PDA

View Full Version : Gelish, Shellac или гел върху естествен нокът



niq17
04-03-2014, 16:28
Кое издържа повече, с кое мога да разчитам, че ще запазя ноктите си дълги.

Misheto_iw
04-03-2014, 16:35
Мисля, че гел лака ще е най-добре. :)

baby_baby
04-03-2014, 16:47
Гел лак

JuStElly
04-04-2014, 19:59
Ши - то най-малко вреди от трите... ама и аз бих ти казала да си направиш гел лак.

tara1991
04-16-2014, 14:23
И от мен един глас в полза на гел лака.От две години ползвам само гел лакове и нямам предишните проблеми с дължината. Лакирам се сама с гел лаковете на Bluesky http://www.nail-bg.com/ Изгражда защитен слой върху ноктите и ги прави по здрави.При допир или натиск,може да се види как горния слой седи като леко гумиран и лесно сам възвръща гладката си форма.Издържа по 12-15 дни и после свалям всичко с накисване в памук с ацетон

Ewok
04-16-2014, 15:45
И от шилака, и от гела ноктите ми станаха на пихтия. Особено след гела, не си слагай нещо, което се маха с пилене. Може би ноктите са ми калпави и не държат на такива неща. Но от двете бих си сложила пак шилак, никога вече гел.

TheMaggie
04-16-2014, 20:39
Трите вида лак понасят различно на различните нокти, така че си трябва пробване. При мен, например, Gelish седи най-естествено и издържа най-дълго, обаче ми израстват ноктите и се налага сваляне. Иначе от свалянето на лака не би трябвало да се навреди на ноктите, ако маникюристката е добра...

tara1991
04-16-2014, 21:29
Ако се използват качествени лакове,със свалянето няма проблем.Те са само 3 марки,разпространени навсякъде. CND shellac,Gelish и Bluesky.От тях CND shellac се сваля най лесно,но и повече от седмица не издържа на моите нокти.Bluesky ми издържа по две седмици,малко по трудно се сваля. Gelish ми издържа две седмици,свалянето беше много трудно. Други марки гел лакове не пробвайте и не давайте да ви слагат,че са недоправени и не се знае какво ще "заварите сутринта"