PDA

View Full Version : Нерви и спокойствие



DisappointedDreamer
04-10-2014, 19:08
Здравейте :Д

Нямам някакви болести и тинтири минтири, но! Допитвам се до вас за съвет.

Как разпускате? 8-) И нямам предвид неща от сорта на "слушам успокояваща музика" или "тренирам". Имам предвид как успявате (ако изобщо го правите) да изчистите изцяло ума си от мисли и чувства?

Напоследък много ми се насъбра откъм нерви, стрес и други глупости. На нервна почва се обривам, получавам нещо като копривна треска, температура и други. Губя себе си и се усещам като горяща свещ; едно чувство на огън и топлина в кръвта, което не мога да накарам да спре и което ме обвзема напълно.

Искам да чуя какво е в състояние да успокои вас. Кое ви кара да се чувствате calm и relaxed?

//малко бакграунд инфо за мен - много енергичен човек съм, не мога да стоя на едно място; ходя, говоря и мисля бързо; страшно емоционална съм в повечето случаи - забелязвам и най-малките детайли и обикновено водя константни битки със себе си - сякаш съм два човека, вместо един :Д. На настроения съм. Спонтанна съм (на моменти). Сериозна, студена и търсеща-сигурност (в други моменти). Често се отнасям (някои от форума биха могли да го потвърдят :Д).

Очаквам отговори :) И благодаря!

едит: забравих да кажа - ям здравословно - не ям шоколад, пържено, хляб. Пия много вода, не пия газирано. Избягвам месо, не ям спагети и други тестени изделия. Разхождам се много на дълги разстояния (10+ км на ден), но не спортувам интензивно.

stynioo
04-10-2014, 19:40
При мен става по два начина.

Масаж.Ходя при една жена - час и половина - два.
После , за определено време , забравям за всичко.Явно ми освобождава напрежението.

Вторият - имам си едно местенце, смея да кажа , че аз го открих, когато ми дойде в повече ходя там.Стоя и наблюдавам реката, природата , животните, откъсвам се от света за 1-2 часа.

На мен ми помагат такива неща , но със сигурност си е от части и индивидуално.

Яко е , че се опитваш да живееш здравословно.Исками се и аз да мога хаха.

an7raks
04-10-2014, 19:53
Като за начало, не си давам толкова зор за глупости от рода на това да имам 6.00 на изпита или да съм добър с всички... Ако все пак ми е криво, яхвам колата, пускам си музичка и пердаша на някъде докато ми мине. По-рано излизах пеш със слушалките някъде из горите...

DisappointedDreamer
04-12-2014, 15:10
Като за начало, не си давам толкова зор за глупости от рода на това да имам 6.00 на изпита или да съм добър с всички...

Хаха, това е трудното. Как го постигна? 8-) Просто, най-малкото нещо е в състояние да ме натъжи/развесели - някой намръщен поглед в автобуса или пък усмивка на дете в парка. Брр. Прекалената ми емоционалност ми е враг и много хора са ми го казвали, включително и лекари, ама... Как да се преборя с нея?

Това с масажа, обаче, е страхотна идея. Бих опитала. Иначе, планирам някакви опити за медитация, пък ще видим докъде ще я докарам. Благодаря за отговорите ви :)

sashinka95
04-12-2014, 16:01
Опитвала ли си да рисуваш, пишеш и въобще да се занимаваш с някакво изкуство. Аз пиша и това е моят отдушник на емоции. Емоционалността не ти е враг, просто трябва да канализираш енергията от емоциите си някъде.

DisappointedDreamer
04-12-2014, 17:46
^Хаха. Пиша отдавна, публикували са ми стихове в списания, но самия процес на писане ме нервира още повече. Имам нужда от нещо, в което не се изискват "ментални" упражнения :Д Нещо, което да изразходи физическата ми енергия и буйност, и това да е различно от спорта, защото и той вече не помага.

draid
04-12-2014, 22:22
Като бях на твоята възраст и малко по-малък бях изключително неуравновесен, избухлив, раздразнителен и способен на лоши неща. С годините успях да постигна доста завидно ниво на спокойствие, уравновесеност и вътрешен мир. Трябва да имаш воля да правиш нещата така както искаш и да не се поддаваш на емоциите. Въпреки всичко когато ми дойде в повече най-добре разпускам като просто се кача на мотора и хвана гората/планината издухам един резервоар с бензин за няколко часа и през това време просто не мисля за нищо. За съжаление в последно време нямам много време за такова разпускане.

Deadlock
04-12-2014, 23:04
Ох, и аз съм така.
Някои методи за релаксация ми помагат за момента, но досега не съм открила как да стана по-спокойна и уравновесена генерално, а силно го искам. Мисля, че е важно да имаш моменти в деня си, в които не правиш абсолютно нищо, единствено лежиш (неподвижно и по гръб най-добре). В това положение, може да правиш body scan meditation, progressive muscle relaxation или коремно дишане, а може и просто да наблюдаваш какво се случва в теб. Препоръчвамти да пробваш и трите споменати, при мен имат ефект. Все си казвам, че ще започна да ги прилагам два пъти дневно по 15 минути, за да видя дългосрочен ефект, но реално ги правя, като стане напечено.

Между другото, съпреживяваш ли прекалено много историите във филми/книги/интернет? Докато другите в киното си седят спокойно и хрупат пуканки, аз сменям сто физиономии, плача, смея се и прочие. Избягвам тежки филми и никога не гледам ужаси, защото не мога да понасям толкова негативни емоции. Когато говоря с някого, долавям (или поне така го чувствам) съзнателно емоциите му дори да ги крие. Случва се и с непознатите в автобуса или другаде. Често ми се струва, че хората underreact-ват на това, което им се случва. ;D Много ме натоварва цялото това чувстване.

102
04-12-2014, 23:28
Влезнах само, за да прочета какво е писала Deadlock. Разбира се не останах разочарован.

Нещо и по темата: Всичко е от нередовното пиене. Може би и от липсата на секс.

DisappointedDreamer
04-13-2014, 05:58
Между другото, съпреживяваш ли прекалено много историите във филми/книги/интернет?

О, да. Не мисля, че някой не го прави, но аз изцяло се потапям в тях и това ми е проблема. Захващам книга и често, когато някое действие или личност в нея противоречи на идеята за 'справедливост', която имам в главата си и просто се побърквам. Захвърлям я, обяснявам на всички колко много я мразя, възмущавам се по хиляди начини с хиляди думички.... и след 2 месеца пак я отварям и продължавам да чета. Този път толкова много се влюбвам в нея, че дори започвам да плача, а накрая имам чувството, че съм изпитала всичките 200 емоции на всичките 100 героя по няколко пъти на макс.

За филмите да не говорим.. На кино обикновено се свивам на седалката и си закривам ушите, защото звукът е прекалено силен. Случва се винаги. Често стискам ръцете на приятелите си или издавам някакви звуци. Често са ми казвали, че имам странно чувство за хумор, защото намирам за смешни неща, които другите изобщо не ги виждат така. Интернетът ми е най-големият враг. И в частност този форум, затова избягвам да пиша (толкова) често и планирам съвсем да го изоставя бавно и малко, по-малко. Ъх.

Не долавям емоциите на другите, поне не така го чувствам. Но доста хора са ми казвали, че имам страшно остро и набито око, когато става дума за преценяване на хората. Почти никога не бъркам в преценката си за тях. Имам чувството, че изпитвам всичко в пъти по-силно от другите, сякаш при мен цветовете са по-ярки, а светът по-истински. Или може би просто преувеличавам.

Изморително е. Страшно изморително е това чувстване. И най-големият ми проблем е може би фактът, че не ги споделям с другиго. Не знам за теб, но аз имам навика да се затварям в себе си, ако съм ядосана или тъжна. И е страшно гадна черта на характерта. И това трябва да променя, мех.

102, хах, изобщо не слагам секса в категория 'проблеми', защото за последните 8 месеца получавам почти всеки ден и е с партньор, който за първи път ме е карал буквално да се треса от наслада :Д

Виж, за пиенето съм съгласна.

