PDA

View Full Version : Хранителен режим помощ!



Gogo-G
03-28-2014, 20:02
Здравейте мии да започна ,аз съм момче на 14 години 1.80 висок и 65 килограма.Тренирам джудо от 6-7 месеца и си тренирам в нас.Мисълта ми е следната ,ако може да ми кажете какво да ям за да кача килограми и да знаете аз ям доста ,ама не качвам .Знам,че трябва да приемаш повече калорий отколкото изгаряш но не се получава ,явно ям грешните неща.Ако може да ми кажете какво да ям ,за да кача килограми ще съм ви много благодарен.Благодаря предварително :) :)

tochko
03-31-2014, 11:47
Допитах се до една местна машина за същото преди време, той ми каза да изчакам достатъчно и че кача с времето. Например когато се опитах да кача с много храна не ми се получи, все на 58 си седях (лятото), есента кантара вече покйазваше 63, а повярвай няма мазнина, защото постоянно си следя корема(не съм приемал никакви добавки). Ако изкаш вземи нещо да възстановяваш по-бързо след трен, примерно това момче което питах каза че аминокиселините са добър варянт, но САМО ако се скъсваш. Прочети в сила.бг. ПП аз съм на 15, големия който питах е на 19 джудист от малък.

Gogo-G
04-01-2014, 11:59
Между другото съм много наясно с добавките през лятото когато почна лостове ще си купя аминокиселини и протеин.Бих те съветвал и ти това да направиш,ама да си скъсваш гъза от тренировки

DownloadVirus
04-01-2014, 15:28
На 14 години 180 65 кила никакъв стаж и наясно с добавките.Пък колко може да си наясно с тях? Или може би имаш предвид,че не ти е ясно ?
Опиши си храната в грамажи и изчисли макронутриентите,за да видим къде ти куцат нещата и тогава ще говорим какво да добавиш като храна.

Rakshy
04-01-2014, 15:32
Не можеш да си напълно наясно с добавките и т.н. и като цяло бодибилдинг/културизъм, абе физическата дейност на тялото без да си го учил и да си защитил някаква степен за това. Защо ви е трудно да си признаете, че нищо не знаете? За к'во са ти и протеин и BCAA, като ще ходиш на лостове?

skatew
04-01-2014, 19:14
разяснете ми разликата между аминокиселините и протеина моля :D

tochko
04-02-2014, 05:57
Човек, вземи само едното, пък аз и без него си карам, примерно аминокиселините са една стъпка по-"прости". Аз отворих темата за добавките, понеже говорих с някой който го изпитал сам на себе си. И това да вземаш не е просто, от тази страна че трябва да се храниш много претцизно, здравословно. Трябва да спреш белия хляб, мазното и да смениш обикновения шоколад с черен. Пък и не е евтино. Немисли че с добавка и мазната баничка сутрин ще се подобриш, образно казано. Поне прочети, има много инфо в нета за тези работи, и нз за какво са ти протеини + АК заедно.

Gogo-G
04-02-2014, 14:38
Да ви кажа не знам колко калорий изяждам на ден но ето пример.

Закуска-9:00-300/400 грама ориз с 200 грама месо и 3/4 филийки :)
След закуска -10:30-1кофичка кисело мляко
Обяд-12:00(тогава тръгвам за даскало затова си правя следното)-Шейк с 5 домашни яйца 2 банана,3 лъжици фъстъчено масло и ги смесвам с мляко и ги пасирам(май така се казва) :D
Следобяд-15:00 в училище си нося два сандвича с кашкавал,масло,топено сирене и луканка
2-ри следобяд към 17:30 си взимам едно плодово мляко и един кроасан
18:30 на тренировка по джудо до 20:00
20:20-Каквото има в нас хапвам
-и преди да си легна изяждам 2 сникерса или лаиън и някакав плод

Между другото не казах ,че съм някакъв експерт просто казах ,че ги разбирам горе/долу ,защото брат ми ходеше на фитнес и от там знам.Треньора ми по джудо ме съветва да си взема или протеин или АК.

П.С.-Аз питам какво не ми е наред с режима,а не съм дошъл да ми се карате :D :D

DownloadVirus
04-02-2014, 15:36
Това не е режим.

