PDA

View Full Version : Ако искате да ви хване срам от това, че сте хора,



anonymous895156
04-02-2014, 20:40
гледайте Earthlings : l


https://www.youtube.com/watch?v=qCRspwfKHmI&noredirect=1

И преди да бъда оплют или осмян с дебилни шеги, ...

http://prikachi.com/images/420/7221420Y.png

anonymous895156
04-02-2014, 20:43
толкова съм сладък ;3

SonataArctica
04-02-2014, 20:45
Гледал съм го.
http://3.bp.blogspot.com/-Lml1-YuLlek/T-5tFMQEZLI/AAAAAAAAAa4/OluEJ3Al_dg/s320/black+guy+dancing+with+chicken.gif

anonymous895156
04-02-2014, 20:48
бих казал stage 1, ama mai prosto se pravi6 na interesen :C
ko pr

anonymous895156
04-02-2014, 20:59
http://3.bp.blogspot.com/-Lml1-YuLlek/T-5tFMQEZLI/AAAAAAAAAa4/OluEJ3Al_dg/s320/black+guy+dancing+with+chicken.gif

http://www.animalliberationfront.com/Practical/Health/KFCMadeMeSick_files/scalded-alive.jpg

EinGutesKind
04-02-2014, 21:23
Нали трябва да ядем месо, как иначе да се набави? Бих съжалил някое малко и сладко животинче, но тия в клипа специално са чудовища, които будят страх в мен, не съжаление.

tori
04-02-2014, 21:54
Тва съм го гледала. Така и не успя да ме откаже от животинската храна.

DarkTemplar
04-02-2014, 21:57
Тревопасната пропаганда продължава с пълна сила. ;]

Getyourfreakon
04-03-2014, 13:16
vyzmezdie we myrshi

Fisherman
04-03-2014, 14:10
Димитре защо си толкова тъпичък,защо не оплакваш антилопите,които са избивани от лъвове в Африка?Или мишката,която е изядена от котка?

SonataArctica
04-03-2014, 14:52
бих казал stage 1, ama mai prosto se pravi6 na interesen :C
ko pr

Мите, бил съм вегетарианец почти две години. Нали се досещаш, че след време пак ще проядеш месо.

anonymous895156
04-03-2014, 15:32
Мите, бил съм вегетарианец почти две години. Нали се досещаш, че след време пак ще проядеш месо.

Знам, че си бил, беше го написал в една тема, затова казах, че просто се правиш на интересен.
Може и да проям месо, както и да срещна извънземни, но за момента намеренията ми са да не се връщам към вредния навик.

SonataArctica
04-03-2014, 15:34
"Навика" не е вреден.

anonymous895156
04-03-2014, 15:38
Димитре защо си толкова тъпичък,защо не оплакваш антилопите,които са избивани от лъвове в Африка?Или мишката,която е изядена от котка?

Сигурен ли си, че си изгледал филма? Погледни го и после ми обяснявай, че лъвовете правят с антилопите това, което ние с всички животни. Месоядното ще умре, ако не се нахрани с месо, с човека обаче е по-различно (ако не и обратното) и ти го знаеш. Във филма дори не става въпрос толкова за вегетарианството, колкото за човешкото отношение към другите същества, които са заслужили да бъдат тук не по-малко от нас и които трябва да третираме така, както бихме искали да се отнасят с нас. Но повечето хора са такива - расисти и/или видисти.

anonymous895156
04-03-2014, 15:39
"Навика" не е вреден.

Добре

an7raks
04-03-2014, 16:05
намеренията ми са да не се връщам към вредния навик.

Мхм... той стопанина таман отказал магарето от навика да яде и то взело, че умряло... :/

EinGutesKind
04-03-2014, 17:40
Дали ще ядете месото или не - то така или иначе си е накълцано вече в магазина :D

anonymous895156
04-03-2014, 17:58
Дали ще ядете месото или не - то така или иначе си е накълцано вече в магазина :D

Насе, ако 1/3 от хората откажат месото, дали няма да спрат да се колят толкова животни?

EinGutesKind
04-03-2014, 18:00
Насе, ако 1/3 от хората откажат месото, дали няма да спрат да се колят толкова животни?

Възможно е, но няма толкова мазохисти по света :cool: една приятелка го спря точно с тва виждане, и сега без месо вечно е гладна

Fisherman
04-03-2014, 20:30
Сигурен ли си, че си изгледал филма? Погледни го и после ми обяснявай, че лъвовете правят с антилопите това, което ние с всички животни. Месоядното ще умре, ако не се нахрани с месо, с човека обаче е по-различно (ако не и обратното) и ти го знаеш. Във филма дори не става въпрос толкова за вегетарианството, колкото за човешкото отношение към другите същества, които са заслужили да бъдат тук не по-малко от нас и които трябва да третираме така, както бихме искали да се отнасят с нас. Но повечето хора са такива - расисти и/или видисти.

Човешкото отношение няма да се промени,хората се отнасят зле с други хора,камоли с животни.Тва е,животински свят,когато животното у човека надделее се случва тва във филма.

Един ден ще спре да ти пука,не можеш да оправиш света,живота ти няма да стигне за тва,за кво трябва да си толкова дребнав и да се хващаш за най-малкото не знам.Сам ще видиш,как утре ще спре да ти пука,когато осъзнаеш,че хората не са достатъчно еволюирали за да бъде света перфектен.

tori
04-03-2014, 20:31
Човешкото отношение няма да се промени,хората се отнасят зле с други хора,камоли с животни.Тва е,животински свят,когато животното у човека надделее се случва тва във филма.

Един ден ще спре да ти пука,не можеш да оправиш света,живота ти няма да стигне за тва,за кво трябва да си толкова дребнав и да се хващаш за най-малкото не знам.Сам ще видиш,как утре ще спре да ти пука,когато осъзнаеш,че хората не са достатъчно еволюирали за да бъде света перфектен.
ЕТО! Най-голямата ми мечта се сбъдна - Фиш говори нормално на Митко! Йееееееей! Мога да умра спокойна!

DarkTemplar
04-04-2014, 09:11
https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1.0-9/10175045_612801825475878_1830995829_n.jpg

102
04-04-2014, 09:18
тия марули винаги са ми приличали на нещо приятно ;д

yakuza_
04-04-2014, 09:44
Значи ако 98% от населението се откаже да яде телешко, свинско, риба, пилешко. То до няколко години ще са застрашен вид (рибата едва ли), защото никой няма да ги гледа, ще си останат само дивите такива (няма да са много).

102
04-04-2014, 09:54
да не отваряме пък темата за пренаселеност
защо мислите изгарят китайците, а не ги погребват

EinGutesKind
04-04-2014, 10:45
https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1.0-9/10175045_612801825475878_1830995829_n.jpg

Хаха да, реално погледнато и растенията са живи, така че природозащитниците и тях трябва да откажат :D

fUcKsMiLe
04-04-2014, 11:16
Тва съм го гледала. Така и не успя да ме откаже от животинската храна.

Това.

KumchoValcho
04-04-2014, 14:22
Гледал съм го.
http://3.bp.blogspot.com/-Lml1-YuLlek/T-5tFMQEZLI/AAAAAAAAAa4/OluEJ3Al_dg/s320/black+guy+dancing+with+chicken.gif

+ и аз

RagioL
04-04-2014, 15:52
Давай пържолите кучко и не се обяснявай.

yakuza_
04-04-2014, 16:00
да не отваряме пък темата за пренаселеност
защо мислите изгарят китайците, а не ги погребват

Защото горят добре?

Mary_Jane_69
04-04-2014, 16:23
Защото секта?

klimatronik
04-04-2014, 17:09
,
Сигурен ли си, че си изгледал филма? Погледни го и после ми обяснявай, че лъвовете правят с антилопите това, което ние с всички животни. Месоядното ще умре, ако не се нахрани с месо, с човека обаче е по-различно (ако не и обратното) и ти го знаеш. Във филма дори не става въпрос толкова за вегетарианството, колкото за човешкото отношение към другите същества, които са заслужили да бъдат тук не по-малко от нас и които трябва да третираме така, както бихме искали да се отнасят с нас. Но повечето хора са такива - расисти и/или видисти.
Ко, ко? Гледал ли си как лъвове изяждат друг лъв жив? Първо краката му, след това бавно, бавно целия?
Или пък как лъв се сбива с хипопотам и остава без чене, як.
тея кадници си гадни ама ка искаш по друг начин да ги приспиват - бизнес е тва, време и пари.
тези животни служат от хиляди години за наша храна
и въпреки тва и аз мисля че е по добре да отидеш в гората и да си гръмнеш са някоя дива свиня или сърничка птиченце и да си го сготви вкусно и полезно за това съм ловец и много се радвам бее :D

ShtrudeL
04-05-2014, 22:23
Много сте зле.
Мързи ме да пиша за повече.

anonymous895156
04-05-2014, 22:41
Много сте зле.
Мързи ме да пиша за повече.

Мислех да им отговарям, ама е безсмислено :?

Fisherman
04-06-2014, 09:33
Не е безмислено,просто ти не можеш да се аргументираш веднъж,какви са ползите от вегетарианството,защото няма такива.

anonymous895156
04-06-2014, 10:06
Неведнъж съм ви представял ползите от вегетарианството и вредите на консумирането на месо, които са свързани не само с по-доброто функциониране на тялото ни и оставянето на маса невинни същества да живеят, а и с морала. Проблемът е, че не искате да приемете истината и стигате дори дотам, че я осмивате, за да се почувствате по-малко виновни. В темата бяха казани такива глупости (като това, че марулята я боляло и едва ли не я убиваме), че не си заслужава да се коментират.
Отново ще напомня, че темата на филма не е вегетарианството, а нечовешкото третиране на животните от нас за забавление, храна, дрехи, научни експерименти, компания.

Fisherman
04-06-2014, 11:11
ако искаш научните експерименти може да ги правим върху тебе,аз нямам нищо против

pandabear
04-06-2014, 11:42
патка по пекински за митето
пък, ако не я одобри, може и краставица/чушка етц ;3

skatew
04-06-2014, 12:06
Евала за темата! Масата хора усмиват вегетарианството и веганството, защото реално не го разбират. Ако го разбираха нямаше да ядат животински продукти! Аз го гледах това филмче преди около 2 години и спрях да ям месо, малко след това започнах да се интересувам за плюсовете откъм здраве, опазване на околна среда и главното - в живота на тези животни и поех по веган пътя, вече съм веган и се чувствам прекрасно! В момента уча ветеринарна медицина и се опитвам да се о бразовам колкото се може повече за нещата, свързани с този мой избран начин на живот и се убеждавам все повече и повече в правотата му ! Еволюцията на човешкото общество вече е започнала :) За хората, които ядат месо мога само да им кажа, че по-добре за тях би било да се поинтересуват и да си достигнат сами до извода :)

mayaaa
04-06-2014, 13:21
Ама едно от най-омразните неща е някой да се опитва да ми втълпи своето мнение и едва ли не да гледа отвисоко, все едно е безгрешен...
Никога не съм била съгласна с тестването върху животни (има и много други начини), убиването заради дрехи и тн., ама да ме убеждавате, че трябва да стана вегетарианец и камо ли веган не го приемам. Имам познати, които са и едното и другото и да ви кажа не на всеки организъм това се отразява добре и е съвсем друг въпрос, че 90% от хората изобщо не знаят с какво да заменят липсващите животински продукти.
Освен това спирането на нещо от раз си е ведно по принцип. Има случаи на хора, които са спирали цигарите с идеята, че им вредят. Те не са имали с какво да заменят успокоението, което те са им давали и са си навличали много сериозни здравни проблеми, та дори и смърт...
И Мико, наистина ли си вярваш, че всички изпитваме огромна вина, докато ядем някоя свинска пържола. :lol: Много ми е интересно, ако в стаята ти попадне комар (примерно) и ти го убиеш, за да спре да те хапе, оплакваш ли го 2 дни после?
Между другото се сетих за: Нахрани вампир, спаси зайче. :D

socareless
04-06-2014, 15:38
доста малоумна тема...
няма по-естествено от това да следваш собствените си инстинкти и програмираните в природата закономерности като борбата за оцеляване,естествения подбор и т.н.
убий за да не бъдеш убит
факт е и че хранителните вещества и енергията,която човек си набавя от храненето си с месото на животните е несравнимо по-голяма от тази,която би могъл да си набави,от каквото и да било растение със същата маса
като цяло и механизмът на еволюцията работи по-такъв начин,че по-малко развитите(еволюирали)видов е обслужват нуждите на по-развитите,като по този начин им създават условия за по-нататъшно развитие,благодарение на което в последствие те на свой на ред ще бъдат изместени от още по-развитите и т.н.
това е посоката,в която се движи еволюцията и е меко казано малоумно да твърдиш,че трябва да се лишаваме от нуждите и желанията си,които ни създават предпоставки за развитие,само и само за да задоволиме ирационалните си разбирания за "висш морал",съхранявайки живи кратковечните животи на нищо не допринасящите(освен с месото си)видове
тва значи да се обърнеш с/у собствената си природа

socareless
04-06-2014, 16:07
срам би ме било да отричам природните дадености и поради малодушието и наивността си да вярвам,че за човека животните са нещо повече от източник на храна(и т.н),чието предназначение е да удоволетворяват човешките потребности
ако не мислите че е така отговорете си на въпроса какво са животните без съществуването на човека,сами по себе си?

