PDA

View Full Version : има ли опасност от зачеване ?



bebeto__
04-13-2014, 20:16
Здравейте , за първи път ми се случва такова нещо и малко се колебая дали да не взема Ескапел ... Имам сериозен приятел от 3 години правим си секс без презерватив... По принцип след всеки секс се къпем , но този път той само се забърса със суха кърпичка , легнахме ,спахме и след около час -2 пак правихме секс , без да се къпе. Има ли вероятност да зачена ?

granger
04-13-2014, 20:30
Има ли вероятност да знаеш какво е овулация и да си била в такова?

bebeto__
04-13-2014, 20:33
Има ли вероятност да знаеш какво е овулация и да си била в такова?

Здравей granger , да във овулация съм до 15ти.

KGVlove
04-13-2014, 21:54
Значи има някаква малка вероятност.

granger
04-13-2014, 22:25
А знаеш ли ,че тя е 24 часа? Или караш на сляпо. Може да си била в плодовит ден, много умно да се обичате без презерватив,поздравления! Моли се да не сте сгафили.

M****
04-13-2014, 22:49
Еее, на бебетата вече "гаф" ли им казват...
До авторката - правете бебета! България има нужда от вашата подкрепа! :)

granger
04-13-2014, 23:32
Като са нежелани кво да им кажа-чудо?

DisappointedDreamer
04-14-2014, 04:38
Здравейте , за първи път ми се случва такова нещо и малко се колебая дали да не взема Ескапел ... Имам сериозен приятел от 3 години правим си секс без презерватив... По принцип след всеки секс се къпем , но този път той само се забърса със суха кърпичка , легнахме ,спахме и след около час -2 пак правихме секс , без да се къпе. Има ли вероятност да зачена ?

Има опасност, и то немалка.

Този метод на предпазване изобщо не е сигурен. Имам съученичка, която преспа за първи път с момче на 17 години. Веднъж. Той свърши извън нея, а тя забременя. Направи аборт. Имам и други съученици, които се пазят така вече 3 години, а нищо не е ставало. Тоест, всичко е до една дебела доза късмет.

Най-тъпото в твоя случай е, че си знаела, че си в овулация, а въпреки това сте го направили. Ти глава на раменете имаш ли си?

Ако толкова не може да го правите без презерватив, се ориентирайте към други методи за предпазване от бременност - противозачатъчни, спирали, етц.

RapExotic
04-14-2014, 06:42
Ама той в тебе ли свърши, защото от написаното излиза, че всеки път свършва в теб и след това се къпеш за да измиеш спермата от себе си? Ако е свършил в теб каквото и да правиш има вероятност да си бременна.

Violenza
04-14-2014, 06:50
Този метод на предпазване изобщо не е сигурен. Имам съученичка, която преспа за първи път с момче на 17 години. Веднъж. Той свърши извън нея, а тя забременя. Направи аборт. Имам и други съученици, които се пазят така вече 3 години, а нищо не е ставало. Тоест, всичко е до една дебела доза късмет.

Ух, ей на това му се вика bad luck Brian... Горкото девойче, ужасно звучи да започнеш сексуалния си живот с такава травма.

DisappointedDreamer
04-14-2014, 07:02
^Мани. На 20 е в момента, и споделя, че все още не може да го преодолее.

baby_baby
04-14-2014, 12:58
Има опасност

SHPAIdURmeN
04-14-2014, 19:06
Времето всичко ще си покаже... няма се плашиш :razz:

marilyn
04-15-2014, 09:29
Това ще ти е за урок, че в овулация се прави секс с презерватив. Има шанс, защото все пак има останала сперма в уретрата. Пазете се, защото ако ти се случи да забременееш няма да ти е весело изобщо. А "на мен няма да се случи" не е оправдание.

kalpazanka
04-16-2014, 07:55
^Мани. На 20 е в момента, и споделя, че все още не може да го преодолее.
Само на пълен дебил не би му пукало след подобна случка.

DisappointedDreamer
04-16-2014, 08:35
Едно е да ти пука, друго е да го преживееш.

Имам друга позната, която също на прави аборт в тийн възраст, пък обяснява как изобщо не може да проумее какво се е случило и сякаш никога не е ставало, и е абсолютно неутрална по темата. Хора всякакви.

Cloud9
04-16-2014, 11:26
Този метод на предпазване изобщо не е сигурен. Имам съученичка, която преспа за първи път с момче на 17 години. Веднъж. Той свърши извън нея, а тя забременя. Направи аборт. Имам и други съученици, които се пазят така вече 3 години, а нищо не е ставало. Тоест, всичко е до една дебела доза късмет.

Не казвам че е невъзможно,но прекалено много ми звучи като синдрома на Дева Мария.първи път,извън нея е свършил и все пак е забременяла.методът далеч не е от най-ефективните,но чак пък такъв карък...Познавам хора,които винаги /разбирайте повече от 4 години вече/ са ползвали този метод за предпазване и не се е случвал гаф.Верно че е и до късмет,но трябва и акъл.

По темата-има вероятност,особено ако си около овулацията.Не е нужно да се паникьосваш-станалото е станало.Направи си тест за всеки случай след 2 седмици и вече мислете малко повече преди да правите нещо.

