PDA

View Full Version : Тотално отчаян



behroozwolf
03-23-2014, 10:50
Здравейте, моят проблем е може би от вече 6-8 години, защото от тогава започнал да се вглеждам, защото като малък просто не ми е пукало дали мириша или не. Та проблема наистина е тежък, защото точно заради него в един период от 7-8 месеца(1 март-1 октомври) не излизам грам с приятели. Проблема е следния, а именно че в този период градусите скачат над 10 и започва все по слънчево да бъде,т.е зимата свършва и тогава започва тотално да си личи и да се чувства дискомфорта от голямото потене и все да ми е ужасно топло и тялото да ми като парно. Направо не се търпи, примерно сега както е 20-22 градуса слънчево, ей сега ако отида до магазина(който е на макс 4-5 минути път) с дънки и тениска още преди да достигна до магазина ми става ужасно топло( буквално паря вътрешно и все едно ми е толкова топло, че съм бягал) и вече съм се изпотил наднормалното по краката,подмишниците,между краката( буквално с нови чорапи и като се прибера вече за потни/мокри на 35%), кръста/ дупито( даже долните ми гащи, доста често са винаги мокри-потни) и леко по дланите на ръцете. Всичко това още само преди да стигна до магазина, а като си представите че на връщане ми става още по топло и съм потен. А като гледам всички хора на вън, как че и с тънки блузи и някои с якета си вървят без проблем. Вярно, че съм висок към 168-171 и тежка м/у 95-100кг, но дори да отслабна с 5-10 кг, ефекта няма да е кой знае колко голям от към потене и все да ми е топло тялото. Ходил съм на няколко доктора( ще излъжа как точно се водят), последно ходих уш на някакъв специалист да каже дали имам някакво заболяване( за жлезата и дали нямам хиперхидроза), но всичките изследвания са си в нормата за човек и за пореден път ми казаха, че "уШ" е от килограмите. А си представете през лятото какво ми , щом сега ми е доста топло, а какво ли ми е при мин.градуси 17 и максималния 30-35 през лятото. Все пак кажи речи вече на 23 години съм, и не знам дали можете да си представите един млад човек с такъв проблем с почти никакъв социален живот как се чувства. И към това, ако добавя и вече тоталното отчаяние(психика) се чудя вече дали има смисъл някакъв. В последното време чета как в един форум, жени се оплакват че имат леко потене на подмишниците и то през лятото, а аз като се потя по цялото тяло при уш за повечето хора хладно време(22 градуса през деня), как им го кажа че има и по зле. Даже познавам лично човек с който съм учил в гимназията, който се поти доста повече от мен и то при него даже и по лицето се поти и пак като мен с кой знае никакъв соц.живот. Направо е ужасно, че свърши зимата и пак дойде гадното време и почнах да се отчайвам за смисъла на живота, след 4 месеца един нормален живот( когато на хората им е студено, на мен ми е идеално). Може да ви се стори смешно, но всеки път в тези следващи 7-8 месеца на гаден живот си казвам, че предпочитам да страдам от някаква все още нелечима болест, и да се потя с 50-60% по малко и да не ми е все толкова топло. Даже то това ми е най-искреното желание, толкова пъти съм отправял молби(ако приемем че има господ или някаква висша сила) да сбъдне мечтата. Даже скоро мисля, да почвам някакви такива ритуали, било то и демонически за замяна на моята душа и сбъдването на желанието ми. Чак направо ми става странно, като видя при такова време доста хора да ми ходят с блузи(някои с якета) по няколко км без проблем, а аз скоро да почвам да ходя с къси гащи и джапанки. Даже днес случайно излязох с джапанки и къси гащи, и доста хора ме гледаха странно. Надявам се, че да не ви се струва странни и смешно, но наистина е гадно, първо от чиста козметична среда, защото никой не иска да мирише на гадно и да му е топло, второ никой не иска да няма никакъв социален живот и доста често да си стои у дома. Да не говорим, че как ще почна работа не ми се мисли или поне като се потя и все да ми е ужасно топло, сигурно трябва да работя нещо с физическа работа поне да знам защо се потя така гадно. Даже сега като пиша в интернет/фейсбук в страници и сайтове където са публикували, че пролетта е дошла и започва хубавото време, коментари от сорта че жалко че зимата си отиде, направо хората ми се смеят, как можело да обичам този сезон. Аз ако можех, бих живял и на северния полюс, но за съжаление човека без храна и вода не може да живей и няма как да стане това. Направо още сега ми идва направя някоя глупост, но не я правя защото имам близки.

