PDA

View Full Version : Тракийски университет - СТАРА ЗАГОРА



simpson6106
03-30-2014, 15:43
Здравейте,
Просто искам някой да ми даде някаква информация за тракийския университет. Какви впечатления имате от там? Питам защото се колебая къде да кандидатствам (вет. мед.). Ако допълите и нещо друго за града и обстановката там, също ще съм ви благодарен.

Hayashi
03-30-2014, 16:11
Предвид фактът, че пускаш темата предполагам, че не си от Стара Загора иначе щеше да си наясно със всички градски шеги за завършилите в Тракийския.
Градът е скучен, сив, съвсем нестудентски. Като всеки голям град е мръсен, шумен и на всичкото отгоре ужасно скъп.
Това, която знам за университета е, че е твърде лесно да се завърши с никакви знания.

klimatronik
03-30-2014, 16:34
Щях да кандидатствам там, имам приятел преподавател.
Градът си е град като град над 100 000 хил. население.
Специалност ветеринарна медицина се завършва трудно, не е за всеки. Имат повече опитни зали и бази от в София и е на ниво. По-лесно се влиза от в Лесото, защото има съответно по-малък наплив от хора, но това не означава, че с тройка си вътре. Държи се изпит по биология, не тест.
Другите специалности (с изключение медицината) не са кой знае какво...

klimatronik
03-30-2014, 16:38
Това, която знам за университета е, че е твърде лесно да се завърши с никакви знания.

Честно ли ? Не знаех, ЧЕ в университет с традиции в областта на агрономията и зооинженерството се излиза без никви знания.

skatew
03-31-2014, 20:33
Първо евала за специалността, която си си избрал :) вече съм 2ра година ветеринарна медицина и е много интересно, но съм в Лесото аз. Базата в Тракийския е в пъти по-добра от тази на Лесото, но си има и минусите... чувал съм, че масата от преподаватели не обръщали особено внимание на отделните студенти, докато в Лесото преподавателите са най-готините. Но като цяло без значение дали си в Тракийския или в ЛТУ, ако реално искаш да станеш ветеринарен лекар и имаш желанието и волята да учиш, защото наистина ученето е бая, можеш да излезеш добър лекар :). Чувал съм също, че в тракийския всеки преподавател държи да учиш по неговия учебник а те са на да си Ебе цените (с извинение)... ии дотолкова съм запознат :D ако нещо допълнително искаш да ме питаш за самото следване можеш да ми пишеш бих се радвал да ти помогна

tina_2014
06-19-2014, 15:05
Като цяло универитета е на ниво! Който желае да получи знания,в никакъв случай не е лешен от това. Има доста преподаватели,който са знаещи хора и найстина успяват да предадат знанията си на студентите. Специално за Педагогическия факултет преди години беше много по-добре уреден и по пристижен,не знам дали заради смяната на ръководството,но някак си в момента доста е занишен като стандарт. Ново постъпилите преподаватели,разклатиха положението във факултета.Получава се странното нещо студенти знаещи и начетени,оценени подобаващо с високи оценки при бившите преподаватели се смъква успехът им,а студенти с по неглежиращо поведение са лансирани. В общи линии се водят някакви скрити войни между "нови" и "стари" преподаватели,а от това страдат студентите и не е нито професионално,нито честно да се постъпва така

Processus_Xiphoideus
08-21-2014, 12:24
Предвид фактът, че пускаш темата предполагам, че не си от Стара Загора иначе щеше да си наясно със всички градски шеги за завършилите в Тракийския.
Градът е скучен, сив, съвсем нестудентски. Като всеки голям град е мръсен, шумен и на всичкото отгоре ужасно скъп.
Това, която знам за университета е, че е твърде лесно да се завърши с никакви знания.

Ти добре ли си бе?! Как може да говориш така за Стара Загора и за Тракийски университет! Явно си много загубена щом говориш така и по този начин заблуждаваш хората относно града и университета. Не знам, не знам какво да кажа..... Най-добре застани до някаква стена, напиши на нея със спрей S.O.S, напали един лагерен огън, за да могат всички да те видят и в най-добрия случай някой да ти помогне....

