PDA

View Full Version : Как се справяте с мазната кожа?



daniela0108
04-08-2014, 12:45
Имам следния проблем и се нуждая от съвет. Не знам дали е от затоплянето на времето и смяната на сезоните, но забелязах, че напоследък кожата ми е много мазна, а обикновенно не е. Принципно не съм сменяла рязко храната, която ям а и сега вече се хапват повече зеленчуци, отколкото през зимата. Не мога да си обясна къде е проблема, но със сигурност трябва да взема мерки докато е време. Знаете ли някакви бабини рецепти и какво мога да направя по въпроса. Мерси предварително.

gamblerpimp
04-08-2014, 13:39
deka i anavar

Rakshy
04-08-2014, 17:42
Години? Като бях малък и се потях адски много не знам защо, но ми извадиха 3тата сливица :D :D . Може от това да е...

daniela0108
04-09-2014, 09:03
Какво са deka i anavar, дай ми повече информация, моля. Ами трета сливица едва ли е, тогава няма ли някаква болка в устата? Аз си мислех, че е от храната, но сега ям толкова много плодове, а в тях е пълно с витамини. Малко боледувах преди това, така че сега гледам да заредя организма с полезни вещества.

Rakshy
04-09-2014, 09:39
Дека и анавар са "забранени вещества". Не го слушай, троли :D

Проблемите с кожата са главно наследствени т.е. ако майка ти или баща ти е имала такава кожа, най-вероятно и ти ще имаш. Можеш да го "контролираш" до някъде с приема на различни витамини. Плодовете може да имат витамини, но нямат някои определени. Примерно мисля, че витамин D беше за кожата. Не съм много сигурен за другите. Отиди в аптеката и питай кое може да ти помогне. Ако искаш да си напълно сигурна отиди на дерматолог.

daniela0108
04-10-2014, 08:32
Ами и майка ми и баща ми не са имали подобен проблем, затова е странно. Иначе точно от известно време ям предимно плодове, защото и аз така си помислих, че ми трябват витамини. Може би трябва да проверя D в какво се съдържа. Поне засега не искам да ходя на дерматолог, преди поне да изпробвам няколко варианта. И все пак, ако някой знае трикове и рецепти, които мога да си приложа да ми пише.

Vodnokonche
04-10-2014, 14:28
Принципно може да имаш недостиг на цинк в организма, но трябва да дадеш повече информация с какво се храниш, спазваш ли режими, лишаваш ли се от определени храни, спазваш ли диети...

daniela0108
04-11-2014, 08:34
В момента не съм на диета. Храня се най-вече с плодове и зеленчуци, защото в началото на годината боледувах и искам да си набавя необходимите витамини на организма. Тази зима не беше чак толкова студено и ми се стори нетипично за мен да се разболея. Не мисля, че е от храната, защото гледам да ям много чиста храна, която е полезна.

Vodnokonche
04-11-2014, 13:31
Ами това не може да го твърдиш със сигурност. Ако изцяло си премахнала месото от дневното си меню според мен просто трябва допълнително да се заредиш с цинк. Имала ли си акне?

redbul2
04-12-2014, 19:23
Трябва да се избягват мазните храни. Подправките могат да раздразнят кожата. Честото къпане с някои видове тоалетен сапун също може да раздразни кожата и засили работата на мастните жлези. Понякога се дължи и на хормонален дисбаланс. Например е добре да се внимава при вземане на противозачатъчни хапчета, които са на хормонална основа.

Преди имах много мазна кожа. Опитвал съм и измиване със сапун за пране. Получава се изсушаване на кожата. През лятото умерените слънчеви бани също помагат. От тоалетните сапуни и шампоани трябва да се избира такива,които не дразнят кожата или не са мазни самите те.