Overkill_Teen
03-23-2014, 13:45
И аз преди имах много проблеми с изпотяването като станеше топло.
Миризмата не е толкова проблем (при наличие на толкова парфюми, дезодоранти и всякакви мазила), но чувството че си мокър не е приятно естествено, никога не съм имал проблеми с килограмите (даже съм доста слаб), не знам но вече не се потя толкова. А и обличах само черни тениски, за да не си личат мокрите петна...
Може да е от стрес, може и да се дължи на заболяване.
Трябва да пробваш малко да понамалиш килограмите - знам че не е никак лесно и това не трябва да става изкуствено и радикално. Започни със стандартните неща - повече движение (ако ти е проблем през деня - рано сутрин или късно вечер, когато е по-хладно), по-здравословни храни, опит за намаляване на стреса...трудна и дълга битка, но трябва да се почне отнякъде...

behroozwolf
03-24-2014, 05:59
Всъщност миризмата си е доста голям проблем, особенно когато градусите скочат над 24, аз както се бръсна по цялото тяло без гърба, слагам рол он за мишниците и отгоре в повечето случаи тоалетна вода и след 1-2 часа миризмата на водата е изчезнал поради потенето ми или вероятно заради това че цялото ми е все топло. Аз миналото лято 1 месеца кажи речи бягах по 3-4 пъти седмично вечер, но нещо нямаше ефект. Сладко рядко ям, поради финансови причини, а кафето винаги го спирам в периода 1 май - 1 октомври, защото кара още повече да се потя. Вероятно вече ще почна редовно по 3 пъти вечер да бягам на седмица, но по гадното ме притеснява че дори да успея и 7-8 кг. да отслабна, пак ще ми бъде топло и потно, защото може да се окаже наследствен генн, а там няма спасение(принципно има, да отида да живея в някоя северна страна като канада,шоналндия,финалдия, веция заради приятния климат, защото при тях тяхното лято все едно е нашата пролет макс 24-25 градуса и висока влажност) за съжаление,т.е дори да отслабна с 7-8 кг ефекта ще е минимален, но поне вече няма да имам това малко шкембенце. То и сега си правя лицеви по 20-30 когато е по хладно през деня.

Mladenoff
03-24-2014, 06:09
Тука идва моментът да разберем колко боди фат имаш ?

bebeemalko
03-24-2014, 06:27
Моята идея е да тичаш и правиш упражнения главно с цел да изкараш от тялото си тази пот, или както искаш го наричай. Така след тренировката в тялото си ще имаш по-малко течности. Тичай първо само сутрин, а после увеличи до няколко пъти. Ти хем ще си отслабнеш,хем и ще изкарваш течността от тялото си с тичането и после като излезеш да се разходиш няма да се потиш толкова, а в рамките на нормалното. Но това не трябва да става 2 пъти на седмица, а го прави всеки ден за да има ефект. Така още от сутринта ще си "пречистен".

behroozwolf
03-24-2014, 09:43
Тука идва моментът да разберем колко боди фат имаш ?

За мое скапано съжаление доста, аз като рядко излизам на вън освен, ако нямам някаква задача/цел съм натрупал. Аз за това сега сериозно истина трябва да почвам да бягам поне 3 пъти седмично, и дано рано или късно дано да отслабна малко или много и има някаква разлика, че това вече не се живей с това и се побърквам. То сега примерно сега е 24 градуса и въздуха е леко задушен и ми е доста топло у дома, а като изляза на вън не искам ида си представям.

Sarafina
03-24-2014, 10:23
Може и да не ти прозвучи сериозно, но започни да пиеш салвия и виж дали има ефект :) Не подценявай билките.

behroozwolf
03-24-2014, 10:31
Може и да не ти прозвучи сериозно, но започни да пиеш салвия и виж дали има ефект :) Не подценявай билките.

Около 1 месец я пиех, и не усетих разлика,но вероятно трябва да се пие 1 година че да се усети подобрение. Явно господ ли, или там някаква висша сила, не иска да имам нормален живот. Жалко, че няма и как да се преместя да живея в по северна страна.

*Shine*
03-24-2014, 11:47
Без да го приемаш лично, но при ръст 170 и тегло почти 100 кг. ще трябва да свалиш доста повече от 5-10 кила. Едни 20 със сигурност. И с тичане 3 пъти седмично също няма да стане. Трябва ти сериозна диета. Въпроса не е само в сладкото, а в пърженото и тестеното също. Газирано също не. Ти реално никога не си идвал на нормални за твоя ръст килограми, за да кажеш как ще е тогава ситуацията. То не е само от килограмите със сигурност, но предполагам, че все пак няма да е така интензивно. Сериозно се опитай да спазваш диета.

