PDA

View Full Version : Пак съм аз,пак съм аз



Marilyn Monroe
04-11-2014, 15:33
Здравейтеее! Може и да не ви се занимава да четете и да ми давате съвети ,но ще го напиша поне да си излея душата.
Момиче на 18 съм и проблемът ми е следния : нямам приятели. Не съм затворен човек ,не е било винаги така ,но напоследък просто няма къде да ги срещна ,защото си стоя само в нас. Може би положението е такова от около 1-2 години ,но чак сега(преди около 3-4 месеца)погледнах реално на нещата и почувствах нужда да спра да се самозалъгвам.Всъщност стана така ,че единствената "приятелка",която имах постоянно си сменяше гаджетата и ме пренебрегваше заради тях.Винаги гаджетата и са били на преден план и аз търпях не за друго ,а защото знаех ,че положението ще е сегашното :ако се скарам с нея няма да остане човек ,с когото мога да изляза поне на една разходка. Малко е странно всъщност ,защото с нея сме излизали на разходка10-15 пъти,а се познаваме от около 10 години , на дискотека заедно не сме ходили,на кафе също ,виждахме се в тях или в нас да пием кафе и няколко пъти се уговаряхме да ходим на разходка някъде ,но сегашното и гадже прецакваше всичко като почваше да и се тръшка ,да и обяснява как аз съм искала да ги разделя ,защото няма да са заедно 2 часа понеже едва ли не тя се беше изнесла в тях и прекарваха всяка една свободна минута заедно. Заради него се скарахме преди 2 месеца и от тогава тя ми писа 2 или 3 пъти и ми се извинява обаче аз не възлагах големи надежди нещо да се промени и преди около 1 месец вече започнахме даже да не се поглеждаме като се разминаваме по улиците.
Та сега всъщност аз ,която нищо не съм направила съм изиграната те са си двамцата ,а аз се побърквам стоейки по 7 дена само вкъщи.Ставам сутрин ,отивам на училище,прибирам се и се започва :гледам телевизия,стоя на лаптопа и това е докато не стане време да си лягам.Градът ,в който живея не е Варна както пише ,но не искам да споменавам от къде съм.Ако някой е толкова любопитен може да ми пише съобщение.Та така де въпросът е ,че дори и в голям град да си всички хора са си оформили някакви компанийки ,с които си излизат и е трудно да се впишеш в дадена компания.
Понеже наще са много притеснителни до скоро не ме пускаха на дискотека и аз се съобразявах с мнението им нищо ,че съм пълнолетна и като ме канеха съучениците ми аз все им отказвах сега наще ми казват излез ,отиди на дискотека е като няма с кой намеквам им на хората ,че ми се ходи на дискотека обаче те са компания 8 човека 6 от които са момчета и аз нямам нищо общо с тях пък и ще е малко странно ейтака един ден да им се появя в компанията.
Знам ,че за да се запозная с някого трябва да изляза от тъпия апартамент ,но ми се вижда странно да отида сама на кафе или сама на дискотека . Побърквам се вече ,не издържам .
Болно ми е като гледам хората как всяка петък или събота вечер са на дискотека ,а аз си лягам в 23:00 ,защото нямам какво да правя .
Даже и родителите ми не са решение на проблема ,защото по дискотеки не им се ходи . Казват стари сме за там и не знам как да си намеря някого,с когото да изляза . :(
Благодаря,че отделихте от ценното си време :)

Mozzela
04-11-2014, 15:42
тренирай нещо, което ти е интересно.Спортът е здраве, а и ще срещнеш приятелки с общи интереси.

Marilyn Monroe
04-11-2014, 15:46
тренирай нещо, което ти е интересно.Спортът е здраве, а и ще срещнеш приятелки с общи интереси.
Няма за кога да се записвам понеже тази година завършвам,предстоят ми матури и трябва да уча за тях и го правя обаче имам нужда да се разтоваря ,да изляза за 5-6 часа я на кафе ,я някъде на разходка.Не мога да съм постоянно над учебниците ,защото няма с кого да изляза.

Mozzela
04-11-2014, 15:57
значи имаш време да излезеш на кафе и дискотеки, ама нямаш време за спорт..Три пъти в седмицата по един час, кво толкова.. ти няма да ходиш по някакви турнири, мачове и такива, ами ще се разтовариш, малко да изхвърлиш стреса.пък и така ще си намериш приятели със сигурност.

Marilyn Monroe
04-11-2014, 16:05
значи имаш време да излезеш на кафе и дискотеки, ама нямаш време за спорт..Три пъти в седмицата по един час, кво толкова.. ти няма да ходиш по някакви турнири, мачове и такива, ами ще се разтовариш, малко да изхвърлиш стреса.пък и така ще си намериш приятели със сигурност.

Не ме разбра аз приятели не си търся ,защото виждам,че такива хора са рядкост и не вярвам ,че скоро ще си намеря истински приятели тъй като съм наивна и хората се възползват от това ,обаче стига толкова. Колкото до спорта ходих на фитнес и нищо само мъже,мъже и мъже . Не си търся гадже ,а по-скоро приятелка ама и момче става в краен случай. Не за друго обаче не вярвам като му приказвам женските си просотии да ме разбира и да може да ми помогне със съветите си .
По скоро търся си някой,с който мога да изляза и да си кажа 2-3 думи ,да изляза да се позабавлявам . В къщи спортувам и правя упражнения ,така че не виждам какъв е смисъла да се записвам на някакъв спорт да тренирам ,тъй като дай боже след 2-3 месеца ако ме приемат там където искам ще напусна града ,в който съм в момента . :)
А и градът е малък и няма толкова възможности за запознанство има отбори към разните училища ,има 5 фитнеса,3 дискотеки и 4-5 кафета .

Благодаря все пак за съвета ! :)

Mozzela
04-11-2014, 16:38
еми разбрах те.Но какво като са мъже, биха те запознали с компанията си, ако имат такава.

Lighting
04-11-2014, 17:28
Общувай по-често с хората и след време ще видиш, че ще си намериш компанийка.

ПС ако видиш, че някой те гаври или ти обижда изчезвай веднага. :D

Marilyn Monroe
04-11-2014, 18:40
еми разбрах те.Но какво като са мъже, биха те запознали с компанията си, ако имат такава.
Ами не ми пречи ,че са мъже ,обаче не виждам какво мога да правя аз със 30 годишни мъже .Защото във фитнесa са на толкова нaй -младият да е на 28 ,а и вече не ходя ,така че този вариант отпада :D

Marilyn Monroe
04-11-2014, 18:47
Общувай по-често с хората и след време ще видиш, че ще си намериш компанийка.

ПС ако видиш, че някой те гаври или ти обижда изчезвай веднага. :D

Не съм спирала да общувам обаче заради тази коврa си оставих всички приятели и сега аз съм сaмa ..
Сега не мога да тръгна да се моля на рaзни хора да излезем, просто не съм такъв човек .Всеки си имa достойнство и осъзнавам,че за всичко аз съм си виновна така е като вярваш прекалено на хорaтa .

Lighting
04-12-2014, 06:59
Излизай по-често, макар и самa. Присъединявай се към общи игри като футбол, шах, тенис или нещо от сорта - така все ще се намери някого, на когото да допаднеш. Бъди винаги себе си и не слагай маска пред хората, така ще могат да те опознаят по - добре. Можеш също, да потърсиш скайпа на някого от твоя град, да се запознаете и ако си допадате като приятели - да се сприятелите.

Пък и приятелят не служи само за купони и забавления, той е нещо много повече от това... Сигурeн съм, че ще успееш да го разбереш след време - (за всичко се иска време... без изключения). Бъди търпелива, и най - вече - упорита.