PDA

View Full Version : Грим за сватба ПОМОЩ



Тамии ..^^
03-23-2014, 16:05
Така. Сестра ми ще се жени и ни трябват гримове. Искаме да е възможно най-добре. Търсим основа за фон дьо тен, фон дьо тен, пудра, бронзант, руж, хайлайтър, червило, сенки, база за сенки. Сега малко по-подробно.
Сестра ми е със нормална към суха кожа, светла, чувствителна. Тя каза, че подтона й е студен със сини вени :D .Кожата й е в много добро състояние, така че ни трябва средно покритие, чак прозрачно няма да е достатъчно. Тя е на 25 ако това има значение. Гримът ще бъде семпъл. Сенките ще бъдат бежово-златисти, а червилото бежово-розово. Бронзанта искаме да не си личи много, т.е. да не е супер тъмен. Ружа да е светло розов. Червилото искаме да е в същия цвят като Mac Angel, марката не можем да я намерим тук, така че търсим такъв цвят. Сватбата ще е вечерна. Искаме грима да изглежда добре на снимки. Не искаме да даваме много пари за козметиката, за фон дьо тена сме склонни да дадем най-много около 30-40, като разбира се ако е по-малко ще е перфектно. И фон дьо тена да НЕ Е с фактор, 'щото на снимки не изглежда добре. Пудрата искаме да е матираща. Тя си е харесала точно определен грим, прилагам видеото.
https://www.youtube.com/watch?v=FwxFolL9nxE
Сватбата ще е на 20 април. Моля ви, помагайте. Питайте ако не съм била достатъчно изчерпателна.

kaRamella
03-23-2014, 16:35
От кой град сте? Защо просто не отиде на гримьор и да и го направят същия, ще ви излезе по-ефтино отколкото да купувате пудри,фон-дьо тени и такива неща. Тя на колко е години? Щом е вече за женене, трябва да е станала достатъчно голяма , че да знае кой фон-дьо тен и седи най-добре, а не тепърва да избира.

zlatit0o
03-23-2014, 17:02
^ Майка ми е на 35 години и си няма никаква идея от гримове освен спирала и червило. Това, че е голяма жена нищо не определя в случая.

Отидете в някой магазин в който има добри консултантки, кажете тези неща които сте казали тук и ако нямате опит в гримирането започвайте още от сега да се упражнявате, че не е лесна работа. Обаче като се замисля колко пари трябва да дадете за гримове+четки(хубавите са доста скъпички), по-евтино ще ви излезе ако отидете на гримьор, но трябва да си намерите добър, че повечето само си мислят, че могат да гримират.

Тамии ..^^
03-23-2014, 17:06
Тя е на 25 и си няма никаква представа от гримове. Аз имам, защото гледам доста бюти блогърки, знам техниките и всичко. Само гримовете ни остават. От Видин сме. И сме решили да си го направим сами. Града ни не се слави с най-добрите гримьорки, а като си помисля какво може да й стане ако не са си почистили четките предварително ми става лошо. Писах за препоръки за гримовете, опции като да иде на гримьор сме ги обмислили вече. Най-вече няма да иде на гримьор защото идва тук ден преди сватбата и не може да иде на пробен, а може да стане голяма издънка ако не иде предварително. :)

П.П. Няма да излезе по-скъпо, защото след това всичките тия неща, които сме купили остават за нас и може да си ги използва месеци след това. :)

zlatit0o
03-23-2014, 19:26
^ Ако ги използва ок, но аз разбрах, че щом до сега не е ползвала няма и след сватбата.
Мога да ти препоръчам червила- Revlon, серията на Кейт Мос имаше подобни на Mac Angel мисля и качеството им е добро.

anonymous708973
03-23-2014, 19:37
Студен подтон значи, че е розовееща, което е манна небесна, защото, заклевам се, за светла кожа с неутрален/жълт подтон НЯМА фон-дьо-тени.
Colorstay, Photoready.

Основа за сенки никъде не виждам, дано да сте предвидили. Сенки - Инглот или тату-тата на Мейбълин. Руж - може да поръчате от ЕЛФ или NYX, наскоро четох хвалебствено ревю за Катрис.

