PDA

View Full Version : nqkoi da pomogne



wasko___
04-10-2014, 11:56
Здравейте приятели имам един въпрос към вас дано някои може да ми отговори значи на 16 години съм след 2 месеца правя 17 и ми предложиха работа като барман на едно басеинче , но както знаете басейните отварят вратии на 24 май но при положение че аз съм на училище говорих с шефа ако може да ме изчака до 15 юни той се съгласи и каза само да попитам дали мога да започна работа с трудов договор по време на учебните занятия смисъл през другите 15 дена който остават до 30 юни ?

LadyDi
04-10-2014, 12:19
Шефът ти ще сключи трудов договор с теб?

Работодателят ти е длъжен да поиска разрешение от Инспекцията по труда да сключи договор с лице ненавършило 18 години. Разрешението се иска по реда на една наредба 6, която не се прилага за учащи по време на учебната дейност.
Т.е., теб няма кой да те спре да си подпишеш договора, но работодателят ще бъде в нарушение.
И другото - преди да те наеме и за да получи разрешение от Инспекцията, шефът ти трябва да разработи оценка на риска за работното ти място.
Не ми звучи като нещо, което собственик на басейнче с бар би направил.

LadyDi
04-10-2014, 12:20
И друго... ти не учиш ли до 30-ти юни?

Meonesssss
04-10-2014, 12:21
И друго... ти не учиш ли до 30-ти юни?

че то си е казало момчето " през другите 15 дена който остават до 30 юни ? "

LadyDi
04-10-2014, 12:31
че то си е казало момчето " през другите 15 дена който остават до 30 юни ? "

а, моя грешка :cool: нещо грешно съм прочела

yakuza_
04-10-2014, 13:16
и аз като бях 11 клас последните 3 седмици не ходех на даскало, защото работих, нямах договор, тъй като нямах 18 :D

LadyDi
04-10-2014, 13:35
и аз като бях 11 клас последните 3 седмици не ходех на даскало, защото работих, нямах договор, тъй като нямах 18 :D

то принципно не пречи да подпишеш договор, просто работодателят трябва да свърши един куп глупости преди това... и малко хора се наемат да го правят, при условие, че можеш да бачкаш без договор или да си намерят пълнолетен за тая работа

yakuza_
04-10-2014, 15:03
то принципно не пречи да подпишеш договор, просто работодателят трябва да свърши един куп глупости преди това... и малко хора се наемат да го правят, при условие, че можеш да бачкаш без договор или да си намерят пълнолетен за тая работа

да, но проблема беше, че е охранителна фирма, а няма как да кажеш, че като пазач/охрана винаги всичко ще е безопасно

icebulllet14
04-10-2014, 19:50
Опитах, честно, опитах да прочета това, което си написал, но очите ме заболяват само като погледна съобщението ти!

AnarchyBoy
04-10-2014, 19:57
Опитах, честно, опитах да прочета това, което си написал, но очите ме заболяват само като погледна съобщението ти!

Умри.