xoxi
04-13-2014, 07:12
На мен много ми помага фотографията. Съсредоточаването в някакви детайли, на които никой не обръща внимание. След това часовете прекарани пред компютъра, опитвайки се чрез обработка на снимката, да покажа на другите това, което аз съм видяла, още преди да натисна копчето. Дълъг процес е това, но винаги ми върши работа, когато не съм на кеф. Ако човек ми погледне в галерията, веднага ще разбере кога в какво настроение съм била. Голямо предизвикателство е, но е и много успокояващо да прехвърлиш всичките си емоции, негативизми, мисли и настроения в една снимка. Но си заслужава.
Предпоалгам обаче, това няма да сработи при всички. 8-)
Когато не снимам, обичам просто да ходя. Физическото натоварване много повече ме успокоява от медитацията. Опитвала съм да медитирам, но когато съм кълбо от нерви, абсурд да стоя на едно място и да мисля за нещо друго, различно от това, което ме е изнервило. Веднъж обикалях из парковете и горичките около града 6-7 часа с кучето. Прибрах се без да си чувствам краката, но пък се чувствах много щастлива. 8-)

Dagichka
04-13-2014, 08:03
веднага се сетих за този цитат "Тя нямаше много проблеми,всъщност имаше само един - чувствителност.".
не знам, и аз не съм намерила категорично начина, по който да се справям, но засега ми помага просто да спра, да седна за малко и да се "самопрегърна", като с дланите си усещам дишането си и как се мърдат нагоре-надолу дробовете ми и тва ми действа адски успокоително.

DisappointedDreamer
04-13-2014, 08:34
^Мен това ме стресира още повече - самото усещане, че съм жива, че ми тупти сърцето и ми се мърдат дробовете. Настръхвам дори :Д

Ох, явно няма лесно 'лечение' няма проблема, и ще трябва се науча просто да се контролирам. Да си 'опитомя' емоциите.

SHPAIdURmeN
04-13-2014, 09:20
Животните също помагат. За пет минути да го галиш или да седиш при него, няма да мислиш... Ако трябва ще си мислиш, че не трябва да мислиш. :D

П.С. Виж си ЛС

Deadlock
04-13-2014, 10:34
Погледни това и кажи дали ти се струва смислено:
1 (http://en.wikipedia.org/wiki/Highly_sensitive_person)
2 (http://www.hsperson.com/pages/test.htm)

DisappointedDreamer
04-13-2014, 12:37
Other people's moods affect me.

I find myself needing to withdraw during busy days,into bed or into a darkened room or any place where I can have some privacy and relief from stimulation.

I am easily overwhelmed by things like bright lights, strong smells,coarse fabrics,or sirens close by.

I am made uncomfortable by loud noises.

I am deeply moved by the arts or music.

I startle easily.

When I was a child, my parents or teachers seemed to see me as sensitive or shy.

When I must compete or be observed while performing a task, I become so nervous or shaky that I do much worse than I would otherwise.

Всичките са в десетката. И други важат, но не толкова.

Погледнах и първия сайт, но ми е трудно да се определя като само едно 'нещо'. Преди време Блаб от форума ми беше разчела наталната карта (зодии и прочее) и беше казала, че Сатурн ми е в Овен, които са пълни противоположности.

Копирам мнението и:

Сатурн е в падение в Овен. това абсолютно противоположни енергии. овенът иска да води, да открива, иска революции, действия, рискове, иска да го гледат, да се показва, жадува действие, постоянна промяна. докато Сатурн е консервативен, традиционалист, сдържан, рационален, скептичен, изчакващ, той е трудещ се, инат, търпелив... предполагам, че това би следвало да се отразява в личността ти под формата на някакви крайни нагласи/настроения - от свръхувереност, инициативност, живина и екстравертност, до съмнение, недостатъчно самочувствие, увереност.

Иии тя уцели в десетката. Аз съм една постоянно раздвоена личност. Раздвоена между това да съм общителна и затворена; свръхувереност и ниско самочувствие; пъргъвина/енергичност и жестока отпадналост; спонтанен и сдържан; либерален и традиционалист. Наясно съм, че същия феномен присъства във всеки един от нас през определена част от живота ни, но при мен (като че ли) е много по-остро изразено.

Напоследък, дори не мога да отговоря на прости въпроси като "кой ти е любимия цвят или книга", просто защото всичко зависи от това дали в мен, в момента, царува денят или нощта, бялото или черното. Бр, приятелят ми се шегува, че съм хубава комбинация и от двете, наричайки ме "twilight", ама си е плашещо чувство.

//звуча като инвалид.
ъх.

