,утре може да не му е. Прав е. Подкрепям го. Човека се е пуснал по вълната.Пусни се и ти.

Вариант 2: ако много държите "да сте заедно" и т.н. Говори с него. Ама сериозно.Ако не очакваш "да е на твоето дередже" както се вика... ми хващай си друго момче,което евентуално ще те чака, и ще е съгласно с теб и твоите виждания. Явно това момче,не "принца на белия кон" който ти "виждаш". Но по-скоро... се отпусни. Много мислиш! Т'ва е проблема. Кажи си: "КАКТО ДОЙДЕ!"

Предлагам ти едни от любимите ми цитати: "По-добре е човек да запази наивността си!" "Нещата не се променят. Човек просто променя начина, по който ги вижда, това е всичко." и "Винаги се надявам на най-доброто и се подготвям за най-лошото."

sramejlivkaa
03-22-2014, 15:27
А дали не го е казал под въздействието на алкохол, емоционално състояние - след караница или просто на базик с усмивка? Не вярвам, че може да има толкова директни хора, които да ти кажат това направо в очите.
+

А дали, пък не ти бил ядосан за нещо което не иска да ти каже.
Допускам и вариянта, че планира да те зареже скоро време, но не иска да е така изведнъж.

Violenza
03-22-2014, 17:12
Приятелят ти е много спрял за възрастта си. Такова мислене е присъщо на деца в много по-ранна възраст. Не може да си на 20+ години и да нямаш никаква представа какво искаш от човекът до себе си или какво ще стане след по-малко от 3-4 месеца. От това, което си написала ми звучи, че на него му е все едно за теб, ти си просто една спирка по пътя.

Очевидно именно авторът е този с реалистичната представа за нещата и много ясно знае какво иска. Точно децата мислят как любовта е една единствена и колко било хубаво то цял живот да си с първия си. Абсолютни глупости.


Много хубаво, че е бил искрен, за да не си правиш излишни илюзии. Вместо да го оцениш, ти го плюеш.

paradosou
03-22-2014, 17:25
Нормално е да ти е станало кофти. Наистина нищо не е сигурно в тоя живот, но това не означава, че човек трябва да се впуска във връзка с мисълта, че някой ден ще я приключи, защото ще иска да е с друга. Противно ми е, много.
Подкрепям. Дори 'кофти' е меко казано.

DisappointedDreamer
03-22-2014, 17:41
Очевидно именно авторът е този с реалистичната представа за нещата и много ясно знае какво иска. Точно децата мислят как любовта е една единствена и колко било хубаво то цял живот да си с първия си. Абсолютни глупости.


Много хубаво, че е бил искрен, за да не си правиш излишни илюзии. Вместо да го оцениш, ти го плюеш.

Съгласна съм, че са абсолютни глупости.

Но говориш от някаква идеалистична гледна точка, в която тя трябва да оцени искреността му. В колко случаи някой наистина би го направил без да се почувства изключително кофти? В допълнение - изобщо не мисля, че авторката го плюе. Всъщност, е просто объркана и много наранена, което е разбираемо предвид ситуацията.

Понякога трябва да чуваме/правим неща, които не ни се нравят. Но единственото, което мисля, че авторката наистина би трябвало да оцени е начинът, по който 'гадните' неща ни биват поднесени.

SuNsEt
03-22-2014, 18:13
Aбе ,я му тегли еднa мaйнa нa тоя глупaк.
Той НЕ те обичa,просто му е добре с теб и ти е свикнaл.Дaже се чудя щом мисли и нaпрaво е сигурен,че ще скъсaте ,дaли пък не ти изневерявa...
Когaто човек е влюбен или просто,когaто обичa,той не си мисли кaк някой ден ще е с друг.Дори и дa го е стрaх от сериозни отношения,товa не ознaчaвa,че трябвa дa мисли по този нaчин.По-скоро ще ти кaже "Некa зaбaвим нещaтa" или ще ти обясни стрaховете си.
И още еднa причинa,че е глупaк - не те е опознaл и грaм зa тия шест месецa.Кaк може дa ти говори тaкa спокойно,че ще бъде с други??Никaкви скруполи ,кaк може дa не се усети,че ще те нaрaни с тези думи?!Дори и дa си мисли тaкивa нещa,нямa прaво дa ти ги зaявявa по този нaчин.
Прaви си сaмa изводите,не си мaлкa и между другото ,ДA, и той нито е първият,нито последният!

Violenza
03-22-2014, 18:21
ДA, и той нито е първият,нито последният!
Никакви скрупОли нямаш! Как може да говориш така?



