PDA

View Full Version : ЯБЪЛКИ, МОРКОВИ...



eric_turner
04-09-2014, 13:30
Здравейте! Искам да си направя сок от 2 ябълки, 2 моркова и спанак, но идеята ми да създам тази тема е да ви попитам КАК да го направя, след като нямам такива модерни уреди, блендери и прочие за свеж сок? Имам пасатор, но дали ще стане? Може ли да ми дадете идеи как да направя този сок с пасатор примерно, защото нямам излишни парички за уреди заради моите прищявки. Също така, приемам идеи и за друг вид комбинирани свежи сокове, които са с нормални плодове и зеленчуци и са полезни разбира се! :) (под нормални имам в предвид, да не са някакви нечувани и скъпи!) Споделяйте какво си правите за пиене, какво комбинирате...

The Cheetah
04-09-2014, 13:43
Ем добре де, пробвай с тоя пасатор кво ти коства и пак по- бързо отколкото да правиш тема.
Смесвай каквото ти харесва, опитвай.. не е трудно.
Аз си правя буквално с каквото има в къщи- и с мандарни съм правила, ябълки, круши.. всичко заедно и пак си е ок.

strawberry88
04-09-2014, 15:34
За морковите малко ме съмнява да успееш с пасатор. Освен ако не са варени, за да са меки и да ги направиш на пюре по-лесно. Така мисля аз. :Д Иначе наистина с всичко може да правиш сокове, както казаха. С круши е много вкусно. Ябълки, банани, дори компот можеш да си пасираш и става много готино сокче. :Д ^^

anonymous708973
04-09-2014, 15:39
Спанак с пасатор ми се вижда абсурдно да успееш.
Като цяло при пасатора трябва да имаш някаква течност, за да се получи.

sunshine :**
04-09-2014, 16:24
Аз пробвах с моркови един ден и счупих на мама пасатора :cool: Трудно ще ми се довери пак, за това да попитам сигурно ли е, че с ябълки става да се направи сок, защото не ми се вярва нещо не знам с тези семки по средата...;д

strawberry88
04-09-2014, 16:48
Аз пробвах с моркови един ден и счупих на мама пасатора :cool: Трудно ще ми се довери пак, за това да попитам сигурно ли е, че с ябълки става да се направи сок, защото не ми се вярва нещо не знам с тези семки по средата...;д

Ами ще ги махнеш? Ще я нарежеш на парчета и ще ти е по-лесно. Не цяла ябълка ей така да почнеш да я пасираш. :lol:

anonymous708973
04-09-2014, 17:34
Ох, ама ти сериозно ли мислиш да пасираш цяла ябълка? Белиш, режеш, махаш семките, режеш на кубчета и пак не съм сигурна, че ще се получи.
Ама то бива през плет да не си виждала, ама то това е елементарна мисъл, де.

tori
04-09-2014, 17:42
Ужас. Тва с пасатора е жива подигравка сигурно. Сериозно ли някой не може да се усети, че ябълката се изчиства, обелва и нарязва преди да се прави на смути или сокче?! То тва малко като мацките от даскало като си сменят превръзките в тоалетната - мама не си е свършила работата.

Jaune
04-09-2014, 18:01
Просто ги изяж. :Д

eric_turner
04-09-2014, 18:06
Хехе, а защо да не си направя през лятото фреш от диня, но само и единствено ако сложа цяла 3 кг. диня в пасатора. :D Не го приемай лично.. та ако ги сваря може и да стане нали, все ще пробвам нещо докато се получи, пък ако изобщо не става заделям пари от заплатата и си купувам блендер и такива уредчета. Но като за начало ще пробвам с други неща, благодаря ви! :)

102
04-09-2014, 18:06
То тва малко като мацките от даскало като си сменят превръзките в тоалетната.

Какво имаш предвид ?

eric_turner
04-09-2014, 18:09
Просто ги изяж. :Д

Ами то е лесно да ги изям, аз на ден ям по 2 ябълки и 3 моркова че и повече, иначе нямаше да питам за сокове, то да ти кажа си е така де, естествено че ако си ги ям сурови са още по-хубави, но искам да направя такъв фреш/сок.

Hayashi
04-09-2014, 18:31
Защо държиш да са точно тези плодове? И аз много искам да си купя блендер, но докато си събирам пари за блендер си купих елементарна сокоизтиствачка за цитруси за 12 евро и си правя сок постоянно от тогава. Комбинациите са безброй и все са супер евтини.

eric_turner
04-09-2014, 18:41
Hayashi, ами така е, но сокът от истински морков е толкова прекрасно нещо, иска ми се да пробвам различни напитки с плодове и зеленчуци, и това което съм написала първоначално за морков, ябълка и спанак ще е страхотно още повече ако е домашно приготвено и най-вече - изпълнено с любов. :) А и пия само вода, а такъв сок може да ми се отрази добре рано сутрин. Колкото до сокоизтисвачката, аз също имам, тя е най-обикновена и пластмасова.

tori
04-09-2014, 18:59
Какво имаш предвид ?
То пише нататък в изречението - мама не си е свършила работата.

