PDA

View Full Version : Wndows 8/8.1 ?



Ivan4o0o0
04-13-2014, 08:44
Здравейте съфорумници, искам да ви питам каква е разликата между Windows 8/8.1?
1. Искам да попитам дали игри като http://prikachi.com/images/291/7255291d.jpg и разни други като League Of Legends, Lineage 2, Aion, Need For Speed (сериите) и т.н. ще вървят? (това ми е най-важно)
2. Другото което искам да попитам е дали мога да си използвам нормално Microsoft Office 2003, Fraps, Skype, и на Adobe Photoshop и After Effects CS5?
3. По-лека ли е Windows 8/8.1 от Windows 7 и има ли смисъл да минавам на нея или да я инсталирам на другия си дял (2ри windows)?

yakuza_
04-13-2014, 10:14
Игрите най-вероятно ще вървят (зависи за коя от всичките НФС говориш), доколкото знам прозорец 8 зареждал малко по-бързо, но за мен прозорец 7 ще е новия ХП.

Ivan4o0o0
04-13-2014, 10:22
Еми тея от стийм дето са като CS:GO и L4D2 съм чувал, че имали проблеми с пускане или FPS и т.н., а относно NFS, ще е Undercover. А за програмите можеш ли да кажеш нещо?

yakuza_
04-13-2014, 10:39
За програмиране нямам идея, но ако е нещо на visual studio едва ли ще има проблеми. Не вярвам майкорософт да си създават проблем с тяхна ОС.

Ivan4o0o0
04-13-2014, 13:41
Някой да има друга информация по темата?

ragnarokus
04-13-2014, 14:18
Аз съм с windows 8 и няма нещо което да не ми е тръгвало досега.

Ivan4o0o0
04-13-2014, 15:56
Аз съм с windows 8 и няма нещо което да не ми е тръгвало досега.

На коя версия си (Core, Pro, Enterprise)? Има ли смисъл от закупуването му? И по-добра ли е според теб от Win7 ?

JDeel
04-13-2014, 22:34
Има доста информация из нета за разликите. Разликата не е кой знае колко голяма, примерно добавили са някакъв вид Start бутон, малко по-лесно се навигира и из Metro частта (ако си нещо с тъч скрийн примерно) и други такива дреболии.

Чак пък по-леко от Windows 7, едва ли. Тук има малко разлики в оперирането с програмите, примерно на 8/8.1 не може напълно да се спре UAC по нормалния начин, защото програмите от Metro дизайна го изискват. Иначе пак си пълни разни папки с боклуци - там Program Data, App Data, WinSxS, не знам си къде още...

Инсталирано начисто мисля че беше около 15 GB или по-малко. Има и една съществена разлика като се инсталира 8-та - в процеса на инсталиране те кара да си правиш Microsoft акаунт и да се логваш с него. Не знам каква е тая глупост, ама по едни пътища неведоми можеш все пак да си го инсталираш както е обичайно с локален акаунт. Питай гугъл за повече инфо.

За игри идея си нямам, програмите си вървят. Общо взето Windows 8 = Windows 7 + Metro. Хубаво е за лаптопче с тъчскрийн, иначе не знам що ще ти е, ама не пречи да си го пробваш.

Ivan4o0o0
04-14-2014, 05:16
Благодаря за информацията :)

MaGuSs
04-14-2014, 23:26
Благодаря за информацията :)

За регистрацията при инсталация, дърпаш кабела на нета, пишеш твой мейл все пак нещо съществуващо, то си рпави локален акаунт, като не намери интернет конекция и си продължава нататък. W8 Определено е по-бърза ОС от W7. Няма какво да спорим. Каквото и да ми говорят аз съм ги тествал и двете системи на моя компютър и виждам разликата. Със W8 Enterprise x64 съм. За игри и програми за сега съм нямал ниаккви проблеми.

Microsoft акаунта се прави, за да можеш да синхронизираш информация ако ползваш и телефон с WP OS и един вид защита на информация и лицензии и тем побони. На нас в България не ни трявбат такива екстри :D

Ivan4o0o0
04-15-2014, 05:25
:D можеш ли да ми дадеш торент на твоя Win8?