anonymous908491
04-06-2014, 16:16
И какво му е на това видео ?
Като деца се забавлявахме с палене на котки, поливаш с бензин и шоуто започва.
Дори съм гледал как режат глава на котка с ножовка, много смях беше, достатъчно гнусотии съм виждал, тия по телевизията са като детски флмчета за мен.

mayaaa
04-06-2014, 17:58
^Е т'ва вече е нехуманно, а не задоволяването на хранителните си нужди (или желания).

haritov
04-06-2014, 18:14
нехуманно тъпи сте

skatew
04-06-2014, 18:26
доста малоумна тема...
няма по-естествено от това да следваш собствените си инстинкти и програмираните в природата закономерности като борбата за оцеляване,естествения подбор и т.н.
убий за да не бъдеш убит
факт е и че хранителните вещества и енергията,която човек си набавя от храненето си с месото на животните е несравнимо по-голяма от тази,която би могъл да си набави,от каквото и да било растение със същата маса
като цяло и механизмът на еволюцията работи по-такъв начин,че по-малко развитите(еволюирали)видов е обслужват нуждите на по-развитите,като по този начин им създават условия за по-нататъшно развитие,благодарение на което в последствие те на свой на ред ще бъдат изместени от още по-развитите и т.н.
това е посоката,в която се движи еволюцията и е меко казано малоумно да твърдиш,че трябва да се лишаваме от нуждите и желанията си,които ни създават предпоставки за развитие,само и само за да задоволиме ирационалните си разбирания за "висш морал",съхранявайки живи кратковечните животи на нищо не допринасящите(освен с месото си)видове
тва значи да се обърнеш с/у собствената си природа

Личи си, че не си се интересувал от този въпрос а говориш на собствено разсъждения, базиращи се само на твоето мнение и виждане.

skatew
04-06-2014, 18:27
а за еволюцията няма да обсъждам. по твоите думи един слон, които е плодояден/тревопасен е по-ниско на еволюционното стъпало от една месоядна котка? Принципът на еволюцията е с бая по-широкоспекърен от представите ти.

mayaaa
04-06-2014, 18:53
нехуманно тъпи сте
Тъпи сме, защото не палим котки, когато ни е скучно. :lol:

tireheb
04-06-2014, 18:53
АЙДЕ ПУСКАМ ГО
митко, оставям те да преобърнеш света ми

пп. nope

haritov
04-06-2014, 18:57
Тъпи сме, защото не палим котки, когато ни е скучно. :lol:

не а защото някои хора нямат мозъчни гънги

haritov
04-06-2014, 18:58
а за еволюцията няма да обсъждам. по твоите думи един слон, които е плодояден/тревопасен е по-ниско на еволюционното стъпало от една месоядна котка? Принципът на еволюцията е с бая по-широкоспекърен от представите ти.

знаеш ли как лъва убива слона?

skatew
04-06-2014, 19:15
знаеш ли как лъва убива слона?
Това ли ти е виждането за еволюция ? Как лъва убива слона? Лягай си

haritov
04-06-2014, 20:11
Това ли ти е виждането за еволюция ? Как лъва убива слона? Лягай си
кво съм виновен че не можеш да схванеш правилно?

socareless
04-06-2014, 20:28
Това ли ти е виждането за еволюция ? Как лъва убива слона? Лягай си

"В биологията еволюция означава промяната на наследствените белези на една популация от поколение на поколение. Белезите са проявление на гените, които биват копирани и предавани на потомството по време на размножаването. Мутациите в тези гени могат да доведат до създаването на нови белези или до промяна на старите. Това води до наследствени изменения между организмите. Нови белези могат да се получат вследствие на трансфер на гени: между популациите, например при миграция, или между видовете, при хоризонтален генен трансфер. Еволюцията настъпва тогава, когато тези наследствени разлики станат по-чести или по-редки в популацията: неслучайно - при естествен отбор, или случайно - при генетичен дрейф.

Естественият отбор е процесът, който води до това наследствени белези, които благоприятстват оцеляването и размножаването, да станат по-често срещани, а вредни белези - да станат по-редки. Това се случва, защото организми с благоприятни гени предават повече копия на техните белези в следващото поколение. През поколенията настъпват адаптации чрез комбинации от последователни, малки, случайни промени в белезите, и чрез естествения отбор на най-приспособените към околната среда варианти. В противовес, генетичният дрейф води до случайни промени в честотата на белезите в популацията. Генетичният дрейф се дължи на ролята, която играе шансът върху това дали даден индивид ще оцелее и ще участва във възпроизвеждането."

ми всъщност е точно така,еволюцията е процес преди всичко на адаптация,следователно най-адаптивните са най-еволюирали
ти кат гледам обаче ги разбираш повече от Дарвин,разясни ни

klimatronik
04-06-2014, 21:49
Bravo be nekoi sa cheli darvinoviq urok za evoliuciqta i mamunite ot uchebnika za 9 ti klas:D inache na dimitar teoriite za vreden mesoqden jivot i zahraanvane ot slunchevata radiaciq mnogo kurtqt :D samo det ne zdravoslovnoto hranene s marulki ni opredelq dulgoletieto , a luv da qde slon nema v istoriqta gospodna :D
. Evoliuciqta shte dovurshi heptem rodnoto ni jivotnovudstvo i selskoto ni stopanstvo

socareless
04-06-2014, 22:07
mda,principno i na cql praid lyvove shte im e trudno da se spravqt sas slona,taka che i tozi primer ne beshe ot nai-umestnite

an7raks
04-07-2014, 09:41
И какво му е на това видео ?
Като деца се забавлявахме с палене на котки, поливаш с бензин и шоуто започва.
Дори съм гледал как режат глава на котка с ножовка, много смях беше, достатъчно гнусотии съм виждал, тия по телевизията са като детски флмчета за мен.

Няма по-голям кеф от това! Днешните деца са се забили пред тея смотани компютри и забравят добрите стари забавления на открито като горенето на котки, хвърляне на котки по балконите, пребиване на куче с права лопата, ритане на бастуна на 90г баба, изнасилване на по-малки дечица и други такива незабравими преживявания, носещи приятни спомени... Не знам направо на къде отива света... Вместо да излязат и да одерат няколко живи котки, те ходят къщички от кашони да им правят...

skatew
04-07-2014, 10:20
ми всъщност е точно така,еволюцията е процес преди всичко на адаптация,следователно най-адаптивните са най-еволюирали
ти кат гледам обаче ги разбираш повече от Дарвин,разясни ни
Повече от Дарвин със сигурност ги разбирам, като цяло един деветокласник повече ги разбира, защото Дарвин си е нямал идея че съществува нещо като "Ген", а неговата теория за еволюцията се базира само на опити и наблюдения.
А по темата, евала за copy-paste на това текстче, винаги е хубаво в такива теми да има и поучителна част, но не виждам какво общо има ''темата'' на темата с тази еволюция, която задълбахте и още повече какво общо има задълбаната еволюция с безумния пример как лъва изяжда слона. Това са 2 вида, които отдавна са поели по различни еволюционни ниши и е безумно да се сравняват кой е по-нагоре в тази ниша според това с какво се хранят.
Ясно ми е, че няма как да ви накарам да приемете моите схващания, въпреки, че според мен те са правилните, тъй като и вие си имате ваши схващания, предполагам, които според вас са правилни. Но няма да ви навреди, ако ви е интересно, да се поразровите в тази насока, тъй като най-малкото веган начина на живот напоследък нашумява все повече и повече и може да разберете what the fuss is all about. Ако някой се интересува бих се радвал да ми пише и да му разкажа моята гледна точка, която, колкото повече уча и чета, се убеждавам, че е правилната :))

klimatronik
04-07-2014, 10:51
Повече от Дарвин със сигурност ги разбирам, като цяло един деветокласник повече ги разбира, защото Дарвин си е нямал идея че съществува нещо като "Ген", а неговата теория за еволюцията се базира само на опити и наблюдения.
А по темата, евала за copy-paste на това текстче, винаги е хубаво в такива теми да има и поучителна част, но не виждам какво общо има ''темата'' на темата с тази еволюция, която задълбахте и още повече какво общо има задълбаната еволюция с безумния пример как лъва изяжда слона. Това са 2 вида, които отдавна са поели по различни еволюционни ниши и е безумно да се сравняват кой е по-нагоре в тази ниша според това с какво се хранят.
Ясно ми е, че няма как да ви накарам да приемете моите схващания, въпреки, че според мен те са правилните, тъй като и вие си имате ваши схващания, предполагам, които според вас са правилни. Но няма да ви навреди, ако ви е интересно, да се поразровите в тази насока, тъй като най-малкото веган начина на живот напоследък нашумява все повече и повече и може да разберете what the fuss is all about. Ако някой се интересува бих се радвал да ми пише и да му разкажа моята гледна точка, която, колкото повече уча и чета, се убеждавам, че е правилната :))

kakto kazah moite vijdaniq sa che ne iskam da zamira i malkoto ostanalo ni jivotnovudstvo v bulgariq po putq na razvivashtoto se vegan izvun tradicionnoto ni razbirane? Spored men borbata s nasilstvenoto i kultivirano otglejdane i ubivane na selskostopanski jivotni v mega golemite nashi fermi moje da se osushtestvi s podpomaganeto na malkiq i sreden biznes i razvitieto na semeinite firmi s uchastieto na biologichni i ekologichni , novatorski idei, organizacii po otglejdaneto im v blizki do estestvenata im sreda v prirodata
jivotnovustvoto e prqko svurzano sus zemedelieto kato dvata sektora vzaimno se kontrolirat
eto zashto v bulgaria biozemedelieto strada ot nedostig na organichni torove zashtoto te se izvlichat ot lipsvashtoto ni jivotnovustvo .osven torove i drugi materiali za zemedelieto bez jivotnovudstvo ostavame i bez po golqma chast ot resursite za tekstilno i kup drugi proizvodtva koito uchastvat dori v izkustvenite tukani na drehite koito nosim i na mebelite u doma
dokazano e che sushto taka mlqkoto nosi mnogo vajni hranitelni elementi za podrastvashtite
sushto taka az ne sum vidal sportist ot klasa koito da e vegan kamo li kultorist
kato budesht agronom ne bih iskal horata da sprat konsumaciqta na meso zashto nai malkoto za men to ne e vredno osobeno za mladite
konsumiraneto na polezni zelenchuchi i plodove trqbva da bude razshireno no za neshtastie himizaciqta dnes e napravila tezi produkti do golqma stepen bezpolezni . Vnasqt se ot chujbina i se pruskat s mashtabni kolichestva pesticidi hrbicidi insekticidi fungicidi i anabolni veshtedtva

skatew
04-07-2014, 11:20
Съгласен съм с казаното за връзката със земеделието, хубаво е да се мисли в такава насока, да се излагат плюсовете и минусите. Алтернатива съм сигурен, че би могла да бъде измислена. А за пръскането, много добре го отбеляза... но от друга страна животните, които отглеждат в промишлените ферми, ги блъскат с всякакви хормони и антибиотици, да не говоря за сухата кръв с която пръскат след като вече в месото са започнали процеси на разлагане и след напръскване изглежда свежо и се купува от консуматорите. Също - даже днес го обсъждахме това по микробиология - доказано е, че качеството на млякото и на месото пряко се влияе от емоциите, които изпитва животното през живота си и преди клане. Свързано е със секрецията на различни хормони, които не се разграждат от човешкия организъм и буквално задръстват клетките. Аз лично вярвам и в различните енергии, а едно животно, което цял живот е живяло в мъки, след което убито докато е преживявало ужасяващ страх и болки, ти предава адски отрицателна енергия, но това си е лично мое виждане, не доказано засега.

anonymous908491
04-07-2014, 11:30
след което убито докато е преживявало ужасяващ страх и болки, ти предава адски отрицателна енергия, но това си е лично мое виждане, не доказано засега.

Имам чувството, че ползваш тиквата си само да краси останалата част от тялото ти.

