PDA

View Full Version : ИУ Варна: Кандидат-студенти 2014/2015 :)



SIIMONNA
03-26-2014, 12:57
Темата е ясна. :) А имам и въпрос към вече студентите в ИУ относно специалностите. Тези, които ме привлякоха най-много са Финанси, Информатика, Маркетинг и Мениджмънт. Последните 2 според мен имат по-малък шанс за реализация. И така главно се спирам на Финанси и Информатика. По принцип смятам,че има прекалено много икономисти, а от друга страна програмистите се търсят доста повече, а и информатиката ме влече. Но притеснението ми е,че не съм сигурна дали ще мога да се справя реално погледнато информацията, която имам за двете специалности я разбирам по мой си начин и най-вероятно съм доста далеч от реалността. Смятам,че ако наистина ми е интересно и имам желанието да уча бих се справила, но не ми се иска да си стоя с розовите очила. Моля споделете мнение относно тези специалности.

DownloadVirus
03-26-2014, 13:13
Бива ли те в математиката?

SIIMONNA
03-26-2014, 13:20
Бива ли те в математиката?
Така смятам.. Стереометрията и геометрията са ми силата сякаш.. Не знам до колко това което учим в училище и знанията и оценките ми са обективни, за да съм сигурна примерно да пиша Информатика.

OoVasKoO
03-26-2014, 14:18
а алгебрата?!?!

SIIMONNA
03-26-2014, 14:36
а алгебрата?!?!

Ами 8-ми клас на най-елементарните неща имах 4-ка (тогава мислех по съвсем друг начин и никакъв зор не си давах) и всъщност мисля да се явявам за изпит за повишаване, после си забих 5 стабилно и вече като дойдоха геометрията и стереометрията никакви проблеми там.

Ivaaaaa
03-26-2014, 14:57
маркетинга и мениджмънта не са никак трудни (съдя по основите, които имам), финансите са скука, но са по-добрият вариант според мен за бъдеща реализация. да, бъкано е с икономисти. зарежи тва и учи информатика.

Fisherman
03-26-2014, 15:22
после ше стане бъкано с програмисти и ще ти кажат,зарежи тва учи за асансьорен техник

anonymous708973
03-26-2014, 16:02
финансите са скука

Кво?! О.о
Какво учите по финанси?

От изброените - финанси. Маркетинг и мениджмънт да се учат като бакалавър е смешно, дори да пренебрегна факта, че губиш четири години. Информатика... не знам, помисли си дали имаш желание да си прекараш трудовия стаж на стол.

Относно розовите очила - чест ти прави критичната самооценка. Защо не се свържеш с хора, които учат там? :)