PDA

View Full Version : Хранителни режими ?



lovefootball
04-06-2014, 19:33
Някой може ли да сподели хранителния си режим ? Не искам диети, защото съм на 15 години. Какви режими спазвате, за да отслабнете трябват ми 7 кила поне за 2 месеца, а не знам как съм ги качила така като цяла година си тренирам .. :/ Таа аз мисля да започна така:
Сутрин- Ябълка и съвсем малко мюсли с мляко.
Обяд- Няква манджа без хляб (по-хранително, защото от 17:00 на тренирова и не ми стига въздуха като не съм яла)
Вечеря- Салата или плод

Ще си ходя на тренировки тва е някъде 2 часа бягане + упражнения в къщи. Моля ви кажете някви варианти, че вече не знам какво да правя..

MaLkaTa_LaDy
04-06-2014, 20:17
Два часа бягаш през крив макарон. Този режим до нищо няма да те докара. Много си малка още за диети.

xnicollex
04-06-2014, 20:24
Според мен закуската ти е прекалено малка..А бягането къде го правиш?Във фитнеса или навън?

nIk1
04-06-2014, 20:46
Като цяло не яж пържено, тестяно, сладко и не пий газирано!

DownloadVirus
04-06-2014, 21:04
Какви глупости само изписа.Как в няколко изречения събра няколко мита?
То ясно де като се препоръчват солети колко се занимава и човекът.

anonymous708973
04-07-2014, 00:42
Ядки, варени яйца, сушени плодове, крекери, нещо за прихапване?

v.salvatore
04-07-2014, 17:30
закуска : 1 филийка с малко сирене
преди обяд: плод или малко орехи или някакви ядки
обяд: пържола(пилешка,свинска, каквато предпочиташ, но без никаква мазнина)
след обед: кисело мляко, плод..
вечеря: примерно можеш да похапнеш ориз, пиле, 2 яйца, омлет. Просто избягвай сладко,чипсове, пържени неща и такива :)... излизай повече, разхождай се, скачай на въже...запиши се на някакъв спорт... в гугъл има толкова много 'диетични' силно казано, но здравословни рецепти, виж и в youtube... :)))

BonnieandClyde666
04-07-2014, 17:49
сушени плодове, крекери, нещо за прихапване?
И тва за теб е здравословно, така ли?
ПФФФФФФФФФФФФФФФФФФ :lol: :lol:

lovefootball
04-07-2014, 19:58
Добре и за какво да не бягам 2 часа ? Една футболна тренировка е час и половина (ако сме бързи) преди това бягаме за загрявка 30мин, защотото чакаме да ни освободят място.

strawberry88
04-07-2014, 22:43
И тва за теб е здравословно, така ли?
ПФФФФФФФФФФФФФФФФФФ :lol: :lol:

Не че нещо, но какво вредно има в сушените плодове?

v.salvatore
04-08-2014, 04:31
Добре и за какво да не бягам 2 часа ? Една футболна тренировка е час и половина (ако сме бързи) преди това бягаме за загрявка 30мин, защотото чакаме да ни освободят място.


Е ти явно вече си знаеш, защо ни питаш нас тогава? :D

BonnieandClyde666
04-08-2014, 05:55
Не че нещо, но какво вредно има в сушените плодове?

Повечето са с добавена захар, консервант и раст. Мазнини ;)

lovefootball
04-08-2014, 12:04
Коя е нaй-добрaтa зaкускa , aко искaм дa отслaбвaм?

Stellichka
04-08-2014, 13:04
Богата на протеини и здравословни мазнини ;)

lovefootball
04-09-2014, 19:26
След тренировкa кaкво ядете ? Aз 1чaс след твa съм много глaднa..

MaLkaTa_LaDy
04-09-2014, 19:56
Добре и за какво да не бягам 2 часа ? Една футболна тренировка е час и половина (ако сме бързи) преди това бягаме за загрявка 30мин, защотото чакаме да ни освободят място.
И защо реши че притичването по стадиона по време на тренировка е бягане?!

v.salvatore
04-10-2014, 14:50
След тренировкa кaкво ядете ? Aз 1чaс след твa съм много глaднa..

каквото искаш плод, салата... важното е преди трен. да не ядеш

MaLkaTa_LaDy
04-10-2014, 15:18
каквото искаш плод, салата... важното е преди трен. да не ядеш
Как ли пък не. Преди тренировка - само вода, за да нямате сили да си направите кардиото!!!

lovefootball
04-10-2014, 19:51
И защо реши че притичването по стадиона по време на тренировка е бягане?!
Преди товa бягaме около чaс и половинa ..

MaLkaTa_LaDy
04-10-2014, 21:11
Една футболна тренировка е час и половина (ако сме бързи) преди това бягаме за загрявка 30мин, защотото чакаме да ни освободят място.

Преди товa бягaме около чaс и половинa ..
Реши първо колко бягате и после ще си говорим.

v.salvatore
04-11-2014, 04:23
Как ли пък не. Преди тренировка - само вода, за да нямате сили да си направите кардиото!!!

Боже! а аз какво точно казвамм.. ? :D Няма смисъл да се говори всеки си знае неговите методи, по-добре питай някой фитнес инструктор, тука ще те изядат... :D ;)

MaLkaTa_LaDy
04-11-2014, 18:47
Боже! а аз какво точно казвамм.. ? :D Няма смисъл да се говори всеки си знае неговите методи, по-добре питай някой фитнес инструктор, тука ще те изядат... :D ;)

Това моето беше ирония. Всъщност съм готова да бъда много отзивчива и да й обясня всичко, за което пита, но щом момичето е решило да говори глупости, аз няма какво да направя.

lovefootball
04-14-2014, 16:47
Това моето беше ирония. Всъщност съм готова да бъда много отзивчива и да й обясня всичко, за което пита, но щом момичето е решило да говори глупости, аз няма какво да направя.


Добре кое не разбра ? Като говоря глупости остави бягането тренировките сама ще си ги правя .. поне щом си готова да си отзивчива кажи нещо за хранителен режим ?

Stellichka
04-15-2014, 12:58
Ами виж ВМ-НВД . По принцип пише , че е за покачване , но когато тялото ти свикне да приема повече мазнини , следователно ще гори мазнините по теб . Това значи , че ще имаш здраво и изчистено тяло ;)

lovefootball
04-16-2014, 12:02
Преди година свалих от 67кг до 52кг с разделно хранене, обаче исках да стана 47кг и от много бързи диети започнах да качвам и сега съм 57кг.. та пак почнах разделно хранене + тренировки и да видим какво ще стане.. :)

iwelinaD96
04-21-2014, 02:00
Закуската трябва да е "най-богата" - Протеин със сложен въглехидрат и плод ! Тя ти дава сили за целия ден и забързва метаболизма.
Обяда - Нещо готвено. Ако ще тренираш (около час и половина преди тренировката) хапваш въглехидрат да ти даде сила за тренировката.
Хубаво е след тренировка да хапнеш протеин да "нахраниш" мускулите.
Вечерята трябва да е най-лека и по възможност 2-3 часа преди да си легнеш. Примерно риба със салата, пиле със зеленчуци, супа. Ако ти се хапва нещо сладко може да изядеш някакъв плод.
Надявам се да съм била полезна :)

freakinxxx
04-25-2014, 13:08
Долу горе за колко време ги свали тези 15 килограма?

DownloadVirus
04-26-2014, 17:12
Закуската трябва да е "най-богата" - Протеин със сложен въглехидрат и плод ! Тя ти дава сили за целия ден и забързва метаболизма.
Обяда - Нещо готвено. Ако ще тренираш (около час и половина преди тренировката) хапваш въглехидрат да ти даде сила за тренировката.
Хубаво е след тренировка да хапнеш протеин да "нахраниш" мускулите.
Вечерята трябва да е най-лека и по възможност 2-3 часа преди да си легнеш. Примерно риба със салата, пиле със зеленчуци, супа. Ако ти се хапва нещо сладко може да изядеш някакъв плод.
Надявам се да съм била полезна :)

лол какви глупости само..

tachkata
04-27-2014, 16:40
Като чета колко си въодушевена относно тези тренировки... и си мисля че си се вманиачила...ти да се разболееш ли искаш ... след двучасова тренировка на ден, аз не бих се притеснявала какво да ям :) .... В смисъл енергията ти е изразходвана, имаш нужда от нова и тя трябва да се набави чрез храна. Не е необходимо да гладуваш по цял ден. Ако искаш да си направиш хранителен режим то той трябва да е разнообразен, а не ограничен :)

WayWard
04-27-2014, 17:00
Изключи въглехидратите от менюто ти . Не яж сладко, тестено и спри газираните напитки.
Наблегни на месото, зеленчуци, яйца, млечни продукти и пий много вода. Не гладувай! Яж разнообразно и в нормални порции. Направи си режим и гледай на него като начин на живот,а не като няколко седмична диета след която ще се върнеш към предишния ти начин на хранене. Успех!