SHPAIdURmeN
03-24-2014, 11:59
Без да го приемаш лично, но при ръст 170 и тегло почти 100 кг. ще трябва да свалиш доста повече от 5-10 кила. Едни 20 със сигурност. И с тичане 3 пъти седмично също няма да стане. Трябва ти сериозна диета. Въпроса не е само в сладкото, а в пърженото и тестеното също. Газирано също не. Ти реално никога не си идвал на нормални за твоя ръст килограми, за да кажеш как ще е тогава ситуацията. То не е само от килограмите със сигурност, но предполагам, че все пак няма да е така интензивно. Сериозно се опитай да спазваш диета.

^+

Ей това е което ти е написал човека. Спазвай режим на хранене и спорт. Миризмата и потенето са главно заради мазнинките, трябва да отслабнеш поне с 15 кг. Отслабването зависи от теб, по принцип не е добре пълен човек ненормално бързо да сваля кг (вредно е за организма, колкото и парадоксално да звучи) уш бързо махаш излишния товар пък е вредно :D) , лека полека трябва да станат нещата. Имаш цяло лято на разположение !

behroozwolf
03-24-2014, 12:27
Аз и сега газирано рядко пия само по празници, сладки също рядко ям, единствено ако ми купят. То и 10 да отслабна за постоянно ми се устройват, стига наистина да си окаже ефект, защото има доста голяма вероятност за съжаление генна да ми е такъв и за това да ми е все топло,задушно и да се потя, но да се надяваме че дори и при 3-4 бягания ще си окаже влияние в/у килограмите и в/у основния проблем. Ако не, ще си ходим на хълма отрано вместо на над 60г :D.

Kukuto
03-25-2014, 16:53
Около 1 месец я пиех, и не усетих разлика,но вероятно трябва да се пие 1 година че да се усети подобрение. Явно господ ли, или там някаква висша сила, не иска да имам нормален живот. Жалко, че няма и как да се преместя да живея в по северна страна.
Ти не искаш да имаш нормален живот!

SHPAIdURmeN
03-25-2014, 17:22
Ти не искаш да имаш нормален живот!

Мда и аз това забелязах. Момчето просто си търси оправдания вместо да се вземе в ръце...

DisappointedDreamer
03-25-2014, 17:48
Мда и аз това забелязах. Момчето просто си търси оправдания вместо да се вземе в ръце...

Мхм.

100 кг на 170 см?

Подложи се на хранителен режим и кардио. При това тегло много бързо ще изгубиш едни 10-15 кг, в началото.

Fisherman
03-25-2014, 18:16
подложи се на ония режим с 4 вида КОЛОНИЗАТОРСКА сперма във фаринкса и ще отслабнеш като дриймърката

DisappointedDreamer
03-25-2014, 18:30
оригинално.

anonymous708973
03-25-2014, 18:47
Вярно, че съм висок към 168-171 и тежка м/y 95-100 кг, но дори да отслабна с 5-10 кг, ефекта няма да е кой знае колко голям от към потене и все да ми е топло тялото.

Пробвай с 25 и ще говорим пак.
Слаба психика имаш. Стегни се - буквално - и отслабни. Това, че се потиш като прасе, ще ти е най-малкият проблем, когато на 30 почнеш да се оплакваш от ставни болки.

Fisherman
03-25-2014, 21:18
оригинално.

редактирах оп

TheNormalGuy
03-26-2014, 14:24
@Рибо няма да се оправиш 'начи...

Иначе сваляне на няколко кг е решението. Аз в най-тежкия период като тежах 92 кг. на 173 см. също се потях доста, а сега пораснах 3-4 см отгоре и станах 78-82кг.(варират от сезоните) и сега вече нямам проблеми, е в най-тежките жеги се потя повечко, но кой не се. А относно миризмата, мисля че сам си го втълпяваш, някой преди време се е пошегувал с теб, че миришеш много и ти сега си си(между тия запетайка има ли бре) набил в главата, че смърдиш от километри.

android99
04-20-2014, 14:03
Е ти с тези килограми при този ръст нормално да се потиш... Вземи направи нещо за външния си вид, отслабни. Нищо няма да се промени ако продължаваш да си мързелуваш по цял ден и да си стоиш във вкъщи. И как искаш социален живот като не излизаш? И да се молиш и да не се молиш ако стоиш по 10 часа пред компютъра нищо няма да се промени. Ако ти не направиш нещо за живота си никой няма да може да ти помогне. Трябва да отслабнеш поне с 25 кг, за да влезеш в що-годе нормално тегло. Прави кардио 5 пъти в седмицата и се храни здравословно ( по-малко въглехидрати - повече протеин ) . Вземи оправи живота си, защото ще си останеш без приятели, без приятелка и нещастен. И спри да си търсиш оправдания, положи усилие!

Bitch_Please
04-30-2014, 00:19
Хиперхидроза. Ходи на дерматолог.