PDA

View Full Version : Обриви от вече 15 месеца



Walle
03-24-2014, 22:53
Здравейте, отдавна не съм писал.
Имам нужда от помощ, дано се намери някой в мойто състояние. От Януари 2013 почнаха да ми излизат обриви. Проявяват се като ситни пъпчици по вътрешната част на ръцете, по гърба или по корема. Някой път ми избиват цели петна с големината на охапване от комар, а друг път сърбежа ми се пренася по космената част на главата или около врата. Ходих по много и всякакви лекари, всички ме изкарват жив и здрав, много изследвания ми правиха и нищо не откриха. Само завишени чернодробни показания но те се нормализираха. От както почнаха да ми излизат, вече 15 месеца пия разни анти-алергични които много ме успиват през деня а ако ги пия вечер преди лягане направо ме упояват и не мога да се сабудя. Искам този кошмар да спре. Някой може ли да ми предложи някакви рецепти или не знам какво. В момента една хомеопатка се занимава със мен но хомеопатичните и лекарства не ми действат много много и пак си пия антиалергичните.... Тестували са ме за много неща включителн и храни и всичко е отрицателно. Приел съм че е на психическа основа, защото от много време се чувствам леко депресиран и стресиран... Не знам дали изживявам емоциите си или ги потискам и ми избиват под формата на обрив.... Искам този кошмар да спре, надявам се че тук има някой който да даде съвет или да е бил на мое място и да ми помогне да се излекувам.

Andjyy
03-25-2014, 17:41
След това,което прочетох и моето мнение е че всичко е на психическа основа. Дори почти съм сигурна ,че и ти си осъзнал това. След всички специалисти,през които си минал едва ли някой тук ще може да ти помогне. Един съвет от мен потърси си си психотерапевт. Разпитай познати,близки и приятели ..лично аз не разчитам много на писанията в интернет. Пожелавам ти успех

DisappointedDreamer
03-25-2014, 17:57
На психологическа основа е.

Имам го абсолютно същото от около 2 години. Получавам го единствено вечер, сърбежа наподобява големи плюски като ухапване от комар или плюски от коприва. И аз съм отрицателна за храни; единствено обриви получавам към прах и лекарства, като и двете (стремя) съм свела до минимум.

Истината е, че... Трябва да се успокоиш. И никой не може да ти помогне с това. Можеш да си докараш много по-други проблеми - аз например от прекалено емоционална възбуденост (стрес, гняв, щастие, страх) започва да ме свива целия гръден кош и сърцето ме боли. Била съм на ЕКГ, ехокардиография, и т.н. и първото нещо, което попитаха баща ми, когато слязох от стола беше дали съм много емоционална личност.

Препоръчвам ти да се насочиш към по-положителни емоции. Спортувай - разходки сред природата или плуване са прекрасни за елиминиране на стрес; взимай си по-често почивки, дори и под "почивка" това да означава лежене вкъщи на дивана и гледайкик филми. Излизай с приятели, разхождай се, прави това, което обичаш и те успокоява.

Единствено ти можеш да си помогнеш без намесата на лекарства.

Аз все още се опитвам да овладея положението :Д успех!

AliceSw
03-25-2014, 19:58
На психологическа основа е.

това може да е много далече от вярно

като те тестваха за алергии, диета правил ли си или директно те наблъскаха с хапчета?
внимаваш ли какви продукти използваш в банята?
имаш ли домашни животни? почистваш ли прах редовно?
алкохол пиеш ли? а някакви други субстанции използваш ли?

DisappointedDreamer
03-25-2014, 20:01
Говоря от личен опит, предвид фактът, че не са ме блъскали с хапчета, диети не съм правила, продукти в банята не сменям и внимавам изключително много какво ползвам; домашни любимци нямам, прах чистя 2 пъти в седмицата и алкохол не пия.

Разбира се, никога не мога да кажа с 100% каква е причината в авторa. Моето, както и твоето мнение, са просто предположения.

Walle
03-26-2014, 02:53
Домашно любимче имам, но не съм алергичен към него. Алкохол много рядко. Цигари само по дискотеки, което е много рядко. След баня понякога ме засърбява но често сменям душ геловете, така че едвали е от тях. Мисля че е на психическа основа защото има неща които ме правят доста тъжен...