PDA

View Full Version : Проблем с кожата на лицето



JustaLittleKid
03-30-2014, 17:53
Тъъъъй...
В последно време (5-6+ месеца) започнаха да ми излизат доста пъпчици по лицето, което е изключително неприятно. Според майка ми е реакция преди / по време на цикъл, обаче това е почти по цял месец? :Д Въпросът ми е дали вие имате подобни проблеми, по какъв начин ги решавате (не използвам фон дьо тен и бла-бла, защото не мога да си слагам като хората :Д) и с какъв специалист бих могла да се консултирам? ^_^

Да отбележа, на 19 години съм, следователно или е някакъв позакъснял тийн период, или... не знам :Д

xcollinssx
03-30-2014, 18:38
Може би предположението на майка ти е правилно,но можеш да се консултираш с дерматолог.Има вероятност и да е нещо от околната среда,примерно ако си променила хранителните навици може и това да ти се е отразило на кожата, или пък ако си сменила някой козметичен продукт: крем,лосион и т.н.

LipSy
03-31-2014, 09:23
Консултирай се с дерматолог. Попринцип и на мен ми излиза по някоя друга пъпка преди цикъл. От отдавна съм си така. Каквото и да правя тези 1-2 пъпчици не мога да ги премахна изцяло и съм се примирила, че малко или много е нормално.
Може да има храни, от които ти се образуват. Не консумирай много сладки изделия. Гледай да не използваш агресивни продукти за почивстване на лицето. За мен например почистващите гелове на Гарниер са агресивни.
Аз също не можех да си слагам фдт, ама се научих и честно да си призная, откакто го ползвам редовно лицето ми е в много по-добро състояние. Когато не си сложа и кожата ми много се замърсява от всичките прахове, пушаци и т.н. от околната среда и ми излиза акне.
Надявам се да намериш решение на проблема! :)

angellofdeath
04-05-2014, 21:00
И при мен е подобна работата. Преди използвах някакъв почистващ гел на ейвън, но в един момент спря да ми действа, дори напротив, положението ставаше по-зле. Вече не ползвам никакви купени маски, гелове и т.н. Почиствам си лицето с естествени, домашно приготвени маски и има ефект. :)

Hayashi
04-05-2014, 21:43
3 месеца след като си спрях хормоналните хапчета все още ми се появяват гадини от време на време, макар че отново взеха да се нормализират нещата.
Има ужасно много причини да ти се появяват пъпки от изневиделица, имаш ли някаква идея след какво точно се появяват?