PDA

View Full Version : Проблеми с паметта



Ivaaaaa
03-29-2014, 06:54
здравейте,
от известно време насам загубих способността си да се концентрирам и да запомням. постоянно ми се случва да забравям важни неща, а точно сега не е момента заради предстоящите изпити. уча, решавам тестове, всичко ок, но след седмица някои неща са се изпарили. губя доста често различни предмети, разсеяна съм и ми отнема повече време да се фокусирам. предложете някакъв метод, трик или дори лекарство, което да ми помогне. мерсим и ако може без лигавщини ( :

xcollinssx
03-29-2014, 09:40
Може да се дължи на преумора и претоварване,ако много те тормози по-добре отиди на лекар...

Tambuktu
03-29-2014, 09:49
Колко по-точно е "от известно време" ?

Didko_Beats
03-29-2014, 10:56
Гинко Билоба 8-)

sashinka95
03-29-2014, 11:39
Според мен всичко идва от претоварване и нерви. Мозъкът ти просто е "изпушил". Имах същия проблем. Яж повече плодове и зеленчуци, мед и сладки неща. Можеш също да си вземеш някакви витамини от аптеката. Най-важното е да си дадеш малко почивка- отиди някъде, забавлявай се,отпусни се, прави нещо, което ти доставя удоволствие. Просто спри за някой ден с ученето, решаването на тестове и всичко подобно.
Успех!!!

Andjyy
03-30-2014, 09:57
Според мен всичко идва от претоварване и нерви. Мозъкът ти просто е "изпушил". Имах същия проблем. Яж повече плодове и зеленчуци, мед и сладки неща. Можеш също да си вземеш някакви витамини от аптеката. Най-важното е да си дадеш малко почивка- отиди някъде, забавлявай се,отпусни се, прави нещо, което ти доставя удоволствие. Просто спри за някой ден с ученето, решаването на тестове и всичко подобно.
Успех!!!

Това + сън .. Ще се почувстваш по-добре . Може би е просто пролетна умора,но няма място за притеснения.Успех :)

Red_Hair
03-31-2014, 14:36
Яж ядки, сладко, банани, яйца и изобщо храни съдържащи лецитин и магнезий.

SssUnshineeeee
04-04-2014, 14:29
Болестта Алцхаймер е болест на мозъка ... http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%81%D1%82_%D0%BD%D0%B0_ %D0%90%D0%BB%D1%86%D1%85%D0%B0%D0%B9%D0%BC%D0%B5%D 1%80 ... паметта намалява .. не е задължително да е алцхаймер ,но за всеки случай е добре да се потърсите медицинска помощ !
Четох , че някакви учени измислили домашен тест за Алцхаймер ... не съм сигурна до колко е верен , но ако искате мога да ви го кажа .... :)

skatew
04-04-2014, 16:29
^ bullshit
пий много вода, спи много и се храни правилно. не забравяй да правиш физически упражнение за да освежаваш мозъка си