PDA

View Full Version : Татуировка - рисковете?



Euler
03-31-2014, 17:31
На 16 съм и искам да си направя татуировка - не нещо грандиозно, даже напротив - една мъничка буква на китката.
Какви са рисковете да развия някаква инфекция? Прочетох доста материал, но все пак не пише нищо за това какви са шансовете да ми се случи нещо. Става въпрос за наистина миниатюрна буквичка. Нещо с такива размери, да речем http://www.tattoostime.com/images/42/fleur-de-lis-small-tattoo-on-wrist.jpg

И тъй като съм на 16 дали ще ми направят проблем? Понеже много мои връстници имат, знам и къде са си ги направили, но все пак, риска си го има..

Зайче..
03-31-2014, 18:26
Ако си поддържаш татуса както ти обяснят в студиото и си сигурна, че хигиената там е на ниво не би трябвало да развиеш инфекция.

Euler
03-31-2014, 18:28
Студиото е най-доброто в града ми. А аз ли трябва да го питам с какво да поддържам татуса или татуировчикът ще ми каже и без това?

Didko_Beats
03-31-2014, 18:48
Ако ще си правиш татуировка само защото и другите имат ... нали разбираш че няма смисъл ...

Рискове - колкото искаш ... преди да ти я направят ,поинтересувай се - поговори с татуиста , какво да правиш след това , ква хигиена да поддържаш и т.н ...

Зайче..
03-31-2014, 18:51
Студиото е най-доброто в града ми. А аз ли трябва да го питам с какво да поддържам татуса или татуировчикът ще ми каже и без това?

Той би трябвало да ти каже. Например моя татуист първите 2 пъти ми се обясняваше надълго и нашироко, но след това спря защото нямаше нужда вече.
Сигурно ще ти каже първите 3 дни да се миеш по 2 пъти с един специален сапун, по 3 пъти на ден да мажеш с бе пантен и като започне да се бели да го мажеш с вазелин. Аз така си поддържах моите и са си в идеална 'форма' 8-).

eddit: И ако си излагаш татуса на слънце е хубаво да го мажеш с 50ти фактор.

Euler
03-31-2014, 18:57
Ако ще си правиш татуировка само защото и другите имат ... нали разбираш че няма смисъл ...

Рискове - колкото искаш ... преди да ти я направят ,поинтересувай се - поговори с татуиста , какво да правиш след това , ква хигиена да поддържаш и т.н ...

Татуировката ще е в памет на близък за мен човек, който изгубих.
А какво мога да го попитам за хигиената на иглата, на мастилото?

baby_baby
03-31-2014, 19:20
Ако си поддържаш татуса както ти обяснят в студиото и си сигурна, че хигиената там е на ниво не би трябвало да развиеш инфекция.

Това

Аз имам два татуса и до сега съм нямала инфекция просто си го поддържай

Зайче..
03-31-2014, 19:24
Татуировката ще е в памет на близък за мен човек, който изгубих.
А какво мога да го попитам за хигиената на иглата, на мастилото?

Питаш го дали иглите, с които работи са еднократни (и задължително ще искаш да отвори иглата пред теб) и дали инструментите му в общи линии са стилизирани (не знам дали така точно се пише думата) и съответно ще искаш да ти покаже стилизатора.

Mary_Jane_69
03-31-2014, 19:51
Аз имам два татуса и до сега съм нямала инфекция просто си го поддържай

и какви са ти

Баща Ти
03-31-2014, 20:10
Питаш го дали иглите, с които работи са еднократни (и задължително ще искаш да отвори иглата пред теб) и дали инструментите му в общи линии са стилизирани (не знам дали така точно се пише думата) и съответно ще искаш да ти покаже стилизатора.

Стерилизатор maybe?

xPafx
04-01-2014, 08:48
Студиото е най-доброто в града ми. А аз ли трябва да го питам с какво да поддържам татуса или татуировчикът ще ми каже и без това?

Какво е това безхаберие , бе момиче?
Тя ли трябвало да го пита..
Все едно татуса няма да е на твоето тяло , ами на нечие чуждо.
Естествено ,че трябва да бъдеш заинтересована и да попиташ, без значение дали той ще ти обясни и без да го направиш.
За бога, това си е твоето тяло,
научете се да не бъдете така безхаберни.
Понякога си мисля, че сами си просите болестите и инфекциите.
А и още нещо, тъй като си на 16 тряа да имаш родител с теб или поне да ти изкарат пълномощно за съгласие.
Е, ако градът ви е по-малак може и да минеш метър, знам ли.

psychopath
04-01-2014, 10:38
Много се филмираш...

Зайче..
04-01-2014, 15:37
Стерилизатор maybe?

Да, просто тази думичка преди време пак ми се наложи да я напиша в този форум и я написах по подобен начин (явно грешен) и бая ме наредиха и сега чисто и просто предупреждавам, че не знам как точно се пише. 8-)

Euler
04-01-2014, 15:54
Какво е това безхаберие , бе момиче?
Тя ли трябвало да го пита..
Все едно татуса няма да е на твоето тяло , ами на нечие чуждо.
Естествено ,че трябва да бъдеш заинтересована и да попиташ, без значение дали той ще ти обясни и без да го направиш.
За бога, това си е твоето тяло,
научете се да не бъдете така безхаберни.
Понякога си мисля, че сами си просите болестите и инфекциите.
А и още нещо, тъй като си на 16 тряа да имаш родител с теб или поне да ти изкарат пълномощно за съгласие.
Е, ако градът ви е по-малак може и да минеш метър, знам ли.

Естествено, че ще го питам. Питам дали е нужно или той е длъжен да ми каже. Представи си да забравя и да се чудя и мая после какво да го правя този татус.

Euler
04-01-2014, 16:00
Много се филмираш...

Да :D такава съм си, искам да знам всичко предварително, не да съжалявам след това..

yakuza_
04-01-2014, 16:42
Засади дърво, утре ще ти падне някоя брадва на ръката и татуса го няма, а дървото ще си остане.

Kukuto
04-01-2014, 16:51
Защо ти е да си правиш татус? Само излишни грижи,а и това няма да върне ценният за теб човек обратно...

Euler
04-01-2014, 17:56
Така съм решила. Искам да посветя нещо на този човек. Нещо вечно.

yakuza_
04-01-2014, 18:28
Ами точно, засади му орех, ако няма кой да го отсече, ще те надживее 3 пъти най-малко.

Euler
04-01-2014, 18:30
Ами точно, засади му орех, ако няма кой да го отсече, ще те надживее 3 пъти най-малко.

Теб като те гледам за две години и нещо не си се променил особено.

yakuza_
04-01-2014, 18:58
Защото садя орехи.

skatew
04-06-2014, 19:02
Много се филмираш...
+