PDA

View Full Version : Какво мислите за любов без страст?



angelche3
04-03-2014, 19:09
Имали ли сте любов в която не сте изпитвали страст? Аз като гледам профилните ви снимки и темите които сте писали предполагам че 100% от вас изпитват страст в любовта. И един въпрос, вие момичетата обичате ли връзка изпълнена с нежност? Бихте ли обикнали човек който е много нежен с вас и който винаги има време за вас?

AKJSDHLX
04-03-2014, 19:24
Връзката без страст според мен просто не се получава.За любов да не говорим.А колкото до нежността, тя определено може да се съчетае със страстта и дори е по-добре.И да, разбира се, бих обикнала човек, който е много нежен с мен и би било страхотно ако моето момче имаше повече време и живееше по-близо...щеше да е дори по-добре..ноо шанс :D

angelche3
04-03-2014, 19:27
Мерси за инфото. Всеки коментар ми помага. :)

102
04-03-2014, 19:30
кажи кво те притеснява всъщност

angelche3
04-03-2014, 19:34
Ами и аз се притеснявам като говоря с някое момиче. На пример ако ме заговори някое много красиво момиче аз дори няма да я гледам в очите, и ще измисля нещо глупаво че бързам или нещо такова. Ако погледна непознато момиче в очите и още 1-вите думи които и кажа са мили и ги казвам с усмивка дали ще и направя добро впечатление?

RapExotic
04-04-2014, 09:00
Връзка без любов и страст си е чист мазохизъм.

granger
04-04-2014, 09:21
Ами и аз се притеснявам като говоря с някое момиче. На пример ако ме заговори някое много красиво момиче аз дори няма да я гледам в очите, и ще измисля нещо глупаво че бързам или нещо такова. Ако погледна непознато момиче в очите и още 1-вите думи които и кажа са мили и ги казвам с усмивка дали ще и направя добро впечатление?

На това му се вика любов без страст ...

1во,ако красиво момиче те заговори, не си бий камшика,ами отвърни ...смисъл ,ако искаш да завържете разговор де, ако си решил да ставаш монах,може и да си ходиш.
2ро - добрата дума + усмивка винаги е добър знак,ама не е гаранция,че ще те хареса.

102
04-04-2014, 09:23
момичето, което не заговаря, а пуска стикери от дъвка турбо в джобите на красивите/сладки момчета

angelche3
04-04-2014, 10:45
Това с дъвката е забавно. Другото което е, това е стила ми. Аз обичам да се обличам в черно и бяло и да си лакирам ноктите на лявата рака.. знам че е странно но на мен ми харесва. Какво мислите? Дали момичето ще ме помисли за някоя откачалка....

Josefinne
04-04-2014, 13:30
Само не разбрах връзката между темата за любовта и страстта, темата с първото впечатление и елемента с лака. Момичетата си падат по момчета, които знаят какво правят и им е ясно за какво говорят.
Според мен любовта се ражда от страстта. Страстта е това, което ви събира заедно , това, което ви насочва един към друг. Но страстта не е всичко, нещо повече - от желание за страст са развалени много бракове. Страстта е само в началото и тя е присъща на новото. Не можеш да очакваш да продължи да съществува под същата форма постоянно.
Страстта се преобразува в любов. Тя е което ви държи заедно , събира това, което сте в едно цяло. Тя ви държи заедно, когато се появяват трудности. Малко е под въпрос дали любов би могла да се роди, ако няма страст преди това. Може би? На мен не ми се е случвало. (Тук няма да изпадам в темата за любовта между приятели и роднини, говоря само за любов между мъж и жена).
Ако искаш да направиш добро първо впечатление - бъди доволен от себе си, горд с това, което си постигнал и което си решил за себе си. Щом те кефи да си лакираш ноктите, не трябва да задаваш въпроси дали някакво хипотетично , непознато момиче ще му се накефи. Увереност в собствените си решения - това е всичко, което е нужно. Дори да не си на 100 процента уверен - не го показвай. Какво е най-лошото, което може да се случи? Да сбъркаш, да паднеш, да се изложиш? Засмей се на собствените си глупости. И така отново бъди уверен. Един ден, когато с някой сте преминали етапа на страстта и се обичате, тогава може да й покажеш, че не си сигурен всякога.

xoxi
04-04-2014, 13:41
Ами и аз се притеснявам като говоря с някое момиче. На пример ако ме заговори някое много красиво момиче аз дори няма да я гледам в очите, и ще измисля нещо глупаво че бързам или нещо такова. Ако погледна непознато момиче в очите и още 1-вите думи които и кажа са мили и ги казвам с усмивка дали ще и направя добро впечатление?

Сигурно ще направиш.
Но нежността няма нищо общо със срамежливостта и притеснението.
На мен примерно не ми прави добро впечатление, когато някой ми говори и не ме поглежда в очите. Не ми прави добро впечатление и когато някой пък не сваля очи от моите. И двете са крайно невъзпитани и не предразполагат към провеждане на нормална дискусия.
Иначе любов без страст аз не мога да си представя. Дори не знам дали е възможно.
А нежността всеки си я разбира по различен начин. И пак - не всеки би й се радвал.

granger
04-04-2014, 14:29
момичето, което не заговаря, а пуска стикери от дъвка турбо в джобите на красивите/сладки момчета

Абе, Мирончо, нямах намерение да му говоря, а да го усмихна... :lol: Много си тАп.

AliceSw
04-04-2014, 15:15
Не намирам връзката на коментара с темата.