Yoo reTo G
04-13-2014, 12:50
" И най-големият ми проблем е може би фактът, че не ги споделям с другиго. " Каза ти

Ми тогава ги споделяй с мен ако искаш :) пиши ми на skype - aleks.gabrovski
Виж си ЛС

DisappointedDreamer
04-13-2014, 13:12
Нищо нямам на ЛС :Д

Getyourfreakon
04-13-2014, 13:54
Някой може ли да обясни как се правят body scan meditation и progressive muscle relaxation. :)

DisappointedDreamer
04-13-2014, 14:02
^Единственото, което знам за тях е, че общо взето лежиш по гръб със затворени очи и концентрираш ума си върху всяка част от тялото си, като обикновено започваш от пръстите на краката. Целта е да идентифицираш различни части от тялото си и да отпуснеш мускулите там, докато накрая цялото ти тяло е в състояние на muscle relaxation. :Д

Getyourfreakon
04-13-2014, 14:11
Благодаря, ще опитам да го направя

Deadlock
04-13-2014, 16:35
Гугълни ги! :)

Ivaaaaa
04-14-2014, 10:41
цитираш некви зодии, рили? я по-сериозно. тази ммм.. хиперактивност (?), която описваш е отблъскваща, товареща и дразнеща. защо се напъваш толкова? заслужава ли си? сама си се вкарала във филма. излез. нямаш реален проблем. спри да говориш/общуваш за един ден. остани сама със себе си, изолирай се, отдалечи се от света..поне за ден.

DisappointedDreamer
04-14-2014, 10:55
цитираш некви зодии, рили? я по-сериозно. тази ммм.. хиперактивност (?), която описваш е отблъскваща, товареща и дразнеща. защо се напъваш толкова? заслужава ли си? сама си се вкарала във филма. излез. нямаш реален проблем. спри да говориш/общуваш за един ден. остани сама със себе си, изолирай се, отдалечи се от света..поне за ден.

Многооо плосък отговор.
Не съм се вкарала в никакви филми. Разпускането е нещо съвсем нормално, което всички правят, защото ежедневието ни е изпълнено със стрес и други глупости. Пожелах просто другите потребители да го идентифицират и назоват при тях.

Не се напъвам изобщо. Не знам защо трябва да е отблъскваща и дразнеща, щом не я натяквам на никого. Не е като да съм те хванала за ръка и да те 'напъвам' заедно с мен, нали? Тогава защо изобщо ти пречи? Обикновено я 'пускам на воля', когато съм сама или с приятел, и тя не се проявява постоянно в мен. Всъщност, дори я визирам като стимул, който ме движи напред. Дава ми енергия. Амбицира ме.

Общо взето пак повтарям - не се напъвам, идващо си е от мен, досущ както примерно мързелът в теб (хахахах).

Не говоря за 'проблем'. Поне не го визирам като такъв. А това 'остани със себе си' и дрън дрън, е пълна глупост, защото през една огромнаааа част от времето, в което се чувствам по описания от мен начин в първоначалния ми пост става точно, когато съм сама и (следователно) неговорейки с никого.

Не знам за какво вкарване във филма говорим... Погледни си поста в дневника, погледни и тази тема и ми кажи, че аз съм се вкарала във филм :Д

Не се обиждай. А, и благодаря за включването ти по темата.

DisappointedDreamer
04-14-2014, 11:03
А, бтв. Въздържай се от такива мнения само, защото на теб не ти е кеф в живота или не вярваш, че някого може наистина да го тормози нещо, макар и това 'нещо' той да си самовнушава. 'Щото и аз не вярвах, че здрав, млад и прав младеж на 18 има 'проблем', докато не опита да се самоубие пред очите ми.

Просто съвет. :)

G3GaSa
04-14-2014, 11:11
Их винаги ми е било потискащо в такива странни теми.
@DisappointedDreamer - Просто изключи MacBook/а, за 2,3,4,5-дни и се занимавай с съвсем други неща, в вкъщи/извън.
@xoxi - това с фотографията ДА, на мен също много ми помага да се отпусна, особено когато редактирам снимки мм "втренчил съм се дълбоко и не мисля за нищо" другия начин е когато пиша сайт или правя темплейт, също съм много съсредоточен.

girlwithblueeyes
04-14-2014, 11:22
Ива в случая става въпрос за опредален характер и начин на живот . На мен например ежедневното висене по кафенето и пред дивана са ми толкова непонятни. Човек както и да живее има нужда от малко релаксация и отпускане . Това как ще разпуска човек си зависи от самият него. Не виждам нищо несериозно в темата.

