PDA

View Full Version : Хранителен режим



xnicollex
04-05-2014, 13:27
Здравейте.Много ще се радвам,ако ми помогнете. Аз съм момиче,на 14 години.Висока съм 162 см. и тежа 57 кг. и искам да стана поне 50 кг. В понеделник започвам 30 day shred (преди правих упражненията, но поради липса на всякакво време, спрях) и искам да ви помоля за съвет относно хранителния режим. Аз съм активен човек, ходя на разходки с кучето ми всеки ден и постоянно се разхождам с приятели. Не седя много на компютъра-само вечер. Обичам да пия вода, пия поне по 2 литра на ден. Не ям много хляб, най-много по една филийка на ден. Мога да се храня здравословно, но проблемът ми е,че след 5-6 ден ми се прияжда страшно много шоколад или някаква храна от Fast Food .. Дори когато не съм гладна. Та..можете ли да ми помогнете с изготвянето на хранителен режим? Също така може ли да ми кажете на колко време мога да си позволявам малко шоколад например? А и също искам да ви питам..дали тази програма (30 day shred) ще ми помогне и дали е подходяща за мен? Благодаря ви предварително. P.S. .. знам,че има много теми огносно хранителен режим,разровила съм се.

Andjyy
04-05-2014, 14:59
Като ти се дохапва нещо сладко яж ЧЕРЕН шоколад само шоколад забрави бисквитките,вафличките и подобно . Чувала съм добри мнения за това http://apteka.framar.bg/30022351/%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%84%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B0-l-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BD-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%81-500-%D0%BC%D0%B3-30 прочети листовката.. но те съветвам обърни се към лице,което разбира повече(аз не бих искала да те насоча в грешна посока) попитай в аптеката или фитнес инструктор. Ще е хубаво да качиш една снимка (дори ако искаш закрий ли лицето) за да преценим долу-горе как стоят нещата ..на мен лично числата нищо не ми говорят. Успех :)

xnicollex
04-05-2014, 15:18
Благодаря ти за съветите :) Аз попринцип не обичам вафли, пастички и такива работи.. Единственото, което ме изкушава е шоколадът Милка. А може ли например 1-2 пъти в седмицата да си похапвам по 1-2 парченца млечен шоколад? Защото нещо този черния изобщо не ми допада.. Иначе за снимка.. Ще гледам довечера или най-късно утре да се снимам и да я кача. А за хапчетата.. Не знам. Ще си помисля, но ме е страх като ги спра да не кача обратно килограмите. А иначе аз имам и още един проблем.. И кръвната ми захар и самото кръвно са ми ниски дори и да се храня редовно. Лекарката ми препоръча сутрин да изяждам по една лъжичка мед, но не ми помага много и по някое време през деня в училище ми става лошо заради кръвното и ми се налага да пия малко кола или да си хапвам по едно-две парченца шоколад.. Та има ли нещо, с което мога да заместя шоколада и колата, когато ми падне кръвното?

JuStElly
04-05-2014, 16:37
Аз пък не мисля, че по едно - две парченца шоколад на седмица ще ти навредят, стига да не се прекалява... щом не можеш без. А за кръвната захар не мога да ти помогна...

Summer..lov3
04-05-2014, 17:39
За кръвното подсолен айран

Andjyy
04-05-2014, 18:44
Не се притеснявай за шоколада няма да ти се отрази толкова много.. ама това ниско кръвно..сутрин преди да тръгнеш едно подсолено айрянче ще ти се отрази добре..а за меда -и на мен не ми действа

xnicollex
04-06-2014, 13:21
Мерси за съветите :) Ще го пробвам това с подсоления айран.

pamito ^_^
04-07-2014, 16:24
Когато ти се прияде нещо вместо чипс , вафли и глупости :D можеш да ядеш плодове

baby_baby
04-07-2014, 16:39
Аз пък не мисля, че по едно - две парченца шоколад на седмица ще ти навредят, стига да не се прекалява... щом не можеш без. А за кръвната захар не мога да ти помогна...

+++

kinkygirl
04-13-2014, 15:19
Нещата които спазвам наистина ме поддържат в добра форма , ще ти дам съвет за някои от тях :
1) забрави за безалкохолните или поне ги намали до минимум ( без тях е най-добре)
2) намали сладкото до 1път в седмицата
3) не яж тесто
4) не яж пържено или мазно
5) повече вода
6) повече плодове и зеленчуци както и зърнени храни
Надявам се да са ти от полза ! :)