Но говориш от някаква идеалистична гледна точка, в която тя трябва да оцени искреността му. В колко случаи някой наистина би го направил без да се почувства изключително кофти? В допълнение - изобщо не мисля, че авторката го плюе. Всъщност, е просто объркана и много наранена, което е разбираемо предвид ситуацията.

Да бе, така е, естествено, че на никого не би му било приятно. Ама тя авторката хем вика нищо сигурно няма, тоест не отписва варианта, който той й казва, хем не иска да чува същото от отсрещната страна.
Неприятни са тези неща, факт, ама според мен това е по-доброто отколкото да й пълни главата с илюзии и после като гръм от ясно небе да й бие шута.

Auriss
03-22-2014, 19:55
как ги намирате такива .... :?

draid
03-22-2014, 21:36
Разделяйте се и си хващай пътя. Загуба на време е това.

djipsito
03-23-2014, 01:58
Хаха... жените обичаме с ушите.
Такива хора като гаджето ти ... с тази болезнената искреност, заеби. Той ще те наранява, ама накрая ти ще си виновната, че не цениш великият, който е бил искрен с теб. Та, да ти кажа, да се чувстваш подготвена, винаги ти ще си лошата.

Такива хора супер добре им се получава да извъртат нещата. И най-доброто, с което винаги ще те заковава ще е, че е искрен и че не цениш тва негово качество. Няма значение той кво ти е казал и теб колко те боли от тва нещо, ТИ СИ ВИНОВНА, тря оцениш, че ТОЙ Е ИСКРЕН! Ако се случи, му кажи да си го начука ;)

Няма нужда разни женски да се правят на железни, защото МНОГО ДОБРЕ ЗНАЯТ, КАТО ЖЕНИ, че много неща са ни ясни, просто НЕ ИСКАМЕ ДА ГИ ЧУВАМЕ, защото после ни човъркат яко мозъка и връзката започва да пропада.

Едит: Ако искаш да си с него, говори с него за тва. Обясни му кое те афектира и го светни малко, че не си проста, нито се виждаш в гроба с него. Ако трябва го светни и как жените приемаме тия думи, щото се вижда, че нещо му куца. И не бъди деликатна. Не му се карай, просто не се спичай да говориш за тва как се чувстваш и кое те наранява.

Violenza
03-23-2014, 08:42
^Ти к'во предлагаш? Да й обяснява как цял живот ще са заедно и ще са си единствени, дори когато не го мисли ли?

G3GaSa
03-23-2014, 09:02
^Ти к'во предлагаш? Да й обяснява как цял живот ще са заедно и ще са си единствени, дори когато не го мисли ли?

"по-простичко да ти го обясня"
@djipsito: не иска да каже, че трябва да и обяснява, как винаги ще са заедно, защото авторката много добре знае, че няма да са цял живот заедно.
Просто иска да каже, че тези неща трябва да се спестят "и не само тези"

@Вили прочети няколко пъти докато схванеш" моля те!

Чау.

Hilary_
03-23-2014, 11:42
Очевидно човека се наслаждава на момента и няма намерения този момент да е вечен.
Прави си изводите дали има смисъл да продължавате?

NomNomNom
03-23-2014, 12:18
Приятелят ти е много спрял за възрастта си. Такова мислене е присъщо на деца в много по-ранна възраст. Не може да си на 20+ години и да нямаш никаква представа какво искаш от човекът до себе си или какво ще стане след по-малко от 3-4 месеца.
О, човека много добре знае какво иска.

Ебане на коври.

Take_That
03-23-2014, 13:24
Казал е това, което е искал да каже, в прав текст. Не смятам, че имаш бъдеще с човек, който не те вижда в своето собствено.


+1

baby_baby
03-23-2014, 14:05
Явно не иска да е в сериозна връзка с теб или с която и да е

NissaN
03-24-2014, 09:02
казал е това което мисли да направи

marilyn
03-24-2014, 20:47
Не се хващайте с девствени момчета, просто. :D

Вероятно е бил искрен. Не си представя да се ожени за теб и да си единствената в живота му. Човек има нужда от някакъв опит преди да остане с един човек "завинаги". Поне така е, според мен. Явно той не приема връзката ви за толкова сериозна, колкото я приемаш ти.

Margarita_Andreevaa
03-30-2014, 22:42
Е ти очакваш да се ожените ли. Чакай малко, ти си му първата, той е момче, те не мислят като нас. Момчетата, особено неопитните мислят за приключения и секс, с много и различни. Може и да не стане, може и да стане. Ама сега нали сте заедно. Първо като завършите може да тръгнете в различни посоки, може и преди това. На теб може и да ти писне преди на него, всичко може. Човека просто е реалист :)