PDA

View Full Version : Трайно изправяне на коса !



yeye
04-07-2014, 12:25
Извинете ако не съм поставила темата в правилният раздел.Искам да знам дали си заслужава трайното изправяне на коса при фризьор.Имало терапия която не увреждала косата,а дори я правила по здрава и лъскава.Някой от вас правил ли си е и какво му е мнението дали си заслужава за 70лв ,а и косата държи 5 месеца.Бтв:Косата ми е чуплива.Този продукт http://www.syoss.bg/syoss/bg/bg/home/hair-styling/HairStylingProducts/4-day-straight-spray.html дали ще свърши някаква работа.Вие как мислите? Благодаря ви предварително :))

katalia3
04-07-2014, 12:34
Никога не съм си правила, но за мен 70 лева е прекалено малка сума за подобно нещо, най-малкото че ми звучи фалшиво и непрофесионално. Живея в Лондон и тъй като имах мерак да си направя трайно къдрене, поразпитах. За моята коса, тъй като е до кръста ми искаха около 200 паунда. Но са едни от най- професионални и бих им се доверила. Има места където могат да ми вземат само 60 паунда сигурно, но никога не бих седнала на техния стол, просто защото тази процедура може тотално да ти съсипе косата и като имаш на предвид че иска поддържане. Зависи много от дължината на косата ти. Ако ти е много дълга, то може би няма да ти се задържи правото за дълго. И внимавай, ако косата ти е суха и увредена, лично мое мнение, но не прави тази процедура, защото ще я съсипеш още повече.
Между другото, искам да кажа че не знам как варират цените в БГ, та може и 70 лева да е нормална цена.

yeye
04-07-2014, 12:36
Благодаря ти за мнението!А какво мислиш за продукта на syoss дали ще ми върши някаква работа . Защото като се изправя косата ми държи най-много час ,а ми е хубава пресата..

katalia3
04-07-2014, 12:50
Ами явно косата ти е такава. Чуплива ли е доста по принцип? Не мога да ти кажа точно колко ще ти помогне, но може и да помогне до някъде. И моята е така. Доста бързо си възвръща формата след като я изправя. Пробвай го. Ако не не знам други техники за задържане на права коса. Може би, ако пръскаш лак, което не харесвам като идея, но съм го чела. Или пък да, просто сложи този продукт преди изправяне и пробвай, може да помогне :)

yeye
04-07-2014, 12:58
Не,по-точно е начупена ама като я изправя .. не знам защо не държи.Ще пробвам с тоя спрей пък ще видим .

The Cheetah
04-08-2014, 11:35
Не,по-точно е начупена ама като я изправя .. не знам защо не държи.Ще пробвам с тоя спрей пък ще видим .

Може би пресата ти не е хубава?!

baby_baby
04-08-2014, 12:45
Купи си хубава преса и не ми си вярва че е полезно за косата с трайно изправяне

kaRamella
04-08-2014, 13:52
На колко години си? Каква ти е пресата? От колко години се изправяш? Сега е влажно, нормално да се начупва леко.

yeye2
04-08-2014, 13:57
Извинете за бавният отговор.Аз съм тази която пусна темата.Пресата ми е babyliss paris ,изправям се от 3 години някъде и съм на 16. Някакви съвети да ми дадете как да ми държи косата .

Психея
04-08-2014, 18:26
Извинете за бавният отговор.Аз съм тази която пусна темата.Пресата ми е babyliss paris ,изправям се от 3 години някъде и съм на 16. Някакви съвети да ми дадете как да ми държи косата .

Вела имат такъв продукт, както и Лореал, но ако си изправиш косата, после ще ти се наложи да я подстригваш нула номер, за да ти се възстанови. Да, цените са им някъде около 70-80 лв, но никой няма да ти даде гаранция, че изправянето ще трае 5 месеца, още повече, че сега времето е влажно и е е такова поне 2 месеца още. Една приятелка преди години пробва този метод на изправяне и косата й буквално изглеждаше все едно е цъфнала от корените.

sramejlivkaa
04-08-2014, 19:03
Само да попитам този спрей като си го напръскаш трябва да се минеш и с пресата нали, смисъл не може да се изправи от самосебеси? Има ли изощо такива дето изправят без преса? :D

yeye2
04-08-2014, 19:24
Не знам и аз.Не можах да го намеря.Затова си взех термозащитен спрей пак на Syoss и съм супер доволна ;дд .Имам едно момиче в моят клас косата и е права като дъска,нито едно кичурче не се начупва ,не знам как я изправя тази коса..

Infinity
04-08-2014, 19:59
Като човек , който поддържа права коса , а принципно е с много къдрава ти препоръчвам пресите ISO Beauty.
Преди това бях с Белисима , Ровента и Филипс съм имала , но няма такова качество като ISO.