PDA

View Full Version : Много бързо губя форма



ot_teb_zavisi
03-21-2014, 14:59
Здравейте.На почти 18 съм и тренирам бокс от 9 месеца,преди това съм се занимавал и с много други спортове.Забелязал съм,че доста лесно "влизам в материала" и бързо напредвам,но и ако спра дори замалко губя форма.Е сега бях болен и 5 дни не ходих на тренировки,като съм се старал храненето да е на ниво и от 76 килограма изчистен,станах 73 килограма с "коремче" загубил съм и въздух и бързина.По коледните и новогодишни празници същата работа за има няма 7-10 дни без тренировки...Имате ли някакви идеи защо така се получава ?

Justwickeds
03-21-2014, 16:25
Едно правило за "паметта на клетките в тялото" при тренировките. (знам го от един Сенсей от едно бойно изкуство): За месец-два ще навлезе в клетките; за 3 ще се е променило; за година - оставa; Става въпрос като биохимични реакции и изобщо - размаха на енергията; самото ти тяло после - ще те кара да тренираш; т.е. ще си изградил нов навик.

А ако питаш за масата...за мазнините... това си зависи от хранителния ти режим,и паметта на клетките.Внимавай какво ядеш, какво подбираш и т.н. Това е от огромно значение.Без т'ва не очаквай да "ти седи формата". Т'ва е правило. Както се грижиме примерно за тялото си - обезкосмяваме се, миеме си косата... така трябва и за "мускулите" и изобщо... Т.е. ако тренираш през цялата тази година,редовно, без резки прекъсвания от сорта на 1 месец до 3 месеца ще постигнеш резултати+режим.

Canis_Dirus
03-21-2014, 17:10
Защото кондицията се губи най-бързо и най-трудно се възстановява.
и още много други фактори

redbul2
03-21-2014, 18:09
Имате ли някакви идеи защо така се получава ?
Със спортните резултати е както с яденето. Ако вчера си се нахранил, днес се налага отново. Няма вариант днес да ядеш веднъж завинаги и повече да не се налага. Спортуването и "правенето на мускули" е на същия принцип. Днес може да си блъскал два часа във фитнеса, но резултатите не са веднъж завинаги. Както при храненето се налага постоянно повтаряне на манипулацията. При продължително обездвижване се губи постигнатото.
Ако не беше така фитнесите щяха да затворят до 2-3 години максимум. Защото всички хора щяха да са минали през тях.

Баща Ти
03-24-2014, 17:11
Едно правило за "паметта на клетките в тялото" при тренировките. (знам го от един Сенсей от едно бойно изкуство): За месец-два ще навлезе в клетките; за 3 ще се е променило; за година - оставa; Става въпрос като биохимични реакции и изобщо - размаха на енергията; самото ти тяло после - ще те кара да тренираш; т.е. ще си изградил нов навик.

А ако питаш за масата...за мазнините... това си зависи от хранителния ти режим,и паметта на клетките.Внимавай какво ядеш, какво подбираш и т.н. Това е от огромно значение.Без т'ва не очаквай да "ти седи формата". Т'ва е правило. Както се грижиме примерно за тялото си - обезкосмяваме се, миеме си косата... така трябва и за "мускулите" и изобщо... Т.е. ако тренираш през цялата тази година,редовно, без резки прекъсвания от сорта на 1 месец до 3 месеца ще постигнеш резултати+режим.

Божееееееееееееееее, на тия сенсей им вярвате все едно са манна небесна.