PDA

View Full Version : Избелване на кожа, как?



thelightbringer
04-09-2014, 17:59
Здравейте, бих искала да ви попитам как мога да избеля кожата на лицето и тялото си? Знам, че ако си роден как да го кажа по-мургав не можеш да избелиш кожата си, при мен не е така аз съм родена със светла кожа просто лятото слънцето ме хваща и потъмнявам лесно и така де в момента тена ми не е равен и бих искала да го изравня като избеля кожата си, но не знам как, уж ползвам избелващ крем с лимон, но не го ползвам редовно и не знам дали въобще ще има ефект с него. Не искам да стана бяла като Снежанка, а просто малко, от малко да изравня тена на лицето и тялото си. Моля ако знаете начини за избелване да споделите, каквито и да са (маски, лосиони, кремове, и др.)

strawberry88
04-09-2014, 19:46
Тези избелващи кремове се използват за пигменти петна, получили се от слънцето. Не за изравняване на тена или побеляване на цялата кожа, ако си мургав. :Д И се използват зимата, защото слънцето е най-слабо. Тена можеш да си изравниш, като първо започнеш да се храниш здравословно и пиеш много вода. Ексфолирането също помага. Има и една домашна маска, която ми е любима - мед и лимон. Мажеш се и стоиш 15-20 минути. После го отмиваш с кръгообразни движения и топла вода. :Д ^^ За предпочитане е меда да е домашен. : )

MaLkaTa_LaDy
04-09-2014, 20:00
http://apteka.framar.bg/30006968/%D0%B3%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%BE-%D0%B0-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-%D1%81%D1%80%D0%B5%D1%89%D1%83-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%B5%D0%BD%D0%B5-30-%D0%BC%D0%BB-isispharma
Ползвах този крем миналата година и кожата ми се избели напълно. Но това само зимата, когато няма слънце и когато излизах задължително слагах слънцезащитен крем. Този тип кремове действат и то много добре, но виж посъветвай се с някой дерматолог кой е най-подходящ за твоята кожа.

Hayashi
04-09-2014, 21:15
Не си слагай лимон по лицето никога! Кожата ти ще стане ужасно фоточувствителна и доста бързо ще се сдобиеш с прекрасни пигментни петна.
Добра грижа за кожата и крем с фактор 50/PA+++ всеки път когато излизам и тенът ми равен по цялото лице целогодишно.

KGVlove
04-09-2014, 21:29
http://apteka.framar.bg/30006968/%D0%B3%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%BE-%D0%B0-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-%D1%81%D1%80%D0%B5%D1%89%D1%83-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%B5%D0%BD%D0%B5-30-%D0%BC%D0%BB-isispharma
Ползвах този крем миналата година и кожата ми се избели напълно. Но това само зимата, когато няма слънце и когато излизах задължително слагах слънцезащитен крем. Този тип кремове действат и то много добре, но виж посъветвай се с някой дерматолог кой е най-подходящ за твоята кожа.

Искам да те попитам цялото лице ли си избелва или някакви петна? Защото аз имам пигментни петна по цялото тяло, но и по лицето. Дали би могъл да ми помогне.

MaLkaTa_LaDy
04-10-2014, 13:32
Искам да те попитам цялото лице ли си избелва или някакви петна? Защото аз имам пигментни петна по цялото тяло, но и по лицето. Дали би могъл да ми помогне.

Аз го ползвах с цел подготовка за химически пилинг, но неминуемо ми избели цялото лице. Вероятно ще помогне и за избелване на петна, но ще ти избели цялостно лицето. Пак казвам обаче, това ми беше предписано от дерматолог, не го купувайте току-така, а направете една бърза консултация с лекар.
П.с. Такъв тип кремове - само зимата и след това каго излизаш трябва да слагаш висок слънцезащитен фактор.

thelightbringer
04-10-2014, 17:06
A каква марка слънцезащитен крем ползвате? И крем или спрей е по-добре?

sunshine :**
04-10-2014, 18:53
Чувала съм, че ориза има избелващо действие.На скоро четох, че японките в миналото така са избелвали лицата си.Аз веднъж си смелях ориз и си направих маска.При продължителна употреба би трябвало да има ефект, но аз го направих веднъж и не мога да дам мнение.Все пак, ако решиш се поразрови в нета има доста такива маски и тоници.

MaLkaTa_LaDy
04-10-2014, 23:57
A каква марка слънцезащитен крем ползвате? И крем или спрей е по-добре?

На Avene и на Bioderma съм ползвала. На Bioderma беше нещо като BB крем, но цвета беше по-тъмен от кожата ми и стоеше ужасно. И в двата случая крема е с много гъста и лепкаво-мазна консистенция и ако имаш мазна кожа, няма да го чувстваш добре върху лицето си.

Hayashi
04-11-2014, 08:24
http://4.bp.blogspot.com/-eIy2pNKUcdk/UskP9vzCRFI/AAAAAAAACnQ/0wU0dOsegZo/s1600/IMG_20140103_091521.JPG


Ето този на Missha купувам вече втори път.

strawberry88
04-11-2014, 10:32
На Avene и на Bioderma съм ползвала. На Bioderma беше нещо като BB крем, но цвета беше по-тъмен от кожата ми и стоеше ужасно. И в двата случая крема е с много гъста и лепкаво-мазна консистенция и ако имаш мазна кожа, няма да го чувстваш добре върху лицето си.

Все едно аз съм го писала. Последното лято обаче си взех флуид на Биодерма, понеже и моята кожа е мазна. Вече само такива ще ползвам. Нищо общо с мазните, тежки кремове. Онова е като вода и все едно нямаш нищо върху кожата. И най-важното - не стои мазно! :Д ^^