PDA

View Full Version : Кандидатстване в чужбина



nIk1
04-06-2014, 20:52
Искам да разбера повече за това, какво ми трябва точно за да кандидатствам в чужбина. За диплома и за сертификат, че знаеш на някакво ниво английския(примерно), не съм запознат и за това пиша, ако може някой, който е по-компетентен да пише.

HollyGolightly
04-06-2014, 23:05
Къде в чужбина?

nIk1
04-07-2014, 07:33
Къде в чужбина?

да речем в Англия или Германия

cvetitoyoy
04-07-2014, 08:14
мотивационно писмо , препоръки от учители , някои искат и портфолио ... По-добре като си харесаш специалност и университет погледни в сайта им.

shmatarok
04-07-2014, 17:07
Какво искаш да учиш, каква ти е дипломата, с какви познания по езика на държавата си?

anonymous708973
04-08-2014, 10:42
Ще ти дам съвет, който ще ти полезен доживот.
Ако искаш да учиш в чужбина, забрави мързела и си потърси информацията сам. Това ти е капка в морето, нищо не е, занапред ще става кошмар, ако не се научиш да се справяш сам.

IvHristova
04-09-2014, 08:39
Вярно е че е само капка в морето, но точно хората които вече са минали по този път, знаят колко е важно и полезно, но и трудно, да намериш някой да ти разкаже от личен опит.

В зависимост от държавата и университетът, съответно и специалността, ще ти трябва различен успех. Всеки университет си има определени изисквания за сертификати като IELTS и TOEFL. (обикновено искат около 6.0 до 6.5 за IELTS например)
Всеки университет ще ти иска някакво доказателство за нивото на владеене на езика, обикновено един от тези сертификати. Но има университети и академии, които предлагат собствен тест (по-лесен от IELTS). За да имаш такава информация, трябва или страшно много да се ровиш и разпращаш имейли или да си намериш консултантска компания, да ти помага.

Мотивационно писмо ще ти искат почти навсякъде и то ще играе огромна роля в решението дали да те приемат или не. То ще е нещото, което трябва да те отличи от останалите кандидати. Препоръките са супер, ако намериш кой да ти я напише и то добре, с компетентно ниво на английския.

Ако се чудиш между Англия и Германия, имай в предвид че в Англия много по-лесно се приемат интернационалните студенти, докато в Германия ( тази информация я имам точно от немски студенти) местните студенти не комуникират много с интернационалните.

Съветът ми е да ориентираш на време с държава и специалност, и ако не си много добър в подробните проучвания, си намери консултантска фирма. Аз си проучвах, но и си намерих консултант, който да ми движи документите и да следи крайни дати и промени. Има държави за които ако кандидатстването чрез фирма е безплатно, като Дания например.

Дано поне малко съм ти помогнала и успех ;)