PDA

View Full Version : НАТФИЗ, ЮЗУ или ПУ



Jorgge
04-12-2014, 16:56
Здравейте! Конкретно за специалността Актьорско майсторство за драматичен театър. Чувал съм много отрицателни коментари за тази специалност в ЮЗУ и ПУ. Пък и като цяло в България... Но все пак, заслужава ли си да се учи актьорско в ЮЗУ или ПУ?

Devilsplaymate
04-13-2014, 00:19
Далеч не мога да ти отговоря компетентно, но... като ще е гарга да е рошава, нали? Защо не пробваш във НАТФИЗ?

Jorgge
04-13-2014, 15:37
Далеч не мога да ти отговоря компетентно, но... като ще е гарга да е рошава, нали? Защо не пробваш във НАТФИЗ?
Ами да, най-вероятно там ще е. Иначе още се чудя дали си заслужава... В България няма кой знае каква реализация... да не казвам никаква. Проблемът е там, че в момента съм 11 клас и успехът ми през всички години е 6.00 и някак си всички ми повтарят, че ще е разсип на потенциал ако запиша Актьорско майсторство. Мен не ме бърка слабото заплащане - тук актьорите не са много ценени... пък и кой е в крайна сметка?

starr21
04-14-2014, 18:36
Щом искаш актьорско,записваш актьорско ;) Това си е твоят живот все пак :) Но замислял/а ли си се да учиш актьорско майсторство в друга държава? Да,доста по-скъпичко е,но ако това е,което искаш си заслужава :) Иначе НАТФИЗ е най-добрият избор ;) :)

Jorgge
04-15-2014, 18:29
Щом искаш актьорско,записваш актьорско ;) Това си е твоят живот все пак :) Но замислял/а ли си се да учиш актьорско майсторство в друга държава? Да,доста по-скъпичко е,но ако това е,което искаш си заслужава :) Иначе НАТФИЗ е най-добрият избор ;) :)
Замислял съм се и за чужбина - да. В езикова гимназия съм с първи език английски и втори испански. Знам, че чужбина е в пъти по-добрият избор, но за съжаление семейството ми няма как да си го позволи. Иначе НАТФИЗ си ми е изборът. :)

starr21
04-16-2014, 17:30
И моето,също :) Но,аз реших да взимам заем :)

Devilsplaymate
04-17-2014, 22:27
Щом искаш актьорско,записваш актьорско ;) Това си е твоят живот все пак :) Но замислял/а ли си се да учиш актьорско майсторство в друга държава? Да,доста по-скъпичко е,но ако това е,което искаш си заслужава :) Иначе НАТФИЗ е най-добрият избор ;) :)

Подкрепям напълно. Най-малкото трябва поне да опиташ (сега, нали... при тези неща, както и при пеенето, го има момента, че трябва да има и таланта все пак.)
Относно обучението в чужбина - дипломата е лесна работа (сравнително), защо не провериш как стоят нещата например със стипендия? Често се организират във университетите и във НДК "Дни на кариерата" и още разни подобни мероприятия, които са много полезни точно за това, както и за различни езикови курсове.
По принцип за доста специалности обучението е безплатно, ако взимаш и стипендия преспокойно можеш да живееш с нея, даже и да поспестиш (мисля, че в Германия е безплатно обучението, и стипендиите са около 500 евро. Но това май е за магистратура.)