PDA

View Full Version : Есе: България и ЕС в областта на ...



blind92
03-29-2014, 14:14
Трябва ми есе на тема '' България и ЕС в областта на ... ''. Мен не ме бива много в писането на есета и затова ви моля, ако някой има свободно време да напише нещо или да сподели някакви помощни материали относно темата. На мястото на многоточието може да напишете каквото решите, защото и аз все още не съм избрал конкретна тема и мисля, че ще ви бъде по-лесно вие да изберете (ако ви се занимава да пишете). Благодаря предварително ! :)

Lighting
03-29-2014, 18:27
Търсих в чичко гугал, но не можах да намеря нищо. А пък ако толкова ти трябва си го напиши, не е нужно да ти пишем есето докато си пушиш цигарка. Ама какво искаш мързели всякакви. То и аз имам да пиша есе на тема,, Бай Ганьо днес" , ама както виждаш не се оплаквам ,, Не ме бива в писането". Напиши си го и толкоз, особено сега с тези новите технологий има всякакви материали в интернет. Потърси тук-там, вземи информация от няколко сайта, разбъркай кашата и миш-маша е готов. :)

blind92
04-01-2014, 13:21
И аз търсих в Гугъл и не намерих нищо освен 1 подобна тема тук. Поразгледах сайтчето и установих, че може някой доброволец да ми помогне малко. Все пак мисля, че заради това е направен този раздел.Относно това с ''цигарката'' - не съм пушач и въпроса не е до мързел. Това не е единственото есе, което трябва да пиша, а отделно от това и сесията ми наближава. Целта ми не е някой да ми напише цялото есе, а нещо малко, с което да се насоча в дадена област и да имам някаква основа, след което аз ще си го доразвия. Ясно ми е, че вие не можете да го напишете и аз просто да го копирам. Има си изисквания, които трябва да спазвам. Просто ми трябват идеи, някаква основа, върху която да започна работа.

cookie dough
04-01-2014, 21:24
Като за начало, по какъв предмет е есето? Все пак сме в ЕС от 2007ма и има доста какво да се напише, трябва да го сложиш някакви граници.

Lighting
04-02-2014, 10:19
Целта ми не е някой да ми напише цялото есе, а нещо малко, с което да се насоча в дадена област и да имам някаква основа, след което аз ще си го доразвия..

Виж моето, не си единственият който пуска такива теми тук. От опит знам, че никой тук няма да ти го напише. Ако учих същият материал като тебе щях да ти помогна, но........ Като за начало отиди в някоя библиотека, може пък да изкочи нещо. Аз често съм си вадил материали от там. ;)

blind92
04-02-2014, 20:03
Предмета е Европейски международни организации, но това есе не е свързано чак толкова с дисциплината. Относно границите мисля да е свързано с технологии и иновации, защото области като Образование, Земеделие, Медицина и Икономика са вече заети и ми трябва нещо, което е по-специфично. Самата област може да е всякаква, дори да няма нищо общо с предмета. Ще съм благодарен и на някакви статии или каквито и да е други материали свързани с България и ЕС

Lighting
04-02-2014, 21:20
http://download.pomagalo.com/813544/problemi+na+regionalnoto+razvitie+i+regionalnata+p olitika+v+teritorialnoto+i+administrativno+ustroii svo+na+bylgariya+i+drugite+strani+chlenki+na+evrop eiiskiya+syyuz/?search=85

Ако искаш да го изтеглиш безплатно просто пускаш тема в http://www.kaminata.net/kaminata-f299.html. Незнам дали ще ти помогне, но вече казах други изходи в горния коментар. ;)

cookie dough
04-03-2014, 19:26
На прима виста, това което ми идва на ума е соларни панели, понеже искаш да пишеш за технологии. Преди 1 година имаше конфликт между ЕС и Китай за вноса на соларни панели, и това че китайците подбиват пазарните цени и от ЕС им наложиха anti-dumping sanctions. Това разбира се няма много връзка с БГ, затова може да ти е просто background за есе на тема БГ и ЕС в областта на възобновяемите източници на енергия. По темата може да се каже много, и може доста интересно да се обвърже и със СТО. Пък и в интернет има много на тема соларни панели и политиката на ЕС в тази сфера.

blind92
04-04-2014, 01:03
Благодаря за идеята! Съмнявам се, че някой друг ще се сети за това. Ще се поразровя да видя какво ще мога да намеря. :)