За мене шанс няма...ако можех да съм с човек, когото обичам, но не желая, отдавна щях да съм се събрала с най-добрия си приятел от гимназията, вече и женени щяхме да сме сигурно...но не би се получило. Реално обичта, уважението, романтиката и т.н. могат да заменят липсата И, но това е до време, а аз не съм толкова стара да ги заменям едно за друго, макар да имам доста години над тийнейджърството.

ПП:срамежливостта на някого по никакъв начин не влияе на привличането...имала съм хора в живота си, които не обичам да гледам в очите, само защото страстта е прекалено силна и се чете в погледа, дори и да не искам...

angelche3
04-04-2014, 15:37
AliceSw "срамежливостта на някого по никакъв начин не влияе на привличането"
Надявам се това да е така... :с Много ценя това че искате да ми помогнете, но де да беше само това проблема ми. Аз нямам 8ми клас, никаква социална среда, много съм затворен. Преди всичко всички момчета ги вълнува само това да ходят на фитнес, на дискотеки или да правят секс. Като ги гледам така дори не мога да си ги представя способни ли са да обичат приятелките си. Аз не обичам да ходя на дискотеки на фитнес или да правя много секс. Може веднаж на 3 години поне, и то защото приятелката ми ще иска.. не защото на мен ми се иска. Просто предпочитам връзка изпълнена с любов, нежност, постоянство, пълно доверие и никаква страст. И изобщо как да заговоря някое момиче? Нали ви казах че нямам никаква социална среда.. аз излизам от вкъщи само за да си платя нета. Може да ме питате защо не се запозная с някоя от Facebook или Wink. Преди всичко съм опитвал много пъти и сега осъзнах че за да намеря подобна любов, трябва да за запозная с нея в реалния живот. Кажете какво да опитам? Ще се опитам да се преборя с срамежливостта и притеснението.

AliceSw
04-04-2014, 15:59
Тоест нямаш 15? Ако е така, няма от какво да се притесняваш, имаш години да градиш характер..

Аз винаги съм имала проблеми от това, че съм била срамежлива, на 24 още ми е сложно понякога...Това обаче далеч не значи, че е някакъв фактор в личния ми живот, и въпреки това съм имала проблеми заради него, намерила съм как да го подтискам с годините, но все пак е по-добре да се преодолее.

angelche3
04-04-2014, 16:52
Не.. тоест карам 17 години и нямам 8ми клас. Без 8ми клас никъде няма да ме вземат на работа а и вече е късно.. тъй като съм на 16 не мога отново да се запиша в училище. Освен това винаги съм бил този с най много отсъствия в цялото училище. Бях останал само заради един изпит.. само заради един. С тази учителка никога не сме били в добри отношения, и сега като за капак на всичко ме скъса на изпита. Това е верига която ако ти не скъсаш, ще носиш цял живот.

angelche3
04-04-2014, 17:04
Някъде четох "Всички момчета са еднакви" това е напълно вярно. Всичко зависи в каква среда ще се родиш. И понеже се раждаш в среда пълна с момчета които само обичат фитнес тва онова.. ти ставаш като тях.

AliceSw
04-04-2014, 17:05
Чакай 18 и записвай вечерно. И такива хора познавам /измежду тях и най-красивият мъж в света/. Други по-сериозни проблеми имаш...

angelche3
04-04-2014, 17:16
Честно ти казвам.. сега повече се притеснявам за това кога ще си имам приятелка. Сега като съм затворен без социална среда и не правя нищо освен да си губя времето пред компа, как мога да си намеря приятелка? Не мога вечно да стоя вкъщи, трябва да започна някак. Прочетох поста на един пич който е на 20 и се притеснява супер много като говори с момиче това ме притеснява и аз да не свърша така. Дай ми някаква идея? Трябва да намеря нещо за което трябва да излизам навън. Аз не се сещам за нищо, освен да се разхождам.

Evelynn
04-05-2014, 10:30
Любов без страст? Няма. Ако няма страст каква любов е тогава? Тогава си е чист безсмислен секс.

angelche3
04-05-2014, 10:36
Аз мога да си представя любов без страст, просто ми е трудно да обясня.

Enchanting
04-05-2014, 13:56
^Защо ти е такава любов?

angelche3
04-05-2014, 14:00
^Защо ти е такава любов?

Защото ми харесва, никаква страст, нежност... аз гледам на любовта по друг начин. Знам че е малко странно но все пак е добре да има някой по различен от другите. Свят пълен с еднакви хора е като свят с един цвят.

Enchanting
04-05-2014, 14:10
Мда, но сме хора. Всеки човек иска страст и нежност в живота си.
Може би след година, две вижданията ще ти се променят, така че не го мисли толкос.

AliceSw
04-05-2014, 15:05
За това съм абсолютно несъгласна. Любовта без страст е приятелство. Това, че някой е нежен с другия не значи, че като са насаме не го пръсва от...

angelche3
04-05-2014, 16:23
За това съм абсолютно несъгласна. Любовта без страст е приятелство. Това, че някой е нежен с другия не значи, че като са насаме не го пръсва от...

Моля те кажи, каква причина мога да си намеря за да излизам? Че да се запозная с някое момиче.

angelche3
04-05-2014, 16:27
Любов без страст? Няма. Ако няма страст каква любов е тогава? Тогава си е чист безсмислен секс.

Любов в която непрекъснато имаме нужда един на друг, в която се целуваме рядко.. а има и някои неща които не мога да обясня. Ако можех щях да напиша в темата.

EDIT: Разликата между любовта с страст и любовта без страст е нещо което не мога да обясня, изобщо не ме бива в обясненията.

gl0ri_bonewa
04-05-2014, 20:38
любов без страст за мен е приятелство .. поне аз така разбирам нещата .. (: