PDA

View Full Version : Постоянна тъга



wannabethebest123
04-04-2014, 17:27
Здравейте! Преди няколко месеца потънах в тежка депресия, свързана с преместването ми в друго училище. Може би това не беше толкова голям проблем, но аз го превърнах в такъв... След време започнах да правя всичко на такъв ''голям'' проблем - дори и най-малките неща ми се отразяваха много зле - понасях ги, сякаш е най-ужасното нещо на света. Та.. ще съм ви много благодарна, ако ми дадете предложения как да се оттърва от това състояние... Всеки път си казвам, че няма да правя от мухата - слон, но не се усещам как изпадам в депресия отново.. Постоянно някакви лоши мисли са ми в главата - не спя спокойно, все съм тъжна...
Моля без хейтване - ако някой мисли темата за тъпа, просто да си замълчи...

ragnarokus
04-04-2014, 20:12
Пусни си да гледаш south park.

JuStElly
04-04-2014, 21:04
Намери си приятели, започни да излизаш повече, запиши се да тренираш нещо... прави това, което ти харесва.

nevermind...
04-04-2014, 21:33
Намери човек, на който можеш да споделиш тези чувства. Някой, на който можеш да се довериш и някой, който би те изслушал. Или намери начини, по които да се разсейваш.

RapExotic
04-05-2014, 10:32
Намери си психолог.

Dam Yeo Wool
04-05-2014, 11:14
В новото ти училище не те харесват ли?

Почти всеки е изпадал в депресия, в момента и аз съм лекичко депресирана и за това няма
някакъв бърз лесен и ефикасен начин за успокоение, е може да ти се стори малко странно,
но аз ти препоръчвам да си намериш някой сериал :D и да си хапваш от любимите си храни.

Можеш и да излизаш с най-добрата си приятелка и да споделяш с нея.

wannabethebest123
04-05-2014, 15:44
Не точно - в новото училище е супер... Проблема е, че напоследък повечето ми приятели се оказаха предатели - сърдят се като малки деца, че съм се преместила (или по-скоро, че няма от кой да преписват и вече съм им безполезна) и почти вече не излизам навън, защото няма с кой. Когато съм на училище е добре, но като се прибера или през ваканциите е някакъв ужас.. А очите ми станаха червени от тоя лаптоп..

JuStElly
04-05-2014, 17:49
Не са ти били приятели...

Излизай с тези от новото училище?

mayaaa
04-05-2014, 18:50
Първо спри да драматизираш излишно, защото ако сама не си помогнеш, никой няма да го направи. Всеки е имал своите трудни моменти, но ако гледаш така пораженчески на нещата до никъде няма да стигнеш. Ние тук не можем да размахаме вълшебна пръчка и да ти оправим настроението. Тегли им една майна на "приятелите ти" от старото училище, намери си нови, но без да им позволяваш да те използват, защото така пак ще случиш на предатели. Излизай, забавлявай се и това е.

Getyourfreakon
04-05-2014, 20:20
Разбирам те, чувствам се по същия начин само че поради друга причина! Както казаха опитай се да се разсееш, излизай, сподели на някой, прави нещата,които харесваш и се опитвай да не мислиш за проблемите си. Излез със старите си "приятели", говори с тях и се опитай да се сдобриш. Ако не стане, продължаваш напред с нови хора.
Ако и това не ти помогне отиди на психолог.

sramejlivkaa
04-05-2014, 21:42
Насочи вниманието са към нещо друго-като например спорт. Ще се чувтсваш много по-добре психически(ако мога така да се изразя) и физически.

mayaaa
04-06-2014, 01:55
Излез със старите си "приятели", говори с тях и се опитай да се сдобриш.
Да, излез с хората, които са те използвали и им се подмазвай, за да решат, че пак могат да те използват, макар и в друго училище.
Най-добрия съвет ever!...

Getyourfreakon
04-06-2014, 13:48
Да, излез с хората, които са те използвали и им се подмазвай, за да решат, че пак могат да те използват, макар и в друго училище.
Най-добрия съвет ever!...
Недей да съдиш моите съвети, за да не почна да съдя твоите, които далече не са по-добри.
"Първо спри да драматизираш излишно, защото ако сама не си помогнеш, никой няма да го направи."- явно не знаеш, че има хора с по-слаба психика, които са по-лесно раними, по-склонни към депресии и не могат ей така да спрат да "драматизират", нито пък да си помогнат сами. След като не можеш да се поставиш на нейно място, не коментирай.
"Тегли им една майна на "приятелите ти" от старото училище, намери си нови"- дори ТЕ да я използват, ТЯ ги има за приятели и се е привързала към тях малко или много, иска да си общува и да излиза с тях. Следователно не е толкова лесно да им тегли една майна.

Пък и не съм казала да се подмазва? Казах да говори с тях, за да се разберат за използването и ако могат да си бъдат приятелки. Грешно си ме разбрала :)

mayaaa
04-06-2014, 14:57
явно не знаеш, че има хора с по-слаба психика, които са по-лесно раними, по-склонни към депресии и не могат ей така да спрат да "драматизират", нито пък да си помогнат сами. След като не можеш да се поставиш на нейно място, не коментирай.
Не говори без да ме познаваш, защото на нейно място съм била. Драматизирала съм за какви ли не глупости, от най-малкото съм правила проблем, ама съм се научила да не съм такава, нали? Психиката се изгражда и не може да остане так вечно, защото проблемите, с които се сблъсква сега са нищо в сравнение на това, което и предстои в живата. И да, ако тя сама не си изгради характер и не се научи да гледа на нещата от друг ъгъл няма кой да го направи вместо нея. Просто прекалено много се съсредоточава върху проблемите.


дори ТЕ да я използват, ТЯ ги има за приятели и се е привързала към тях малко или много, иска да си общува и да излиза с тях. Следователно не е толкова лесно да им тегли една майна.
И какво като не е лесно? Да оставя хората да я използват заради това? Никой не е казал, че трябва да е лесно, но тя самата спомена, че й е добре в новото училище. Вместо да се занимава с някой, който на я е оценил е много по-добре да потърси нови хора, с които да общува в новото си училище и които няма да я имат просто кота човек, от който да преписват.


Пък и не съм казала да се подмазва? Казах да говори с тях, за да се разберат за използването и ако могат да си бъдат приятелки. Грешно си ме разбрала :)
Нещо не си представям как ще излязат и ще започнат да говорят, за това как са ся използвали, пък камо ли да се сдобрят след това.

Getyourfreakon
04-06-2014, 18:18
Нещо не си представям как ще излязат и ще започнат да говорят, за това как са ся използвали, пък камо ли да се сдобрят след това.[/QUOTE]

Е може да опита иначе за другото, да, трябва да се научи да се справя с тези неща и да гледа нещата от друг ъгъл, но ако не успее да го направи и дадох моите съвети.

Getyourfreakon
04-06-2014, 18:18
Нещо не си представям как ще излязат и ще започнат да говорят, за това как са ся използвали, пък камо ли да се сдобрят след това.

Е може да опита иначе за другото, да, трябва да се научи да се справя с тези неща и да гледа нещата от друг ъгъл, но ако не успее да го направи и дадох моите съвети.[/QUOTE]