PDA

View Full Version : тормоз в училище



monkata972
04-04-2014, 08:42
много ме тормозят в училище и незнам какво да правя моля ви помогнете ми

RapExotic
04-04-2014, 08:53
Тормози ги и ти.

Evjenq
04-04-2014, 09:47
много ме тормозят в училище и незнам какво да правя моля ви помогнете ми
Какъв е тормозът? Физически, психически или индиректен? Опиши повече ситуацията.
П.С. „Не знам“ се пише разделно. ;)

monkata972
04-04-2014, 10:27
Физически

Lighting
04-04-2014, 10:49
С какво точно те тормозят?????????

monkata972
04-04-2014, 11:02
ми удрят ме само защото съм дребен а те са високи

Didko_Beats
04-04-2014, 11:41
Носи в себе си един бокс 8-)

Evjenq
04-04-2014, 12:35
Така. Удрят те, защото си дребен, а те високи. По принцип в природата е така, че индивидите от един вид нападат най-дребното в стадото или ятото. А обиждат ли те? Ти нещо направил ли си им, с нещо според теб подразнил ли си ги?
Обясни по-подробно, а не с 2 думи.
Кажи на класния си ръководител и на родителите си, НЕПРЕМЕННО на родителите си.

monkata972
04-04-2014, 16:34
Не аз не ги обиждам те идват и ме нападат с обиди, обвиняват ме в неща който не съм направил. Не ги дразня изобщо. В междучасията ме карат да им пиша домашните а ако не го направя стават още по свирепи и всичко си го изкарват на мен.

klimatronik
04-04-2014, 17:22
ей за тва не искам да имам деца в България.
значи те бият за кеф, а теб те е страх да кажеш на класната или директора защото и те се едни будали, които няма да ти помогнат, а ти ще го отнесеш още повече на другия ден от тях?
Според мен трябва да кажеш на вашите, но сериозно да си поговорите.
Второ, трябва ти сам да се надигнеш. да се дършиш нахално, да не се правиш на путка
тогава има вериятност да останеш с посинено око, нали - ей ти доказателство, с което да изхвърчат няколко от училището,
ако ръководството е подкупено, намерете извънучилищни организации или институти които да ти помогнат ;)
и започни да тренираш - силово

klimatronik
04-04-2014, 17:23
или да бойно изкуство, където да споделиш на хората, няма нищо срамно.

Evjenq
04-04-2014, 18:19
Проблемът е сериозен. Била съм на твоето място. Ако кажеш на учителката си, тоест класната, възможността да вземе мерки е малка, кажи на родителите си, кажи им имената на децата, които най-често те тормозят. Да отидат в училище да поговорят с класната и въпросните деца или целия клас. Да извикат родителите на децата, макар че родителите нищо няма да направят. От опит ти казвам, че каквито родителите, такива и децата. Ще се държат нагло и ще казват, че децата им нищо не правят, най-вероятно.
Спокойно, всичко ще се оправи. :)
P.S. И се дръж нагло, пък като те ударят, както казаха по-горе, още по-добре, ще има доказателства. Ще го преживееш.

Lighting
04-04-2014, 18:53
Хакни им паролата на фейсбука! ;)

Didko_Beats
04-04-2014, 18:55
Хакни им паролата на фейсбука! ;)

Тормозът на 21 век :D

Evjenq
04-04-2014, 19:08
Не се е*авайте ве! OMG

monkata972
04-04-2014, 19:38
благодаря ти много за помощта ще направя това което ми каза.

tori
04-04-2014, 20:01
ако ръководството е подкупено
Да, защото всеки тъпак, който бие по-дребните, мършави хора в даскало, има възможността да подкупи ръководството. Говориш глупости. Директорите и учителите не направят нищо, просто защото не знаят какво и не им дреме особено, но не и защото са подкупени.
С останалата част съм съгласна - говори с някого, тренирай нещо, наддай глас, отвръщай на боя с бой. Никой не заслужава да бъде тормозен по какъвто и да е начин, но ако сам не се спасиш, няма кой. Покажи на себе си и класа си, че не си женски полов орган и можеш да се пазиш.

mayaaa
04-05-2014, 11:46
ей за тва не искам да имам деца в България.
Да, то 'щото само в България е така...