DisappointedDreamer
04-16-2014, 11:52
Не казвам че е невъзможно,но прекалено много ми звучи като синдрома на Дева Мария.първи път,извън нея е свършил и все пак е забременяла.методът далеч не е от най-ефективните,но чак пък такъв карък...

Всякакви ги има. Защо да ти звучи невъзможно? Защото е било от първия път ли?

И аз познавам хора, които 3+ години се пазят така, и други които на първата половин година забременяват, че и по-малко. Изобщо никаква гаранция не е и този, който разчита на този метод за предпазване си играе с огъня.

Cloud9
04-16-2014, 12:14
Не казвам че е невъзможно,но прекалено много ми звучи като синдрома на Дева Мария.

Съжалявам че се самоцитирам,но да стане ясно-знам че има такива случаи. Просто ми е странно че е точно от първия път и ми е малко съмнително,че нещата са станали така,както госпожицата ги е описала.Аз също от 3 години вече се пазя така,но и съм в сериозна връзка та съм извинена хаха.
nevermaind,аз по принцип съм мнителна натура.Просто споделях наблюдения.

DisappointedDreamer
04-16-2014, 12:28
nevermind*

kalpazanka
04-16-2014, 16:35
За пореден път да кажа- ако се пазите с прекъснат полов акт и в рамките на 2 години не се стигне до бременност, се замислете за изследване на фертилността.

Violenza
04-16-2014, 19:18
За пореден път да кажа- ако се пазите с прекъснат полов акт и в рамките на 2 години не се стигне до бременност, се замислете за изследване на фертилността.
Не знам дали да се радвам или притеснявам. :cool:

KGVlove
04-16-2014, 20:31
Не знам дали да се радвам или притеснявам. :cool:

И аз, и аз :D

kalpazanka
04-17-2014, 12:38
Накарайте половинките си да си направят спермограма :D :D :D
Ако там няма нищо притеснително, почнете за себе си с полови+щитовидни хормони, антитиреоглобулинови и антитиреопероксидазни антитела, маркери за яйчников резерв-АМХ, брой антрални фоликури, инхибин Б. Направете си преглед при АГ- ехографски, колпоскопски+ цитонамазка. Може да си пуснете хламидия, мико- и уреаплазма, стандартна микробиология за гъби и трихомони. Ако и там няма нищо- проверявате тръбите дали са проходими.


Спекох ли ви? :D

Heidi
04-17-2014, 18:45
Аз също не използвам предпазни мерки с приятеля ми, дори си свършва в мен умишлено, а не по погрешка,когато не съм в овулация разбира се и до сега не сме имали никакви притеснения. Деца не се правят толкова лесно както си мислите, ако беше така България нямаше да е вече 6 млн. И все пак това е за хората които знаят какво правят :)

kalpazanka
04-17-2014, 18:47
Деца не се правят толкова лесно както си мислите, ако беше така България нямаше да е вече 6 млн. И все пак това е за хората които знаят какво правят :)
:lol: :lol: :lol:

KGVlove
04-17-2014, 20:52
Накарайте половинките си да си направят спермограма :D :D :D
Ако там няма нищо притеснително, почнете за себе си с полови+щитовидни хормони, антитиреоглобулинови и антитиреопероксидазни антитела, маркери за яйчников резерв-АМХ, брой антрални фоликури, инхибин Б. Направете си преглед при АГ- ехографски, колпоскопски+ цитонамазка. Може да си пуснете хламидия, мико- и уреаплазма, стандартна микробиология за гъби и трихомони. Ако и там няма нищо- проверявате тръбите дали са проходими.


Спекох ли ви? :D

Малеее.. недей така, половината не мога да ги прочета дори :D

mag_ito
04-18-2014, 07:26
За всеки случай по-добре вземи Ескапел. :)

mihaela86
04-18-2014, 08:50
Аз също не използвам предпазни мерки с приятеля ми, дори си свършва в мен умишлено, а не по погрешка,когато не съм в овулация разбира се и до сега не сме имали никакви притеснения. Деца не се правят толкова лесно както си мислите, ако беше така България нямаше да е вече 6 млн. И все пак това е за хората които знаят какво правят :)
Пълни глупости! Деца се правят много лесно, а България е 6 милиона по съвсем други-икономически причини! Големите хора знаят, как да се предпазват и го правят, а такива като теб да знаят, че освен забременяване практикуването на опасен секс води и до много по-сериозни проблеми като СПИН, хепатит и много други сериозни болести, предавани по полов път. Следенето на овулацията е несериозно "средство срещу забременяване".

kaspar
04-24-2014, 23:03
С приятелката ми го правихме без презерватив. Не свърших в нея но имам малки опасения, че може докато съм го вадил да съм пръснал малко и вътре. Да купува ли Ескапел?

kalpazanka
04-25-2014, 05:34
С приятелката ми го правихме без презерватив. Не свърших в нея но имам малки опасения, че може докато съм го вадил да съм пръснал малко и вътре. Да купува ли Ескапел?
Овулация? Дължина на МЦ? Дата на ПРМ?