Andjyy
08-21-2014, 12:39
Най-добре застани до някаква стена, напиши на нея със спрей S.O.S, напали един лагерен огън, за да могат всички да те видят и в най-добрия случай някой да ти помогне....
:lol:

Не го приемай лично

Processus_Xiphoideus
08-21-2014, 12:50
Няма как да не го према лично след като 5 години живея там и УЧА в университета, а тя нашата сипва с кофата...

Hayashi
08-21-2014, 13:16
Е аз живях там 19 години, та много добре знам каква е ситуацията. Знам колко много приятели с белодробни заболявания имам заради годините тровене с токсични вещества на въздуха. Сигурно единственият друг град с толкова мръсен въздух е София, но е трудно да се сравнява столицата със хилядите автомобили с един средностатистически областен град.
Градът може да ти се стори интересен само, ако идваш от някое родопско село... и то може би само за 2 месеца. Общината не си мърда пръстта да направи нещо интересно за студентите и младите хора въобще. Културните мероприятия са ужасно малко, може би единственото, за което се сещам са хубавите изпълнения в операта. Но иначе някакви спортни, исторически, развлекателни дейности се случват точно веднъж в годината.
Да го кажем така, Тракийският университет на светлинни години от това, което трябва да бъде един модерен научен европейски университет. Не виждам защо завършили познати биха ме лъгали в каква обсановка са учили.


Сега живея в дълбоко провинциален (и често описван като селски) град регионалва столица в чужбина и разликата в студентския/ученическия живот е огромна. Просто има какво интересно да правиш стига да искаш, дори лятото.

Едит: Ако искай го приемай лично, това мен не ме засяга. Ако това те кара да се чувстваш по-добре за изборите, които си направил. Но да гледам през розови очила само защото ми е роден град, не мерси. Не съм такъв човек.

Тромбоцит
08-21-2014, 13:23
Като цяло страните от соц.блок са с по-различен градеж на образование от зап. Европа. Не е важно къде учиш, стига да имаш желанието да го правиш.

Processus_Xiphoideus
08-21-2014, 14:03
1. От белодробни заболявания страдат тези, които работят в мини и хора които имат над 10 пакетогидини (всеки ден в продължение на 10 години са пушили по 1 кития цигари). Това го знам защото съм си карал упражненията в отделението по пулмология. Ама ти това няма как да го знаеш, а само говориш глупости и заблуждаваш хората. Няма случай в отделението, който да се дължи на лошия въздух в града. В центъра на града има табло, което отчита вредните емисии във въздуха - винаги е в норма.
2. Не идвам от родопско село а от друг град (няма да споменава кой, ама ако много държиш ще ти кажа).
3. Културни и развлекателни мероприятия има всяка неделя пред сградата на общината.
4. Тракийски университет за стандартите на нашата страна и впредвид ситуацията в която се намираме си е "БОМБА".
Сега започвам да се чудя дали наистина си живяла в Стара Загора! Предлагам ти да си живееш мирно и кротко там, където си в момента и да не хулиш града, в който си живяла. Аз не знам преди какво е било там, сега ти казвам как е в момента.

skatew
08-21-2014, 16:42
Xyphoideus* :D

Processus_Xiphoideus
08-21-2014, 19:27
направих си профила набързо защото се ядосах на това създание дето наговори тия простотии за града и университета, затова съм допуснал такава "груба" грешка, КОЛЕГА....

skatew
08-21-2014, 19:33
haha ne go priemai tolkova navutre be, mnogo se najejihte ta reshih da vi raznoobrazq malko

golemiq_korab_minava
08-21-2014, 19:35
Е аз живях там 19 години, та много добре знам каква е ситуацията. Знам колко много приятели с белодробни заболявания имам заради годините тровене с токсични вещества на въздуха. Сигурно единственият друг град с толкова мръсен въздух е София, но е трудно да се сравнява столицата със хилядите автомобили с един средностатистически областен град.
Градът може да ти се стори интересен само, ако идваш от някое родопско село... и то може би само за 2 месеца. Общината не си мърда пръстта да направи нещо интересно за студентите и младите хора въобще. Културните мероприятия са ужасно малко, може би единственото, за което се сещам са хубавите изпълнения в операта. Но иначе някакви спортни, исторически, развлекателни дейности се случват точно веднъж в годината.
Да го кажем така, Тракийският университет на светлинни години от това, което трябва да бъде един модерен научен европейски университет. Не виждам защо завършили познати биха ме лъгали в каква обсановка са учили.


