PDA

View Full Version : Кола за млад шофьор....



LittleMonster95
03-22-2014, 16:02
Здравейте,

Аз съм момиче на 18 и от скоро имам книжка. Досещате се, че УЖАСНО мнооооого искам да имам кола. :D И искам да е няк'ва гъзарска :D Харесала съм си BMW Z3, но някои викат, че не струва. Бихте ли ми предложили нещо друго, на пак да е готино и ако може да е кабриолет. Кажете си мнениеъо и,за Z3ката. Може да споделите и каква е била вашата първа кола...

an7raks
03-22-2014, 16:57
http://farm3.staticflickr.com/2144/2252705968_f4c08d150e_z.jpg

Lighting
03-22-2014, 17:27
https://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&docid=7MgfBpKruU3ZKM&tbnid=jjEZBCSUge0zTM:&ved=0CAYQjRw&url=http%3A%2F%2Fwww.capital.bg%2Fbiznes%2Fstoki_i _prodajbi%2F2013%2F04%2F18%2F2044228_opel_se_price li_v_kupuvachite_na_luksozni_kabrioleti%2F&ei=9tUtU6G0A4Om0QX0mIGQAw&bvm=bv.62922401,d.Yms&psig=AFQjCNF5aTYFHNrWezVC-VaWh8pVMBQ4qQ&ust=1395599044540197

anonymous708973
03-23-2014, 10:54
Ох, кифленцето то.
Кола за млад шофьор определено не е това, което ти искаш. И да ти кажем модел, кво, нова ли ще я купиш?

Тръгвай по автокъщите с някого, дето разбира от коли, че като те гледам, въплъщаваш всички клишета за жените, дето си избират колите по цвят.

LittleMonster95
03-23-2014, 11:28
http://farm3.staticflickr.com/2144/2252705968_f4c08d150e_z.jpg

WTF?!

LittleMonster95
03-23-2014, 11:31
Ох, кифленцето то.
Кола за млад шофьор определено не е това, което ти искаш. И да ти кажем модел, кво, нова ли ще я купиш?

Тръгвай по автокъщите с някого, дето разбира от коли, че като те гледам, въплъщаваш всички клишета за жените, дето си избират колите по цвят.

Първо не съм кифла! И второ къв ти е проблема, че искам хубава кола?! Много ясно, че няма да се кача на кякъв чупен голф... Според теб всеки с хубава кола ли е кифла (не се сещам за еквивалент на думата в мъжки род) Кажи ти к'во караш бе. И не лъжи!!!

LittleMonster95
03-23-2014, 11:32
Ох, кифленцето то.
Кола за млад шофьор определено не е това, което ти искаш. И да ти кажем модел, кво, нова ли ще я купиш?

Тръгвай по автокъщите с някого, дето разбира от коли, че като те гледам, въплъщаваш всички клишета за жените, дето си избират колите по цвят.

Първо не съм кифла! И второ къв ти е проблема, че искам хубава кола?! Много ясно, че няма да се кача на някъв чупен голф... Според теб всеки с хубава кола ли е кифла (не се сещам за еквивалент на думата в мъжки род) Кажи ти к'во караш бе. И не лъжи!!!

anonymous708973
03-23-2014, 12:15
Не. Кифла си, щото оня ден си взела книжка и искаш БМВ, кабриолетче етц. Вземи провери голфовете от 2013 година колко са "чупени". От любопитство... сама ли ще си я купуваш и с какъв бюджет разполагаш?

Не карам нищо, защото нямам нужда от кола в момента, въпреки че ми се иска. Имам книжка мааалко по-дълго от теб.

LittleMonster95
03-23-2014, 14:41
Не. Кифла си, щото оня ден си взела книжка и искаш БМВ, кабриолетче етц. Вземи провери голфовете от 2013 година колко са "чупени". От любопитство... сама ли ще си я купуваш и с какъв бюджет разполагаш?

Не карам нищо, защото нямам нужда от кола в момента, въпреки че ми се иска. Имам книжка мааалко по-дълго от теб.

Ами щом искам BMW досети се сам с колко пари разполагам.... И не знаех, че всеки, който кара въпросната кола или кабриолет е кифла... Мерси, че ми каза... Пффф И грам не ме ебе дали някой ще ме мисли за кифла! Нали аз си знам к'ва съм. BTW аз нека да съм кифла, ама да си карам Z3-ката :D :D :D

anonymous708973
03-23-2014, 15:35
НЕ, не всеки, който кара БМВ, е кифла. ТИ си кифла, защото не разбираш нищо от коли, а искаш БМВ заради въображаемия статут, който ще ти даде. "Искам да е някаква гъзарска" - това обобщава цялата ми теза и цялото ти мислене и нагласа.