Francheska01
04-14-2014, 08:18
Като начало е хубаво да се консултираш и с дерматолог. А моето мнение е да се използва медицинска козметика, даже аз съм дволна от продуктите за бебета. Те са най-изчиствени като състав.

kalpazanka
04-14-2014, 08:26
Вземи си продукти, предназначени за мазна кожа. Не се мий със сапун.

daniela0108
04-14-2014, 11:13
Ох, ама аз не съм ползвала сапун от сума време, не може да е от това. И противозачатъчни не съм вземала. Иначе е вярно, че почти не ям никакво месо, нали искам да се храня със здравословна храна.

G3GaSa
04-14-2014, 11:28
Как-се-справяте-с-мазната-кожа?

Ако-Пушиш-Една-Кутия-За-3-часа-Естествено-Че-Ще-Имаш-Мазна-Кожа-и-Коса-и-Ще-Смърдиш-На-Лайна.
Както ти казаха вземи си нужните продукти за подобен тип кожа, смени храната, не яж само на бисквитки с натурален сок.
Просто се поддържай - в твоя случай всеки ден баня, всеки е разлуйчен, един се препУтява просто както си стои, на друг кожата му е мазна, на друг косата, друг има пъпки на 22г, а някой няма такива проблеми.

Vodnokonche
04-14-2014, 14:06
Ами според мен проблема е това, че в организма ти има недостиг на цинк. Често срещано е, особено ако си на някаква диета или избягваш определени храни. Веднага ти пада имунитета и се чудиш какъв е проблема. Ти си мислиш, че храната, която ядеш е здравословна и ще набави на организма ти всички необходими съставки, а истината е в това, че всъщност ако ядеш едни и същи храни постоянно ти се лишаваш от много важни елементи. Вземи си цинка на валмарк от аптеката, аз ползвам него поне за едно зареждане годишно. Добър е, защото е точната необходима доза и не предизвиква разстройване на стомаха. По принцип трябва да се внимава да не се предозира.

daniela0108
04-15-2014, 09:19
Ама аз си се къпя всеки ден, разбира се. И не ползвам сапун, а душ гелове. И откъде ти хрумна, че съм на бистквитки? Както казах вече ям предимно зеленчуци, какво по-хубаво от това. Цинк досега не съм пила, може ли да ми кажеш малко по-подробно за какво точно се взема и дали може да помогне за мазна кожа? Сега остана само да пъпчасам и вече съвсем ще се чудя какво да правя.

Vodnokonche
04-15-2014, 12:39
Ами цинкът е много важен и се препоръчва винаги на първо място при проблеми с кожата, косата, ноктите. Няма никакъв смисъл да си даваш парите за някакви супер скъпи кремове или други продукти. Моят съвет е първо да пробваш с цинк и да видиш как ще ти се отрази. Доколкото знам се дава и на деца, така че няма от какво да се притесняваш.

daniela0108
04-16-2014, 12:02
Каква е цената на този цинк, скъп ли е? Определено не мога да отделя някакви огромни суми за козметични продукти?

Vodnokonche
04-16-2014, 14:40
Не бе, не е скъп, няма да тръгна да ти препоръчвам нещо скъпо. Но пак ти казвам, че аз си вземам този на валмарк, защото с други съм имала неприятни ситуации. Важното е да е в точната дневна доза, защото иначе ти казах какво може да предизвика. Принципно ако трябва да съм честна съм доста изненадана затова, че не знаеш за какво служи цинка.

daniela0108
04-17-2014, 09:21
Ама какво като не знам за цинк, човек не може да знае всичко. Нали затова питам за съвети!!!

Vodnokonche
04-22-2014, 08:44
Аз мисля, че тези неща са важни и човек трябва да се интресува и да бъде запознат поне. Без да се обиждаш, де. Ако в организма има недостиг на цинк това се отразява и на имунната система и ставаш по-податлива на всякакви болести. Освен това отслабва зрението, появяват се кожни проблеми. Ето вече знаеш и може сама да си прецениш какво да правиш. Аз само се опитвам да помогна.

daniela0108
04-23-2014, 11:41
Ами не, не се обиждам, няма за какво, но ми се стори, че ме укоряваш, че не знам за тези неща. Мисля все пак, че ще си вземам цинк, само колко време трябва да се пие?

