PDA

View Full Version : Как да отслабна?



Simooonika
04-02-2014, 16:45
Здравейте! От доста време се опитвам да сваля някакви килограми ,но още щом започна да се храня здравословно и да спортувам ,мотивацията ми спада до минимум и се отказвам.Така отново трупам и седмици по-късно пак се надъхвам.Но това трае 2-3 дена.Та идеята ми е : Как мога да сваля килограми ,без йо-йо ефект и да не губя мотивация? Един вид да започна здравословен начин на хранене.Относно спорта ,не съм от най-постоянните ,затова искам ефикасност, независима от физическите упражнения.Висока съм 170см и тежа 65 кг.Искам да смъкна поне 10 за период от 2-3 месеца:( Ще помоля тези ,които са успели да ми кажат как са го направили ?

JuStElly
04-02-2014, 16:50
Мотивация няма как да ти вдъхнем ;д и има 40 такива теми, в които се пишат едни и същи неща, просто трябва да промениш начина си на живот - да се храниш здравословно и да се натоварваш по някакъв начин физически...

По - добре не си слагай период от време, става с постоянство и ако не искаш йо - йо ефект, трябва да ти стане навик, а не за 2 - 3 месеца... иска се поддържане.

xcollinssx
04-02-2014, 18:36
Започни да променяш навиците си постепенно, така ще ти е по-лесно независимо от мотивацията ти.Не е нужно да си казваш ''край, от утре почвам да се храня здравословно'' и това да трае само няколко дни, просто малко по малко променяй нещата и така ще си промениш режима на хранене за постоянно и ще избегнеш йо-йо ефекта. По същия начин и с тренировките,започни да тренираш 2-3 пъти седмично без да се натоварваш, след това увеличи на 3-4 дни и така като свикнеш ще ти стане навик.Що се отнася до мотивацията наистина няма как да ти помогнем,трябва сама да намериш начин да се мотивираш.Успех :)

Josefinne
04-03-2014, 15:25
На мен лично ми се струва МНОГО незадравословно жена (момиче) висока 1.70м, да тежи 55 кг, ама щом си го решила...
Аз спазвах диетата на Ипократис, която намерих във форума на бгмама. Помогна ми да сваля доста килограми и не ми се стори никак трудна. След това не ги качих обратно. През времето, в което спазвах диетата ( 6 седмици), не спортувах въобще. Резултатите бяха видими въпреки това - 6 кг. Трябва обаче да я спазваш дословно, иначе няма да има ефект (или ще е малък). А също така, според мен, резултатите при теб няма да са толкова бързи, тъй като нямаш наднормено тегло .

strawberry88
04-03-2014, 19:29
Трябва да си постоянна. Друг вариант няма. И не прави резки промени в начина си на хранене. Започни малко по малко да променяш някои неща и в един момент ще свикнеш. Това ще ти се струва нормално. И няма такъв номер 'само диета спазвам, без да тренирам'. Трябва да правиш и двете неща, иначе няма да изглеждаш много добре, като отслабнеш.

Josefinne
04-04-2014, 13:11
^ Това не е вярно ! ;)
Нещо повече - според мен, ако си дебела , е по-добре първо да си свалиш килограмите с диета и след това да започнеш спорт. Да правиш и двете е доста тежко и има голяма опасност да се демотивираш бързо.
Естествено, ако можеш да тренираш и да спазваш диети ще постигнеш най-добри резулати и най-бързо, НО всеки се познава. Говоря от собствен опит. Като човек, който никога не е мислил, че ще се бори с килограмите и изведнъж му се наложи. И отслабна. И не говори наизуст.

sramejlivkaa
04-04-2014, 13:20
На мен лично ми се струва МНОГО незадравословно жена (момиче) висока 1.70м, да тежи 55 кг, ама щом си го решила...


Тоест малко или много искаш да кажеш че е? :D

sramejlivkaa
04-04-2014, 13:25
Аз не съм спазвала диети, но знам че се спазват известно време. После дори и да ге спреш, не е нужно да ядеш същото, което си яла по време на диетата, но пак се ограничивай. Тоест яж си нещата които ти харесват в малки или поне умерени количества за да не наддадеш отново и незабравяй да спортуваш поне 2-3 пъти в седмицата. Малко е но за човек, който няма мотивация пак е добре или увеличавай дните, в които да спортуваш, както спомена някой. В началото дори и да ти е отегчително, ще свикнеш с този режим.

JuStElly
04-04-2014, 19:52
^ Това не е вярно ! ;)
Нещо повече - според мен, ако си дебела , е по-добре първо да си свалиш килограмите с диета и след това да започнеш спорт. Да правиш и двете е доста тежко и има голяма опасност да се демотивираш бързо.
Естествено, ако можеш да тренираш и да спазваш диети ще постигнеш най-добри резулати и най-бързо, НО всеки се познава. Говоря от собствен опит. Като човек, който никога не е мислил, че ще се бори с килограмите и изведнъж му се наложи. И отслабна. И не говори наизуст.

Преди време и аз отслабнах значително само с диета и не съм имала никакви проблеми, изглеждам добре, не съм си върнала и грам, дори продължавам да свалям, въпреки, че не се опитвам... така че си много права =)