Животните в природата да не ги приспиват, а след това да ги ядат ?
Не съм видял едно месоядно, което да се влияе от цялата тая отрицателна енергия, май разбират повече от теб.

skatew
04-07-2014, 11:39
И това съм си го мислил.
Според мен на нас ни влияе тази енергия, защото имаме по-развит главен мозък. Той е изграден от нервна тъкан, която при нас е достигнала до най-сложното си устройство, а по нервната тъкан най-добре тече и се предава енергия. Също така като силно социален вид сме по-емоционални, което също подсилва ефекта от негативна енергия върху нас.
Но това си е само теория, която бях прочел някъде и ми стана интересна, напълно възможно е да няма нищо вярно, не заради това съм веган, та не обръщай толкова внимание на това :)

klimatronik
04-07-2014, 11:52
Izinqvam se che pisha na latinica no mi e razvalen kompa
ta kakto kaza = kakto jivotnite taka i rasteniqta se bluskat s preparati koito sled konsumaciqta im se otrazqvat dori v hormonalen dizmalans vurhu organizma ni , psihikata ni i suznanieto ni. Tuk sum suglasen, kakto i za energiqta koqto izluchvat sushto moje da ima istina. Zashtoto sushtoto e i sus zamursenata voda s koqto semiem i piem = kakto cheshmqnata taka i butiliranata
ne taka obache sedqt faktite i polojenieto v nqkoi drugi razviti i bogati strani kudeto horata si durjat na kachestvoto a kontrola e golqm
taka spored men razvitieto e kum priblijavaneto ni kum prirodata i biozemedelieto, a ne obratnoto
problemut obache ne e edin i mnogo bavno i trudno moje da se razreshi dokolkoto e vuzmojno poradi burzoto narastvane na chovechestvoto i menqshtoto se politichesko polojenie.
Dori moje da se kaje che stoi edna iliuziq i autopiq koqto iskame da dostignem zashto vsichko na tozi svqt e diktuvano ot parite, toest arendatori monopoli i pravitelstva svurzani s tqh
chestno kazano az ne vijdam zamestitel na jivotnovudstvoto
za men problemite stoqt vutre v nego a ne izvun
kakto i v rastenievudsvoto
zamqnata moje bude nai veroqtno s nova himiq ili vse po izkustveni produkti

mayaaa
04-07-2014, 12:12
не а защото някои хора нямат мозъчни гънги
Някакво желание да съставиш теза и аргументи или да не се надявам?

skatew
04-07-2014, 12:15
Аз съм ЗА Биологичното животновъдство! Въпреки, че хората сме главно плодоядни, през тези 30 000 години, когато сме започнали да се храним масово с месо са настъпили някои промени и чистото, качествено месо в определени количества оказва положителен ефект върху организма. Както и да е, нямам време сега, довечера може да се отбележа отново в темата, приятен ден (:

klimatronik
04-07-2014, 12:47
Priqten i do dovechera
vupreki che nqkoi predtavi ni se razminavat = trqbva da namirame tova obshto v razsujdeniqtana ni koeto da razvivame
inache eto otnovo vuznikva konflikt che horata sme bili plodoqdni ? Da. Plodovete sa bili osnovno qstie moje bi za maimunite , nashite predshestvenici, ot koito proizlizat nqkolko po blizki chovekopodobni vida i samo homo sapiens ocelqva
peshternite hora sa bili subirachi i vseqdni kato divite svine
no koga idvz zimata o te stavat umeli lovci i izrabotvat orujiq s koito da lovuvat
mnogo po kusno zapochvame da otglejdame i kultivirame sami produkciqta ni

skatew
04-07-2014, 13:00
Излизането ми се отмени.
Точно това имах предвид под споменатите 30 хиляди години, когато е 'дошла зимата' и хората са се хранили главно с месо. Такъв малък интервал от време не е достатъчен за някакви съществени промени в организма ни. Най-накрая я намерих тази картинка, която показва какво имам в предвид - https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/189864_376217892479191_50983283_n.jpg

klimatronik
04-07-2014, 13:22
Nuts , nasekomi li bqha ?
30 hilqdi godini ne sa mnogo no ne sa i malko. Ne mojem da si zakriem ochite che shtom ot tolkova hilqdi godini mnogo kulturi izpolzvat mesoto kato glaven iztochnik za hrana to shte ni okazva vredno vliqnie
osven tova produktite ot jivotnite sa bezkraino mnogo a dnes stavame svideteli kak te izgodnoto se pravqt na rastitelna osnova koeto vuobshte ne mislq che e pravilno i polezno
mlqkoto syshto e prah
spored men vsichko trqbva da v granicite si
ako nqkoi vseki den tupche purjoli to tova e vredno
ako nqkoi qde samo agneshko meso v pruljenie na izvestno vreme toi umira = trqbva raznoobrazie
i ne na posledno chetoh che uchish veterinar
kak si predstavqsh vse pak rabota bez dobituk ?;)

skatew
04-07-2014, 13:51
Nuts са ядки :)
Е, ветеринарната медицина ти дава бая широк спектър за работа, не те ограничава до лекуване на крави :)

anonymous908491
04-07-2014, 13:56
Въпреки, че хората сме главно плодоядни

Не знам къде ги четеш тия измислици, но писалият ги е имал невероятно въображение и никакви научни познания.
Плодоядни са маймуните, те за това още висят по дърветата. Шимпанзетата от друга страна ядат и месо, това е причината да са много по-интелигентни от останалите.

skatew
04-07-2014, 14:10
Ядат месо изключително рядко - не повече от 5 % от диетата им е месна. Не знам как свързваш интелигентността с яденето на месо... сигурно защото не ям месо и не го схващам

klimatronik
04-07-2014, 14:18
Nuts са ядки :)
Е, ветеринарната медицина ти дава бая широк спектър за работа, не те ограничава до лекуване на крави :)

ami ne znam az si mislq che veterinara lekuva glavno jivotni domashni i selski obache ima golqm deficit na vet po kravite otkolkoto po gradovete
inache bravo seriozna profesiq e

anonymous895156
04-07-2014, 15:24
доста малоумна тема...
няма по-естествено от това да следваш собствените си инстинкти и програмираните в природата закономерности като борбата за оцеляване,естествения подбор и т.н.
убий за да не бъдеш убит
факт е и че хранителните вещества и енергията,която човек си набавя от храненето си с месото на животните е несравнимо по-голяма от тази,която би могъл да си набави,от каквото и да било растение със същата маса
като цяло и механизмът на еволюцията работи по-такъв начин,че по-малко развитите(еволюирали)видов е обслужват нуждите на по-развитите,като по този начин им създават условия за по-нататъшно развитие,благодарение на което в последствие те на свой на ред ще бъдат изместени от още по-развитите и т.н.
това е посоката,в която се движи еволюцията и е меко казано малоумно да твърдиш,че трябва да се лишаваме от нуждите и желанията си,които ни създават предпоставки за развитие,само и само за да задоволиме ирационалните си разбирания за "висш морал",съхранявайки живи кратковечните животи на нищо не допринасящите(освен с месото си)видове
тва значи да се обърнеш с/у собствената си природа

Мисля, че картинката, която постна skatew (https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/189864_376217892479191_50983283_n.jpg), показва достатъчно красноречиво доколко яденето на месо ни е заложено по природа. Ще цитирам нещо от сайт за вегетарианството
"Твърдението, че човек по естество е устроен да яде месо, е заблуда, оборена от най-видните анатоми и физиолози още през XIX век. И тогавашната, и днешната наука не може да отрече фактите: устройството и функцията на човешката храносмилателна система има доста съществени отлики от тази на хищните животни. Храносмилателната система на човека е много по-близка до тази на висшите тревопасни и плодоядни бозайници и най-вече до тази на маймуните, които винаги са били вегетарианци. (Вижте “Здраве и вегетарианство” на сайта.)
Доктор Уилямс С. Робертс (доктор по медицина):
“Когато убиваме животни, за да ги изядем, те накрая убиват нас, понеже тяхната плът никога не е била предназначена за човешките същества, които са растителноядни по природа.” "

Излишно е да говоря за това колко вредим на икономиката, природата и самите нас, като ядем месо, да давам примери с известни учени и общественици, изповядващи вегетарианството, статистики, статии и т.н., достатъчно е самите вие да се информирате и да се отърсите от всички често срещани заблуди, които не лежат на факти, а на общи приказки. Никой не ви кара да отказвате месото, това е ваш избор.


срам би ме било да отричам природните дадености и поради малодушието и наивността си да вярвам,че за човека животните са нещо повече от източник на храна(и т.н),чието предназначение е да удоволетворяват човешките потребности
ако не мислите че е така отговорете си на въпроса какво са животните без съществуването на човека,сами по себе си?

Интересно, чудех се докъде може да стигне човешкото безочие. Какво са животните без човека ли? Това, което са били милиони години преди нас, и това, което ще бъдат след нас.
Висшият интелект не трябва се води по нисши нагони да господства над всички останали с физическа сила и да унижава по-слабите от него, особено при положение, че има заместител на това, от което си мисли, че се нуждае (в случая - месото), на една ръка разстояние; висшият интелект, ако е такъв, трябва да помага в израстването на по-неразвитите от него, въпреки че са далеч от неговото ниво, така както учителят се грижи за учениците си, силният - за слабия, възрастният - за детето си и т.н.
Казвайки, че слабите са устроени да служат на силните по начина, по който ние третираме другите видове (повече за него - във филма), вие директно заявявате, че всяко извънземно може да прави с вас и семейството ви каквото си поиска. Че кой ви пита? Вие сте по-долу на еволюционното стъпало. Или си мислите, че няма непознати за нас интелигентни форми на живот, които могат да ни накълцат на парчета и да ни сложат в мазните си дюнери във всеки един момент? Или да ни използват за малоумните си забавления, експерименти и обичаи? Може би просто са го надраснали.

Fisherman
04-07-2014, 15:50
митко аз съм просто изумен от твоя инат да не искаш да разбереш как стоят нещата в природата,на хората не са им нужни кучешки зъби като на тигър,за да се хранят,защото през голяма част от съществуването си хората са обработвали храната си термично,което я прави по-вкусна и крехка

освен тва да си веган е супер неизгодно за метаболизма ти защото в плодовете нямат достатъчно калории и трябва да ядеш по 2 касетки ябълки за да се почустваш заситен.сигурен съм,че откакто си вегетарианец се чустваш,като парцал,защото тялото ти изпитва протеинов глад нон стоп

един от малкото минуси на яденето на червено месо е че повишава опасността от рак на дебелото черво

anonymous908491
04-07-2014, 15:54
Ще цитирам нещо от сайт за вегетарианството
"Твърдението, че човек по естество е устроен да яде месо, е заблуда, оборена от най-видните анатоми и физиолози още през XIX век.

А от някой сайт, който не е за болни хора ?
През 19в. са лекували с лоботомия, нещото, от което имаш спешна нужда.

klimatronik
04-07-2014, 15:55
Mite znaesh li kakvo stava s opitomenite izostaveni jivotni ?
:D inache kartinkite i vega saitovete sa vurhovni dokazatelstva nali
az pa kazvam che chovekaima tipichen skelet i pogled na hishtnik v prava liniq
vinagi sym se chudil na tova
pri vsichki trevopasni ochite im sa razpolojeno stranichno za da mogat da pokrivat periferiqta i da se pazqt, a nie i mamunkite do edna stepen imame ostremen na pred pogled za ataka i stranno no ne qdem vsqkakva treva@ dori mnggo malko ot trevata koqto qdat trevopasnite a mesoto ne ni ubiva dori mi pridava energiq?

anonymous895156
04-07-2014, 16:09
митко аз съм просто изумен от твоя инат да не искаш да разбереш как стоят нещата в природата,на хората не са им нужни кучешки зъби като на тигър,за да се хранят,защото през голяма част от съществуването си хората са обработвали храната си термично,което я прави по-вкусна и крехка

Хората са обработвали и продължават да обработват месото термично, понеже организмът ни не е устроен да го приеме в естествения му вид (нямаме необходимите разграждащи киселини) - още едно доказателство, че по природа сме не сме месоядни.
Всъщност, откакто съм вегетарианец, се чувствам чудесно и бих казал - по-добре от преди. Усещам се като парцал само когато спя малко. 21 век сме и не е толкова трудно да си набавяш необходимите вещества.

anonymous895156
04-07-2014, 16:12
Mite znaesh li kakvo stava s opitomenite izostaveni jivotni ?
:D inache kartinkite i vega saitovete sa vurhovni dokazatelstva nali
az pa kazvam che chovekaima tipichen skelet i pogled na hishtnik v prava liniq
vinagi sym se chudil na tova
pri vsichki trevopasni ochite im sa razpolojeno stranichno za da mogat da pokrivat periferiqta i da se pazqt, a nie i mamunkite do edna stepen imame ostremen na pred pogled za ataka i stranno no ne qdem vsqkakva treva@ dori mnggo malko ot trevata koqto qdat trevopasnite a mesoto ne ni ubiva dori mi pridava energiq?

Тревопасните са едно, плодоядните - друго, въпреки че не са чак толкова различни. Разположението на очите ни не е доказателство за това, че сме месоядни по природа, защото го има и при маймуните, както сам каза.

Fisherman
04-07-2014, 16:15
Аз пък ще ти кажа,че можеш да ядеш сурово месо,само че ще има отвратителен вкус на лой и ще е много жилаво.Никакви киселини не ти трябват,всичко необходимо за разграждането на месото е в храносмилателната ти система.

klimatronik
04-07-2014, 16:50
Surovo meso se qde i mnogo hora sa se hranili
nie ne qdem surovo meso zashtoto to sudurja bolesti i e jilavo
surovite organi na elen v sibir i dnes gi qdat sled kato bude ubit imali mnogo vkusen vkus
maimunite ne sa hora. Kakto i domashnata kotka ne e luv vupreki che e ot edno semeistvo
primerut mi s ochite i hishtnicite beshe olicetvoreniq na tvoq s bezkompromistnata snimka
inache pak kazvam
ne uprekvam vegetariqncite vseki e svoboden da pravi kvoto si iska
samo oprevergavam che bez jivotnovudstvoto v imeto na vegetariqnstvoto shtqlo da jiveem po dobre .