За бронзант аз лично имам меденката на Флормар и от ружовете на NYX в цвят TAUPE. Първият е коренно неподходящ, защото е топло кафяво и на розовееща кожа ще е потресаващо. TAUPE може да се окаже много добър вариант, обаче лесно може да направи лицето да изглежда просто мръсно. За пудра не мога да помогна - във форума са писали, че са доволни от Максфактор и Лореал.

Червилата на Римел, серията Кейт Мос наистина са хубави. :)

Впрочем, това, че гледаш бюти блогърки, не означава, че владееш техниките, особено пък като за прилагане върху друг човек. Казвам го като човек, който гледа всеки божи ден клипове и който има блог (не особено редовен, но все пак).
Не се заяждам, просто... помислете за варианта да не се справиш, наистина може да се окаже, че ще е по-добре да измислите вариант да иде на гримьор.

И все пак... очакваме снимка на грима с нетърпение.

fakesmiles
03-24-2014, 08:12
Присъединявам се към горното мнение. И аз се интересувам адски много от козметика, и аз си водя блог, гледам клипове, чета статии, но не знам дали бих се навила да направя сестра си за сватбата й... Според мен пробвай още отсега да я гримираш с каквото имаш, за да си сигурна, че се справяш добре с формата на очите и лицето й.

В горния пост има добри прдложения, присъединявам се за фдт и червилата. Тези на Римел имат прекрасни цветове и са издръжливи. Според мен разгледай суочове в нета на сенките на Инглот и избери един цвят като този, който иска сестра ти и едно матово кафяво за сгъвката. Не знам дали иска очна линия, но ако да - гелът на Лореал е много добра.

Най-любимите ми ружове евър са минералния на Елф и Спрингшийн на Мак, ако имаш възможност, поръчай този на Елф, като първо пак потърси в нета как изглеждат цветовете на бяла кожа. Аз наскоро поръчах по-розовия вариант, но още не ми е пристигнал.
Засега това се сещам, ако има още нещо, ще допълвам. :)
Успех!

girlwithblueeyes
03-24-2014, 08:24
Аз лично бих прибягнала до услугите на козметик особено пък за грим в такъв важен ден . Все пак не отива на събиране с приятели а това е нейният ден и трябва да е перфектна . Едно е да се интересуваш от козметика а друго е да можешда правиш наистина красив и изпипан грим .Аз също мога да правя много хубав грим но не бих се наела да нагримирам някой за подобно събитие .

Тамии ..^^
03-24-2014, 12:23
Както казах, премислили сме всички варианти и това остана единствения. Също така леля ми, която работи в Орифлейм и прави гримове за балове, учили са я и т.н. също ще бъде тук, така че няма да сме сами. Не може на гримьор, идва си един ден преди сватбата и няма как да иде на пробен. Обясних и доста по-нагоре.
Иначе много благодаря на тези, които ми препоръчаха гримове, наистина много ми помогнахте. Ориентирала съм се вече към една палитра със сенки, които ще станат. :) Ако някой има още предложения - пишете. :)

tori
03-24-2014, 14:03
За мен най-добрия вариант е да оръсите де що магазини за козметика има от типа на Лили, Ивис, ДМ и тям подобни. Представи си, че не успеете да изберете фдт ТОЧНО за нея или нещо ви объркат поръчката/забави се и така нататък? Не съм против поръчката на козметика по интернет или каталог, но точно във вашия случай ще е бая кофти ако не успеете да да се справите с подбора. Аз съм се прецаквала така с един гланц на Ейвън, до ден-днешен седи заровен някъде из нас.
Освен това гледай един-два пъти да я гримираш и изтриеш вечерта, преди събитието, за да свикнеш с извивките на лицето и да имате ясна представа как ще изглежда и да изгладите трудностите. Харесала си е еди-какви-си сенки, но като ги сложите, може да не стоят така добре, колкото сте си представяли.
Пробвайте различни техники, цветове.

Извън темата: Абре, защо браузъра ми подчертава „Оръсите“, а като пробвам „Уръсите“ не го подчертава?! Ужас, братче! Грамотност левел булгаристанец.

Тамии ..^^
03-24-2014, 21:04
МЕРСИ много!