Едит:

Колкото до сокоизтисвачката, аз също имам, тя е най-обикновена и пластмасова.
Мисля, че вкъщи преди бая време са ми правили сок от ябълка с такава сокоизтисквачка, защо не пробваш?

102
04-09-2014, 19:00
Обясни ми, че ми стана интересно. Сигурно е много елементарно, ама не вдявам.

tori
04-09-2014, 19:03
Ми мацката нагоре в темата мама не я е научила да използва пасатор, а тези от даскало очевидно не знаят как да си хвърлят остатъчните продукти. Колко по-ясно да го кажа? :о

strawberry88
04-09-2014, 19:49
Колкото до сокоизтисвачката, аз също имам, тя е най-обикновена и пластмасова.

Hayashi не искаше да каже, че има като твоята. :Д С тези най-обикновените е невъзможно да изстискаш морков, ябълка или какъвто и да е твърд плод/зеленчук. Те са само за цитрусовите плодове - портокали, груйпфрути, лимони.. ;)

sramejlivkaa
04-09-2014, 20:00
Hayashi не искаше да каже, че има като твоята. :Д С тези най-обикновените е невъзможно да изстискаш морков, ябълка или какъвто и да е твърд плод/зеленчук.

Може от всякъкви плодове да си направиш. Има спициални блендери за фрешове.
Авторке, зощо просто не си купиш. Не месля че са много скъпи, пък и ще ти върши работа много време.

eric_turner
04-09-2014, 20:31
strawberry88 :) Хе-хе..

Ами sramejlivkaa, мисля, че горе пише ясно, че НЕ разполагам с излишни пари за блендер? Аз иначе 'щото не знам, че има специални уреди за фрешове. Четете малко де.

anonymous708973
04-09-2014, 21:01
Обясни ми, че ми стана интересно. Сигурно е много елементарно, ама не вдявам.

Една камара мацки смятат, че е безкрайно нормално да си мятат използваните превръзки в тоалетната или да ги хвърлят от прозореца на общежитието в двора на даскалото, или пък да оставят тоалетната чиния с една камара ситни капчици кръв... по-натуралистична едва ли мога да бъда.

Hayashi
04-09-2014, 21:04
Блендерите са скъпи. При нас най-евтините са около 50 евро, а една ли повечето тинейджъри ги имат като джобни. Но от тези обикновените за цитруси, ако нямат вкъщи, може да си взиме, тъй като са доста достъпни.
Аз също обичам моркови и ябълки, но тъй като си нямам блендер си ги ям директно.
Но ако идеята ти е просто да си правиш хубави сокове, цитрусовите също са много добра идея. Спестяват супер много време в белене и рязане на плодовете. А портокалите и мандарините тъй като съдържат много захар са супер старт на деня.

anonymous708973
04-09-2014, 21:09
Ама ти такова ли си си купила за 12 евро?
http://shop.gamaelit.bg/images/uploads/product/1376656511_WS-18710-2.jpg

Щото това по принцип е суперевтино.

Hayashi
04-09-2014, 21:10
Една камара мацки смятат, че е безкрайно нормално да си мятат използваните превръзки в тоалетната или да ги хвърлят от прозореца на общежитието в двора на даскалото, или пък да оставят тоалетната чиния с една камара ситни капчици кръв... по-натуралистична едва ли мога да бъда.

Ауч! Явно от твърде много време избягвам да влизам в публични тоалетни, защото на такава красота не съм била още свидетел.

Едит: Не, моето е механизирано. xD Върти си се само и си събира сока в една голяма кана, аз само държа плода отгоре.

Dagichka
04-10-2014, 11:42
^цитрус преса се води, и аз имам такова и го бичкам редовно :Д
ама за такива твърди плодове и зеленчуци няма друг начин освен сокоизтисквачки от тия големите, които вървят по 200лв и нагоре за жалост

AliceSw
04-10-2014, 13:17
Добре де, какви са тия смахнати идеи.

Морковът се стърже на ренде, после се минава с пасатора, ако първо се свари ще стане пюре най-обикновено. Ябълката по същия начин, ако е по-сочна може само да се нареже. Със спанака няма проблем абсолютно никакъв.