БМВ-то е много стабилна марка, която уважавам по причини, които плиткото ти мозъче няма да разбере, но да започнем с това, че концепцията е немска.

На 18 години - сигурна съм, че с много пари разполагаш (отново - БМВ = много пари. Самата асоциация ти говори за липсата на акъл). Говори с баща си или някой познат, който разбира повече от теб и тръгвайте по автокъщите или -салоните.

LittleMonster95
03-23-2014, 16:17
НЕ, не всеки, който кара БМВ, е кифла. ТИ си кифла, защото не разбираш нищо от коли, а искаш БМВ заради въображаемия статут, който ще ти даде. "Искам да е някаква гъзарска" - това обобщава цялата ми теза и цялото ти мислене и нагласа.

БМВ-то е много стабилна марка, която уважавам по причини, които плиткото ти мозъче няма да разбере, но да започнем с това, че концепцията е немска.

На 18 години - сигурна съм, че с много пари разполагаш (отново - БМВ = много пари. Самата асоциация ти говори за липсата на акъл). Говори с баща си или някой познат, който разбира повече от теб и тръгвайте по автокъщите или -салоните.

Много си любезен... Няма що... Само сипваш хейт.....

LittleMonster95
03-23-2014, 16:35
НЕ, не всеки, който кара БМВ, е кифла. ТИ си кифла, защото не разбираш нищо от коли, а искаш БМВ заради въображаемия статут, който ще ти даде. "Искам да е някаква гъзарска" - това обобщава цялата ми теза и цялото ти мислене и нагласа.

БМВ-то е много стабилна марка, която уважавам по причини, които плиткото ти мозъче няма да разбере, но да започнем с това, че концепцията е немска.

На 18 години - сигурна съм, че с много пари разполагаш (отново - БМВ = много пари. Самата асоциация ти говори за липсата на акъл). Говори с баща си или някой познат, който разбира повече от теб и тръгвайте по автокъщите или -салоните.

А и много ясно, че ще искам колата ми да е "хубава". Все пак няма да я карам за един ден... А и мозъкът ми не е никак плитък и няма смисъл да ти се обяснявам за оценките ми в училище и прочие. Аааа и пак на кифленския въпрос - за мен "кифла" е момиче, което си слага по 1 тон фон дьо тен, ходи със супер тежък грим през деня и си прави от така смешните ми вафли в косата, а и носи курвенски къси поли или роки и разгоревми блузи. А аз не отгорарям на нито един критерий. Нося си супер нормалните дрехи, естествено следвам тенденциите, и като грим си слагам САМО спирала. Ама к'во ли ти се обяснявам тука....

anonymous708973
03-23-2014, 22:07
Хубава, скъпа, е различно от гъзарска. ХУБАВА кола като за млад шофьор значи - точно щото няма да я караш един ден - стабилна кола в добро техническо състояние, която харчи малко. Щото гъзарското ти БМВ-нце като ти изкара един разход 8/100, ще се чудиш как го зареждаш.
А оценчиците ти, още по-малко в смешна гимназийка, не са критерий за нищо.

Момиче съм, впрочем. А "кифлата" е много широко понятие. "На 18 съм, взех книжка, много искам кола, кажете ми някаква гъзарска" е кифленско откъдето и да го погледнеш.

Рено Клио. Ситроен 307, 309 (нещо такова беше моделът) - мънички колички, идеални за паркиране из града, съмнявам се да харчат много. Типично женски, а жените си карат колите по-внимателно, така че е твърде вероятно да ги намериш в запазено състояние и на добра цена.
Нещо немско - Opel Astra - полицейската примерно.
От БМВ-тата също ще се намери нещо подходящо, предполагам.

За технически параметри не мога да говоря, там момчетата да кажат, баща ти, приятел...

AnarchyBoy
03-24-2014, 01:15
Пантерке ппц те хейтя, ама ся ми стана жал.. :D Що си тровиш нервите с таа утрепка, сериозно?
Не виждаш ли каква простотия струи от постовете й, с козата на село ще проведеш по-нормален разговор. 8-)
Не била кифла, ама я интересува "гъзарийката" добре, че са маме и тате да ми купят БМВнце, а тате той и книжката ли ти купи бе сопол... Ти знаеш ли бмв-то колко мощна кола е? Тва мъже, на по 22-4 + правят катастрофи заради мощта на колата, нек'ва курва, опа кифла на 18 на бмв ще ми се качи... за теб нек'ви пежо/рено от тез най-малките... щом баща ти е паралия (маа ти и кифлата) да го барнете в някой салон и радвай, ма не си вземай нек'во "Гъзарско" бмв, щото ще хванеш да утрепеш някой.. тва настъпваш го и след секунда летиш..