Fisherman
04-07-2014, 17:17
vkusen vkus


http://www.otrcat.com/z/TeddyRoosevelt.jpg

skatew
04-07-2014, 18:03
Mite znaesh li kakvo stava s opitomenite izostaveni jivotni ?
:D inache kartinkite i vega saitovete sa vurhovni dokazatelstva nali
az pa kazvam che chovekaima tipichen skelet i pogled na hishtnik v prava liniq
vinagi sym se chudil na tova
pri vsichki trevopasni ochite im sa razpolojeno stranichno za da mogat da pokrivat periferiqta i da se pazqt, a nie i mamunkite do edna stepen imame ostremen na pred pogled za ataka i stranno no ne qdem vsqkakva treva@ dori mnggo malko ot trevata koqto qdat trevopasnite a mesoto ne ni ubiva dori mi pridava energiq?
Аз отказвам вече да участвам в темата защото смисъл не виждам освен за загуба на време.
НО и аз си мислех за това на очите и преди време гледах по Nat Geo едно много интересно предаване, което обясняваше точно за еволюцията и как един от главните доводи на хората против еволюцията било устройството на окото, което даже трябваше да уча хаха и има наистина при бозайниците 20тина слоя...
Та даваха нали как се е образувало при водни организми първо при планктона е било орган, чувствителен към светлина и както и да е няма да го преразказвам цялото. Та частта, която ми беше най-интересна беше как бозайниците, още по времето на динозаврите, са били нощни животни и затова при тях се е развило добре черно/бялото виждане. В последствие, когато динозаврите измрели и влечугите имали огромен избор от ниши, които да запълнят повечето бозайници си останали с черно/бяло виждане, само приматите развили добро цветно виждане за да разпознават ярките цветове на плодовете, с които се хранели! Това е и причината, защо ние виждаме цветно, а не черно бяло като едно куче, например :) А пък разположението на очите нормално да е такова, тъй като приматите са живеели по дърветата и реално им е било по-полезно да нямат сляпо петно точно пред тях, което го има при странично разположение на очите, тъй като маневрират между клоните.

klimatronik
04-07-2014, 18:16
Qko @ jal mi e za kuchetata @ samo nie li vijdame krasotata na cvetnata priroda;(
inache you must be new here
nqma seriozni temi tuk:D

skatew
04-07-2014, 18:20
Рега ми е от много време, но от няколко дни съм тук, да :D
някои бозайници виждат няколко цвята само, но не като нас ;д но птичките са си най-големите лудаци на тема очи

klimatronik
04-07-2014, 18:48
A kak se opredelq koe kolko vijda v retinata li ima neshto ( ne sym uchil morfologiq i ustroistvo na jivotni i hora shtoto

skatew
04-07-2014, 19:00
еми чрез различни опити, пък и в окото имаш 2 вида рецептори - пръчици (за черно/бяло) и колбички (за цветно) :)

haritov
04-07-2014, 19:02
Съгласен съм с казаното за връзката със земеделието, хубаво е да се мисли в такава насока, да се излагат плюсовете и минусите. Алтернатива съм сигурен, че би могла да бъде измислена. А за пръскането, много добре го отбеляза... но от друга страна животните, които отглеждат в промишлените ферми, ги блъскат с всякакви хормони и антибиотици, да не говоря за сухата кръв с която пръскат след като вече в месото са започнали процеси на разлагане и след напръскване изглежда свежо и се купува от консуматорите. Също - даже днес го обсъждахме това по микробиология - доказано е, че качеството на млякото и на месото пряко се влияе от емоциите, които изпитва животното през живота си и преди клане. Свързано е със секрецията на различни хормони, които не се разграждат от човешкия организъм и буквално задръстват клетките. Аз лично вярвам и в различните енергии, а едно животно, което цял живот е живяло в мъки, след което убито докато е преживявало ужасяващ страх и болки, ти предава адски отрицателна енергия, но това си е лично мое виждане, не доказано засега.

брех антибиотици :D

за кво служат те знаеш ли?

как се получават?

сега ми кажи къде е логиката да ги блъскат след като цената на животно с антибиотик пада или не можеш да му продадеш млякото


според наредбите на ЕС животните трябва да бъдат убити безболезнено защото в противен случай се отделя адреналин който променя вкуса на месото и не влияе добре на консуматора

не знам защо всички си мислят че е за да бъдем хуманни

skatew
04-07-2014, 19:16
Аз отказвам вече да участвам в темата защото смисъл не виждам освен за загуба на време.


:)

anonymous895156
04-07-2014, 19:23
Няма угодия, всичко неудобно е пропаганда

an7raks
04-07-2014, 19:24
Животните в природата да не ги приспиват, а след това да ги ядат ?
Не съм видял едно месоядно, което да се влияе от цялата тая отрицателна енергия, май разбират повече от теб.
На бас, че не си видял и нито едно месоядно да реже главата на друго с ножовка или да го пали...

Falstad
04-07-2014, 19:36
Ям си месо и ми пука

yakuza_
04-07-2014, 20:33
На бас, че не си видял и нито едно месоядно да реже главата на друго с ножовка или да го пали...

Така зададен въпроса, мога да ти кажа няколко месоядни, които съм виждал да махат главата на други и да го "палят" (вероятно имаш предвид пърлят).

yakuza_
04-07-2014, 20:35
според наредбите на ЕС животните трябва да бъдат убити безболезнено защото в противен случай се отделя адреналин който променя вкуса на месото и не влияе добре на консуматора

Не знам колко от вас са били на прасе, ама говорите през носа си :lol:
и тоя дето животно му предавало страх и болка :lol: звездите говорят ли ти?

skatew
04-07-2014, 20:54
и аз на тях

haritov
04-07-2014, 21:17
Не знам колко от вас са били на прасе, ама говорите през носа си :lol:
и тоя дето животно му предавало страх и болка :lol: звездите говорят ли ти?
ами ако е вярно?

това наредби от ЕС колкото и тъпи да са трябва да се спазват

SHPAIdURmeN
04-07-2014, 21:45
Dimitre, нека те "изстрелям" с няколко хода напред, но след като ми отговориш на въпроса.

Наблюдавай животните... При тях виждал ли си любов и състрадание ? Искам да ми го обясниш максимално + до малкия детайл !



П.С. Иначе за клипа 6 +


A относно всички + мен:

Всеки така говори (пише коментар :D), като че ли е свеж, като маргаритка и чист като утринна роса :lol:

Тарикатите не искат да си признават, всеки държи здраво на своeто, като забити пирони сте :D.

Защо едно въже трябва да се дърпа, към дясната или лявата страна ? (не се прОАМ Ви вкарам ъкъл, спока ) Докато спориш, гледаш да защитаваш аргументи, обаче някои, ако успее да те обори. И ти нямаш аргументи "в ръкава", и понеже си упорито магаре, което едва ли би се предало, Ще гледаш да си измисляш(дори и малко да е) някакви си неща, в които ще добавиш щипка факт. И... ОП... нали перфектното сосче(агрументче) ще се получи :D. -Да го затапя аз сега тоя....

И какво се наблюдава, една тема която издъхва, понеже се спори.

(Които иска, да си спори). Аз предлагам решение на open minded хората :D

Хайде да бъдем и двете, да си пасем тревицата и да си боцнем с величката пържолката. Златната среда, колко повече да му искаш.

Разбира се има и крайни хора които са *прочети го с гласът на Хитлер*.
"САМО ВЕГЕТАРИАНЦИТЕ, Jaa" и другата крайност "ЕБИ ГИ ТИЯ, САМО МЕСОЯДНИТЕ, Jaa" :D (Ей това сте като Ви погледне човек отстрани :D) :razz:


Та няма смисъл да се дърпа едно въже към дясната или лявата страна, понеже сте в застой (като забити пирони) и нямам никакъв прогрес.

+ Нещо ще кажа за вегетарианците. Сигурен съм, че помните, че Сърбия бе нападната с обеднен уран, а Чернобил бе "леко" по избухнал преди години... Вие тези радиационни облаци забравятели, къде падат(все пак са тежки частиците) ? - Точно така, в почвата, у наща плодородна почва от която си похапвате вашата зелена храна (аз също обичам зелената храна). Та, не си мислите, че и Вие сте в безопасност, ако си мислите така. Ами другари мой жестоко се лъжете + МОНСАНТО да Ви говори нещо ? Мда тази огромна компания (или там к'вот беше), има сключени договори из цяла Европа (да не казвам почти с всяка държава на планетата). Разгледайте малко конспиративни теории относно MONSANTO.

Бон Апети !

БЕЛЕЖКА :

2:35 и не знам, какво съм написал :razz:

anonymous895156
04-08-2014, 04:25
Dimitre, нека те "изстрелям" с няколко хода напред, но след като ми отговориш на въпроса.

Наблюдавай животните... При тях виждал ли си любов и състрадание ? Искам да ми го обясниш максимално + до малкия детайл !



П.С. Иначе за клипа 6 +


A относно всички + мен:

Всеки така говори (пише коментар :D), като че ли е свеж, като маргаритка и чист като утринна роса :lol:

Тарикатите не искат да си признават, всеки държи здраво на своeто, като забити пирони сте :D.

Защо едно въже трябва да се дърпа, към дясната или лявата страна ? (не се прОАМ Ви вкарам ъкъл, спока ) Докато спориш, гледаш да защитаваш аргументи, обаче някои, ако успее да те обори. И ти нямаш аргументи "в ръкава", и понеже си упорито магаре, което едва ли би се предало, Ще гледаш да си измисляш(дори и малко да е) някакви си неща, в които ще добавиш щипка факт. И... ОП... нали перфектното сосче(агрументче) ще се получи :D. -Да го затапя аз сега тоя....

И какво се наблюдава, една тема която издъхва, понеже се спори.

(Които иска, да си спори). Аз предлагам решение на open minded хората :D

Хайде да бъдем и двете, да си пасем тревицата и да си боцнем с величката пържолката. Златната среда, колко повече да му искаш.

Разбира се има и крайни хора които са *прочети го с гласът на Хитлер*.
"САМО ВЕГЕТАРИАНЦИТЕ, Jaa" и другата крайност "ЕБИ ГИ ТИЯ, САМО МЕСОЯДНИТЕ, Jaa" :D (Ей това сте като Ви погледне човек отстрани :D) :razz:


Та няма смисъл да се дърпа едно въже към дясната или лявата страна, понеже сте в застой (като забити пирони) и нямам никакъв прогрес.

+ Нещо ще кажа за вегетарианците. Сигурен съм, че помните, че Сърбия бе нападната с обеднен уран, а Чернобил бе "леко" по избухнал преди години... Вие тези радиационни облаци забравятели, къде падат(все пак са тежки частиците) ? - Точно така, в почвата, у наща плодородна почва от която си похапвате вашата зелена храна (аз също обичам зелената храна). Та, не си мислите, че и Вие сте в безопасност, ако си мислите така. Ами другари мой жестоко се лъжете + МОНСАНТО да Ви говори нещо ? Мда тази огромна компания (или там к'вот беше), има сключени договори из цяла Европа (да не казвам почти с всяка държава на планетата). Разгледайте малко конспиративни теории относно MONSANTO.

Бон Апети !

БЕЛЕЖКА :

2:35 и не знам, какво съм написал :razz:

Виждал съм любов и състрадание при животните.
Не намерих място, на което някой ме е "оборил", освен може би за суровото месо - признавам си, че се обърках, в малки количества е възможно; явно аз съм чул това грешно от един клип на TED за еволюцията. Така или иначе, можете сами да проверите каква е киселинността в стомасите на плодоядните, растителноядните и месоядните, дължината на чревния тракт и пр. (месоядни: "Много силна киселина в стомаха за смилане на груби животински мускули, кости и др."; човек "Стомашна киселинност, 20 пъти по-слаба от месоядните.")
Яжте каквото си искате, само се отнасяйте човешки с животните и не се опитвайте да ми натяквате, че вегетарианството и веганството са глупост, защото е обратното.

Разгледайте малко конспиративни теории относно MONSANTO.
С конспиративни теории не се занимавам.

“As long as there are slaughterhouses there will always be battlefields.”

― Leo Tolstoy

Auriss
04-08-2014, 07:00
^покровителят на марулите :cool:

// ако имаше свястна вегетарианска храна (разбирай свястна на вкус) сиг щях и аз да мина на другия бряг - чисто и просто 'щото другото е разхищение на природни ресурси. Ама няма .. и е по-евтино да си купя една пържола ;)

Та, Попай, да ми една добра причина да дам 5 лева за литър мляко с вкус на тиня ?

SHPAIdURmeN
04-08-2014, 11:00
.

SHPAIdURmeN
04-08-2014, 11:01
Виждал съм любов и състрадание при животните.
Не намерих място, на което някой ме е "оборил", освен може би за суровото месо - признавам си, че се обърках, в малки количества е възможно; явно аз съм чул това грешно от един клип на TED за еволюцията. Така или иначе, можете сами да проверите каква е киселинността в стомасите на плодоядните, растителноядните и месоядните, дължината на чревния тракт и пр. (месоядни: "Много силна киселина в стомаха за смилане на груби животински мускули, кости и др."; човек "Стомашна киселинност, 20 пъти по-слаба от месоядните.")
Яжте каквото си искате, само се отнасяйте човешки с животните и не се опитвайте да ми натяквате, че вегетарианството и веганството са глупост, защото е обратното.

С конспиративни теории не се занимавам.

“As long as there are slaughterhouses there will always be battlefields.”

― Leo Tolstoy

И димитре пaк не ми отгaвaряш с пълен отговор. + Не бъди безмислено твърдоглaв. Тa все още си чaкaм отговорa ...* сaмо дa не стaне тaкa, че ще си чaкaм.. :razz:*

AnarchyBoy
04-08-2014, 11:12
Аз му казах същото на димитко снощо в скайпа, не трябва да си само тревопасен или само месояден, трябва да има баланс, демек със сочната пържола да хапнеш и една зелена салата..
Ма той митко, к'во ли му говоря, слаботелесен 50 кг пич (сиг си носи тухли в раницата, да не излети) дето пасе трева по цял ден ми говори. ;С

ShtrudeL
04-08-2014, 13:05
Масата хора усмиват вегетарианството и веганството, защото реално не го разбират. Ако го разбираха нямаше да ядат животински продукти

Това.

Не съм чела малоумните коментари след това, няма нужда.

ShtrudeL
04-08-2014, 13:08
// ако имаше свястна вегетарианска храна (разбирай свястна на вкус)

Нека те запозная с board-a си ;)
http://www.pinterest.com/mishpetrova/food/

DarkTemplar
04-08-2014, 13:17
Масата хора усмиват вегетарианството и веганството, защото реално не го разбират. Ако го разбираха нямаше да ядат животински продукти!
По-скоро осмиват вманиачените вегетарианци и вегани, които се правят на много праведни и здравословно живеещи и яко преиграват, та чак дразнят. Познавам човек, който прекаляваше с всичко що се яде и пие, нямаше абсолютно никаква култура на хранене и логично си докара раково заболяване. Излекува се, спря месото и сега пак се тъпче с каквото му падне, само че растително/безмесно. И е поредният пропагандатор на идеята за "здравословен живот", която затвърждава тъпчейки се с чипсове, фъстъчено масло и всякакви соеви лайна и тем подобни ГМО-та, които имитират животински продукти. Ей такива са повечето "тревопасни просветители", до вчера ядяха по 5 дюнера, сланинка и пържолки на скара, днес вече са радетели на идеята за здравословен живот. Нелепо е.

Филми като цитирания от Митко са направени с цел да манипулират по-лесно внушаемите и емоционални хора и "да ги насочват в правилния път". Все едно гледам клип на Dormeo само че в хранителен аспект.

klimatronik
04-08-2014, 13:51
ПИШИ НА КИРИЛИЦА.

ShtrudeL

klimatronik
04-08-2014, 15:13
Shtudel ti nedei mi se pravish na mnogo znaina che ot edna godina ne vlizashe vuv foruma i go napravi na kuchi guz
vuv razdel snimki ne spirashe da puskash edni i sushti ligatni za lica pod 18 zabraneni
a na kirilica sum kazal shto ne pisha moito zaiche pliusheno ribeno :D

Lilanda
04-08-2014, 16:04
Абе Мите, на теб не ти ли писна да не натякваш колко е хубаво да си вегетарианец? Яж си каквото си искаш и ние ще ядем каквото ние искаме, и всички ще са доволни.

Относно видеото, Темплара го каза-всичко е с цел пропаганда и манипулация. Не знам какво въобще се впечатлявате от това.

mayaaa
04-08-2014, 17:00
ПИШИ НА КИРИЛИЦА.

ShtrudeL
Много ми е интересно с какво толкова те ядоса (не успях да видя коментара), защото си е смешно да му поправяш мнение в Кофата. :lol:


По-скоро осмиват вманиачените вегетарианци и вегани, които се правят на много праведни и здравословно живеещи и яко преиграват, та чак дразнят.
Това. Всеки може да си живее както си иска и не понасям хора, които се опитват да ми втълпят своите виждания за живота.

an7raks
04-08-2014, 17:24
Така зададен въпроса, мога да ти кажа няколко месоядни, които съм виждал да махат главата на други и да го "палят" (вероятно имаш предвид пърлят).

Хах, да, такива животни и аз съм виждал... :D
Просто още не съм видял някоя котка пред блока да залее мишка с бензин и да я запали или пък да й отреже главата с ножовка... ама допускам, че е редовна практика, просто не съм наблюдавал достатъчно...

tori
04-08-2014, 18:00
демек със сочната пържола да хапнеш и една зелена салата..
На забравяй и ракийката!

haritov
04-08-2014, 18:08
аде сега знаете ли какво става когато едно сладко пухкаво зайче хапне зеленчуци от магазина?

tori
04-08-2014, 18:10
аде сега знаете ли какво става когато едно сладко пухкаво зайче хапне зеленчуци от магазина?
тава гуляму пуфкафу зайци? *примиг*

klimatronik
04-08-2014, 18:52
Shtrudel:* e zaicito

tori
04-08-2014, 18:56
Ика гуска!

an7raks
04-08-2014, 18:59
аде сега знаете ли какво става когато едно сладко пухкаво зайче хапне зеленчуци от магазина?
Евреина, който държи магазина го хваща и го убива от бой за назидание на другите?

AnarchyBoy
04-08-2014, 19:02
Евреина, който държи магазина го хваща и го убива от бой за назидание на другите?

Не.. реже му главата с ножовка за назидание.. ;С
После му полива трупа с бензин, пали го и започва да го рита.. просто за кеф тоя път.

an7raks
04-08-2014, 19:27
Не.. реже му главата с ножовка за назидание.. ;С
После му полива трупа с бензин, пали го и започва да го рита.. просто за кеф тоя път.

тва е щото евреите са зли по душа!

Lilanda
04-08-2014, 19:28
:lol:

klimatronik
04-08-2014, 19:47
Ne s losho be tori =shtudel e dobrichka i e svesten chovek

anonymous895156
04-08-2014, 20:02
Аз му казах същото на димитко снощо в скайпа, не трябва да си само тревопасен или само месояден, трябва да има баланс, демек със сочната пържола да хапнеш и една зелена салата..
Ма той митко, к'во ли му говоря, слаботелесен 50 кг пич (сиг си носи тухли в раницата, да не излети) дето пасе трева по цял ден ми говори. ;С

Хапвай си мазни пържоли, щом толкова искаш, всеки сам си носи кръста. На твърдоглав човек и неопровержими научни доказателства да му изкараш, той пак ще опонира с глупави доводи а.к.а често срещани заблуди, с които се опитва да докаже съмнителната си правота, както ти вчера направи след това за разликите между човешкия организъм и този на месоядните животни - било пропаганда. Да, всичко е пропаганда, която цели да ни направи по-добри... де да беше.

Не отричам, че балансът в храненето е най-важен, но позволете да ви просветля, че причините ми да откажа месото не са свързани с желанието ми по този начин да водя по-здравословен живот, а са етични и чисто морални. Никой не твърди, че като вегетарианец задължително ще се храниш правилно и качествено – напротив, ако нагъваш вафли, чипсове и пиеш газирани напитки, резултатът ще е плачевен.

Доста зле, щом започваш да намесваш опити за обиди. Но кой ли съм аз, че да говоря с теб. :smile:

Темпларе, съгласен съм с това, че много хора се увличат по вегетарианството не защото искат да живеят в унисон с природата и себе си, а понеже е модерно в обкръжението им и се надяват да свалят някое друго кило, а същевременно носят дрехи от животински кожи, ходят на циркове с животни и т.н. Това са хора, които „използват“ този начин на хранене, за да изпъкнат пред останалите, а дори не спазват идеологията, която се предполага, че следват. Те не заслужават коментар.

Но да твърдиш, че вегетарианците са малодушни хорица, които са манипулирани от филми като този, е глупост, която ти препоръчвам да кажеш на всички такива учени и общественици, някои от които са живяли преди две хилядолетия.

Мая и Лина – сами си втълпявате, че някой ви кара да отказвате месото; прочетете темата, за да разберете защо.



Относно видеото, Темплара го каза-всичко е с цел пропаганда и манипулация. Не знам какво въобще се впечатлявате от това.

:lol:


/аз спирам да пиша :)

pandabear
04-08-2014, 20:22
Мите,
http://infopleven.com/wp-content/uploads/2013/07/%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B0.jpeg

:*

Fisherman
04-08-2014, 20:24
митко никой не те слуша,защото твоите енергийни нужди са много по-малки от тия на нормалния човек,ти ходиш на училище и в 2 часа на обед се прибираш да плуеш у вас,изяждаш 2 чушки и си сит

овиснал си като дроб,не тренираш,не тичаш,нищо не праиш,как така даваш акъл кво е здравословен живот,загаси го тоя скапан компютър,стига те е облъчвал излез да почустваш ултравиолетовите лъчи върху бялото си лице

Lilanda
04-08-2014, 20:29
Доста зле, щом започваш да намесваш опити за обиди. Но кой ли съм аз, че да говоря с теб. :smile:
Не мисля, че е целял да те обиди, а по-скоро да ти каже, че си меко казано слаб /което не смятам, че е кой знае каква обида, но след като така го приемаш, няма да се опитвам да те опровергая/ и е хубаво да намесиш поне някакво месо в менюто си, независимо доли 2-3 пъти седмично или толкова месечно..Вече е твой избор какво ще правиш и ти вече си го направил, за което никой нищо не може да ти каже..

Lilanda
04-08-2014, 20:30
Мите,
http://infopleven.com/wp-content/uploads/2013/07/%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B0.jpeg

:*
Охх стига де..Гладна съм..

Lilanda
04-08-2014, 20:31
ултравиолетовите очи
Ко каза ко?

anonymous908491
04-08-2014, 20:37
Не съм чела малоумните коментари след това, няма нужда.

Но нямаше да ти навреди.
Поредната олигофрения, какво има да се разбира на вегетарианството ?
Искам един факт да дадеш, не като простотиите от вегетариaнските сайтове или малоумниците от TED.

tori
04-08-2014, 20:40
Ne s losho be tori =shtudel e dobrichka i e svesten chovek
Аз искам само да гушкам зайчето, хич не ми дреме дали е Ябълковник и колко е добра.

anonymous908491
04-08-2014, 20:41
Аз искам само да гушкам зайчето

А да и целунеш котето ?

Fisherman
04-08-2014, 20:42
Ко каза ко?

след 1 лекция и 2 упражнения ми е през кво пише

Lilanda
04-08-2014, 20:45
след 1 лекция и 2 упражнения ми е през кво пише
Много бе...

Fisherman
04-08-2014, 20:47
А да и целунеш котето ?

и гърдите

tori
04-08-2014, 20:54
А да и целунеш котето ?
Мне, благодаря.

haritov
04-08-2014, 20:55
Хапвай си мазни пържоли, щом толкова искаш, всеки сам си носи кръста. На твърдоглав човек и неопровержими научни доказателства да му изкараш, той пак ще опонира с глупави доводи а.к.а често срещани заблуди, с които се опитва да докаже съмнителната си правота, както ти вчера направи след това за разликите между човешкия организъм и този на месоядните животни - било пропаганда. Да, всичко е пропаганда, която цели да ни направи по-добри... де да беше.

Не отричам, че балансът в храненето е най-важен, но позволете да ви просветля, че причините ми да откажа месото не са свързани с желанието ми по този начин да водя по-здравословен живот, а са етични и чисто морални. Никой не твърди, че като вегетарианец задължително ще се храниш правилно и качествено – напротив, ако нагъваш вафли, чипсове и пиеш газирани напитки, резултатът ще е плачевен.

Доста зле, щом започваш да намесваш опити за обиди. Но кой ли съм аз, че да говоря с теб. :smile:

Темпларе, съгласен съм с това, че много хора се увличат по вегетарианството не защото искат да живеят в унисон с природата и себе си, а понеже е модерно в обкръжението им и се надяват да свалят някое друго кило, а същевременно носят дрехи от животински кожи, ходят на циркове с животни и т.н. Това са хора, които „използват“ този начин на хранене, за да изпъкнат пред останалите, а дори не спазват идеологията, която се предполага, че следват. Те не заслужават коментар.

Но да твърдиш, че вегетарианците са малодушни хорица, които са манипулирани от филми като този, е глупост, която ти препоръчвам да кажеш на всички такива учени и общественици, някои от които са живяли преди две хилядолетия.

Мая и Лина – сами си втълпявате, че някой ви кара да отказвате месото; прочетете темата, за да разберете защо.




:lol:


/аз спирам да пиша :)

аре ве научния кво става със зайците дето ядът марули от магазина

тва пише ли го в гугъла?

anonymous908491
04-08-2014, 20:57
Мне, благодаря.

Не обичаш ли риба ?

tori
04-08-2014, 21:03
Уааааааааааааааааааа, Малката русалка стана на суши. Уаааааааааа.
Иначе обичам риба, но не изневерявам на ананаса. :333

tireheb
04-08-2014, 21:05
че причините ми да откажа месото не са свързани с желанието ми по този начин да водя по-здравословен живот, а са етични и чисто морални.

ай ше ви еба и простотиите насрани
ЕТИЧНИ И МОРАЛНИ
земи тогава спри да носиш китайски маратонки, щото ги правят роби със заплата 3 долара на месец
или да пиеш хапчета, щото редица от тях са разработени след опити и тестове върху животни

цървули

102
04-08-2014, 21:33
деа пройдохите деа

102
04-08-2014, 21:34
podkrepqm tiredhleb

SHPAIdURmeN
04-08-2014, 21:35
По-скоро осмиват вманиачените вегетарианци и вегани, които се правят на много праведни и здравословно живеещи и яко преиграват, та чак дразнят.

+ :D

ShtrudeL
04-08-2014, 21:37
Но нямаше да ти навреди.
Поредната олигофрения, какво има да се разбира на вегетарианството ?
Искам един факт да дадеш, не като простотиите от вегетариaнските сайтове или малоумниците от TED.

Искам един факт да дадеш, не като простотиите за кучешките зъби и как лъвовете убиват зебри, за да живеят. ;)

SHPAIdURmeN
04-08-2014, 21:37
ай ше ви еба и простотиите насрани
ЕТИЧНИ И МОРАЛНИ
земи тогава спри да носиш китайски маратонки, щото ги правят роби със заплата 3 долара на месец
или да пиеш хапчета, щото редица от тях са разработени след опити и тестове върху животни

цървули

+ Е, тук го закова

haritov
04-08-2014, 21:45
Искам един факт да дадеш, не като простотиите за кучешките зъби и как лъвовете убиват зебри, за да живеят. ;)

искаш ли да ти измисля теория за това как марулите които ядеш причиняват рак и увреждат организма?

чак ти ще ми повярваш мързи ме да пиша просто

skatew
04-09-2014, 05:43
^ Ама измислени доказателства за това нЕма :)

skatew
04-09-2014, 06:13
Man's got a God complex
take your text change your picture!~

DarkTemplar
04-09-2014, 08:43
Темпларе, съгласен съм с това, че много хора се увличат по вегетарианството не защото искат да живеят в унисон с природата и себе си, а понеже е модерно в обкръжението им и се надяват да свалят някое друго кило, а същевременно носят дрехи от животински кожи, ходят на циркове с животни и т.н. Това са хора, които „използват“ този начин на хранене, за да изпъкнат пред останалите, а дори не спазват идеологията, която се предполага, че следват. Те не заслужават коментар.

Но да твърдиш, че вегетарианците са малодушни хорица, които са манипулирани от филми като този, е глупост, която ти препоръчвам да кажеш на всички такива учени и общественици, някои от които са живяли преди две хилядолетия.
Не твърдя, че всички вегетарианци са малодушни хора, а по-скоро, че все повече малодушни хора стават вегетарианци (както и педерасти, лесбийки, но това е друга тема), защото по една или друга причина не се приемат и искат "фундаментална промяна". За да се докажат сами пред себе си, въпросните започват да натрапват на другите измислените си възгледи. Имам познати и дори роднини, които цял живот са вегетарианци и наистина се отвращават от месото, имам и такива, които са "праведни от вчера".

Веганите са ми още по-забавни - как може да отричаш животинските продукти (мляко и млечни продукти), щото били вредни и не знам си кво, а в същото време да се тъпчеш със соя и прочее гнусни ГМО-та, които са имитация точно на това, което отричаш? Схващаш ли комплексарския парадокс?

Конкретно спрямо теб и избора ти нямам нищо против, но не се мъчи "да ни просвещаваш", нека си умрем в заблуда и пържоли на скара. ;)

Отивам да изям една странджанка. 8-)

anonymous895156
04-09-2014, 08:53
ай ше ви еба и простотиите насрани
ЕТИЧНИ И МОРАЛНИ
земи тогава спри да носиш китайски маратонки, щото ги правят роби със заплата 3 долара на месец
или да пиеш хапчета, щото редица от тях са разработени след опити и тестове върху животни

цървули

Отговарям само на това мнение, защото другите не си струват - опитвам се да не купувам козметика, тествана върху животни, не нося животински кожи, нито пък ходя на места, където животните се използват за забавление. За азиатската евтина работна ръка не мога да направя нищо, защото хората сами се съгласяват да работят на тези места и винаги могат да напуснат (да, знам, че много от тях нямат друг избор, знам и че над 30 милиона души в световен мащаб живеят в робство, но какво мога да направя аз за тях? Да говоря с работодателите им ли?) Ако имаше начин да им помогна, като бойкотирам китайските стоки например, бих го направил, но те са навсякъде и не може да се избяга от тях.

Науката очевидно не е напреднала достатъчно, че да не изпробва лекарства върху животни, затова смятам, че трябва да се развива в насока разработване на алтернативни методи (а такива вече има), за да може възможно най-скоро да се отървем от жестоките експерименти. Проблемът идва тогава, когато се нарушават основни европейски разпоредби ("Не се разрешава провеждането на опити, ако резултатът може да бъде постигнат с методи, при които не се използват животни"), когато разни садисти измъчват животни "в името на науката" - пример http://news.plovdiv24.bg/207307.html#, когато това

http://4.bp.blogspot.com/-PBwAyhtllgY/UO6D4mVSfqI/AAAAAAAAAWM/P5SVfhVAzis/s400/animal-experimentation-rabbit-draize-eye-irritacy-tests.jpg

се случва, за да може да се тества новата спирала на МаксФктор и най-вече, когато всичко това се смята за нормално и дори редно от масата народ. Но хората сме лицемери и е най-лесно, когато болката е нечия друга, не наша. :)


https://www.youtube.com/watch?v=ZzbAjTpC1EQ#t=29

http://www.stopvivisection.eu/bg/content/%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%B5-%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%B2%D1%8A%D1%80%D1%85%D1%83-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D0%B2%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B8-%D0%B8-%D0%BE%D1%82%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B8

ДаркТемплар - добре, вече казах, че всеки сам носи кръста си.


Отивам да изям една странджанка. 8-)

Какво е това? :D

DarkTemplar
04-09-2014, 08:55
Какво е това? :D
Нещо много вкусно. :)

anonymous895156
04-09-2014, 08:56
Мите,
http://infopleven.com/wp-content/uploads/2013/07/%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B0.jpeg

:*

:* :*

102
04-09-2014, 09:09
Кура ми месо ли е ?

DarkTemplar
04-09-2014, 09:41
Кура ми месо ли е ?
Ако те мъчи фундаменталния въпрос за вегетарианките и френската любов, отговорът е да, пишките са единственото месо, което слагат в устите си.

Auriss
04-09-2014, 12:22
Веганите са ми още по-забавни - как може да отричаш животинските продукти (мляко и млечни продукти), щото били вредни и не знам си кво, а в същото време да се тъпчеш със соя и прочее гнусни ГМО-та, които са имитация точно на това, което отричаш? Схващаш ли комплексарския парадокс?

Кое му е парадоксалното ?

tireheb
04-09-2014, 21:44
(да, знам, че много от тях нямат друг избор, знам и че над 30 милиона души в световен мащаб живеят в робство, но какво мога да направя аз за тях? Да говоря с работодателите им ли?) Ако имаше начин да им помогна, като бойкотирам китайските стоки например, бих го направил, но те са навсякъде и не може да се избяга от тях.


да, общо взето правиш нещо, щото.. ТЪЙ
нали, изведнъж ти се роди тоя морал
по абсолютно същия начин аз моа да ти кажа "кво да направя аз за тея животни, да говоря с управителите на всяка една кланица ли? ако имаше начин да им помогна като не ям месо бих го направил, но то е навсякъде и не може да се избяга от него. така или иначе ще ги заколят, що пък да не ям"


пп: все тая, не ми се спори за глупости. прави си квото знаеш, яж си квот си искаш
просто избягвай да пробутваш тея половинчати истории и избирателен "морал" като вселенската истина

Fisherman
04-09-2014, 21:51
митко грешно мнение си изградил за тва с животните,вероятно след години ще се осъзнаеш

skatew
04-10-2014, 05:50
митко грешно мнение си изградил за тва с животните,вероятно след години ще се осъзнаеш
същото мога да кажа за вас

yakuza_
04-10-2014, 06:09
Нали осъзнавате, че ако ги няма тия ферми, няма да има примерно 100к пилета/прасета/телета/агнета. Те са така да се каже, изкуствено създадени, не следват естествения ход на природата. Да не говорим, че половината друго животно, освен някакъв домашен любимец, сте виждали само докато някой роднина ви обладава в ректума.

skatew
04-10-2014, 06:24
Нали осъзнавате, че ако ги няма тия ферми, няма да има примерно 100к пилета/прасета/телета/агнета. Те са така да се каже, изкуствено създадени, не следват естествения ход на природата. Да не говорим, че половината друго животно, освен някакъв домашен любимец, сте виждали само докато някой роднина ви обладава в ректума.е какво като ги няма тея животни? сега ги има и се мъчат

an7raks
04-10-2014, 06:30
сега ги има и се мъчат

Баща ти да не е доктор Дулитъл? Коя свиня ти каза, че й е гадно да я хранят и от нея нищо да не се иска?

yakuza_
04-10-2014, 06:33
е какво като ги няма тея животни? сега ги има и се мъчат

яж тогава само храна за космонавти, че видиш ли като ядеш маруля нарушаваш фотосинтеза на растението и то се мъчи
като почнете да правите едни челни стойки по време на разстройство, се осирате

klimatronik
04-10-2014, 06:47
Az taka i ne razbrah kakvo se opitvate da pomognete?
Edna ovca se rajda i si jevee, radva se na jivota si @ pase trevichka i chak kogato porasne idva momenta na zakolvaneto ,
a jivota e dar bojii nezavisimo kak shte svurshi = dali v chelustite na nqkoi hishtnik v prirodata @ ili pod ostrieti na profesionalen chvovek@ ili v ot izmurshavqla starost kogato veche ne moje da si nabavq hrana i umira ot glad i stud
takiva fermi kato tva video nqma
poznavam jivotnovudi i moga da vi kaja che te obichat jivotnite
nikoi nqma namereniq da otgleejda dobituk ako ne gi obicha

102
04-10-2014, 07:43
@klimatronik, spri da pishesh na latinica, typo e.

klimatronik
04-10-2014, 07:56
Ne moga

Auriss
04-10-2014, 09:21
климатроник е чуждопоклонник пише на латиница слуша чалга и е тъп

ReguL
04-10-2014, 09:31
Az taka i ne razbrah kakvo se opitvate da pomognete?
Edna ovca se rajda i si jevee, radva se na jivota si @ pase trevichka i chak kogato porasne idva momenta na zakolvaneto ,
a jivota e dar bojii nezavisimo kak shte svurshi = dali v chelustite na nqkoi hishtnik v prirodata @ ili pod ostrieti na profesionalen chvovek@ ili v ot izmurshavqla starost kogato veche ne moje da si nabavq hrana i umira ot glad i stud
takiva fermi kato tva video nqma
poznavam jivotnovudi i moga da vi kaja che te obichat jivotnite
nikoi nqma namereniq da otgleejda dobituk ako ne gi obicha

предпочитам агнешко

ReguL
04-10-2014, 09:36
ако наистина слуша чалга да се самозапали моментално

skatew
04-10-2014, 10:38
яж тогава само храна за космонавти, че видиш ли като ядеш маруля нарушаваш фотосинтеза на растението и то се мъчи
като почнете да правите едни челни стойки по време на разстройство, се осирате
растението няма как да се мъчи като няма нервна система, не говори глупости ;)
такива ферми, за които климатроник говориш, са по-малките ферми или за биологично животновъдство. Масата месо идва точно от такива ферми, каквито са показани в Earthlings. Аз нямам нищо против естествения цикъл на живота, който завършва със смърт. По-горе споменах, че съм привърженик на Биологичното животновъдство и даже бих консумирал животински продукти, произлезли от животни, гледани по такъв начин, но просто не го правя, защото съм направил своя избор и за мен е по-здравословно да съм веган. an7raks като не си се интересувал не говори глупости. Това не ти е свинята на село, която си я гледат в кочинката и си живее що годе приемлив живот. Не знам защо коментираш в темата, като дори не си изгледал филма, който е самата Тема върху която дискусираме.

yakuza_
04-10-2014, 10:50
Значи би ял риба?

an7raks
04-10-2014, 11:07
an7raks като не си се интересувал не говори глупости. Това не ти е свинята на село, която си я гледат в кочинката и си живее що годе приемлив живот. Не знам защо коментираш в темата, като дори не си изгледал филма, който е самата Тема върху която дискусираме.
Че к'во й е на свинята във фермата? Освен всичко друго, тя е родена там и е свикнала с това да има 1000 други свине в помещението... Филма го прегледах отгоре-отгоре... Нямам нито времето, нито желанието.

klimatronik
04-10-2014, 11:07
растението няма как да се мъчи като няма нервна система, не говори глупости ;)
такива ферми, за които климатроник говориш, са по-малките ферми или за биологично животновъдство. Масата месо идва точно от такива ферми, каквито са показани в Earthlings. Аз нямам нищо против естествения цикъл на живота, който завършва със смърт. По-горе споменах, че съм привърженик на Биологичното животновъдство и даже бих консумирал животински продукти, произлезли от животни, гледани по такъв начин, но просто не го правя, защото съм направил своя избор и за мен е по-здравословно да съм веган. an7raks като не си се интересувал не говори глупости. Това не ти е свинята на село, която си я гледат в кочинката и си живее що годе приемлив живот. Не знам защо коментираш в темата, като дори не си изгледал филма, който е самата Тема върху която дискусираме.

kakto kazah v bulgariq nqma takiva mastrudoni a ocete masovo sa zavisimi ot sezonniq ritum na pashata@ ako shte i ferma s 5000 jivotni da e kakvito veche nqmame

klimatronik
04-10-2014, 11:09
I tupa propaganda vyrhu men ne moje da mi svali reitinga aurise

skatew
04-10-2014, 11:13
Че к'во й е на свинята във фермата? Освен всичко друго, тя е родена там и е свикнала с това да има 1000 други свине в помещението... Филма го прегледах отгоре-отгоре... Нямам нито времето, нито желанието.в грешка си много

klimatronik
04-10-2014, 11:15
Че к'во й е на свинята във фермата? Освен всичко друго, тя е родена там и е свикнала с това да има 1000 други свине в помещението... Филма го прегледах отгоре-отгоре... Нямам нито времето, нито желанието.

i tova e vqrno che kato si roden v edni usloviq ti svikvash @ syshtoto e i s jivotni ot cirka makar i divoto vinagi da ostava zapechatano v tqh
vulk ne moje da se opitomi kato kuche nito tigar nezavisimo dali ot rajdaneto e vzeto

skatew
04-10-2014, 11:16
Значи би ял риба?

Не ям и не бих ял риба! Мит е, че рибата не чувства болка

skatew
04-10-2014, 11:17
i tova e vqrno che kato si roden v edni usloviq ti svikvash @ syshtoto e i s jivotni ot cirka makar i divoto vinagi da ostava zapechatano v tqh
vulk ne moje da se opitomi kato kuche nito tigar nezavisimo dali ot rajdaneto e vzeto
Това пък с цирка е пълен ташак! Как можете да говорите такива глупости. Все едно да кажеш, че едно дете, което е родено в мазе и е гледано цял живот в мазе е свикнало и няма проблем да си живее така. Абсурд

an7raks
04-10-2014, 11:20
в грешка си много
Неоспорим аргумент!

И, кой тъпанар си мисли, че рибата не изпитва болка, че да е мит?! Естествено, че изпитва болка, ама тя ще изпита болка и ако я изяде някоя акула...

an7raks
04-10-2014, 11:26
Това пък с цирка е пълен ташак! Как можете да говорите такива глупости. Все едно да кажеш, че едно дете, което е родено в мазе и е гледано цял живот в мазе е свикнало и няма проблем да си живее така. Абсурд

Ами, ако детето не подозира, че има външен свят, то няма да осъзнава какво губи => няма да желае свобода => ще си му е добре.

klimatronik
04-10-2014, 11:27
Това пък с цирка е пълен ташак! Как можете да говорите такива глупости. Все едно да кажеш, че едно дете, което е родено в мазе и е гледано цял живот в мазе е свикнало и няма проблем да си живее така. Абсурд

kolko da e stranno @ no da tova dete koeto e nqmalo kontakt sys sveta nqma kak da razbere koe mu e nerednoto
sushto i che ako bude otgledano ot jivotni= to stava jivotno i bezkraino trudno moje da se promeni= a luvovete ne gi gledat bash v kletki ozlobeni = te sa obgrijvani prez cqlto vreme i sa nagrajdavani

an7raks
04-10-2014, 11:30
kolko da e stranno @ no da tova dete koeto e nqmalo kontakt sys sveta nqma kak da razbere koe mu e nerednoto
sushto i che ako bude otgledano ot jivotni= to stava jivotno i bezkraino trudno moje da se promeni= a luvovete ne gi gledat bash v kletki ozlobeni = te sa obgrijvani prez cqlto vreme i sa nagrajdavani

СТИГА КОПИРА, ВЕ, ПРОТЕЖЕ, ДОЛНО ! ! !

skatew
04-10-2014, 11:37
Ами, ако детето не подозира, че има външен свят, то няма да осъзнава какво губи => няма да желае свобода => ще си му е добре.
това, че няма да осъзнава какво губи по никакъв, ама по никакъв начин не означава, че ще си му е добре :) то не води пълноценния живот, за който е роден и със сигурност няма да си му е добре. моля поне по този въпрос да престанем да говорим, че чак се ядосвам на крайния ви начин на мислене

skatew
04-10-2014, 11:43
kolko da e stranno @ no da tova dete koeto e nqmalo kontakt sys sveta nqma kak da razbere koe mu e nerednoto
sushto i che ako bude otgledano ot jivotni= to stava jivotno i bezkraino trudno moje da se promeni= a luvovete ne gi gledat bash v kletki ozlobeni = te sa obgrijvani prez cqlto vreme i sa nagrajdavani
животните в зоопарковете ги научават на 'трикове' с бой, не с награди.
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t1.0-9/944466_655435624482077_1070282608_n.jpg
Немислимо е да се говори, че на едно прасе да кажем, което цял живот е прекарало в едно заграждение, където реално то не може да се обърне, може само да лежи и да седи право, му е добре. Или на едно мъжко теле, което е отделено от майка си след първите 3 приемания на коластра и държано в подобно по размери заграждение в продължение на 8 седмици, вързано по такъв начин, че да не може да се изправи, за да лежи постоянно и да му е по-меко месото, си му е добре, защото друго не познава!

an7raks
04-10-2014, 11:47
това, че няма да осъзнава какво губи по никакъв, ама по никакъв начин не означава, че ще си му е добре :) то не води пълноценния живот, за който е роден и със сигурност няма да си му е добре. моля поне по този въпрос да престанем да говорим, че чак се ядосвам на крайния ви начин на мислене
Ок, гледам, че си филмар, та да те вкарам в един друг филм... На стотици хиляди светлинни години от тук има планета с малки зелени човечета, които са много по-развити от нас. Те си щъкат из космоса през уикендите, живеят по няколко хилядолетия, а за изхранването им се грижат машини... На практика разполагат с много по-големи свободи от нас и ги приемат за нещо нормално, без което не могат да си представят живота. В един момент, обаче, едно зелено обърква пътя и се натъква на Земята. Какво ли си мисли? Може би точно това, което ти мислиш за детето в мазето? Зеленото ще ни съжалява и ще се чуди как живеем толкова ограничен живот, но на нас пак ще си ни е добре, щото няма да знаем какво губим, точно както и детето.

skatew
04-10-2014, 11:47
Прекалено по различен начин гледам на света от вас, за да ви набия моето мислене, пък и не мисля, че дори и да можех би било правилно. Но обичам да обсъждам тази тема с хора, които виждат нещата по различен начин и бих се радвал тази дискусия да продължава, но без обиди или неподготвени изказвания, защото иначе само се забълтачваме:) Отивам към клиниката, довечера ще се чекна

skatew
04-10-2014, 11:49
хаха , ние сме си пригодени за нашия си ограничен животец, при зеленото човече би ни било зле. Но една крава не е пригодена за нейния ограничен животец във фермата (освен малко генетически изменена, но само по показатели за месо и мляко) а е пригодена за животеца под слънцето

an7raks
04-10-2014, 11:50
животните в зоопарковете ги научават на 'трикове' с бой, не с награди.


Хаха, да, в зоопарковете животните правят особено сложни трикове... Например стават и отиват до паницата с яденето, представяш ли си колко бой трябва да изяде тоя лъв, за да иде до пържолата?!? О.о
ПП И аз не разбирам идеята на зоопарковете и ми се струва най-малкото неоправдано...

an7raks
04-10-2014, 11:53
хаха , ние сме си пригодени за нашия си ограничен животец, при зеленото човече би ни било зле. Но една крава не е пригодена за нейния ограничен животец във фермата (освен малко генетически изменена, но само по показатели за месо и мляко) а е пригодена за животеца под слънцето

Кое ще ти е зле? Да не работиш, да са ти осигурени всички блага и да имаш пълната свобода да отидеш където си поискаш из вселената?

yakuza_
04-10-2014, 12:32
това, че няма да осъзнава какво губи по никакъв, ама по никакъв начин не означава, че ще си му е добре :) то не води пълноценния живот, за който е роден и със сигурност няма да си му е добре. моля поне по този въпрос да престанем да говорим, че чак се ядосвам на крайния ви начин на мислене

Ако животните можеха да разсъждават толкова, в момента куче щеше да е президента, а нас да ни отглеждат за гранули.

klimatronik
04-10-2014, 12:46
животните в зоопарковете ги научават на 'трикове' с бой, не с награди.
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t1.0-9/944466_655435624482077_1070282608_n.jpg
Немислимо е да се говори, че на едно прасе да кажем, което цял живот е прекарало в едно заграждение, където реално то не може да се обърне, може само да лежи и да седи право, му е добре. Или на едно мъжко теле, което е отделено от майка си след първите 3 приемания на коластра и държано в подобно по размери заграждение в продължение на 8 седмици, вързано по такъв начин, че да не може да се изправи, за да лежи постоянно и да му е по-меко месото, си му е добре, защото друго не познава!

s boi jivotno ne moje da se obuchi @ a samo da se razvali@ ne si mnogo na qsno sus treniorite i vuzpitatelite = te ne sa zveroukrotiteli na divi jivotni kakto nqkoi gi opisvat
vsushtnost v cirka da nauchish luva da si slagash glavata v ustata mu i da go galish ne mislish li che ako si go bil nqkoga shte te izqde
naprotiv @ zad kadur si gi gledat kato priqtelcheta
drugoto koeto e @ che nie se chuvstvame taka kakto mislim che ni e dobre
nashiq jivot moje da e ad za edni izvunzemni = kakto za nqkoi horata jiveeshti predi 1000 godini se smqtat za edva li ne muchenici zaradi boevete koito sa qli v nqkoi voini i tnt dnes neponqtni istorii

klimatronik
04-10-2014, 12:50
хаха , ние сме си пригодени за нашия си ограничен животец, при зеленото човече би ни било зле. Но една крава не е пригодена за нейния ограничен животец във фермата (освен малко генетически изменена, но само по показатели за месо и мляко) а е пригодена за животеца под слънцето

to i nie ne sme prigodeni za jivot pod betonni steni i samoletni poleti ama jiveem

SHPAIdURmeN
04-10-2014, 12:58
skatew... Пич вече така си противоречиш, че се чудя как не си го забелязал :D.


Dimitur Момче с тези таблици които ми показваш (относно киселинността на стомаха), що не ми покажеш и на Жирафа, Слона, Гълъба ?
Най-много на гълъба бих искал да я видя, както и на папагалите


П.С. Вегетарианците нещо си замълчаха, след като споменах за МОНСАНТО и радиационните облаци, които постепенно падат на земята и влизат в почвата, та после растението си пораства и те го изяждат, колко ПОЛЕЗНО *clap*

anonymous895156
04-10-2014, 13:50
митко грешно мнение си изградил за тва с животните,вероятно след години ще се осъзнаеш

Добре, щом моето виждане е грешно.


Az taka i ne razbrah kakvo se opitvate da pomognete?
Edna ovca se rajda i si jevee, radva se na jivota si @ pase trevichka i chak kogato porasne idva momenta na zakolvaneto ,
a jivota e dar bojii nezavisimo kak shte svurshi = dali v chelustite na nqkoi hishtnik v prirodata @ ili pod ostrieti na profesionalen chvovek@ ili v ot izmurshavqla starost kogato veche ne moje da si nabavq hrana i umira ot glad i stud
takiva fermi kato tva video nqma
poznavam jivotnovudi i moga da vi kaja che te obichat jivotnite
nikoi nqma namereniq da otgleejda dobituk ako ne gi obicha

Странно, ако вярваш в мита за веселите семейни фермички с щастливи кокошки и подскачащи от радост крави, които сами се предлагат на месаря и чието месо ядат всички. Реалността е във филма.


kolko da e stranno @ no da tova dete koeto e nqmalo kontakt sys sveta nqma kak da razbere koe mu e nerednoto
sushto i che ako bude otgledano ot jivotni= to stava jivotno i bezkraino trudno moje da se promeni= a luvovete ne gi gledat bash v kletki ozlobeni = te sa obgrijvani prez cqlto vreme i sa nagrajdavani

http://www.humanesociety.org/issues/circuses_entertainment/facts/circus_myths.html
http://www.peta.org/issues/Animals-In-Entertainment/
http://www.bornfreeusa.org/mbw/c1_problem.php
Не може милиони години прародителите ти да са били сред природата, а ти да живееш в клетка 2х1, да те бият, за да правиш номера, да си откъснат от естествения си хабитат, без право на глас къде да живееш, да се налага да прекарваш около 96% от времето си, заключен в клетка, където не можеш да се обърнеш (за цирка), да не си свободен и да се чувстваш добре, нали? Това се отнася с по-голяма сила и за кланиците.



Ок, гледам, че си филмар, та да те вкарам в един друг филм... На стотици хиляди светлинни години от тук има планета с малки зелени човечета, които са много по-развити от нас. Те си щъкат из космоса през уикендите, живеят по няколко хилядолетия, а за изхранването им се грижат машини... На практика разполагат с много по-големи свободи от нас и ги приемат за нещо нормално, без което не могат да си представят живота. В един момент, обаче, едно зелено обърква пътя и се натъква на Земята. Какво ли си мисли? Може би точно това, което ти мислиш за детето в мазето? Зеленото ще ни съжалява и ще се чуди как живеем толкова ограничен живот, но на нас пак ще си ни е добре, щото няма да знаем какво губим, точно както и детето.


Ако на теб ти е добре в това общество и смяташ, че не е ограничено - твой проблем. Той ти говори за елементарни биологични нужди на всяко същество и за свободата му, а ти започваш да разтягаш локуми за зелени човечета и висши състояния на духа, които не можем да оценим, защото не сме ги достигнали.


skatew... Пич вече така си противоречиш, че се чудя как не си го забелязал :D.


Dimitur Момче с тези таблици които ми показваш (относно киселинността на стомаха), що не ми покажеш и на Жирафа, Слона, Гълъба ?
Най-много на гълъба бих искал да я видя, както и на папагалите

Доколкото виждам, вие си противоречите, не той.
А да те науча как се работи с Гугъл не желаеш ли?


П.С. Вегетарианците нещо си замълчаха, след като споменах за МОНСАНТО и радиационните облаци, които постепенно падат на земята и влизат в почвата, та после растението си пораства и те го изяждат, колко ПОЛЕЗНО *clap*

Не, просто конспиративните теории не струват.

