PDA

View Full Version : Помогнете



monika.ruse
04-01-2014, 23:25
Здравейте! Казвам се Моника и съм на 19г. от град Русе. Така, накратко реших и аз да разкажа своята история. От много време имах чувства към едно момче и когато късметът ми се усмихна и се събрахме всичко беше точно, нормално и хубаво. Беше любов и всеки ден се радвахме един на друг. С минаване на време (доста) малко по малко той започна да се променя и вече не беше същият човек, но знаех, че всичко ще е наред, защото се обичахме и то си личеше. Случи се така, че дойде момент, в който дали под влияние на алкохол, дали не.. ми изневери в дискотека. Беше гадно, беше шок. Прекратих всичко, но не мога да се отърся от мисълта за него и за миналото и ме боли, боли ме много. Очаквах да съжалява, да ми се обяснява, но ето, че минава време(около месец) и разбирам, че е излизал с момиче, от което съм ревнувала преди (не се познаваха тогава). Сега не мога да си избия това цялото нещо от главата и просто не знам какво да направя, за да продължа напред и да не мисля, а трябва да го виждам всеки божи ден..

leadyflame
04-01-2014, 23:45
Трябва да си вграждаш нагласата, а именно, че човекът просто не е бил сполучлив за теб и това, че той ранявайки те, не означава, че е човекът от когото трябва да търсиш приятното в тоношенията. Замисли се има ли смисъл да влагаш нещо изтощаващо те, в замяна на единственото което ще получиш, а именно самосъжаление?

monika.ruse
04-01-2014, 23:46
знам..осъзнавам всичко, но просто не мога да спра да мисля как е възможно. Толкова ли не струвам нищо, за да продължи толкова бързо..

leadyflame
04-01-2014, 23:50
Струваш, а именно ти си човекът, който трябва да осъзнае цената си и преосмисли, какво според себе си заслужава, до тогава ще продължаваш да си блъскаш главата, не в меката възглавница а в болезнената стена, мислейки си, че там е бил комфортът.

monika.ruse
04-01-2014, 23:55
Да, но не разбирам как така не оценяваш човек, който е давал всичко за теб и това какви моменти сте имали. Не знам как трябва да преживявам да го виждам всеки ден с нея

leadyflame
04-02-2014, 00:02
Човек оценява нещата по своята скала на нуждаемост и емоционалност, приеми го, че друг ще оцени нещата, които би направила за него. Нещата не винаги се случват така, както ние искаме да стават. Хората сме различни, въпросът е да оцелиш най-близката допирна и най-крепяща точка съвпадаща помежду ви.

monika.ruse
04-02-2014, 00:03
Има истина в думите ти. Просто за момента си нямам идея как да продължа и да приема всичко, без да си го слагам на сърцето

leadyflame
04-02-2014, 00:09
Остави го там това чувство, ще го потърпиш известно време, намирайки си действия оставящи те без мисъл за случилото се ( може би нова компания от мъжки пол) ще избледнее. Въпросът е да се контрлираш максимално възможно за неща, които те водят до дискомфорт.

monika.ruse
04-02-2014, 00:12
А как да се справя с бушуващите в мен чувства щом ги видя..

Eagle 123
04-02-2014, 00:26
В крайна сметка животът продължава, времето си тече... През тези любовни мъки кой ли не е минавал - къде от несподелена любов, къде изневяра, къде неразбирателства - каквото и да е все е супер болезнено... Ясно е, че моментите, които сте преживели заедно, никога няма да избледнеят и ще останат в съзнанието ти. Задай си въпроса - това момче заслужава ли да го мисля, щом така се отнесе с мен и явно не го вълнува как съм що съм. За мен той дори не може да ти се нарече и приятел... Е тогава защо трябва изобщо да ги ревнуваш и да ги мислиш. Дай си надежда, че те очаква по-добър човек, абстрахирай се напълно от неговия живот и така смятам, че ще е най-добре.. Хайде и горе главата, все пак няма никакъв резултат от това вътрешно да се самоизяждаш в мисли..

monika.ruse
04-02-2014, 00:28
Така е ..просто се чувствам крайно наранена, предадена и чак заменена, което е смешно..

baby_baby
04-02-2014, 13:56
Не се занимавай повече с него явно не му пука за теб щом дори не ти се е извинил

draid
04-02-2014, 14:09
Не се занимавай с него.

monika.ruse
04-02-2014, 19:54
Най-добре ще е така, просто още ми е трудно да не го правя

angelche3
04-02-2014, 22:23
Знам какво е, въпреки че повечето казват неща от сорта "не се занимавай с него" те не могат да разберат колко ти е трудно... но уви, ако ти виждаш че нямаш никакви шансове да си го върнеш или че той изобщо не те иска ще е по добре да го оставиш. :(

Evjenq
04-02-2014, 22:46
Зарежи го.

monika.ruse
04-02-2014, 22:53
знам, че има как да си го върна..но струва ли си да се връщам при човек, който ме е предал по този начин...

angelche3
04-03-2014, 16:43
Щом го обичаш мисля че си струва, станалото станало. Но трябва да си сигурна че няма да те предаде отново.

Kitty Bloom
04-04-2014, 06:51
Защо да се връщаш при някой, който е предал доверието ти по този долен начин? Изневерил ли е, ще го направи пак. Трудно е да го забравиш, но не е невъзможно, запълвай свободното си време с различни занимания, излизай с нови хора и скоро ще намериш някой сладур. :)

RapExotic
04-05-2014, 09:05
Остави го. Щом ти е изневерил, значи не държи на теб.

monika.ruse
04-05-2014, 21:35
Основното, което ме мъчи е факта да трябва да ги виждам заедно ..

angelche3
04-06-2014, 22:08
Знам колко е трудно.. тази болка.. след време ще ти мине. Колкото до това че трябва да ги виждаш заедно, не се притеснявай. Връзка с човек който изневерява не може да е кой знае колко стабилна. Просто знай че ако решиш да го оставиш, болката ще отмине с времето. В един момент се чувстваш толкова добре с човека който обичаш.. и когато всичко е от хубаво по хубаво все става нещо.. напълно те разбирам, но трябва да го забравиш.

monika.ruse
04-06-2014, 22:21
Аз нямам никакво намерение да се събирам с него, просто ме боли. Беше ми най-близкият човек..а колкото до нея, не са заедно (поне засега), но просто самата нея не мога да понасям и това ме гризе..много

angelche3
04-06-2014, 22:30
Както казах всичко ще мине с времето. Аз съм прекарал 1/3 от живота си в виртуален свят и съм много зле психически, нямам 8ми клас, социалните ми умения са зле, нямам социална среда, а ти заради една връзка... случват се такива неща. И въпреки всичко не се чувствам чак толкова зле, помни че винаги има някой който е щастлив с по малко от колкото имаш ти.

monika.ruse
04-06-2014, 22:41
Така е ..пределно ясно ми е, че има и много по-тежки и страшни неща :)

innaaa
04-06-2014, 22:51
Излизай по-често и не страдай за някой, когото не страда за тебе! И все пак времето лекува.

monika.ruse
04-10-2014, 18:41
така е ..ама това, което ми пречи е, че ми се налага да ги виждам

Юлиян
03-31-2015, 15:52
:cry: