PDA

View Full Version : TOEFL IBT



BuBzzz
04-11-2014, 17:35
Здравейте приятели,

след 15 дни имам изпит TOEFL и исках да попитам дали някой го е държал за да ми каже как е било,защото съм много притеснена.Уж уча,горе-долу добри резултати изкарвам на пробните тестове,но пак много се притеснявам.Мисля,че най-лошата част ми е ГОВОРЕНЕТО.Просто за тези 15 секунди не мога да си приготвя отговора.Моля Ви,ако някой го е държал да ми каже как е минало :(

cookie dough
04-11-2014, 17:53
Държах го преди няколко години, мина добре, въпреки че и аз мразех частта с говоренето. Трябва да се подготвиш психически за слушалки, които не изолират шума около теб и за това много хора в залата да започнат да говорят едновременно и да стане малка какафония. Като цяло това е най-необмислената част от целия изпит, но е абсолютно изпълнима. Не се притеснявай излишно. :) За кандидатстване в чужбина ли ти трябва?

BuBzzz
04-11-2014, 19:26
Да,ще заминавам да уча в Америка,но понеже съм със спорт ми искат 60+ точки.Не знам просто,колкото повече наближава,толкова повече се притеснявам,а даже и сънувам,че съм на изпит всяка вечер :(

UnkNoWn12
04-11-2014, 20:31
Не бива толкова да се притесняваш, че чак да го сънуваш тоя изпит всяка вечер. И на мен проблема ми беше говоренето, но около седмица преди изпита си изтеглих от замунда примерни варианти и им правих по няколко пъти сппийкингите. В крайна сметка имах 26/30 на спийкинга, така че недей да се плашиш. :)

cookie dough
04-11-2014, 21:20
Само 60+? Изпитът не е труден, а максимумът е 120, така че няма от какво да се притесняваш. За говоренето, важното е да успееш да формулираш нещо за тия 15 сек, в никакъв случай недей да мълчиш или да го премисляш дълго. Те не искат да кажеш нещо особено оригинално, а просто да говориш граматически вярно. Успех!

BuBzzz
04-12-2014, 07:53
А вие колко точки изкарахте?На говоренето има и такива където четеш,слушаш и после свъзраш двата текста.Обаче този текст където се чете после има ли го като отговаряш на въпроса?защото ако го няма аз се чудя да го чета ли да записвам бележки ли какво да правя :(

cookie dough
04-12-2014, 11:10
Ох не съм сигурна, държах го преди няколко години и съм забравила детайлите по отделните теми. По-добре някой по-скорошен да ти каже. Иначе аз изкарах 108 тогава. Иначе тук има някакви стратегии за Reading. http://www.tcyonline.com/toefl/str_read.php

anonymous708973
04-12-2014, 11:17
60+ точки и се притесняваш?
Че не знам кой не може да ги изкара, трябва да си някакъв пълен малоумник.

BuBzzz
04-12-2014, 12:10
Е да така е ,но аз не съм учила в езикова гимназия

anonymous708973
04-12-2014, 12:31
Няма значение.
Ако беше с английски, щеше да гониш цели като CAE и CPE.
А ако английският ти беше втори, така или иначе щеше да се готвиш сама, защото в училище нивото на втория език е смешно.

Съученичка, на която английският й се води втори език, изкара 118. 60 е просто... смешно. С тия точки ти искат доказателство, че не си умствено изостанала и че можеш да попиташ за посоки, ако се изгубиш.

BuBzzz
04-12-2014, 14:30
Аз вчера правих четене и слушане и от двете изкарах 52,другите все някак ще ги взема от другите секции.Дано се представя и така на изпита