Vodnokonche
04-23-2014, 14:00
Може да се пие и по-дълъг период от време. Аз зареждам задължително поне три месеца годишно, но тя и опаковката която си купувам е голяма и дори остават таблетки. Сто има в нея, но съм сигурна, че валмарк имаха и по-малка опаковка - можеш да провериш.

Vodnokonche
04-23-2014, 14:01
А ти не е задължително все пак да го пиеш три месеца. Можеш да си прецениш сама по какъв начин ти се отразява и като видиш резултатите да кажем след няколко седмици да си решиш дали искаш да продължиш или не.

daniela0108
04-24-2014, 08:56
А колко струва това, което си купуваш, не може ли да ми кажеш цената?

Rakshy
04-24-2014, 20:05
http://www.walmark.eu/bg/Pages/products.aspx?nl_product_id=567 не е чак толкова трудно да си го намериш, не мислиш ли?

http://www.walmark.eu/bg/Pages/products.aspx?nl_product_id=608 ето и това много жени си го купуват. Имаш малко по-малка доза цинк от горните, но пък имаш и витамин Д и калций, което може да е бонус. За магнезия знам, че помага за регулирането на хормоните нещо. Може да ти е по-полезно.

Vodnokonche
04-25-2014, 11:28
Абе не е скъпо бе, аз за сто таблетки давам дванайсе лева - стигат за три месеца и остават дори. Ама пак ти казвам, че има и по-малки опаковки, можеш сама да провериш във всяка аптека

daniela0108
04-28-2014, 11:41
Ами 100 таблетки много ми се стори, затова си взех 30. Наистина не бяха скъпи. От вчера пия, дано наистина да има резултат.

Vodnokonche
04-29-2014, 11:45
Ами хубаво де, ако си доволна ще си вземеш още след това, но голямата опаковка определено излиза още по-изгодно, аз затова си вземам нея.

Vodnokonche
04-29-2014, 11:46
Пиши как ти се отразява!

daniela0108
04-30-2014, 10:49
Нека да видя сега как ще подейства, не съм пила цинк досега, ще кажа после.

daniela0108
04-30-2014, 10:50
Ох, ами нещо деликатно трябва да попитам, може ли да се пие по време на ОНЗИ момент от месеца, че тези дни трябва да е???

Vodnokonche
05-07-2014, 11:33
Извинявай, сега виждам въпроса ти. Няма проблеми за това, което питаш. То по принцип цинк си се препоръчва при проблеми с цикъла. Няма как да ти навреди.

Vodnokonche
05-07-2014, 11:35
Само с дозировката трябва да внимаваш - мисля, че ти казах. Ако пропуснеш веднъж след това да не вземаш двойна доза. Не че нещо ще ти стане, но може малко да си разхлабиш стомаха :)

daniela0108
05-08-2014, 13:10
Разбрах за това. Благодаря все пак за отговора, въпреки че малко късно го получих.

Vodnokonche
05-09-2014, 11:14
По-добре късно отколкото никога! Но пък се надявам че за сметка на това си доволна и вече имаш резултати. Принципно ако имаш някакви други въпроси питай направо.

daniela0108
05-12-2014, 11:06
Ами то няма какво да питам. Не знам колко време трябва да ми мине, за да кажа какво мисля, но засега съм доволна. До към края на месеца сигурно ще ми свърши тази опаковка, която си взех, тогава мога да кажа.

daniela0108
05-12-2014, 11:08
Ама май и на косата се отразява или нещо си въобразявам и аз?

Vodnokonche
05-13-2014, 12:35
Едва ли си въобразяваш. Ама значи наистина ти помогна, много се радвам :)

daniela0108
05-14-2014, 08:13
Ох, добре, благодаря