PDA

View Full Version : Учене в чужбина(Съединените щати)



nataliabee
03-22-2014, 17:14
Чудя се след 7 или след 12 клас се кандидатства в чужбина?? И къде може с не много високи цени и по-подробно за Съединените щати, Калифорния или там някъде?? Моля за помощ

SHPAIdURmeN
03-22-2014, 21:26
Не, недей оди в САЩ, ще съжаляваш...

anonymous895156
03-22-2014, 22:10
Доколкото виждам по другите ти постове, ти си в шести клас. Рано ти е да мислиш за университет.
Средното образование (9-12 клас) има малка стойност, ако трябва да го сравняваме с висшето, и няма значение дали си го изкарал тук или в Щатите. Дори гимназията, която си завършил, не играе голяма роля, стига да не е закопан техникум с пияни учители и 30 ученици.
Ако толкова много държиш на американското образование, запиши се да учиш в Американския колеж в София след седми клас (за скромната такса от 5000 евро годишно). Но, както казах, си в шести клас и вероятно дори не можеш да си отговориш на въпроса "Защо искам да уча в Калифорния (!?!), а не в България?"
Поговори с родителите си по този въпрос, те ще знаят по-добре от теб.

HollyGolightly
03-23-2014, 00:54
След 7ми клас не можеш, освен ако нямаш много близки роднини в САЩ, или майка ти и баща ти нямат страшно много пари, понеже ще се водиш "international student" тоест независимо в какво училище ще си, ще трябва да си плащаш такса. Като цяло поне според мен, гледаш доста филми и си си изградила някаква представа за Америка, както и за Калифорния. Стандарта там е страшно висок и много малко хора могат да си позволят да живеят нормално там.
След 12ти клас пак е по-възможно, но все пак е трудно и скъпо. Но, така де, стигни до 12ти клас и пиши на лично, ще ти кажа какво да правиш и с кого да се свържиш.

anonymous708973
03-23-2014, 06:52
"Някакъв щат с по-малки такси, например Калифорния" :lol:
Сладурка.
Там ли се развива действието на 90210 или нещо от рода? Гледала съм, но съм забравила.

The Cheetah
03-23-2014, 07:37
Какви филми..

SHPAIdURmeN
03-23-2014, 09:21
Какви филми...*

Лол.

nataliabee
03-23-2014, 17:08
Разбрах ви от първия път. Искам да уча там, защото харесвам Калифорния и си имам лични причини. И благодаря HollyGolightly ще ти пиша. А някой да знае къде другаде с Английски и евтино обучение??

KumchoValcho
03-23-2014, 17:26
:lol: а в ню йорк не искаш ли? Не си ли гледала Клюкарката? :shock:

vladislavcheto
03-23-2014, 19:05
:lol: а в ню йорк не искаш ли? Не си ли гледала Клюкарката? :shock:

Иска да стане любимото момиче на Джъстин Бийбър.Той е в Калифорния,не Ню Йорк.

anonymous895156
03-23-2014, 19:09
Иска да стане любимото момиче на Джъстин Бийбър.Той е в Калифорния,не Ню Йорк.

не беше ли в канада?
иначе иска да е в калифорния, защото по дисни чанъл дават за холивуд и там всички са принцеси, соу кют <3

anonymous708973
03-23-2014, 19:15
Разбрах ви от първия път. Искам да уча там, защото харесвам Калифорния и си имам лични причини. И благодаря HollyGolightly ще ти пиша. А някой да знае къде другаде с Английски и евтино обучение??

Абе, девойче, ти от сарказъм не разбираш ли?!
Калифорния е един от най-скъпите щати!

HollyGolightly
03-23-2014, 19:37
Калифорния не само, че е един от най-скъпите щати, ами и в момента е може би този, с най-бързо западаща икономика. Освен ако не си пряко свързана с Холивуд или не намериш начин да изкарваш по над 300к на година, няма как да живееш в нормален квартал или поне в нещо по-различно от едностаен апартамент с още няколко съквартиранта.
Обучението пък е страшно скъпо, за справка давам моят "селски" южняшки щат, на семесър университета ми струва 20к, смятай за какви пари става дума там. Ню Йорк също не е много по-различно, от гетото който може-бяга, няма логика ти да дойдеш от другият край на света и да се заселиш там.

Това, което ще ти предложа аз е, 10-11 клас има програми за exchange students, кандидатствай, ще дойдеш, ще поживееш тук при нормално семейство, ще видиш как е и ще си решиш дали искаш да се върнеш по-нататък. Повярвай ми, Америка от тийн филмите и Америка в действително нямат нищо общо.

nataliabee
03-24-2014, 16:16
Ти къде учиш,HollyGolightly ??

cookie dough
03-25-2014, 14:55
Разбрах ви от първия път. Искам да уча там, защото харесвам Калифорния и си имам лични причини. И благодаря HollyGolightly ще ти пиша. А някой да знае къде другаде с Английски и евтино обучение??

Евтино и английски... сещам се единствено за Шотландия, ама това едва ли ще ти се стори много атрактивно. P И все пак, там обучението за българи (с определени оценки) е безплатно. Ако толкова искаш да учиш в чужбина, защо наистина не се възползваш от това, че сме в ЕС и не запишеш нещо в Европа? Пак ще разориш родителите, ама няма да е в такава гигантска степен. :)

HollyGolightly
03-25-2014, 15:03
Ти къде учиш,HollyGolightly ??
Georgia Tech

SuNsEt
03-25-2014, 18:52
Aз мисля,че където и в чужбинa дa решиш дa зaминеш,първо трябвa дa се посъветвaш с вaшите,зaщото все пaк колкото и дa е евтино обрaзовaнието,имa и други рaзноски.Товa сa пaри зa хрaнa,издръжкa,сметки,тaкси и т.н. Родителите ти могaт ли 1.дa те пуснaт нa 14 години сaмa/или в другия случaй ,aко имaш някaкви роднини/ в чужбинa и 2. могaт ли дa си позволят тaкaвa издръжкa?