Сега живея в дълбоко провинциален (и често описван като селски) град регионалва столица в чужбина и разликата в студентския/ученическия живот е огромна. Просто има какво интересно да правиш стига да искаш, дори лятото.

Едит: Ако искай го приемай лично, това мен не ме засяга. Ако това те кара да се чувстваш по-добре за изборите, които си направил. Но да гледам през розови очила само защото ми е роден град, не мерси. Не съм такъв човек.
само дето един доцент в тракийския събра световните японски учени зоолози и ги им взе ангелите с постиженията си (научните си трудове)

Hayashi
08-21-2014, 20:20
Уча физиология и клетъчна биология, естествено, че няма как да го зная. Скъсаха ме на всички изпити по химия и биология още в седми клас. :(
Убедена съм, че половината приятелчета на сестра ми на по 12-13 години пушат от 10 години и затова са с астма. Как не се сетих, ебати!!
Явно не живееш от достатъчно отдавна, за да ти се е случвало да отменят посещенията на училища, градини и университет заради замърсяване на въздуха.


Кораб, една птичка пролет не прави. Може да си най-прекрасния и добър преподавател, но няма как нивото на един университет да се дължи само на теб.

Andjyy
08-21-2014, 20:43
fight !!!

Ivaaaaa
08-23-2014, 08:24
хаяшке, ти сериозно ли? тва ли са ти причните? апхахаха

golemiq_korab_minava
08-23-2014, 09:15
преподавателите не са виновни, че системата ни е разбита и още в средното образование децата са изтървани и научени в олигофрения.
напротив, има си и свестни студенити с бъдеще, има и добри преподаватели, които виждат смисъл в работата си. Ето го skatew, аз също.. не сме малко. Само хората с интелект в главите могат да променятн нещо.

Processus_Xiphoideus
08-23-2014, 09:59
Xyphoideus* :D

И все пак май съм си го написал правилно...

skatew
08-24-2014, 11:15
ха, май да! аз пък открих правописна грешка в учебника ми :cool:

Processus_Xiphoideus
08-24-2014, 12:51
ха, май да! аз пък открих правописна грешка в учебника ми :cool:

Учебниците по анатомия и руските атласи по анатомия са много стари и пълни с неточности и грешки. Ако още пазиш твоя учебник, кажи ми коя година е издаден (аз моя го върнах вече).

"The word derives from the Greek word xiphos for straight sword, the tip of which the process somewhat resembles.
In 1712 was the first known case of a xiphoid disorder." "English xiphoid process is a translation of Latin processus xiphoides. Besides this Latin coinage, other Latin expressions as os xyphoides and cartilago xiphoides/xiphodes can be found."

Дано английския ти е по-добър от латинския...

P.S. Забравих, че вие ветеринарите знаете всичко, даже повече от медиците :D

skatew
08-24-2014, 12:58
абе брат що толкова заядлив ми идваш вдишай дълбоко издишай дълбоко вдишай издишай

skatew
08-24-2014, 12:59
Учебниците по анатомия и руските атласи по анатомия са много стари и пълни с неточности и грешки. Ако още пазиш твоя учебник, кажи ми коя година е издаден (аз моя го върнах вече).

"The word derives from the Greek word xiphos for straight sword, the tip of which the process somewhat resembles.
In 1712 was the first known case of a xiphoid disorder." "English xiphoid process is a translation of Latin processus xiphoides. Besides this Latin coinage, other Latin expressions as os xyphoides and cartilago xiphoides/xiphodes can be found."

Дано английския ти е по-добър от латинския...

P.S. Забравих, че вие ветеринарите знаете всичко, даже повече от медиците :D

.

Processus_Xiphoideus
08-24-2014, 13:03
Как що бе, БРАТ, щото не си прав. Правиш ми забележка, че съм допуснал грешка в ник нейма и после аз като те поправям ти ревеш. Чуй сега: уважавай хората, за да те уважават и те и ако искаш да споделиш нещо, направи го цивилизовано и аргументирано, а не като птеродактил с разстройство - да прелетиш над темата, да изтропаш нещо рядко и да изчезнеш към друга с вреслив крясък...

skatew
08-24-2014, 13:14
ахаха скрий се