PDA

View Full Version : Съвет?



sramejlivkaa
04-01-2014, 19:59
Здравейте момичета и момчета. Понеже от скоро започнах да тренирам, но някой ми беше казал че всеки ден се тренира за различна част, поради незнайни причини, а един ден правя упражнения за крака корем и т.н. и малко кардио за загрявка приди тренировка.
Трябва ли всеки ден да се тренира за различна част и ако да бихте ле ме казали защо. Благодаря предварително и сори за тъпия въпрос. :)

yakuza_
04-01-2014, 20:25
По пътя на логиката - ако аз правя днес ръце, утре ме хване мускулната треска, на другия ден, ще ми се правят ли пак ръце?

sramejlivkaa
04-01-2014, 20:48
По пътя на логиката - ако аз правя днес ръце, утре ме хване мускулната треска, на другия ден, ще ми се правят ли пак ръце?

Ами за да не ме хваща мускулна треска няма да се претоварвам. Постепенно ще увеличавам сериите. Не може ли всичко заедно по малко, пък и няма да ставам нацепен батка.

yakuza_
04-01-2014, 22:36
то ако ти е кеф и тежестите само може да разнасяш, въпроса е дали ще тренираш или ще "тренираш"

Rakshy
04-02-2014, 13:15
1. Мускулната треска е хубаво нещо. Ако не можеш да я понесеш, откажи се, т'ва не е за теб :D
2. Като тренираш като хората няма да станеш нацепена батка.

Т'ва с тенирането на различни части на тялото е, за да се избегне "претрениране" и все пак къв е смисъла да имаш ръка 40 и гръбче като на дете?! Според мен ще ти е най-оптимално да си на 2-2 сплитче. Т.е. понеделник - горна част на тялото, вторник- долна, сряда-почивка, четвъртък и петък както понеделник и вторник, weekend-a почиваш. Така мисля че ще ти е най-добре :)

sramejlivkaa
04-02-2014, 16:16
1. Мускулната треска е хубаво нещо. Ако не можеш да я понесеш, откажи се, т'ва не е за теб :D


Много добре си я понасям, даже ми е кеф като имим мускулна треска колкото и странно да е. :D Иначе благодаря за съветите. :)

BonnieandClyde666
04-02-2014, 18:32
Много добре си я понасям, даже ми е кеф като имим мускулна треска колкото и странно да е. :D Иначе благодаря за съветите. :)

А, още по-сладка е след тежка тяга, мммммммм! :P

Rakshy
04-03-2014, 23:29
А, още по-сладка е след тежка тяга, мммммммм! :P

Пшш, след клек е по-лудо. Да не можеш да сядаш и да ходиш като изнасилен <3 (jk)

gamblerpimp
04-04-2014, 06:12
ako ne trenira6 mn vreme sled tva purvata tren 6a ima muskulna mn qsno sled tva nqma

Stellichka
04-08-2014, 13:07
ako ne trenira6 mn vreme sled tva purvata tren 6a ima muskulna mn qsno sled tva nqma

+ :) аз не бях тренирала от месец някъде , поради счупване на ръката, вчера беше първата ми тренировка от както се оправих ... тя ми разказа играта .. ;д

RapExotic
04-08-2014, 18:13
Защото мускулът има нужда от повече от един ден за да се въстанови.

Anonys
04-08-2014, 20:47
Трябва ли всеки ден да се тренира за различна част и ако да бихте ле ме казали защо.

При начинаещите(тези, които не са ходили на фитнес) е хубаво да се правят 3 сплита за цялото тяло. Тоест в седмицата 3 тренировки на цялото тяло, като упражненията се редуват - едно след друго, без серии и кръга се повтаря отново няколко пъти. С тези тренировки се натоварват всички мускули в рамките на 3-4 месеца, за да могат да свикнат за напред.

Започва се с базови упражнения. Пример: няма смисъл да правиш горна част на гърдите, след като средната все още е слаба и неизградена(няма основата).

По-нататък се избира програма за поставена цел.

В момента(мисля, че си начинаеща) е добре да се наблегне на кръгови тренировки по 3 сплита на седмица. Тоест цялото тяло в понеделник сряда и петък(пример). Тези 5 или 6 сплита, за които са ти казали е за по-голяма почивка на мускула, за растеж.
Мускулната треска - с нея се свиква.

Хубави загрявки - минимум 10 минути.