Маги .
Аз имам подобен проблем . Мозъкат ми насторен така че да мисли за всичко друго но не и да се отпусне. Вместо да релаксирам аз все ще мисля или за някой проект или за нещо . Имам приятелка която дори ме заплаши че в мен се крие бъдещ работохолик:D понеже аз дори не знам как да си почивам пълноценно . Единственото нещо което ме отпуска до известна степен е гореща вана с ароматни свещи и хубава музика . Опитвала съм и масажи и йога дори пътувания но пак мисля че толкова многоо неща. Просто трябва да опиташ различни неща и да откриеш идеалното за теб .Опитай с горещ душ или медитация или с разходки сред природата за да видиш това което на теб ти харесва . На мен например масажа въобще не ми помогна а ме изнерви още повече . Майката на моя съотборничка шие гоблени например ,имам позната която разпуска със кардио тренировки просто защото ежедневно седи зад монитора на работата и й липсва някаква активност.
Аз също ще следя темата защото мисля че е хубаво човек да си намери свой начин за релакс прекаленото натоварване на мислите не е добро решение .

DisappointedDreamer
04-14-2014, 11:36
Их винаги ми е било потискащо в такива странни теми.
@DisappointedDreamer - Просто изключи MacBook/а, за 2,3,4,5-дни и се занимавай с съвсем други неща, в вкъщи/извън.

Това е причината отчасти да пусна темата. Не мога да си позволя да изключа Мак-а за седмица, защото завършвам тази година и след по-малко от 3 седмици имам 16 изпита един след друг, които трябва да държа в рамките на 10 дни.

Мисълта ми е, че аз търся методи за релаксиране, когато ние самите сме под огромно напрежение и не можем да си позволим да избягаме в планината, без контакт със света. :Д

Мони, благодаря за подкрепата и идеите!

tireheb
04-14-2014, 11:44
искам да напиша нещо по темата, ама не мога
в смисъл, трудно ми е да вербализирам мислите си
реално винаги съм бил супер спокоен и.. летаргичен хд на границата с апатията
и винаги ми е било чудно, когато хората не могат просто да си кажат "заеби, все тая"
единственото нещо, което правя, когато мноо се поизнервя, е да туря слушалките и да отида там на едни люлки пред блока на дядо ми, дето висях, когато бях хлапе
и тъй... просто по-спокойно. ако ще да си фейлнеш 16/16 изпита, някво.. УОЕВА. нема да е краят на света, ше ги вземеш по-късно.

сори, в общи линии никъв съвет не дадох и нищо по темата не казах
АМА БЕШЕ ОТ СЪРЦЕ :С

girlwithblueeyes
04-14-2014, 11:44
А със сънят имаш ли някакви проблеми защото недостатъчното наспиване също товари мислите .

G3GaSa
04-14-2014, 11:51
Това е причината отчасти да пусна темата. Не мога да си позволя да изключа Мак-а за седмица, защото завършвам тази година и след по-малко от 3 седмици имам 16 изпита един след друг, които трябва да държа в рамките на 10 дни.

Мисълта ми е, че аз търся методи за релаксиране, когато ние самите сме под огромно напрежение и не можем да си позволим да избягаме в планината, без контакт със света. :Д

Мони, благодаря за подкрепата и идеите!

Ами съжалявам, в такъв случай учи колкото можеш но не до такава степен, че вечерта да те боли главата!
След като избуташ изпитите "не мисли как ще се справиш" (успех)
Задай си въпроса, кое точно те натоварва? Кое е това, което те кара да мислиш толкова много за него след него?
Опитай се, да не бъдеш толкова емоционална и да не обръщаш внимание на детайли които биха те "подразнили"
Сама трябва да се справиш и да разбереш, кое те успокоява. (Но пак казвам не мисля, че стоенето пред мак-а помага)

За мен: Тема без точен отговор.

DisappointedDreamer
04-14-2014, 12:06
и тъй... просто по-спокойно. ако ще да си фейлнеш 16/16 изпита, някво.. УОЕВА. нема да е краят на света, ше ги вземеш по-късно.

