PDA

View Full Version : Тайно гадже?



thelostone_forever
04-04-2014, 11:18
Здравейте.
На 15 съм и вече си имам първото гадже.(17) Проблемът е, че родителите ми не дават да имам гадже, даже да си пиша с момчета по фейсбук...
Много се колебах.. даже го 'рязах' два пъти, но той не се отказа и аз се чувствам невероятно с него.
Проблемът е семейството ми
Няма начин да им кажа
За това, ако знаете как да го запазя в тайна... ще е супер!

Didko_Beats
04-04-2014, 11:23
:shock: ... Нямам думи ... - някои родители реват че децата им на 30 още са ергени и нямат деца ...

Защо не ти дават ? Ако има някаква причина ...
По-добре поговори с тях по този въпрос , отколкото да го пазиш в тайна ...

thelostone_forever
04-04-2014, 12:03
Ами защото после съм щяла да съжалявам за всяка връзка... И по-добре да изчакам до 21 години...И няма как да им кажа. Последният път ми изтриха фейсбука и ме водеха и взимаха от училище цяла година.
Сега най- вероятно ще ме преместят. Приятеля ми знае и ми е оставил сама да реша, но аз не знам какво да правя

Dkeyz
04-04-2014, 12:09
Родителите ти не знаят ли, че ти сама си решаваш тези неща?

AKJSDHLX
04-04-2014, 13:15
ами..опитай се известно време да го запазиш в тайна и ако нещата наистина се задълбочат, седни и поговори с тях като голям човек.. така има по-голям шанс да те разберат.Обясни им, че ако те пазят от всичко, няма да успееш да си научиш сама уроците и да взимаш трезви и правилни решения :)

Didko_Beats
04-04-2014, 15:52
Ами защото после съм щяла да съжалявам за всяка връзка... И по-добре да изчакам до 21 години...

Да защото пък след 21 няма никакъв шанс да съжаляваш за каквото и да е ...

Абе твойте родители са обсебени ... кажи им да я карат по-леко ... тва е твоят живот ...

kpuckyy
04-04-2014, 22:55
Някой родители злоупотребяват с родителските си права и не осъзнават колко много могат да навредят по този начин на децата си.В твоя случай те съветвам да поговориш с тях и да им обясниш, че и ти имаш право на личен живот, на грешки дори, и че нямат право да ти се бъркат в това отношение.Ако те е страх от разговор и реакцията на родителите си поговори с някой близък роднина например баба/дядо за да им обяснят, че това което правят НЕ Е НОРМАЛНО.

RapExotic
04-05-2014, 09:12
От мюсюлманско семейство ли произхождаш? Обясни на родителите си, че момчето е свястно (ако е). Запознай ги с него. Така ще ти имат повече доверие.

psychopath
04-05-2014, 12:01
Доста кофти стратегия имат родителите ти и липса на елементарни педагогически и психологически знания.
По време на късния пубертет няма да им се повярва, когато тези нелепи забрани избият в кофти посока, а това е доста вероятно. :D

~Krisi~
04-05-2014, 19:06
Миналата година бях на море и тогава тръгнах с едно момче от моя град. Ний си чатихме по скайпа не си носихме лаптоп и аз навсякъде с телефона ходех но пет дена след като тръгнахме с нащи се бяхме прибрали от морето и аз отидох да се къпя и си оставих телефона и като чух да звъни излязох и майка ми ме гледа страшно и ма пита кой е тоз ма и аз и викам ми незнам ни го познавам и направо краката ми се подкосиха да не види ко сме си писали и тя ми взе телефона и го остави на масата и след малко излезе но телефонът продължи да звъни и аз го взех да го изключа и като се прибрахме когато видех майка ми на компютър излизах от стаята да не вземе да ме накара да си вляза във фейсбука че тогаз ще ям бойй..... Извод: Недей да им казваш особено на майка ти!!! Ще изпадне в истерия ще полудее направо няма да те пуска да излизаш да знаеш!!! Някои майки го приемат добре но по описанието ти ....!!!!!!!! По добре недей... :) :) :) :)

gl0ri_bonewa
04-05-2014, 20:19
Не за първи път слушам за такива родители...радвам се че моите не са такива и са ме оставили да правя грешки и да се уча от тях...поговори с тях..зависи от теб дали ще им кажеш,но поне поговори за тази тема с тях защото ако не сега то след време пак ще си хванеш приятел и ще си пак в тази ситуация..