SHPAIdURmeN
04-10-2014, 13:55
^

Какво стана, защо вече не си толкова отворен, а ? :lol: :razz:

Kaто не ти отърва, "Конспиративните теории не струват" или "да те науча ли как да работиш с Гугъл"...

anonymous895156
04-10-2014, 14:07
^

Какво стана, защо вече не си толкова отворен, а ? :lol: :razz:

Kaто не ти отърва, "Конспиративните теории не струват" или "да те науча ли как да работиш с Гугъл"...

Говориш ми за някакви ядрени облаци, които се просмукват в почвата и правят растенията вредни. И какво? Да ти приличам на човек, станал вегетарианец по здравни причини? Осъзнаваш ли, че кравите консумират 90% от житото в държави като САЩ и че повечето от месото, което ядеш, идва от растителноядни животни? А че /според едно проучване, което четох наскоро/ е много по-вредно да изядеш нещо, консумирало засегнато растение, отколкото самото растение?
Искаш да ти вадя информация за киселинността в стомаха на гълъба и явно смяташ това за доказателство на нещо, би ли ми казал какво?

Fisherman
04-10-2014, 14:35
митко нямаш очи да говориш за морал,като нямаш най-елементарна морална култура

klimatronik
04-10-2014, 14:37
еселите семейни фермички с щастливи кокошки и подскачащи от радост крави, които сами се предлагат на месаря и чието месо ядат всички. Реалността е във филма.



http://www.humanesociety.org/issues/circuses_entertainment/facts/circus_myths.html
http://www.peta.org/issues/Animals-In-Entertainment/
http://www.bornfreeusa.org/mbw/c1_problem.php
Не може милиони години прародителите ти да са били сред природата, а ти да живееш в клетка 2х1, да те бият, за да правиш номера, да си откъснат от естествения си хабитат, без право на глас къде да живееш, да се налага да прекарваш около 96% от времето си, заключен в клетка, където не можеш да се обърнеш (за цирка), да не си свободен и да се чувстваш добре, нали? Това се отнася с по-голяма сила и за кланиците.





Ако на теб ти е добре в това общество и смяташ, че не е ограничено - твой проблем. Той ти говори за елементарни биологични нужди на всяко същество и за свободата му, а ти започваш да разтягаш локуми за зелени човечета и висши състояния на духа, които не можем да оценим, защото не сме ги достигнали.



Доколкото виждам, вие си противоречите, не той.
А да те науча как се работи с Гугъл не желаеш ли?



Не, просто конспиративните теории не струват.[/QUOTE]
?????
of ne chetesh
i nie milioni godini sme brali banani na durvetata @ ama sq?
Vtoro @ kakto kazah luvovete ne gi gledat v kletka mrtur na dva i ne gi biqt = tova moje da go kaje samo neobrazovan chovek
treto= ima si ekologichni iziskvaniq vuv evropa za gledaneto na jivotni i uverqvam te = pasishtnoto jivotnovudstvo e nai= razprostraneno @ a takiva fermi zatvoren tip kato ot film v bulgaria nqma
kato kazah jivotnovudi ne si predstavqm baba vi na selo mi hora s okolo 1000 kravi chislennost @

SHPAIdURmeN
04-10-2014, 14:43
Говориш ми за някакви ядрени облаци, които се просмукват в почвата и правят растенията вредни. И какво? Да ти приличам на човек, станал вегетарианец по здравни причини? Осъзнаваш ли, че кравите консумират 90% от житото в държави като САЩ и че повечето от месото, което ядеш, идва от растителноядни животни? А че /според едно проучване, което четох наскоро/ е много по-вредно да изядеш нещо, консумирало засегнато растение, отколкото самото растение?
Искаш да ти вадя информация за киселинността в стомаха на гълъба и явно смяташ това за доказателство на нещо, би ли ми казал какво?


A на теб кои ти каза, че ям месо ?

+ Всеки, е застрашен от това, което яде (без едни храни, които са за друга тема)

Ами да извади информация за киселинността на всички животни които ти написах, за да ти напиша за какво...

SHPAIdURmeN
04-10-2014, 14:47
еселите семейни фермички с щастливи кокошки и подскачащи от радост крави, които сами се предлагат на месаря и чието месо ядат всички. Реалността е във филма.



http://www.humanesociety.org/issues/circuses_entertainment/facts/circus_myths.html
http://www.peta.org/issues/Animals-In-Entertainment/
http://www.bornfreeusa.org/mbw/c1_problem.php
Не може милиони години прародителите ти да са били сред природата, а ти да живееш в клетка 2х1, да те бият, за да правиш номера, да си откъснат от естествения си хабитат, без право на глас къде да живееш, да се налага да прекарваш около 96% от времето си, заключен в клетка, където не можеш да се обърнеш (за цирка), да не си свободен и да се чувстваш добре, нали? Това се отнася с по-голяма сила и за кланиците.





Ако на теб ти е добре в това общество и смяташ, че не е ограничено - твой проблем. Той ти говори за елементарни биологични нужди на всяко същество и за свободата му, а ти започваш да разтягаш локуми за зелени човечета и висши състояния на духа, които не можем да оценим, защото не сме ги достигнали.



Доколкото виждам, вие си противоречите, не той.
А да те науча как се работи с Гугъл не желаеш ли?



Не, просто конспиративните теории не струват.
?????
of ne chetesh
i nie milioni godini sme brali banani na durvetata @ ama sq?
Vtoro @ kakto kazah luvovete ne gi gledat v kletka mrtur na dva i ne gi biqt = tova moje da go kaje samo neobrazovan chovek
treto= ima si ekologichni iziskvaniq vuv evropa za gledaneto na jivotni i uverqvam te = pasishtnoto jivotnovudstvo e nai= razprostraneno @ a takiva fermi zatvoren tip kato ot film v bulgaria nqma
kato kazah jivotnovudi ne si predstavqm baba vi na selo mi hora s okolo 1000 kravi chislennost


Klimatronik oправи си QUOTE-ти те :D

an7raks
04-10-2014, 16:26
Реалността е във филма.

Колко иронично, а...

SHPAIdURmeN
04-10-2014, 16:35
^
+

П.С. Без мислено твърдоглави хора...

skatew
04-10-2014, 16:55
точно това си мислех за вас докато ви четох коментарите

skatew
04-10-2014, 16:57
спирам да гледам повече тази тема... и не, защото сте ми оборили твърденията по някакъв начин, а точно заради обратното-защото не се и опитвате, само иронизирате факти, които толкова сте се ограничили, че даже не виждате, когато ви се поднесат.

an7raks
04-10-2014, 17:54
спирам да гледам повече тази тема... и не, защото сте ми оборили твърденията по някакъв начин, а точно заради обратното-защото не се и опитвате, само иронизирате факти, които толкова сте се ограничили, че даже не виждате, когато ви се поднесат.

Добре, де, аз ако ида на село и ти направя един клип на една кошара/по модерно му-ферма/, където животните се извеждат всеки ден на паша, поддържат им хигиена и всичко, ще проядеш ли месо? Щото само в моето село имаше 3 такива кошари/вече остана една/, където хората определено си обичат животните и ги гледат добре... Едва ли баш в моето село са се сбрали единствените такива животновъди... И, да, накрая пак овцата свършва на ченгела, но не са я драли едва ли не жива, че да кажеш, че е страдала. И изобщо, как си набивате разни филми без да сте прекарали и едно лято сред животни, за да видите как стоят нещата?

klimatronik
04-10-2014, 18:12
Znachi az ako te zaveda na moeto selo da vidish kosharite i horata kak se grijat za jivotnite hubavo i gi razhojdat o= she proqdesh li meso?
Kato ne ste hodili kakvi izvodi si pravite i zashto!
Da! Vqrno che na kraq svurshva na kladnicata no vse pak ne q durat jiva

an7raks
04-10-2014, 18:14
Znachi az ako te zaveda na moeto selo da vidish kosharite i horata kak se grijat za jivotnite hubavo i gi razhojdat o= she proqdesh li meso?
Kato ne ste hodili kakvi izvodi si pravite i zashto!
Da! Vqrno che na kraq svurshva na kladnicata no vse pak ne q durat jiva
Мри, уе, педал! Да се ожениш дано, жена ти на 40 веганка да стане, бял свят да не видиш! ДАНОООО!

klimatronik
04-10-2014, 18:19
:D

klimatronik
04-10-2014, 18:22
Mejdu drugoto prav e @ horata samo zverstva izvurshvame protiv estestvenata priroda

tireheb
04-10-2014, 19:26
еstestvenata priroda

...

an7raks
04-10-2014, 19:29
...
Аз като обяснявам, че е тъпо долно протеже...

klimatronik
04-10-2014, 19:56
Vie ste mno na zad s meriala i skoro she vi ebem ostavkite s prirodni kataklizmi

haritov
04-10-2014, 19:57
^ Ама измислени доказателства за това нЕма :)

сам каза че хакат във фермите хормони

мислиш ли че на тия марули слагат само мазните фъшкии на магарето пепа?

те имат повече химия и от нарко лаборатория


знаеш ли колко често в клиниката ми идат зайци морски свинчета и други тревопасни дето са с гастрит след ядене на точно ей тия марули

ама нека те питам какви точно хормони бухат на животните и има ли някой който те самите не произвеждат

и с какво пръскат марула и сам ли произвежда цялата тая синтетика
и знаеш ли как се отразява тя на организма и до какво води след време?

Fisherman
04-10-2014, 20:28
Имам един въпрос.Как можеш да твърдиш,че хората вървят срещу природата,като хората СА природата?Ако аз стана и намушкам 3ма в метрото,погледнато от природна гледна точка един организъм взима живота на 3ма други,тва става секи ден в природата,погледнато от човешка гледна точка не е хубаво.

Как можеш да кажеш,че човека върви срещу природата,като човек е произлезнал от нея?Как така изведнъж не сме животни?

haritov
04-10-2014, 20:32
Имам един въпрос.Как можеш да твърдиш,че хората вървят срещу природата,като хората СА природата?Ако аз стана и намушкам 3ма в метрото,погледнато от природна гледна точка един организъм взима живота на 3ма други,тва става секи ден в природата,погледнато от човешка гледна точка не е хубаво.

Как можеш да кажеш,че човека върви срещу природата,като човек е произлезнал от нея?Как така изведнъж не сме животни?

ако погледнем от друга гледна точка и природата върви срещу нас

нали се движим в противоположни посоки

логично е

102
04-10-2014, 20:49
ako poglednete v ogledaloto she vidite edin typak

AnarchyBoy
04-10-2014, 20:54
ako poglednete v ogledaloto she vidite edin typak

Защо пак говориш за себе си?

102
04-10-2014, 20:56
ето го първия погледнал
анархибот дами и господа

Fisherman
04-10-2014, 20:59
ако погледнем от друга гледна точка и природата върви срещу нас

нали се движим в противоположни посоки

логично е

Какво те кара да мислиш,че се движим в противоположни посоки

AnarchyBoy
04-10-2014, 20:59
ето го първия погледнал
анархибот дами и господа

Бягай при приятелк.. а не чакай, отивай да жулиш чекии.

102
04-10-2014, 21:00
що бе имам скайп мога да се обадя на твойта ьахьахаьхаьхаьаааааа ооооо

Fisherman
04-10-2014, 21:01
ах този анархи,затапва ги както винаги

Fisherman
04-10-2014, 21:01
Бягай при приятелк.. а не чакай, отивай да жулиш чекии.

ти като имаш гадже,можеш ли да ме погледнеш в очите и да ми кажеш,че не жулиш?

102
04-10-2014, 21:02
само по камерата ахахахаххахахаха

Fisherman
04-10-2014, 21:03
анархи знаеме се баце

102
04-10-2014, 21:04
пили сте бири

AnarchyBoy
04-10-2014, 21:05
102 тихо, че те държаха под чехъл толкоз време, скрий се някъде.. мен поне приятелката ми не ми казва, какво да правя и какво не. Путьо.

Fisherman
04-10-2014, 21:06
пили сте бири

хахахахахахахахаха

102
04-10-2014, 21:06
трябваше и един хлип накрая да вкараш ;`[

Fisherman
04-10-2014, 21:24
бийта шумен държа ма буден

tireheb
04-10-2014, 22:04
102 тихо, че те държаха под чехъл толкоз време, скрий се някъде.. мен поне приятелката ми не ми казва, какво да правя и какво не. Путьо.


лооол кекеке 102 вярно ли е тва ве обосбняк

102
04-10-2014, 22:07
да, хулиганче, верно е

Fisherman
04-10-2014, 22:10
особняк майна

tireheb
04-10-2014, 22:12
тъжно дайба
ама нищо ве
аз мисля че си пич

102
04-10-2014, 22:13
от особняк на особняк
благодариа ти

Fisherman
04-10-2014, 22:41
хулиганин

Auriss
04-10-2014, 23:21
циклон бe

klimatronik
04-11-2014, 04:36
E kak da ne vurvim sreshtu prirodata kato samo q unishtojavame?

SHPAIdURmeN
04-11-2014, 12:42
спирам да гледам повече тази тема... и не, защото сте ми оборили твърденията по някакъв начин, а точно заради обратното-защото не се и опитвате, само иронизирате факти, които толкова сте се ограничили, че даже не виждате, когато ви се поднесат.

EЙ, безгрешният, ако беше толкова наблюдателен до сега щеше да си забелязал, че всяка една страна строго държи на своето (както Ви казах още в първия си коментар в тази тема). А после казваш, че другите са ограничени ами и ти си също ограниченият според другите... Вие на тази тема няма да се разберете щото всички сте едни твърдоглави зелени глави(умове).