сори, в общи линии никъв съвет не дадох и нищо по темата не казах
АМА БЕШЕ ОТ СЪРЦЕ :С

Не мога да фейлна 16-те изпита, защото върху тях се базира цялата ми диплома за гимназиално образование. Ако трябва да ги държа отново, трябва да плащам безбожно висока сума пари. Това не ми е проблем, обаче. Това, което ме кара да уча като побъркана за момента е фактът, че изкарвам 6-ци на едните изпити, а на другите 7-ци (7 е най-високата оценка), което автоматично прави сумарната ми оценка по предмета 6-ца. А аз искам 7-ци :Д

Благодаря, иначе, за отговорът ти!

http://mrwgifs.com/wp-content/uploads/2014/01/Zach-Galifianakis-Thank-You-Gif-To-An-Insult-In-The-Hangover.gif

Мони, проблеми със съня нямам. :Д Лягам рано, ставам рано. И тъй. Говоря, ходя и пея дори насън, така че това би могло да се причисли като проблем 8-)

G3GaSa, разбира се, че темата няма точен отговор. Самия въпрос в нея не изисква отговори от рода на "да" или "не". Но и аз не търся точни отговори. Търся съвети, от които бих могла да съставя отговор. Трудни въпроси задаваш :Д Мерси все пак за включването ти.

yakuza_
04-14-2014, 12:10
Пия. Като цяло нямам проблем с нервите и спокойствието.

girlwithblueeyes
04-14-2014, 12:14
Питам защото аз години страдах от безсъние и сега заспивам 9 и ставам в 4 сутринта. А това с говоренето на сън ми е толкова познато:D случвало ми се и да плача насън и да крещя . Кофти е защото после не знам дали е от това или от буденето по 2-3 пъти но на сутринта се чувствам ужасно . И все едно въобще не съм спала.

Защо не опиташ с рисуване ?

G3GaSa
04-14-2014, 12:22
ХъХ, ти тук знаеш ли до колко са?
20 и нещо.
В такъв случай, ти си задай по-елементарни въпроси. :Д
Например: Има ли нещо което те дразни в ежедневието? Обръщаш ли внимание на неща, на които не трябва?
Например аз, одеве започнах да си чистя хладилника :D обаче ме мързи да си изкарам абсолютно всичко, и сега мислите ми са насочени върху хладилника! "Как ще се успокоя ли? когато си свърша работата напълно"

mayaaa
04-14-2014, 13:35
Абе, на Ива коментара не беше толкова зле, от страна на това, че такива коментари са с цел да те "зашлевят" и да осъзнаеш как се вглъбяваш излишно в нещата. Друг въпрос е дали е уцелила темата за него.
Не знам дали е от сегашното ми настроение, но от както отворих темата, в главата ми се върти "горещ душ". :cool: Иначе, като се разхождаш имаш ли си определен "маршрут"? Ако имаш, пробвай да отидеш на random място, възможно най-слабо познато и да си се разхождаш "на където ти видят очите". На мен това ми е вършило добра работа.

DisappointedDreamer
04-14-2014, 13:53
^Нямам маршрут. Разхождам се безцелно из улиците на Стокхолм.

Мони, рисуване - йок :Д

Ivaaaaa
04-14-2014, 17:10
Абе, на Ива коментара не беше толкова зле, от страна на това, че такива коментари са с цел да те "зашлевят" и да осъзнаеш как се вглъбяваш излишно в нещата. Друг въпрос е дали е уцелила темата за него.


мда, доколкото прочетох съм по темата. нямах за цел да се заяждам.

ДД, отново се впусна в хиляди обяснения. просто ти дадох съвет и казах как аз се отърсвам от напрежението. колкото до тва с филмите - явно сме мн различни жанрове :)

an7raks
04-19-2014, 09:41
Хаха, това е трудното. Как го постигна? 8-)
А, нз.. :D При мен беше просто до възраст... Някъде докъм 8-ми клас бях нервак и се впрягах във всичко, сега усещам как от година на година все по-малко ми пука. :)

kalpazanka
04-19-2014, 14:25
Чета вицове, отварям форума, чета книга...

След натоварен работен ден се втурвам да бърша прах, да мия прозорци, да мия пода, да тупам и подреждам. Ако свърша всичко това и все още ми е нервно, ме избива на ядене и постоянно търся нещо за хрупане. Работата е такава, че работя с всякакви хора и това ми се отразява.

s0b1esk1
04-20-2014, 21:31
Обърнете се към кварталния дилър възможно най-бързо, а други да го сменят

Bitch_Please
04-30-2014, 00:18
Пуша трева. :D