LittleMonster95
03-24-2014, 07:15
Пантерке ппц те хейтя, ама ся ми стана жал.. :D Що си тровиш нервите с таа утрепка, сериозно?
Не виждаш ли каква простотия струи от постовете й, с козата на село ще проведеш по-нормален разговор. 8-)
Не била кифла, ама я интересува "гъзарийката" добре, че са маме и тате да ми купят БМВнце, а тате той и книжката ли ти купи бе сопол... Ти знаеш ли бмв-то колко мощна кола е? Тва мъже, на по 22-4 + правят катастрофи заради мощта на колата, нек'ва курва, опа кифла на 18 на бмв ще ми се качи... за теб нек'ви пежо/рено от тез най-малките... щом баща ти е паралия (маа ти и кифлата) да го барнете в някой салон и радвай, ма не си вземай нек'во "Гъзарско" бмв, щото ще хванеш да утрепеш някой.. тва настъпваш го и след секунда летиш..

Мерси за оценката... Ама к'во ли се разправям тука с вас... Ааа и не, че ви интересува ама нямам баща, който да ми помогне в избора и зат'ва питам тука. Пак и майка ми въобще не е паралийка...

girlwithblueeyes
03-24-2014, 07:43
Първият ти пост доказва че си точно кифла и си търсиш кола с която да се хвалиш и парадираш.И хич
не тръгвай да ми се обясняваш как си искала хубава и не си била кифла . Хубава кола е едно а гъзарска кола е съвсем друго . Гъзарската кола се свързва по скоро с външният вид а хубавата с още куп елементи и от техническата част. И да никой не го интересува че нямаш баща защото най-вероятно имаш приятели момче можещи да ти дадат съвети за първа кола .Колата не ти е играчка и трябва подръжка особено пък кола като BMW . Няма проблем първата ти кола да е BMW може някой по стар модел но ти не заслужаваш подобна кола .

tonique
03-24-2014, 08:04
Егати хейта удряте хаха

Ако всички бяха такива каквито искате, нямаше да се карат толкова много BMW-та и Мерцедеси в България, даже на мен ми е много странно момчета които карат BMW-та по-стари от тях (говоря за 3-та серия по 1992-1993 година) и си мислят, че са богове на пътя :D примерно аз не бих карал такова никога по-добре да си ходя пеша.

Само излезте и се загледайте за 15-20 минути, колко луксозни коли ще видите, а уж сме в криза.

Но примерно едно е такова, бих си го карал с удоволствие :)
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11393271143034628

До авторката: Ако ти се кара BMW Z3 си го купувай

иначе мога да ти предложа Audi TT или Citroen C3 (също изглежда добре за жена).

girlwithblueeyes
03-24-2014, 08:19
Никой не хейти .Тук масово се карат BMW всякакви модели но пък и повечето хора си знаят как да си ги подържат . Аз лично BMW си го имам за кола като всички други . Естественно зависи от модела всъщност . Но самите изказвания на авторката са инфантилни и типични за момиче което си търси как да се похвали с колата си .Точно затова бяха и по острите мнения от страна на Ина и Анархи . То не че моето беше по мило ама . Просто защото тя далеч не знае какво е хубава кола и си я свързва с лъскавината отвън . Техническите компететности не съм убедена колко я интересуват .А пък и тези деления на мъжки и женски коли никога не са ми допадали .

tonique
03-24-2014, 08:33
Да и ще ми кажеш повечето, които са на нашите години са си намерили работа за по 5 бона на месец, живеят в мезонети самостоятелно... хаха просто родителите им имат пари и те влачат покрай тях :D според мен няма как 18-19 годишни да карат коли като Audi Q7 или S-класа, където са над 25-30 хиляди лв. в най-евтиния вариант и си ги поддържат самостоятелно (но пък е пълно с такива, поне в София).

Ама никой не те пита, дали ти харесват деленията на колите :lol: според мен е смешно, един мъж да се качи в някакъв Smart където тежи, колко него. Аз си смятам малките коли = за жени | големите коли = за мъже и никой не може да ме убеди в противното :D

Но нормално, младите гледаме външната красота (дори и на колите) хаха

girlwithblueeyes
03-24-2014, 08:43
Никой не говори за самостоятелно подържане от към финансова гледна точка .Аз под самостоятелно подържане разбирам чистене, редовни прегледи на колата и посещения на автосервизи . Естественно че на 18 години няма как финансово да подържаш кола каквото и да е но можеш да се интересуваш поне малко . Смешно е да имаш гъзарска кола обаче като й спукаш гумата насред пътя да се чудиш какво да правиш .
Аз пък харесвам големите коли пък и въобще не ме интересува дали някой ще ме помисли за мъжкарана .(

Да прав си че е нормално да се гледа външният вид но също е редно да се гледа една кола и от към подръжката й .

anonymous708973
03-24-2014, 09:17
Но примерно едно е такова, бих си го карал с удоволствие :)
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11393271143034628

И аз, но въпросът е, че съм достатъчно умна да преценя, че не ми трябва. А ако наистина ми трябваше, щях да се съобразя със семейството си.

Ама авторката показва типичен български манталитет - голо на голямо. Няма баща, майка й не била паралийка, но пиклата има пари и иска да си купи кола. Много хубаво, а после тая кола кой ще поддържа? Като й свършат спестяванията, какво правим? На заплатата на мама ли лежим? Що? Щото сме капризни и искаме кола.

Не, аз да попитам, да не се окажа недоразбрала - майка ти не е паралийка, но ти:


Ами щом искам BMW досети се сам с колко пари разполагам...#

Я кажи как става тоя номер?

LittleMonster95
03-24-2014, 09:59
Егати хейта удряте хаха

Ако всички бяха такива каквито искате, нямаше да се карат толкова много BMW-та и Мерцедеси в България, даже на мен ми е много странно момчета които карат BMW-та по-стари от тях (говоря за 3-та серия по 1992-1993 година) и си мислят, че са богове на пътя :D примерно аз не бих карал такова никога по-добре да си ходя пеша.

Само излезте и се загледайте за 15-20 минути, колко луксозни коли ще видите, а уж сме в криза.

Но примерно едно е такова, бих си го карал с удоволствие :)
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11393271143034628

До авторката: Ако ти се кара BMW Z3 си го купувай

иначе мога да ти предложа Audi TT или Citroen C3 (също изглежда добре за жена).

Благодаря за предложенията и че ни ме наля и ти :D Т'ва Ауди ми допада НА ВЪНШЕН ВИД. Айде пак ме наречете кифла.... Както вечке казах грам не ме ебе....

LittleMonster95
03-24-2014, 10:02
И аз, но въпросът е, че съм достатъчно умна да преценя, че не ми трябва. А ако наистина ми трябваше, щях да се съобразя със семейството си.

Ама авторката показва типичен български манталитет - голо на голямо. Няма баща, майка й не била паралийка, но пиклата има пари и иска да си купи кола. Много хубаво, а после тая кола кой ще поддържа? Като й свършат спестяванията, какво правим? На заплатата на мама ли лежим? Що? Щото сме капризни и искаме кола.

Не, аз да попитам, да не се окажа недоразбрала - майка ти не е паралийка, но ти:

#

Я кажи как става тоя номер?

Първо въобще не те интересува откъде имам парите. И поинтересувала ли си се колко струва Z3-ката. може да я намериш и за 5000. Ако тва да имаш 5 бона е паралийско..... Аааа и може всички да се чувствате поздравени с припева от песента на Криско - Хората говорят....

girlwithblueeyes
03-24-2014, 10:04
Колко още пъти ще го повториш тва .Ако толкова не те ебеше нямаше да се обясняваш с това с всеки си пост.

LittleMonster95
03-24-2014, 10:10
Колко още пъти ще го повториш тва .Ако толкова не те ебеше нямаше да се обясняваш с това с всеки си пост.

Два пъти съм го казала, а и уточних цитирам се "КАКТО ВЕЧЕ КАЗАХ". Не знам дали можеш да броиш но се съм публикувала само 2 поста....

socareless
03-24-2014, 11:12
с неква очукана z3-ка от миналото десетилетие,която извън движение виси некъде си,(понеже неможеш да си позволиш поддръжката й)ще си много представителна и ще е много практична,давай, ти си!

Mladenoff
03-24-2014, 12:55
Щото гъзарското ти БМВ-нце като ти изкара един разход 8/100, ще се чудиш как го зареждаш.


8 може да ѝ изкара само извънградско :D

П.П. Z3 е най-най-най-най-най-неподходящият модел поради ред причини. Ориентирай се към нещо друго.

BeeKeeper
03-24-2014, 16:43
Смях, смях... Като почнете да се правите на ГЪЗари с тия бмв-ета от миналия век направо ми иде да се хвърля някъде. Купувате ги, не можете да ги карате и айде...
А за тебе, авторке, какво ще кажеш за peugeot 206, peugeot 107 или ако имаш повечко пари peugeot 207? Не ставай смешна с тая "зет-тройка".

SNikolov_Rugby
03-24-2014, 17:13
Да се смееш ли? Да плачеш ли?
Май май второто. Аман от такива ШОФЕРИ като тая тука които си нямат елементарно понятие от автомобили. Да не говорим за устройство на двигател и т.н.
С тази Z3 най - много да утрепеш някой невинен човечеч заради факта че си "голяма" автомобилистка която видеш ли не може да кара някоя хубава кола която ще и върши работа.

tori
03-24-2014, 18:31
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/t1.0-9/1979696_717388244988476_1989075085_n.jpg

Поздрав за авторката.