Lelwut
04-05-2014, 11:53
И мен в даскало се опитват да ме тормозят с разни обиди , че съм нисък ама като им отвръщам млъкват веднага , само дето ми се налага да ходя до кенефа малко преди да свърши часа , че да имам време да избягам , че яко ме гонят :D.

klimatronik
04-05-2014, 12:15
Да, защото всеки тъпак, който бие по-дребните, мършави хора в даскало, има възможността да подкупи ръководството. Говориш глупости. Директорите и учителите не направят нищо, просто защото не знаят какво и не им дреме особено, но не и защото са подкупени.
С останалата част съм съгласна - говори с някого, тренирай нещо, наддай глас, отвръщай на боя с бой. Никой не заслужава да бъде тормозен по какъвто и да е начин, но ако сам не се спасиш, няма кой. Покажи на себе си и класа си, че не си женски полов орган и можеш да се пазиш.
Ами не, не говоря глупости.
Най-големите мачовци и побойници със свръх изопаченост са именно децата на богаташи и хора с власт. Тези родители имат връзки с училищните органи. Пишат им изкуствени шестици на децата, а ти ми казваш, че щели да ги изключат?
Под подкупване не разбирай буквално това. Може просто да имат приятелски взаимоотношения с родителите им.
Другото, че директорите и класните не разбирали нищо и били незаинтересовани , също не е валидно. Не се става учител с 20 годишен стаж, без да разбираш какво се случва.

klimatronik
04-05-2014, 12:19
Да, то 'щото само в България е така...

Да, малко са другите такива страни, където просто няма институции и никакъв контрол.
Щото само при нас може пишлиметата да си бият чекии по време на час, да натискат момичета пред погледа на учители, да заплашват учители, да си правят квото си искат.

Lelwut
04-05-2014, 12:21
Да, малко са другите такива страни, където просто няма институции и никакъв контрол.
Щото само при нас може пишлиметата да си бият чекии по време на час, да натискат момичета пред погледа на учители, да заплашват учители, да си правят квото си искат.

Това което каза се случва и в Америка , абсолютно същата история !

klimatronik
04-05-2014, 12:30
Това което каза се случва и в Америка , абсолютно същата история !

и там се е случвало, но правителството им взе някои мерки и значително се подобриха някои неща.
там проблемът им е, че имат много малцинства, които не се понасят, имат различни представи и тнт.
Да, обаче такива най-вече ги прибират в по-забутаните училища, където успехът на всички им е под среден 3, докато вече изтъкналите -получават нови правомощия, нова среда, нови услуги. Разбираш ли, че там се наблудават изключително добре хората с потенциал и им се дава възможност.
Не споря, затъпяването е масово на всякъде, но за разлика от там, тук няма и не се прави НИЩО за справянето с тези проблеми. До 10 години частните училища ще избутат държавните, ако върви по същия път, не че сега не е така, но става все по-зле. Само на този, който дава парички бива поощряван .

klimatronik
04-05-2014, 12:32
Това което каза се случва и в Америка , абсолютно същата история !

и там се е случвало, но правителството им взе някои мерки и значително се подобриха някои неща.
там проблемът им е, че имат много малцинства, които не се понасят, имат различни представи и тнт.
Да, обаче такива най-вече ги прибират в по-забутаните училища, където успехът на всички им е под среден 3, докато вече изтъкналите -получават нови правомощия, нова среда, нови услуги. Разбираш ли, че там се наблудават изключително добре хората с потенциал и им се дава възможност.
Не споря, затъпяването е масово на всякъде, но за разлика от там, тук няма и не се прави НИЩО за справянето с тези проблеми. До 10 години частните училища ще избутат държавните, ако върви по същия път, не че сега не е така, но става все по-зле. Само този, който дава парички бива поощряван .

