PDA

View Full Version : Социология в чужбина



minavla
04-03-2014, 08:50
моя приятелка завърши социология СУ. сега е пощуряла да специализира в чужбина и търси мнения в тази област. как да и бъдем полезни?

Lia
04-03-2014, 14:50
Имам приятели, които отидоха да учат в чужбина, сега е много модерно да правиш специализация в чужд университет. Казват, че след това е много по-лесно да се намери работа, която е добре платена. Принципно твоята приятелка какви езици говори?

minavla
04-04-2014, 08:38
говори много добър английски и вчера се вайкаше, че не е успяла да отиде на изложението в НДК да проучи възможностите.мисли си,че е изпуснала влака...ама според мен не е стига да иска ще си намери възможност.твоите приятелки къде са отишли?

Lia
04-04-2014, 10:00
Няма защо да се притеснява мен ако питаш. То изложението вече не е единственият вариант да проучиш възможностите и да се ориентираш кое е подходящо за тебе. Преди известно време и аз активно се интересувах и разпитвах наляво и надясно за различни варианти. Това, че говори английски е много добре, защото те вече повечето престижни университети дори и да не са в Англия, имат програми на английски език. Имам приятелка, която учи политология в Италия, но не знам дали това е подходящо.

daniela0108
04-04-2014, 11:36
Ами аз точно тези дни гледах, че има презентация на някакъв италиански университет. Имаше и специализации и това ме заинтересува и мене. Ако я намеря отново информацията ще ти пиша. Но със сигурност няма какво да се притеснява, че е изтървала влака, кажи й да бъде малко по-уверена и да не се притеснява.

minavla
04-04-2014, 13:28
явно много се е амбицирала и затова така бърза.какво представлява този университет и какви специалности за застъпени в него-има ли социология?

Lia
04-04-2014, 13:53
Сега точно питах и една приятел от Париж по твоя въпрос, но тя каза, че там излизало доста соленичко. Парите по принцип проблем ли са?

Lia
04-04-2014, 13:53
Ама пък забравих и за английския да питам, те като ги знам как говорят французите на английски, нищо не им се разбира :)

daniela0108
04-04-2014, 14:56
Ето го къде съм го гледала, сега го намерих. Дано да свърши работа и да успея да помогна. Пише, че е най-големия частен университет в Еропа, имат презентации въш Варна и София: http://dnes.dir.bg/news.php?id=16432949

daniela0108
04-04-2014, 14:57
Гледам пише, че има и социология :)

minavla
04-07-2014, 14:43
това събитие много ще я зарадва.дано само не е изпуснала някой срок.веднага ще и препратя информацията.

Lia
04-07-2014, 15:32
Гледам го и аз и ми звучи много добре, особено след като толкова успешни хора са го завършили този университет. Таксите не ми изглеждат големи. Преди време като търсех и аз информация за обучение в чужбина ми вадеха някакви огромни суми, които са непосилни за нашите доходи. Гледам, че ще казват за стипендии на място, още по-добре.

minavla
04-08-2014, 13:59
това със стипендиите е много добър шанс. това, което на мен ми направи впечатление е известните хора,които са завършили там. действително за успешната кариера си има значение в къде и какво си придобил като образование и възможности.