PDA

View Full Version : Гинекомастия



monster22
03-22-2014, 21:20
Здравейте, имам сериозен проблем. От 3 години спортувам активно в залата, но с покачването на килограмите все повече започна да си личи един проблем - пухкави зърна. И преди като бях слаб си бяха такива, но сега си личат супер много и е грозно. Като ми е студено или ги намокря се свиват и излгеждат нормално, но през повечето време изглеждат подобно на тази снимка http://www.bb-team.org/?ACT=8&fid=15&aid=6596_ZpbvolLQeTvyYji7xVh1&board_id=1 (моите са подобни). Как мислите, това гинекомастия ли е и да си правя ли операция ? Предполагам, че е защото го имам от 4 години ( сега съм на 17 и не се е махнало)

draid
03-22-2014, 21:40
Не би трябвало да е така, но все пак без да погледне лекар, няма как да си сигурен какво точно е. Във форума надали ще могат да ти поставят диагноза за това. Препоръчвам ти да идеш на лекар и да се консултираш. Изненадвам се, че проблема е от 4г и все още не си потърсил мнение от специалист.

monster22
03-22-2014, 22:06
Ами бях чел, че е от пубертета и ще се оправи с времето но вече съм на 17 и още го има, освен това тази зима качих около 15 кг и самите зърна станаха по големи и взе да изглежда доста грозно .... В следващите дни ще отида на лекар

draid
03-22-2014, 22:22
През пубертета се появяват болезнени бучки, но това тук е отклонение от нормалното. Отивай на лекар той ще ти каже какъв е проблема и как да се справиш. Успех.