Lelwut
04-05-2014, 12:34
и там се е случвало, но правителството им взе някои мерки и значително се подобриха някои неща.
там проблемът им е, че имат много малцинства, които не се понасят, имат различни представи и тнт.
Да, обаче такива най-вече ги прибират в по-забутаните училища, където успехът на всички им е под среден 3, докато вече изтъкналите -получават нови правомощия, нова среда, нови услуги. Разбираш ли, че там се наблудават изключително добре хората с потенциал и им се дава възможност.
Не споря, затъпяването е масово на всякъде, но за разлика от там, тук няма и не се прави НИЩО за справянето с тези проблеми. До 10 години частните училища ще избутат държавните, ако върви по същия път, не че сега не е така, но става все по-зле. Само този, който дава парички бива поощряван .

Напълно си прав и съм съгласен с теб ! Там правят разни кампании и т.н , борят се с проблема докато тук е напълно обратното!

anonymous895156
04-05-2014, 15:04
Климатроник, проблемът не е в това, че има частни училища и ученици с връзки, а че удивително малко хора си търсят правата и знаят как да реагират в такива ситуации.

mayaaa
04-05-2014, 15:22
Щото само при нас може пишлиметата да си бият чекии по време на час, да натискат момичета пред погледа на учители, да заплашват учители, да си правят квото си искат.
Дали може или не си зависи много от училището, а не толкова от държавата. Те все учителите излизат онеправданите накрая, ама всичко сами са си го допуснали. Иначе "побойници" има навсякъде, каквито и мерки да взимат. Има нещо вярно в това за подкупите, ама повече на филм го изкара според мен.


Климатроник, проблемът не е в това, че има частни училища и ученици с връзки, а че удивително малко хора си търсят правата и знаят как да реагират в такива ситуации.
Точно.

Evjenq
04-06-2014, 19:43
Авторе, какво стана?
______________________________
Училищното ръководство не е толкова подкупено, а просто има страх от определен родител на даденото дете, щом знаят, че е голям връзкар и ще си имат проблеми. Рядко се изключват деца в България от училище заради лоша дисциплина, по простата причина, че училището ще изгуби 1280 лв. и ще отидат в другото училище тези пари. Толкова плаща държавата за 1 ученик.

klimatronik
04-06-2014, 22:03
:D film bili? Az za filmi ne si gubq vremeto da pisha vuv vajni temi. Nqma garanciq koe shte e uchilishte. W povecheto sluchai v nai elitnite se nastanqvat nai goyemite malki putiovci... Nqma filmi istina e . Da , edno dete nqma da znae kvo da napravi, a roditelite mu ako se interesuvat to te ne sa mnogo v chas.

Kukuto
04-07-2014, 05:07
много ме тормозят в училище и незнам какво да правя моля ви помогнете ми
Никой не ти каза да направиш това,което трябва...
Кажи на вашите да се свържат с ''Агенцията за закрила на детето'' или го направи ТИ ! (Звънкай на 116111)
http://sacp.government.bg/

Evjenq
04-14-2014, 14:56
Това пък са глупости, вдигни скандал на всичките ученици и учители да видиш после няма да смеят да те погледнат. Минала съм през това и никакви телефони не ти трябват. ;)

desperedbob
04-15-2014, 19:17
в кой град учиш и в какво училище ? пропаднало ли е ? има ли много манафи и мангали?

tori
04-16-2014, 13:58
Ами не, не говоря глупости.
Най-големите мачовци и побойници със свръх изопаченост са именно децата на богаташи и хора с власт. Тези родители имат връзки с училищните органи. Пишат им изкуствени шестици на децата, а ти ми казваш, че щели да ги изключат?
Под подкупване не разбирай буквално това. Може просто да имат приятелски взаимоотношения с родителите им.
Другото, че директорите и класните не разбирали нищо и били незаинтересовани , също не е валидно. Не се става учител с 20 годишен стаж, без да разбираш какво се случва.
Къде съм казала, че ще изключат някого?! Чети по-внимателно.
В шести и седми клас момченцата много жестоко се опитваха да опипват момиченцата, много сме се оплаквали на класната и директорите, но нищо не стана, въпреки че първата беше страшилището на даскалото и много точна. Те просто нямат правото да направят каквото и да е, тя сама си го казваше. Не може да ги накаже до един за сексуално насилие, защото по правило такова си нямаше. Никое от момичетата не беше изнасилвано или нещо такова, само се опитваха да ни бърникат по разни места.
Дейба, как в нащо даскало няма прошка за никого, без значение дали баща му има милиони или не?!