PDA

View Full Version : Отслабване и стягане на тялото



daniela.
04-13-2014, 21:13
Здравейте. Аз съм момиче на 17 год. Проблема ми е че искам да отслабна . Замислила съм си нещо като график какво да правя. 1-во хранителен режим, в който ще влизат повече протеини,а въглехидратите ще ги намаля. Повече Вода .. поне по 2-3 L на ден. След това мисля да правя тия упражнения
http://www.youtube.com/watch?v=FTT4W8ygJ7w
http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474
http://vbox7.com/play:d2eb76fc46
Скачане на въже, в седмицата поне по 5 дена.
Много ми се искаше да правя програмата на Джилиан 30days shred,но там се използват гирички, а в момента не мога да вдигам тежки неща...за жалост. А по тази причина и не знам как ще си стегна ръцете... ако имате някакви предложения, казвайте ... :) След това, повече сън, по около 8h
А относно хранителния режим..ако имате някакви примерни режими..кажете.
И това както съм го намислила и с упражненията, според вас ще има ли някакъв видим и мн добър ефект? :)
Ако имате някакви съвети, кажете .. ? :)

KGVlove
04-13-2014, 21:52
Естествено, че когато тренираш и се храниш здравословно ще имаш видим и много добър ефект. За хранителния режим мога да ти кажа да хапваш 4-5 пъти на ден, през около 3-4 часа. Хапвай обилно на закуска. Не знам какви храни обичаш, но яйца, месо, всякакви плодове и зеленчуци и бадеми са все вкусни и здравословни. За да не се ограничаваш от нищо винаги можеш да хапваш и готвено (супи, боб, леща, ориз, картофи и др.), но в по - малки количества. Когато ти се яде щоколад можеш сутрин да си хапваш малко или да го заместиш с сушени плодове ако ги обичаш. До 20ч. е добре да си приключила с хапването.

MaLkaTa_LaDy
04-14-2014, 11:46
Понеже не обичам някакви супер стриктни режими, аз просто намалям въглехидратите в храненията си или почти ги изключвам понякога. Тук трябва да кажа, че някои хора твърдят, че нисковъглехидратната и особено безвъглехидратната диета са много вредни. Та относно режима:
Закуска - кисело мляко с мюсли или трици. Това са въглехидрати, но много полезни за началото на деня.
След закуската вече гледам да хапвам редовно, така че да не оставам гладна, като може да ям кофичка кисело мляко, варени яйца. Правя си пилешки гърди варени или пържени (знам, че пърженото не е много препоръчително), кюфтета от чиста кайма, много салати с зехтин, риба тон и всякакви ястия, които можеш да се сетиш, които включват основно протеини. Като например яйца по панагюрски, кашкавал на фурна, дори Дюкянските палачинки можеш да си хапваш. Хубаво е да замениш сиренето с извара и захарта със салвия, млеката с по-ниско маслени.

Според това кога ти е разположена тренировката през деня можеш да хапнеш някакви засищащи въглехидрати преди нея - ядки примерно. Ако ти е сутрин след закуска, не е нужно, закуската ще ти е дала достатъчно енергия. Никога не тренирай на гладно, гледай да си яла поне половин час преди тренировка. След тренировка не сядай да ядеш веднага, защото тялото и все още изгаря мазнини, дори ти вече да не тренираш. Предполагам час след тренировката можеш да ядеш вече, но протеини.

Jaune
04-14-2014, 12:20
Към горното мнение:
1) Мюслито, освен ако не е домашно, рядко може да влезе в графата здравословно
2) ДюкАн е, не ДюкЯн :Д сори, ама тая грешка ме дразни много, а е масова
3) Ядките са мазнини, не въглехидрати /пренебрежимо количество въглен на фона на мазнините в тях/
4) Не виждам проблем да тренира на гладно, ако й е по-приятно/удобно/енергично
5) Също след тренировка не виждам проблем да яде, в рамките на 30-60 минути след нея организмът усвоява максимално веществата, това е удачно време да се яде въглехидрат

AliceSw
04-14-2014, 12:41
Ама поне не обърквайте хората...

-с градински чай ли да замени захарта, или с психоделик...стевия се казва, но реално не намирам мястото на подсладители от какъвто и да е тип в режим
-нискомаслените млека са безумие, реално повечето млека от кутия
-с бързия /ако това значи засищащ/ въглехидрат преди трен също не съм съгласна, малко бавен в началото на деня като цяло би трябвало да изключи нуждата от него

The Cheetah
04-14-2014, 12:47
Естествено, че когато тренираш и се храниш здравословно ще имаш видим и много добър ефект. За хранителния режим мога да ти кажа да хапваш 4-5 пъти на ден, през около 3-4 часа. Хапвай обилно на закуска. Не знам какви храни обичаш, но яйца, месо, всякакви плодове и зеленчуци и бадеми са все вкусни и здравословни. За да не се ограничаваш от нищо винаги можеш да хапваш и готвено (супи, боб, леща, ориз, картофи и др.), но в по - малки количества. Когато ти се яде щоколад можеш сутрин да си хапваш малко или да го заместиш с сушени плодове ако ги обичаш. До 20ч. е добре да си приключила с хапването.

Напълно съм съгласна. И по- добре хапвай черен шоколад с над 70%