SonataArctica
04-27-2014, 17:11
Относно храненето: http://www.bb-team.org/articles/907_otslabvane-s-nisko-vaglehidratna-dieta-nvd

Прави си кардиото веднага щом станеш от леглото - на гладно. След тренировката закуси обилно.
Кардиото ти трябва да е интензивно и не повече от 40 минути. Например: бягане - 1 мин. бавно и 1 мин. спринт (редуваш ги, общо 20 мин.) и ходене с бързо темпо на пътечката по наклон (6.5 км/ч е идеално за 20 мин.). Правих това кардио, излизаше ми общо 7 км. и 300 метра изкачени. Също така не е разумно да сваляш толкова много кг. за толкова кратко време. Разбирам, че искаш да си слабичка за лятото, но само ще си стресираш организма така и ще си докараш някоя болест.


Като цяло не яж пържено, тестяно, сладко и не пий газирано!
Това е задължително.

KGVlove
04-27-2014, 20:56
ходене с бързо темпо на пътечката по наклон (6.5 км/ч е идеално за 20 мин.).

С това нещо ще направи ебаси прасеца.

Dusty
04-30-2014, 15:36
Аз като ти гледам режима не мисля, че е особено "правилен". Първото, което вече ти казаха, е че ядеш малко, особено закуската. Така просто ще се разболееш. Трябва да имаш междинни хранения, общия брой на ядения, на ден трябва да е 5-6. Просто си добави още 2 малки порции ;) И според мен само бягането няма да ти стигне. Само ще си направиш мускули на краката и най-много да изгориш някоя-друга мазнина. Ако питаш мен, бягай по-малко и прави по разообразни упражнения. ;) Успех!

KGVlove
04-30-2014, 21:14
Трябва да имаш междинни хранения, общия брой на ядения, на ден трябва да е 5-6. Просто си добави още 2 малки порции ;) И според мен само бягането няма да ти стигне. Само ще си направиш мускули на краката и най-много да изгориш някоя-друга мазнина. Ако питаш мен, бягай по-малко и прави по разообразни упражнения. ;) Успех!

Да ако си на НВД, тогава може да ядеш 6 пъти, иначе е пълна глупост. И за поправка - бягането е кардио, кардиото се прави, защото гори мазнини, не знам дали знаеш. С упражнения не се горят мазнини, с тях се стягат мускули и имат ефект да забързват метаболизма, което го има и при кардиото.

BonnieandClyde666
05-01-2014, 04:37
С упражнения не се горят мазнини, с тях се стягат мускули и имат ефект да забързват метаболизма, което го има и при кардиото.
Дали? :)

DownloadVirus
05-01-2014, 07:13
Сигурно аз от магия свалям след като не правя кардио лол.
//Калориен дефицит е истината :)

KGVlove
05-01-2014, 11:20
Някъде да съм казала, че има един единствен вариант за сваляне? Всеки спрямо себе си избира начина. Който не може да спазва строги режими, по - добре да наблегне на трнировки и обатно. И все пак ако е първият вариант тялото ще изглежда много по-добре.

BonnieandClyde666
05-01-2014, 13:34
И колко да е строг тоя режим, че да не може да го спази? :)

KGVlove
05-02-2014, 16:59
Някакви елементарни неща ли да обяснявам. Повечето "диети" искат по 1-2 порции на ден да бъдат от филета (различни видове месо), риба, салати и т.н (говоря за хубав, здравословен режим), не всеки може да си позволи тези неща продължително време, освен ако не е самостоятелен и има стабилен доход. А тук не се намират много такива.

DownloadVirus
05-02-2014, 20:38
Те съществуват такива хора,само където масата хора не са такива.

lovefootball
05-10-2014, 16:58
Долу горе за колко време ги свали тези 15 килограма?

3 месеца :)


Леле благодаря ви много за отговорите !! Сега започнах разделно хранене с което отслабнах.. пазя го месец и съм свалила 2 килограма ^^ По-добре бавно от колкото после 3-йно да ги качвам..