PDA

View Full Version : Разногласия, дебати, мнения и още много относно хранителни режими, тренировки и други



Anonys
03-25-2014, 19:28
Вследствие на проведените диалози между някои членове на форума в другата тема за снимки, обмислих отварянето на нова тема, в която всеки един, независимо, дали иска да сподели резултатите си или не(чрез снимка), да сподели мнението си относно задаваните въпроси в тази тема спрямо хранителни режими, тренировки и всичко друго, за което можете да се сетите, свързано с това.

Да, самия подфорум е създаден с тази цел, но не всички излагат мненията си в отделни теми, също така обичат доста да спорят, прочее тук ще е мястото, даваща ви възможността за провеждане на диалози, задаване на въпроси, обсъждане на същите тези въпроси и т.н.

Бих искал да дам насока на темата, в която да се развият нещата, следователно всеки един, запознат малко или много, или въобще не - може да си зададе краткия въпрос тук, като се надявам повечето потребители, че ще сметнат за нужно, давайки на неукия човек правилен съвет, наистина биха изложили знанията си пред останалите си съфорумници.

Та моето запитване е:

В момента ще си купя ПРОТЕИН (http://fitness1.bg/scitec-whey-professional-920gr/) плюс хипер мас (http://fitness1.bg/biotech-usa-hyper-mass-1000-grams/?q=hyper%20mass). Разделил съм си количеството храна на протеинови, въглехидратни и мазнинни блокове(от зоната), като 1 ПБ=7гр протеин, а 1 ВБ= 9гр въглехидрат. Мисля да съчетая тези два продукта така, че да ми доставят равно количество блокове, като за основно хранене(3ПБ, 3ВГ). 3 лъжици по 5гр от хипер мас-а са 3ВБ(27гр въглехидрат) и 9,6гр. протеин. От SCITEC протеин-а ще приемам 2 лъжици х5-6гр, с който ще си добавя останалото количество протеин(11гр), с което ще получа 21гр или 3 ПБ. Въпроса ми е : кога е по-добре да приема тези дози, преди тренировка или след тренировка? И ако ще е преди тренировка отново ли да ги приема час и половина преди започването или по-рано(нещо от сорта на 30-40 минути) поради по-бързото разграждане на тези продукти?

Баща Ти
03-25-2014, 19:38
Тия марки са боклуци.
Тия продукти, към които си дал линк, са малки разфасовки, не очаквай да ги усетиш.
Гейнърът е основно захар, не си заслужава да даваш парите.

С тия 100 лева спокойно можеш да си вземеш 11 килограма свинско и така да имаш по още 300 грама месце дневно за следващия месец.

Anonys
03-25-2014, 19:44
По-евтини ще ми излязат, около 60 лева. Сметнал съм, едно основно хранене(по 3блока) ми излиза около 1,50лв. Протеина стига за 3 месеца, а хипер мас-а за месец.

Дали-или съм. Защото това, което ми помага най-много е BCAA. И по принцип обичам да се храня, но проблема ми е, че храната не ми стига. Тоест.. нямам достатъчния апетит за целия грамаж, който трябва да приемам дневно. Алтернативен вариант? Или за по-хубави добавки май повече пари трябва да се дават, което се обезсмисля..?

Баща Ти
03-25-2014, 19:49
60 лева на вятъра. Пий по един литър мляко всеки ден с тия пари.

Arlin
03-25-2014, 19:52
За мен няма смисъл да взимаш протеин + гейнър. Взимах точно този конкретен гейнър два месеца, след което минах на суроватъчен. Сайтек не е от най-добрите марка, но е в средата някъде. Също според мен тези количества и от протеина и от гейнъра не са достатъчни за месец. В момента пия http://www.silabg.com/bg/6765-SYNTRAX-Whey-Shake.html Това е най-доброто като качество за тия пари, което ще намериш на пазара. Взимам по две дози една рано сутрин, веднага след ставане и друга непосредствено след края на тренировката. Опаковката ми стига перфектно за месец и малко. разтворимостта малко куца, но ако имаш още 20 лева излишни можеш да си вземеш и http://www.silabg.com/bg/176-OPTIMUM-NUTRITION-100-Whey-Gold-Standard.html

Баща Ти
03-25-2014, 19:57
Винаги ми е било чудно, ако не можете да си доставите необходимото количеството белтъчини от храна, къде сте тръгнали да се занимавате със спорт.