Rakshy
04-02-2014, 16:19
Много странно ядене :D :D Не мисля че ядеш така всеки ден. Как ти се яде ориз с месо и 'леб толкова рано O.o

BeastModeOn
04-02-2014, 18:21
Наистина доста странно.. И един съвет, който си го виждал доста пъти предполагам. Не яж сурови яйца!

tochko
04-03-2014, 10:32
Пробвай да намалиш хляба за сметка на другата храна. Мисля че ако пробваш с домашен черен хляб до 2-3 филийки на ден ще е добре. Аз ям типов от магазина по този начин, и не яж всички жълтъци-много въглегидрат е това. За банана мисля че пак не се препоръчва защото много се трупа. Сладките и плода преди лягане не мисля че са добре-бърз въглехидрат, яж ги след джудото, а преди лягане кисело мляко или ядки. И много вода докато не си на даскало насилвай се ако трябва.

Gogo-G
04-03-2014, 13:14
Мерси много ми помогна и да ще пробвам да пия по повече вода :)

Rakshy
04-03-2014, 23:21
За к'во като иска да качи маса, да намали хляба? Трескай по половин 'леб :D :D И да размени сникърса и млякото.

tochko
04-04-2014, 20:45
Така знам от един маняк на тема фитнес, и пълнозърнестия хляб хубаво си зсища, обаче не съм сигурен че многото хляб е ок с метаболизма.

Rakshy
04-04-2014, 23:41
Спри да слушаш "фитнес маняците" и "нацепените батки от фитнеса/тренировките", 80% от тях са пълни тъпанари. В смисъл, че дават ти някви адските bro-tips и не могат да обяснят дори правилно кое, как и защо става.

tochko
04-05-2014, 12:22
Така е, примерно има много хора които са като кон с капаци пък то си има някои основни работи които трябва да се спазват. Спецялно този с който говорих е в един клуб за здравословно хранене в даскало и ми беше пратил една статия за това как БЕЛИЯ хляб води и до ламтежа за сладкото и води до доспиване. Ще ти прозвучи като клише, но той не е то тзеи 80 % . Аз доста четях преди за тези работи, остава само да си наложа сичко едновременно :)

DownloadVirus
04-05-2014, 12:51
Аз отдавна ги прилагам и белият хляб не води до приспиване.Всъщност в сравнение с другите въглехидрати има по-нисък ГИ и е нормално след по-дълго фастване най-вече да ти се приспи наистина,заради инсулин спайка.

Gogo-G
04-07-2014, 17:40
Ако може да ми кажеш какво точно да ям,защото мисля ,че нещата който ям не са вредни.Но какво имаш предвид,че това не е режим ? Ааа и още нещо,ако може да ми кажеш г/д кога да се храня ще съм ти много благодарен.Благодаря предварително,брато ! :)

DownloadVirus
04-07-2014, 18:04
Изчисли си макронутриентите просто и си разпредели храната.

Rakshy
04-07-2014, 18:53
Тъй като вярвам, че като го гледаш на клип го разбираш по-лесно => https://www.youtube.com/playlist?list=PLiifvwf9Mx_1DNvEDJr0YA6YDv6RuR4dI ето ти този плейлист. Гледай 1вите 3 клипа. Използвай някакъв конвертор от гугъл за да си пресметнеш нещата от lbs към kg. А и другото което е във фитнес обществото в youtube е много популярен израза: I eat it because it fits my macros. т.е. не е нужно да е класифицирано като здравословно, за да можеш да го ядеш.

Gogo-G
04-21-2014, 17:32
Пресметнах нещата и тялото без да се движа изразходва 1777 калории,като се има предвид,че съм активен +2000 калории,това означава 3777 калории 3800 кръгло.Добре това го разбрах,но мисълта ми е може ли да ми кажете храни които са богати на протеини,въглехидрати и храни богати на калории.Благодаря предварително :)

redbul2
04-21-2014, 20:36
http://www.bb-team.org/hrani

Храните от животински произход съдържат повече протеини,а храните от растителен произход са богати на въглехидрати.