desperedbob
04-05-2014, 21:04
да ва ..... в малоумните родители , моя баща тука се моли да си намеря приятелка че да стана по отговорен и да се стегна , па те не ти позволявали да имаш гадже малеее.
по темата: съветвам те да не ти пука , като те питат къде излизаш им казваш с приятелят ми . те ще се ( вземи си ключ за вас си защото сигурно ще те заключат ) ще ти креснат да се върнеш ,но недей а си върви по пътя и си прави каквото трябва . като се върнеш и те питат сядате и почваш да им говориш че хората се учат от грешките си и тем подобни а и също така че искаш да имаш някого до себе си и дори после да страдаш си е твоя живота ( всеки си има лоши и добри моменти) , също така ако искат да те взимат от училище , просто им казваш че ще се прибираш както обикновенно и че не е нужно този огромен контрол над личния и любовният ти живот защото всеки е свободен да обича когото си иска
Късмет

Anastasiq5910
04-08-2014, 18:35
По-добре поговори с тях по този въпрос , отколкото да го пазиш в тайна ...

++

miglenamarkova
04-08-2014, 21:38
И на мен не ми разрешават да си имам гадже а другата седмица ставам на 15. Направо е ужасно кофти, щото не ми дават да си пиша с момчета нито да се виждам с такива нито нищо подобно. Падам си по едно момче и много ми се иска да излезем ама ако наще разберат ще ме убият. Кво да правя?

SummerHit
04-09-2014, 12:26
Е*ахти родителите, "не ми дават да си имам гадже". Това да не е куче, бе ?!
По темата ти предлагам да си вършиш твоята работа с момчето и да не ти пука какво казват родителите ти(в това отношение поне), ако смяташ че момчето си струва - давай. Дори да разберат няма какво да ти направят - ще ти викат, карат т.н т.н. Едва ли ще ходят да бият момчето

Lelwut
04-09-2014, 13:12
Бахти родителите .. Виждайте се правете си кфото си знаете ама ако верно са ти казали , че е по-добре до 21 да нямаш гадже не им казвай щото може да стане и по-лошо. Но винаги стои отворен и варианта да поговориш стях , който според мен е по-лошия след като прочетох написаното.

102
04-09-2014, 15:31
Сама си си го написала.. тайно гадже. Само умната, не се оставяй някой като AnarchyBoy да ти завърти главата.

AnarchyBoy
04-09-2014, 16:18
Сама си си го написала.. тайно гадже. Само умната, не се оставяй някой като AnarchyBoy да ти завърти главата.

Колко си оригинален, вече не изпълняваш заповеди като кученце, а? Путка.

По темата: кофти родители, сядаш и говориш с тях.

102
04-09-2014, 16:47
Не знам за кво говориш, ама въпреки това ме разсмя.

klimatronik
04-09-2014, 19:58
Ako s razgovor ne stava gi osadi ili izbqgai no inache chovek ot teb nqma da izleze v toq svqt

mIm3t0o0
04-10-2014, 15:07
ами..опитай се известно време да го запазиш в тайна и ако нещата наистина се задълбочат, седни и поговори с тях като голям човек.. така има по-голям шанс да те разберат.Обясни им, че ако те пазят от всичко, няма да успееш да си научиш сама уроците и да взимаш трезви и правилни решения :)

++

hipnosis
04-11-2014, 21:28
Авторке, мойте родители също не ми дават да си имам гадже (на 15 съм също), но това не ми пречеше да си имам приятел 9 месеца, без те да знаят… аз лично не мога да се отпусна пред тях и да говоря на тази тема, но все пак още сме на 15, за какво им е да разбират дали си обвързана или не? ако нещата се задълбочат, тогава чак предпиеми да говориш с тях за него. и дори да не си пищете, така тръпката между вас ще е по-силна, защото като се видите, ще има за какво да си говорите и разправяте :)

thelostone_forever
04-17-2014, 16:38
Вече 2 седмици сме заедно без проблеми :) Благодаря за съветите и, понеже някой беше питал, не, не съм от мюсюлманско семейство.

The Cheetah
04-17-2014, 16:47
Абе вашите в кой век живеят?

Al3ksandra
04-17-2014, 18:04
Браво и успех....засега можеш просто да не им казваш. Живей си живота. Ако видят че много не ти пука, ще се карат карат и на края ще спрат. Аз също съм била ограничавана до някъде, но въпреки забраните, съм си поемала риска на своя глава :D