Arlin
03-25-2014, 20:03
Така е, трябва да са забрани на вегетарианците да спортуват.... xD

Rakshy
03-25-2014, 20:36
Така е, трябва да са забрани на вегетарианците да спортуват.... xD

Що?

Arlin
03-25-2014, 21:33
Пошегувах се с коментара на Баща Ти, че щом някой не може да си набави необходимите белтъчини, то не трябва да спортува. Обикновено при вегетарианците е по-трудно да си намерят храна богата на протеини като месото. Налагат се някакви комбинации, а често времето и средствата са недостатъчни. За вегани пък да не говорим. Не казвам, че е невъзможно просто е по-трудно да подържаш балансиран режим без месо. Тук се намесват и добавките, които улесняват нещата.

Rakshy
03-25-2014, 21:49
Шегувах се, който не яде месо не е човек :D


Имам 2 въпроса. Pre-story за въпросите ми:
Постоянно споря с момчета от класа ми за тренировките, които правят. (собственика на фитнеса в който ходят им казва какво да правят общо взето, "тренира ги") Последните 2 спора бяха:

1. Дали при правенето на раменна преса на подобен уред http://goo.gl/8ZEuc8 с хват с палците надолу (т.е. с дланта навън) има смисъл.

2. Върху кое трябва да се залегне повече при правенето на мъртва тяга? На повече повторения => 8+ повторения, или на по-малко повторения => 5 или по-малко при които да се цели експлозивност? (целта е покачване на силата)


Моето мнение за 1. е че няма смисъл да се поставя рамото в такова положение, и че може да доведе до травма при по-тежки серии.
За 2. => при повечето повторения наблюдавам изкривяване на горната част на гърба, кръста, абе заминава формата. По-големите повторения имат място в тренировката, от време на време. Но като цяло тежки серии с по-малко от 5 или 5 повторения.

Какво мислите вие?

Anonys
03-26-2014, 10:41
За мен няма смисъл да взимаш протеин + гейнър. Взимах точно този конкретен гейнър два месеца, след което минах на суроватъчен. Сайтек не е от най-добрите марка, но е в средата някъде. Също според мен тези количества и от протеина и от гейнъра не са достатъчни за месец. В момента пия http://www.silabg.com/bg/6765-SYNTRAX-Whey-Shake.html Това е най-доброто като качество за тия пари, което ще намериш на пазара. Взимам по две дози една рано сутрин, веднага след ставане и друга непосредствено след края на тренировката. Опаковката ми стига перфектно за месец и малко. разтворимостта малко куца, но ако имаш още 20 лева излишни можеш да си вземеш и http://www.silabg.com/bg/176-OPTIMUM-NUTRITION-100-Whey-Gold-Standard.html

Протеина си го разпределям по различен начин.

Rakshy: За 1. не съм сигурен, но за 2. мисля, че повече серии по 5 повторения са за сила. Както и класическата тренировка с упражнения 5х5. При повече от 6 става претоварване, защото сериите за сила се правят с по-голямо количество килограми.

Fisherman
03-26-2014, 16:30
60 лева на вятъра. Пий по един литър мляко всеки ден с тия пари.

в един литър мляко има 30 грама протеин,трябва по 3 литра да пиеш за да има некъв резултат

(говоря за мляко преработено с изсмукано масло от магазина,ся ако си земеш от кравата на село,вече може и литър да ти стигне)

Fisherman
03-26-2014, 16:40
Винаги ми е било чудно, ако не можете да си доставите необходимото количеството белтъчини от храна, къде сте тръгнали да се занимавате със спорт.

Баща ви е прав,ти кофи с протеин,които купувате,защото са лъскави и много ги рекламират са боклук.

Rakshy
03-26-2014, 22:25
Баща ви е прав,ти кофи с протеин,които купувате,защото са лъскави и много ги рекламират са боклук.

Да не би да предлагаш куча марка за която не си сигурен с к'во е пълна?Не че на лъскавите си сигурен,ама поне имат някво име което трябва да се опитат да защитят...

gamblerpimp
03-27-2014, 05:08
protein samo na OPTIMUM gold standart tva e nai dobriq i NO booster na gaspari superpump max ili plasmajet dr ne vi trqq